Najnowsze

Najnowsze

Wyrok śmierci na nosorożce i tygrysy. Prawo dotyczące rogów, kości i kłów złagodzone

Chiny zezwalają na wykorzystywanie rogów nosorożców i kości tygrysów w medycynie. - To zielone światło dla kłusowników i wydanie wyroku śmierci na gatunki zagrożone wyginięciem - biją na alarm obrońcy praw zwierząt. - Kilogram sproszkowanego rogu nosorożca na czarnym rynku kosztuje teraz 80 tysięcy dolarów. To jest dwa razy więcej niż złoto czy kokaina - wyjaśniał podróżnik Tomasz Michniewicz. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wypadek, który może zagrozić sprawności rosyjskiej floty

Zatopienie doku pływającego PD-50, w którym remontowany był jedyny rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow, zagraża zdolnościom bojowym Floty Północnej - twierdzi rosyjski dziennik "Wiedomosti". Bez tego doku największe okręty trzeba będzie remontować w dalekowschodniej części Rosji.

Eksplozja przed budynkiem FSB w Archangielsku. Śledczy: to zamach

Przy budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w centrum Archangielska doszło w środę do eksplozji, zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Rosyjskie służby oświadczyły, że był to zamach terrorystyczny, a ofiarą śmiertelną jest zamachowiec. Według lokalnych mediów sprawca na krótko przed atakiem miał napisać o swoich zamiarach w internecie.

Schetyna i Kosiniak-Kamysz spotkali się z kandydatem na szefa Komisji Europejskiej

Liderzy PO i PSL - Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz - spotkali się we wtorek z jednym z kandydatów na nowego szefa Komisji Europejskiej, byłym premierem Finlandii Alexandrem Stubbem, który zabiega o wsparcie Europejskiej Partii Ludowej. "Rozmawialiśmy o przyszłości Europy" - napisał Stubb po spotkaniu z szefem PSL. "Odbyliśmy bardzo ciekawą rozmowę" - poinformował z kolei w internetowym wpisie Schetyna.

Wjechał w zaparkowany samochód i uciekł

Sopoccy policjanci szukają sprawcy kolizji i pokazują nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak mercedes jedzie prostą drogą. Nagle, z niewiadomych przyczyn, zjeżdża w prawo i uderza w zaparkowany samochód. Po wszystkim odjeżdża.

Wałbrzyski kardiolog rekordzistą w wyborach na prezydenta

Blisko 85 proc. głosów w wyborach na prezydenta Wałbrzycha dostał Roman Szełemej popierany przez Koalicję Obywatelską, ale także przez wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czego niektórzy z nich nawet nie kryją. Szełemej trzeci raz pokieruje Wałbrzychem, prowadząc jednocześnie oddział kardiologii w tamtejszym szpitalu. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Czesi i Słowacy świętują setną rocznicę utworzenia Czechosłowacji

Rocznicę powstania Czechosłowacji przypominamy sobie dzięki temu, że nie straciliśmy swoich narodowych języków - powiedział czeski prezydent Milosz Zeman. Najwyżsi przedstawiciele władz Czech i Słowacji uczestniczyli we wtorek w Martinie w słowackich obchodach setnej rocznicy utworzenia Czechosłowacji.

Bronisław Komorowski: 11 listopada będę w Poznaniu

W poniedziałek prezydent Poznania zaprosił byłych prezydentów Polski na uroczystości z okazji 11 listopada: świętowanie odzyskania niepodległości oraz imieniny ulicy Święty Marcin. Swoją obecność zdeklarował Bronisław Komorowski.

"Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego". Kowal o obchodach 11 listopada

Brak wielkiej idei, brak państwowego myślenia - tak były polityk Paweł Kowal w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" na tvn24.pl oceniał brak organizacji wspólnego, łączącego środowiska polityczne, marszu na Święto Niepodległości 11 listopada i 100-lecie odzyskania niepodległości. - Wkradło się w stu procentach myślenie w kategoriach partyjnych - stwierdził. - Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego, może Leona Tarasewicza - mówił.

"W obozie władzy uznano, że największym problemem kampanii była kwestia europejska"

Wewnątrz obozu rządzącego uznano, że trzeba strategicznie podejść do wyborów europejskich, bo mogą okazać się dużym problemem wizerunkowym dla PiS-u - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w środę Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. Odniósł się w ten sposób do krytycznego stanowiska MSZ dotyczącego wniosku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jaki szef resortu złożył do Trybunału Konstytucyjnego na początku października.

"Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego". Kowal o obchodach 11 listopada

Brak wielkiej idei, brak państwowego myślenia - tak były polityk Paweł Kowal w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" na tvn24.pl oceniał brak organizacji wspólnego, łączącego środowiska polityczne, marszu na Święto Niepodległości 11 listopada i 100-lecie odzyskania niepodległości. - Wkradło się w stu procentach myślenie w kategoriach partyjnych - stwierdził. - Może trzeba było zaprosić Lewandowskiego, może Leona Tarasewicza - mówił.

"W obozie władzy uznano, że największym problemem kampanii była kwestia europejska"

Wewnątrz obozu rządzącego uznano, że trzeba strategicznie podejść do wyborów europejskich, bo mogą okazać się dużym problemem wizerunkowym dla PiS-u - podkreślał w "Rozmowie Piaseckiego" w środę Paweł Kowal, historyk i były polityk. Odniósł się w ten sposób do krytycznego stanowiska MSZ dotyczącego wniosku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jaki szef resortu złożył do Trybunału Konstytucyjnego na początku października.

Iran planował "atak na duńskiej ziemi". Dania zapowiada odpowiedź

W związku z próbą zabójstwa organizowaną przez irańskie służby wywiadowcze w Danii Kopenhaga będzie naciskała, by Unia Europejska wprowadziła nowe sankcje wobec Iranu - zapowiedział we wtorek duński minister spraw zagranicznych Anders Samuelsen. Celem ataku miał być Irańczyk arabskiego pochodzenia.

Sygnał "ping" z czarnej skrzynki. Służby: prawdopodobnie znaleźliśmy część kadłuba

Ekipy poszukiwawczo-ratunkowe znalazły część kadłuba samolotu Boeing 737 MAX tanich indonezyjskich linii Lion Air, który wpadł do morza z 189 osobami na pokładzie - przekazał w środę indonezyjski generał Hadi Tjahjanto. - Zespół ratowników usłyszał sygnał "ping" w miejscu na głębokości 35 metrów - dodał Harjo Satmiko, zastępca szefa krajowego urzędu do spraw bezpieczeństwa transportu.

Niejasny przebieg obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Przebieg obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości jest w Warszawie jeszcze niejasny - w innych miastach zaczyna się bardziej klarować. Na pewno ma być radośnie, tolerancyjnie i ponad podziałami - taki cel postawili sobie między innymi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zaostrza się kampania przed drugą turą

Do drugiej tury wyborów samorządowych zostało kilka dni i kandydaci robią, co mogą, by w dogrywce przekonać do siebie wyborców. Emocjonujące pojedynki będą na pewno na Śląsku. W Zabrzu starcie damskie, w Bytomiu męskie.

Rzekome napaści seksualne. Śledztwo w sprawie zdyskredytowania prokuratora specjalnego

FBI wszczęło śledztwo, które ma zbadać domniemane próby zdyskredytowania specjalnego prokuratora Roberta Muellera, który prowadzi dochodzenie w sprawie ingerencji Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie - ogłosił we wtorek rzecznik prokuratora Peter Carr. Chodzi o podejrzenia, jakoby pewne osoby płaciły kobietom za wysuwanie pod adresem Muellera oskarżeń o rzekome napaści seksualne.

Wygrana Trzaskowskiego największym zaskoczeniem tych wyborów

Rafał Trzaskowski, którego wygrana w pierwszej turze bitwy warszawskiej była - zdaniem wielu - największym zaskoczeniem tych wyborów - zaskoczeniem nawet dla niego samego i jego partii, co dało się zauważyć zaraz po ogłoszeniu wyników. Co zdecydowało o tym zwycięstwie i co ono w praktyce oznacza dla Warszawy - o to Piotr Świerczek zapytał Rafała Trzaskowskiego.