Najnowsze

Najnowsze

"Rzecznik praw dziecka, który mówi, że można bić dzieci: to jest niebywałe"

Łatwo jest mi powiedzieć, że dzieci nie należy bić, ale jak się samemu nie ma dzieci, to jest się ekspertem na papierze - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Bartosz Kownacki (PiS). Przyznał, że "jak był małym dzieckiem to kilka razy zdarzyło się, że dostał klapsa, ale nie jakoś specjalnie mocno". Cezary Tomczyk (PO-KO) podkreślił, że rzecznik praw dziecka "powinien zawsze stać po stronie dzieci". - Po takich słowach w każdym normalnym kraju rzecznik praw dziecka powinien podać się do dymisji - ocenił.

"Duża odmienność portretu psychologicznego od zwykłego zabójcy"

Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy dużą odmienność portretu psychologicznego (sprawcy - red.) od zwykłego zabójcy - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej Paweł Moczydłowski. - Wszystko to wymaga analizy i zastanowienia się, czy można było coś zrobić, żeby temu zamiarowi lub planowi zapobiec - przekonywała psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn.

Władze chcą zamrozić czynsze na pięć lat

Berlin jako pierwszy niemiecki kraj związkowy przygotowuje pięcioletnie zamrożenie czynszów. Berliński Senat porozumiał się we wtorek w sprawie założeń ustawy, która - jak się planuje - ma wejść w życie najpóźniej w styczniu 2020 roku.

Prawda o tłustym czwartku w pytaniu za 40 tysięcy złotych

Co jest prawdą o tłustym czwartku? To, że jest to ostatni dzień karnawału, jego inna nazwa to Mardi Gras, inaczej to ostatki lub śledzik czy to, że może wypaść w marcu? Na to pytanie odpowiadała w "Milionerach" pani Agnieszka Augustyn z Nowego Sącza.

"Bezmiar cierpienia jest oczywisty". Milionowe zadośćuczynienie dla córki Żołnierzy Wyklętych

Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał w środę milion złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa za doznaną krzywdę córce Żołnierzy Wyklętych Magdalenie Zarzyckiej-Redwan. Kobieta urodziła się w 1949 roku w więzieniu na Zamku Lubelskim, gdzie przetrzymywano jej rodziców. Jej matka zmarła tuż po porodzie. - Bezmiar tego cierpienia jest oczywisty - powiedział sędzia Adam Daniel, uzasadniając orzeczenie.

State Forests: high risk of forest fires in western parts of Poland

The highest fire alert has been issued for the forests in the western regions of Poland. State forestry authority cautions to be very extra careful and vigilant, as well as to report any signs of fire or irresponsible behaviour - the spokesman for the State Forests Krzysztof Trębski said on Wednesday.

Połknął żrącą substancję. Nie mógł jeść, pić i stracił głos

Głośna historia chłopca, który połknął żrącą substancję. Nie mógł normalnie jeść, pić, stracił głos jeszcze zanim zaczął mówić. Gdy jego rodzice tracili już nadzieję na lepsze, do akcji wkroczył zespół lekarzy pod wodzą profesora Adama Maciejewskiego i zrobili coś, czego nikt jeszcze na świecie nie zrobił. O szczegółach Artur Warcholiński.

Niezwykłe wyzwanie

Gdy jedni mówią, że medycyna już nic więcej nie może, oni pokazują, że to niekoniecznie prawda. Tak było też w przypadku bohaterki naszego reportażu, u której po urodzeniu wykryto bardzo rzadki rodzaj nowotworu. Atakuje twarz, zniekształca ją i utrudnia normalne funkcjonowanie. Na tę chorobę nie ma leku. Jedynym lekarstwem jest skalpel, ale nikt nie chciał podjąć się tej operacji. I wtedy zespół profesora Adama Maciejewskiego podjął wyzwanie. Z jakim efektem? O tym Magdalena Gwóźdź.

Lekarze z zespołu profesora Adama Maciejewskiego. Jaki jest ich klucz do sukcesu?

Pionierskie operacje to już ich znak rozpoznawczy w medycznym świecie. Lekarze z gliwickiego centrum onkologii wkraczają do akcji, gdy inni mówią, że medycyna już nic więcej nie może. Cudotwórcy czy fachowcy, którzy po prostu nie boją się wyzwań, żeby ratować chorego? O lekarzach z zespołu profesora Adama Maciejewskiego i o tym w czym tkwi ich siła Łukasz Karusta.

"Ministerstwo nie będzie uczestniczyło w prywatnym projekcie politycznym prezydent Gdańska"

Zaostrza się spór o przejęcie Westerplatte specustawą, którą we wtorek posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali na sejmowej Komisji Infrastruktury. Politycy PiS oskarżają prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz o obrazę ofiar komunizmu, a gospodarz terenu - Muzeum Gdańska - traci nadzieję na pozytywne dla siebie rozstrzygnięcie. Pod znakiem zapytania stanęło zaplanowane na 25 czerwca spotkanie Dulkiewcz z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem.

Shots, fear and fainting. Shocking anti-terror training in Pabianice school

School board in Łódź will look into the training for teachers that was carried out by former anti-terror officers in a school in Pabianice. Last Thursday (13 June) the school was raided by armed men who imitated a terrorist attack. "We will investigate where the idea for such training originated," said Łódź school superintendent.

Kto pokieruje instytucjami unijnymi? Tusk napisał list

W Unii Europejskiej są różne punkty widzenia, różne interesy, ale także wspólna wola sfinalizowania procesu obsadzenia stanowisk nowych szefów instytucji Unii Europejskiej jeszcze w czerwcu, przed pierwszą sesją Parlamentu Europejskiego - poinformował w środę Donald Tusk w liście do unijnych przywódców.

Tesla w ogniu. Został tylko wrak

Na jednej z ulic w Ścinawie na Dolnym Śląsku doszczętnie spłonęła tesla o wartości kilkuset tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Rzecznik praw dziecka: trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie. "To haniebne"

"Klaps nie zostawia wielkiego śladu. (...) Trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie" - stwierdza w opublikowanej w środę w "Dzienniku Gazecie Prawnej" rozmowie rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, mówiąc o karach cielesnych dla dzieci. Jednocześnie przekonuje, że "absolutnie nie wolno bić dzieci". Politycy opozycji oceniają, że Pawlak nie ma "kwalifikacji moralnej" do pełnienia swej funkcji i domagają się jego dymisji.