Najnowsze

Najnowsze

Płonęło 200 hektarów zboża. W akcji samoloty gaśnicze

30 zastępów straży pożarnej i trzy samoloty gaśnicze walczyły z pożarem zboża w Dusinie (woj. wielkopolskie). - Pożar ma kilka ognisk, rozprzestrzenia się przez podmuchy wiatru - mówił rzecznik tamtejszej straży pożarnej. Po kilku godzinach sytuację udało się opanować.

Budka: tylko wspólne szerokie porozumienie jest w stanie pokonać PiS

Nie stawiamy na sztandary spraw światopoglądowych, lecz budujemy porozumienie wyborcze pozytywne, czyli to, co będzie nas łączyć i wierzę, że ludowców to przekona - podkreślił poseł PO Borys Budka, odnosząc się do słów prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, że PSL nie będzie na jednej liście wyborczej z Wiosną. Budka dodał, że rozmowy w tej sprawie mają odbyć się w przyszłym tygodniu.

Turystyczne atrakcje na wyciągnięcie ręki. "Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie"

We wschodniej części Europy trzeba zobaczyć co najmniej trzy miasta: Petersburg, Kijów i Tallin - przekonywał w TVN24 BiS podróżnik Tadeusz Cichoński. Jego zdaniem stolica Estonii to jedno najpiękniejszych miast na kontynencie. - Jest to miasto średniowieczne, które posiada niesamowite rzeczy, jest położone na dwóch, górnym i dolnym, poziomach. Posiada 26 bastionów, prawie 2 kilometry murów - wskazał gość programu "Pokaż nam świat". - Praktycznie nie ma takiego miasta w Europie, może z wyjątkiem Carcassonne, czy Yorku, ale mają zupełnie inną atmosferę - dodał. Podróżnik mówił także o miejscach, które warto odwiedzić w Wilnie i Rydze.

"Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny"

Internet wcale nas nie zmienił. Zawsze patrzyliśmy na to, jak nas postrzegają inni. Internet daje nam dzisiaj dodatkowe możliwości kreowania wizerunku. Jeśli ktoś przykłada do tego wagę, kiedyś miał do tego inne narzędzia, dzisiaj ma inne, ale pewne rzeczy się w nas nie zmieniają - mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Barbara Sołtysińska, współtwórczyni agencji LifeTube, zajmującej się influencer marketingiem. Jak podkreślała, kluczem do sukcesu influencera są autentyczność, pasja, wiedza i - wbrew opinii niektórych osób - także czas. - Na wykonanie jednego zdjęcia często poświęca się godziny - mówiła.

Duży bank zwróci pieniądze klientom

Zwrot części opłat i pobranych prowizji oraz oferty na preferencyjnych warunkach. To rekompensaty, które otrzyma część klientów BNP Paribas w wyniku decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to konsekwencja zakwestionowania sposobu komunikacji banku z klientami.

"Idziemy w stronę wojny ideologicznej w Polsce, a może już ją mamy"

Zasada niedyskryminacji jest jedną z podstawowych zasad prawa pracy, a pracodawca ma obowiązek, aby przeciwdziałać dyskryminacji w miejscu pracy - mówił w TVN24 Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Politycy w "Kawie na ławę" dyskutowali między innymi o mężczyźnie, który został zwolniony z pracy za naruszenie godności osobistej osób ze społeczności LGBT. - Czy on dlatego, że jest w stosunku pracy, już nie ma wolności sumienia i nie może powstrzymać się od działań, które są niezgodne z jego przekonaniami? - pytał Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

"Nie znajdziemy się na jednej liście, bo nie jest to zgodne z naszymi ideami"

Nie ma miejsca na jednej liście wyborczej dla Wiosny i PSL. Przy szacunku dla poglądów Roberta Biedronia i jego ugrupowania, takiej listy nigdy nie będzie - oświadczył w niedzielę w Krakowie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że opozycja powinna w nadchodzących wyborach zbudować dwa bloki: centrowy i lewicowy.

Przetargi na 250 kilometrów nowych dróg do końca roku. Oto lista

Prawie 65 kilometrów drogi ekspresowej S19, blisko 60 kilometrów S7 na Mazowszu i w Małopolsce oraz 37 kilometrów autostrady A2. To tylko niektóre drogi, na które przetargi w drugim półroczu 2019 roku zamierza ogłosić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łączna wartość robót wyniesie blisko 12 miliardów złotych.

Karta na wakacjach. Co warto wiedzieć, żeby nie przepłacić

37 miliardów złotych - to łączna wartość płatności kartami i wypłat z bankomatów dokonana przez Polaków za granicą w 2018 roku. To o 29 procent więcej niż rok wcześniej. Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera, podpowiada jak wygodnie, bezpiecznie i tanio płacić za granicą.

W czerwcu w Polsce utonęło 100 osób

W sobotę w naszym kraju utopiła się setna osoba w tym miesiącu. W sobotę 23-letni mężczyzna wszedł do wody na strzeżonym kąpielisku w Nierzymiu w województwie lubuskim i już z niej nie wyszedł. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, "że pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przyczyny utonięć".

Historyczny moment. Trump na północnokoreańskiej ziemi

Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w niedzielę we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami. Podali sobie dłonie po czym przywódca reżimu w Pjongjangu zaprosił gestem Donalda Trumpa na północnokoreańską stronę granicy. Stał się on tym samym pierwszym w historii prezydentem USA, który to zrobił.

Od poniedziałku wizy elektroniczne do Kaliningradu

Bezpłatne wizy elektroniczne umożliwiające wjazd na teren obwodu kaliningradzkiego Rosji wchodzą w życie od 1 lipca. Na ich podstawie można przebywać w tym regionie do ośmiu dni. Z tej możliwości skorzystać mogą obywatele ponad 50 państw, w tym Polski.

Połączenie pracy i zwiedzania. Wyjątkowy program dla podróżników

Program Work&Travel umożliwia nie tylko pracę i naukę, ale także zdobycie nowych podróżniczych doświadczeń w Stanach Zjednoczonych. - Wszystkie campy są porozrzucane po wszystkich stanach i znajdują się w środku lasu. Tak naprawdę nie ma znaczenia, do jakiego stanu się trafi. I tak będzie pusto. Nie ma kontaktu z rzeczywistością, nie ma internetu, zasięgu. Nie używamy telefonów komórkowych, także te dwa miesiące pracy na campie tak naprawdę spędzamy właśnie otoczeni naturą - opowiadała w programie "Pokaż nam świat" podróżniczka i instruktorka jazdy konnej, a także autorka bloga Tripsonme.pl Ewa Olbratowska.

"Żółtych kamizelek" coraz mniej. W 33. sobotę najniższa frekwencja

Niespełna sześć tysięcy osób protestowało we Francji w 33. sobotę z rzędu na wezwanie antyrządowego ruchu "żółtych kamizelek" - poinformowało francuskie MSW. To najgorszy frekwencyjny wynik ruchu od początku protestów w listopadzie 2018 roku - wskazały źródła rządowe.