Najnowsze

Najnowsze

27 spotkań z Putinem. Abe znów apeluje o zawarcie traktatu pokojowego

- Zawrzyjmy traktat pokojowy - zaapelował do prezydenta Rosji Władimira Putina premier Japonii Shinzo Abe. W sprawie tej jest "masa pytań", w tym dotyczących kwestii wojskowych - odpowiedział Putin. Przywódcy krajów spotkali się po raz kolejny we Władywostoku. Japonia i ZSRR, a potem Rosja po II wojnie światowej nie podpisały traktatu z powodu sporu terytorialnego o Wyspy Kurylskie.

Z Rzymu do Brukseli? Były premier kandydatem na komisarza

Były premier Włoch, były szef MSZ Paolo Gentiloni jest kandydatem na stanowisko unijnego komisarza - ogłosił w czwartek szef włoskiego rządu Giuseppe Conte. Dzień wcześniej premier przekazał tę informację szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. "Włochy wracają do unijnego centrum" - ocenia korespondent TVN24 i TVN24 BiS w Brukseli Maciej Sokołowski.

TVN24: Łukasz Piebiak poszedł na urlop wypoczynkowy

Sędzia Łukasz Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości, który stracił funkcję po podejrzeniach o organizowanie hejtu wobec niektórych sędziów i może wrócić do orzekania, poszedł na urlop wypoczynkowy - dowiedziała się TVN24.

"Ważny świadek" w sprawie katastrofy MH17 zwolniony z aresztu

Sąd apelacyjny w Kijowie zwolnił z aresztu Wołodymyra Cemacha, byłego dowódcę obrony przeciwlotniczej prorosyjskich separatystów w Doniecku. Cemach jest ważnym świadkiem dla holenderskich śledczych w sprawie zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad Donbasem w lipcu 2014 roku. Zginęło wówczas 298 osób, głównie obywateli Holandii.

Brat Borisa Johnsona rezygnuje z rządowego stanowiska

Jo Johnson, młodszy brat brytyjskiego premiera, zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska wiceministra edukacji i mandatu posła. Jak tłumaczy, w ostatnich tygodniach "był rozdarty między lojalnośćią wobec rodziny a interesem narodowym", a napięcie to okazało się "nierozwiązywalne".

Oto najpopularniejsze nazwiska w Polsce

Jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? Ile osób nosi takie samo nazwisko jak twoje? To pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w rządowym portalu dane.gov.pl.

"Nikt nie wypowiada się wprost". Lewica pyta o system Pegasus

Lewica zapowiedziała skierowanie w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra sprawiedliwości i ministra koordynatora służb specjalnych w sprawie systemu Pegasus. Jej przedstawiciele chcą wiedzieć, czy polskie służby zakupiły program, który miałby służyć do inwigilowania obywateli. - Oczekujemy jasnych odpowiedzi - powiedział jeden z liderów Lewicy Razem, Adrian Zandberg.

Brytyjskie media o Johnsonie, który "stracił kontrolę" i "tchórzu" Corbynie

Media na Wyspach nie są zgodne w ocenie kryzysu parlamentarnego wokół brexitu. W środę Boris Johnson stał się pierwszym premierem w historii, który przegrał trzy pierwsze głosowania z rzędu za swojej kadencji. Część brytyjskich dzienników wypomina mu więc, że stracił kontrolę, inne wskazują natomiast na "tchórzliwość" lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna.

Posłowie z ponowną kontrolą w resorcie sprawiedliwości

Troje parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej podjęło w czwartek ponowną kontrolę poselską w Ministerstwie Sprawiedliwości. Cezary Tomczyk, Mariusz Witczak i Joanna Augustynowska zawnioskowali do ministra Zbigniewa Ziobry, aby udostępnił między innymi formalną korespondencję dotyczącą sprawy "hejterki" Emilii.

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły

Księżniczka Charlotte, córka księcia Cambridge Williama i księżnej Kate, dołączyła do swojego starszego brata i po raz pierwszy poszła do szkoły Thomas's Battersea w południowo-zachodnim Londynie. Rodzeństwo odprowadzili dumni rodzice.

Największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej. Polski gigant na czele

Pięć firm z Polski znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanego przez firmę Coface wspólnie z "Rzeczpospolitą". Pozycję lidera utrzymał Polski Koncern Naftowy Orlen, tuż za podium znalazła się zaś spółka Jeronimo Martins Polska.

Kempa do Timmermansa: przeżyliśmy komisarzy sowieckich, przeżyjemy i pana

W czwartek w Parlamencie Europejskim na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich i sprawiedliwości oraz komisji prawnej odbyła się debata na temat praworządności, w której udział wziął wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. W rundzie pytań głos zabrało kilkoro polskich europosłów, którzy mówili między innymi o aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Eurodeputowani PiS zarzucali z kolei Timmermansowi stronniczość i bronili wprowadzonych przez obóz rządzący zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Sędzia Gąciarek: Piebiak ze względów formalnych może orzekać. Z etycznych - nie powinien

Łukasz Piebiak nie jest już wiceministrem sprawiedliwości, może więc wrócić do pracy w warszawskim Sądzie Rejonowym, z którego był delegowany do ministerstwa. Sędzia Piotr Gąciarek ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" wyjaśniał w rozmowie z TVN24, że od strony formalnej nie ma przeszkód, by Piebiak mógł wrócić do orzekania. - Od strony etycznej pan Łukasz Piebiak nie powinien orzekać - podkreślił Gąciarek.