Najnowsze

Najnowsze

"Pięć celnych ciosów" premiera? "Trochę wiedzy i okazuje się, że to banialuki"

Toczy się mecz bokserski pomiędzy rządem a opozycją, zakontraktowany na cztery rundy. Bokser, czyli rząd, w trzeciej rundzie dostał trochę zadyszki, ale wrócił do swojej taktyki - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński o przemówieniu premiera podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy. - Całe to wydarzenie można było opisać jednym zdaniem: partia ta sama, ale nie taka sama - stwierdził z kolei Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

"Ciepłe pozdrowienia" z Pekinu i bankiet w Pjongjangu

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się w Pjongjangu z wysokim rangą urzędnikiem chińskim i wezwał do silniejszych związków z Pekinem - podała w niedzielę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Czarnogórcy wybierają prezydenta

W Czarnogórze trwają wybory prezydenckie. O najwyższy urząd w państwie ubiega się między innymi przywódca Demokratycznej Partii Socjalistów (DPS), były wieloletni premier Milo Djukanović, który sprawował już także prezydenturę. Sondaże przewidują jego zwycięstwo.

Spadł do oceanu i przeżył. Z samochodu został wrak

W okolicach San Francisco w Kalifornii jeden z podróżujących wzdłuż wybrzeża kierowców spadł w samochodzie z klifu wprost do oceanu. Wysłano tam specjalny zespół ratowników, a dwóch z nich opuszczono na linach blisko 40 metrów w dół do wraku. Jak się okazało, kierowca przeżył. Udało mu się nawet wydostać i wspiąć wyżej po skałach. Tam czekał na ratowników. Policja przekazała, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Macron, Trump i May omówili skutki ataków w Syrii

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem i premier Wielkiej Brytanii Theresą May na temat skutków sobotnich ataków sił zbrojnych trzech krajów na cele w Syrii - poinformował Pałac Elizejski.

"Unio, przygotuj się na uchodźców z Węgier"

Dziesiątki tysięcy osób zgromadziła w sobotę antyrządowa demonstracja w centrum Budapesztu. Została zorganizowana pod hasłem "Jesteśmy większością – marsz na rzecz demokracji". Wzięli w niej udział także przedstawiciele partii opozycyjnych.

Armia Asada: we Wschodniej Gucie nie ma już rebeliantów

Dowództwo armii syryjskiej w opublikowanym w sobotę komunikacie poinformowało, że we Wschodniej Gucie pod Damaszkiem nie ma już rebeliantów, ponieważ ostatni bojownicy opuścili tamtejsze miasto Duma i udali się na północ kraju.

"To ucieczka w obietnice. Problemem Prawa i Sprawiedliwości jest zachłanność"

Przyglądam się temu ze spokojem, będziemy codziennie rozliczać - komentował w "Faktach po Faktach" nowe propozycje partii rządzącej Andrzej Halicki z PO. W jego opinii, są one ucieczką od problemów w obietnice. Paweł Lisiecki z PiS zaznaczył, że to program na najbliższe miesiące. Zapewnił, że znajdą się pieniądze na realizację propozycji. Gośćmi drugiej części programu byli: Stanisław Ciosek (były ambasador w Moskwie) i Marek Ostrowski ("Polityka", komentator TVN24 BiS).

Co wiemy o operacji koalicji w Syrii

W sobotę nad ranem samoloty USA, Wielkiej Brytanii i Francji przeprowadziły atak na cele w Syrii. Była to reakcja na akcja odwetowa za użycie broni chemicznej w mieście Duma na wschód od Damaszku. Oto najważniejsze informacje na temat operacji koalicji.

Od poparcia, przez sceptycyzm, do potępienia. Międzynarodowe reakcje na atak koalicji

Kanclerz Niemiec wyraziła w sobotę poparcie dla ataków sił USA, Francji i Wielkiej Brytanii w Syrii. Działania mające ostrzec reżim Asada przed dalszym stosowaniem broni chemicznej uznała za niezbędne. W podobnym tonie wypowiedzieli się między innymi przywódcy państw Unii Europejskiej. Izrael ocenił, że operacja to ważny sygnał dla Iranu. Akcję skrytykowały natomiast Chiny i Białoruś.

Tajemnicze zaginięcie i zmowa milczenia. 22-latka szuka prawdy o matce

Joanna Zawadzka zaginęła w zagadkowych okolicznościach 21 lat temu. Pozostawiła niespełna roczną córeczkę. Klaudia nigdy nie straciła nadziei, że dowie się, co stało się z jej mamą. Wszczęła własne śledztwo i próbuje rozwikłać bolesną historię z przeszłości. Sprawą zajęło się również policyjne archiwum X. Reportaż "Superwizjera" TVN.

"To ucieczka w obietnice. Problemem Prawa i Sprawiedliwości jest zachłanność"

Przyglądam się temu ze spokojem, będziemy codziennie rozliczać - komentował w "Faktach po Faktach" nowe propozycje partii rządzącej Andrzej Halicki z PO. W jego opinii, są one ucieczką od problemów w obietnice. Paweł Lisiecki z PiS zaznaczył, że to program na najbliższe miesiące. Zapewnił, że znajdą się pieniądze na realizację propozycji.

Silny zapach chloru, zielony dym, ślinotok. Francuzi odtajniają raport wywiadu

Francuskie służby odtajniły raport dotyczący ataku chemicznego na Dumę w syryjskiej Wschodniej Gucie. Przedstawiają w nim szereg argumentów świadczących o tym, że odpowiedzialność ponosi prezydent Baszar al-Asad. Pokazują taktykę syryjskiego wojska w regionie, sekwencję wydarzeń poprzedzających atak z 7 kwietnia i analizują materiały z Dumy.

Trzy cele, 105 pocisków. Pentagon pokazuje zdjęcia

Pentagon zaprezentował w sobotę zdjęcie kompleksów w Syrii sprzed ataku i po nim. Widać na nich zniszczenia, jakie spowodowały nocne naloty. Poinformowano, że w trzy cele wystrzelono w sumie 105 pocisków.