Najnowsze

Najnowsze

27.04. Babilon

W programie między innymi o strajku nauczycieli, propozycjach rządu dotyczących zmian w systemie edukacji oraz o sobotnim pojedynku na konwencję.

"Wiemy, co tak naprawdę oznacza rosyjski paszport"

Prezydent elekt Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w sobotę na Facebooku, że "odradza władzom Rosji, by traciły czas na kuszenie obywateli Ukrainy rosyjskimi paszportami", bo taki paszport oznacza na przykład "prawo być zatrzymanym za udział w pokojowym proteście".

Ostatnie dni na rozliczenie podatku

30 kwietnia to ostatni dzień na złożenie deklaracji podatkowej i rozliczenie podatku za 2018 rok. Podatnicy, którzy tego nie zrobią w terminie, mogą spać spokojnie - dzięki usłudze Twój e-PIT fiskus rozliczy ich automatycznie.

Zdobyła najwyższy szczyt Ameryki Południowej, teraz czas na Amerykę Północną. Dla hospicjum

Prawie 7 tysięcy metrów n.p.m., mamy o połowę mniej tlenu niż ten, którym teraz oddychamy. Czujemy się jak na dużym kacu. Każdy krok to ogromny trud - opisuje Lucyna Kołodziejska, podróżniczka. Tak zdobyła Aconcaguę, najwyższy szczyt Ameryki Południowej. Teraz przed nią podróż na jedną najzimniejszych gór na ziemi, najwyższy szczyt w Ameryce Północnej - Denali. A to wszystko dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Atak na synagogę w Kalifornii

W sobotę, ostatnim dniu żydowskiej Paschy, doszło do strzelaniny w chasydzkiej synagodze Chabad-Lubawicz w kalifornijskim mieście Poway, leżącym 37 kilometrów na północ od San Diego. W ataku ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Sprawcę strzelaniny zatrzymała policja.

Inna Notre Dame po odbudowie? "Macron będzie przeżywał ogromną pokusę"

- Prawie każdy francuski prezydent miał ambicje wniesienia jakiegoś akcentu architektonicznego do krajobrazu kraju, w szczególności Paryża - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 Piotr Moszyński, oceniając, że w trakcie odbudowy Notre Dame prezydent Emmanuel Macron może poprzeć projekt zmieniający nieco jej charakter. Najwięcej do powiedzenia w kwestii rekonstrukcji zniszczonej przez ogień świątyni powinno należeć do francuskich katolików - mówił profesor Aleksander Hall.

Święty ogień z Jerozolimy przybył do Sofii i Skopje

Delegacja bułgarskiego Świętego Synodu Cerkwi Prawosławnej, która uczestniczyła w ceremonii zstąpienia świętego ognia w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie, powróciła do Sofii. Z bułgarskiej stolicy samolot z ogniem udał się do Skopje.

Moszyński, Kuisz i Hall o odbudowie Notre Dame

Podejrzewam, że Emmanuel Macron będzie przeżywał ogromną pokusę, żeby wykorzystać pożar Notre Dame do zostawienia jakiegoś śladu po sobie - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 Piotr Moszyński. Zdaniem profesora Aleksandra Halla najważniejsze zdanie, dotyczące rekonstrukcji zniszczonej przez ogień świątyni powinno należeć do francuskich katolików.

Barbara Dolniak i Jarosław Sellin w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Ustawa budżetowa na ten rok nie przewiduje dodatkowych podwyżek - zauważyła w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna), dodając, że "gdyby nie ten protest, o żadnych podwyżkach nie byłoby mowy". - Trochę nie rozumieliśmy, dlaczego ten strajk wybuchł akurat przeciwko nam, którzy postanowiliśmy ten problem systemowo i systematycznie rozwiązać - powiedział wicemister kultury Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi drugiej części programu byli Sławomir Sierakowski i doc. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz.

Starcia z policją przed europarlamentem. Francuzi znów na ulicach

23,6 tysięcy osób - według danych rządowych - uczestniczyło w sobotę w całej Francji w kolejnych, 24. demonstracjach ruchu "żółtych kamizelek". W Paryżu demonstrantów było 2600 - poinformował francuski resort spraw wewnętrznych. Do zamieszek doszło przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu.

"Widziałam tam kości, nie widziałam Krzyśka". Polski podróżnik zamordowany w Meksyku

W kwietniu zeszłego roku na południu Meksyku znaleziono zmasakrowane zwłoki polskiego podróżnika Krzysztofa Chmielewskiego. Jego ciało pozbawione było głowy. Kilkaset metrów dalej odkryto poćwiartowane fragmenty ciała innego podróżnika, Niemca Holgera Hagenbuscha. Podróżowali na rowerach. Planowali pokonać obie Ameryki, z północy na południe. Meksykańskim prokuratorom do dziś nie udało się ustalić, kto i dlaczego ich zabił. Sprawę szeroko komentowały światowe media ze względu na jej niespotykaną brutalność. Reportaż "Superwizjera".

"Gdyby nie ten protest, o żadnych podwyżkach nie byłoby mowy"

Ustawa budżetowa na ten rok nie przewiduje dodatkowych podwyżek - zauważyła w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna), dodając, że "gdyby nie ten protest, o żadnych podwyżkach nie byłoby mowy". - Trochę nie rozumieliśmy, dlaczego ten strajk wybuchł akurat przeciwko nam, którzy postanowiliśmy ten problem systemowo i systematycznie rozwiązać - powiedział wicemister kultury Jarosław Sellin (PiS).

"Pewna wiara w nauce też istnieje. Musimy uwierzyć w metodę naukową"

W tych książkach nie pojawia się "deus ex machina", ale ten "deus" wynika z rozumowania - powiedział o pozycjach nagrodzonych w konkursie Mądra Książka Roku jeden z jego jurorów profesor Stanisław Kistryn. Gośćmi drugiej części specjalnego wydania "Xięgarni" były pisarki Agnieszka Kossowska i Nikola Kucharska.

"Piłka jest po stronie premiera Morawieckiego"

Zawieszenie strajku to ukłon związku zawodowego i tych nauczycieli, którzy wracają do szkół, w stronę rządu - powiedziała w programie "Babilon" w TVN24 BiS Paulina Matysiak z Partii Razem. - Musimy porozmawiać, ale już naprawdę na obniżonym poziomie emocji - przekonywała Beata Kempa z Solidarnej Polski.

"Europo, pamiętaj, ile zawdzięczasz polskiemu żołnierzowi"

W sobotę na cmentarzu wojennym w Starych Łysogórkach (zachodniopomorskie) upamiętniono żołnierzy poległych podczas akcji forsowania Odry wiosną 1945 roku. - To miejsce zostało uświęcone krwią polskiego żołnierza. Żołnierza, który walczył o Polskę, żołnierza, którego celem było oswobodzenie Polski spod okupacji, żołnierza, który nie szczędził swojej krwi, aby Polska była wolna - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Elon Musk nie może sobie swobodnie "poćwierkać"

Szef Tesli Elon Musk zgodził się, by wszystkie jego wpisy na Twitterze dotyczące firmy były sprawdzane wcześniej przez prawnika. To efekt porozumienia, jakie miliarder zawarł z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ile kosztuje podróż do Nashville?

Za bilet lotniczy z Warszawy do amerykańskiego Nashville zapłacimy około 2,5 tysiąca złotych. Trzeba się jednak liczyć z dwiema przesiadkami - we Frankfurcie i Toronto. Koszt 13-dniowej wycieczki objazdowej z przystankami w Nowym Orleanie, Memphis i Nashville to prawie 12 tysięcy złotych. Ceny noclegów w Nashville zaczynają się 260 złotych. Więcej szczegółów w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS zdradza Jakub Porada.

Biedroń: w UE powinniśmy być u steru, a szorujemy brzuchem po ziemi

Po piętnastu latach w Unii Europejskiej powinniśmy być u steru europejskiego samolotu, dzisiaj jesteśmy na ziemi bez samolotu i bez celu - ocenił lider Wiosny Robert Biedroń na sobotniej konwencji partii we Wrocławiu. - Szorujemy brzuchem po ziemi, nie wykorzystując szansy, jaką daje obecność w UE - dodał.