Najnowsze

Najnowsze

"Jeśli prezydent powoła sędziów, wszystko będzie nieważne w obliczu europejskiego prawa"

Jeśli prezydent powoła sędziów do Sądu Najwyższego zarekomendowanych przez Krajową Radę Sądownictwa i te składy będą orzekać, to wszystko będzie nieważne w obliczu europejskiego prawodawstwa - stwierdził w "Kawie na ławę" w TVN24 Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Prezydencki minister Andrzej Dera przekonywał, że Rada wybrała najlepszych kandydatów, którzy w kancelarii prezydenta dodatkowo będą sprawdzani i przejdą przez "weryfikacyjne sito".

Pierwsza taka wizyta małej księżniczki

Córka króla Hiszpanii Filipa VI, Eleonora, odbyła w sobotę pierwszą oficjalną wizytę jako następczyni tronu. Dwunastoletnia reprezentantka dynastii Burbonów odwiedziła Asturię, której jest księżniczką.

Wypadek wiatrakowca. Dwie osoby poszkodowane

Wypadek wiatrakowca w rejonie Wilkowic (województwo śląskie). Poszkodowany został pilot maszyny i kobieta, która - wbrew początkowym informacjom służb - okazała się być pasażerką mężczyzny.

Pokaz siły w Korei Północnej

W Pjongjangu odbyła się w niedzielę rano wielka parada wojskowa z okazji 70. rocznicy proklamacji socjalistycznej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD). Obserwatorzy zauważają, że w trakcie imprezy nie zaprezentowano rakiet dalekiego zasięgu, co może wskazywać na postępujący proces denuklearyzacji.

Molestowanie w teatrze. "Jeszcze wczoraj pojawiła się informacja o castingu"

Mam nadzieję, że rozpocznie się debata i uświadamianie młodych ludzi jak trzeba się zachować - powiedziała w "Wstajesz i weekend" w TVN24 Iwona Poreda-Łakomska, autorka reportażu "Superwizjera" o molestowaniu w Teatrze Akademickim. Dodała też, że mimo ujawnionych skandalicznych praktyk dyrektora Ryszarda A. nadal trwa nabór chętnych do grupy teatralnej.

Rosyjska Cerkiew grozi zerwaniem z Konstantynopolem

Rosyjska Cerkiew Prawosławna zagroziła w sobotę, że zerwie kontakty z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem. Jej władze nie chcą, by przyznał autokefalię Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu Patriarchatu Kijowskiego, co uniezależniłoby ukraińskie prawosławie od Moskwy.

"Proszę młodszych o zakrycie uszu". Obama zdradza, dlaczego wyrzucono go z Disneylandu

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych przyznał się, że kiedy był na studiach, doszło do "strasznej sytuacji" z jego udziałem w Disneylandzie. - Za pierwszym razem miałem 11 lat i uwierzcie mi - nie ma lepszego wieku na to, żeby po raz pierwszy pojechać do Disneylandu - opowiadał Barack Obama w sobotę na spotkaniu z sympatykami w Kalifornii. - Za drugim razem pojechałem, kiedy byłem na studiach. I razem ze znajomymi poszliśmy do parku po koncercie. Trochę wstyd się do tego przyznać, więc bardzo proszę młodszych o zakrycie uszu, ale kilkoro z nas paliło. Spokojnie, paliliśmy papierosy. I stała się straszna rzecz - nagle zobaczyliśmy dwóch bardzo rosłych ochroniarzy, którzy poprosili nas o opuszczenie Disneylandu - wspominał. - Tak, to prawdziwa historia. Zostałem wyrzucony z Magicznego Królestwa - przyznał na koniec, wywołując śmiech u zgromadzonych.

"Nie można być w Białym Domu, złożyć przysięgę, a potem robić coś takiego"

Nie da się uniknąć stwierdzenia, że Trump dostarcza liczby skandali do tej pory nieznanej - przekonywał w sobotę w programie "Horyzont" w TVN24 Marcin Wojciechowski z kwartalnika "Liberte". Odniósł się do artykułu z "New York Timesa", w którym anonimowy urzędnik pisze o istnieniu w Białym Domu "ruchu oporu". Amerykanista Zbigniew Lewicki nazwał tę publikację "paskudnym pomysłem". - Nie można być w Białym Domu, korzystać z przywilejów, złożyć tam przysięgę, a potem robić coś takiego - argumentował.

"Masz zrobić striptiz przede mną. Po aktorsku". Molestowanie na teatralnych próbach

Ryszard A., dyrektor Teatru Akademickiego, zapraszał na castingi studentki i licealistki. Zaczynał od sprośnych anegdot, kończył na pytaniach o "bzykanie" i "etiudę ze zdejmowaniem bielizny". - Mówił, że wyglądam, jakbym lubiła połykać, że mam piękne usta, więc na pewno mam piękną cipkę - opowiada uczestniczka "prób" z Ryszardem A. Reportaż programu "Superwizjer".

Premier Abchazji zginął w wypadku

Premier nieuznawanego państwa Abchazji Gennadi Gagulia zginął w sobotę w wypadku samochodowym - poinformowała rosyjska agencja TASS. W kolumnie rządowych samochodów jechał też prezydent tego kraju Raul Chadżymba, którego auto uniknęło zderzenia.

Lewicki i Wojciechowski o Trumpie

- Dzień w dzień pojawiają się różne sensacje. Natomiast rzeczywista Ameryka tego nie kupuje – przekonywał w programie "Horyzont" TVN24 amerykanista Zbigniew Lewicki. W ten sposób odniósł się do kontrowersyjnego artykułu, który pojawił się ostatnio na łamach "New York Timesa". W tekście anonimowy urzędnik pisze o istnieniu w Białym Domu "ruchu oporu".

Złoty Lew dla "Romy"

Finał 75. edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nagrodę Złotego Lwa otrzymał film "Roma" Alfonso Cuarona z Meksyku. Film na motywach autobiograficznych przedstawia życie w stolicy ojczyzny reżysera. O główną nagrodę walczyło 21 filmów z całego świata.

"Jeżeli się nie obronimy tu i teraz, to może nie być czego zbierać"

Naszym wrogiem nie jest inna opozycja. Naszym wrogiem jest ten, kto zagraża demokracji, wolności mediów, wolności sądów, wolnościom każdego i każdej z nas, czyli Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, która dołączyła do Koalicji Obywatelskiej w starcie do sejmików wojewódzkich. - Jeżeli dla partii lewicowych ważniejsze dzisiaj jest ich logo albo ich ego, a nie rozwiązywanie problemów, to z taką lewicą jest mi naprawdę bardzo daleko - dodała. Gośćmi drugiej części programu byli: dr Anna Materska-Sosnowska i Paweł Kowal.

"Jeżeli się nie obronimy tu i teraz, to może nie być czego zbierać"

Naszym wrogiem nie jest inna opozycja. Naszym wrogiem jest ten, kto zagraża demokracji, wolności mediów, wolności sądów, wolnościom każdego i każdej z nas, czyli Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, która dołączyła do Koalicji Obywatelskiej w starcie do sejmików wojewódzkich. - Jeżeli dla partii lewicowych ważniejsze dzisiaj jest ich logo albo ich ego, a nie rozwiązywanie problemów, to z taką lewicą jest mi naprawdę bardzo daleko - dodała.

"Wychodzę od tego, co najbliższe". Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w Xięgarni

Uważam, że punktem wyjścia dla poety musi być konkret. To nie jest tak, jak w filozofii czy w nauce, tutaj nie możemy pójść na skróty i od razu mówić do czytelnika o prawdzie, pięknie i dobru. To sobie czytelnik może skonstruować już na podstawie tych klocków, które dostarczy mu wiersz - ocenił w "Xięgarni" laureat Nagrody Literackiej Gdynia Dominik Bielicki.

Gerard Depardieu w Korei Północnej na jej 70-leciu

Francuski aktor Gerard Depardieu przybył do stolicy Korei Północnej w przeddzień uroczystości z okazji 70. rocznicy utworzenia państwa socjalistycznego. W piątek został sfilmowany przez reporterów w holu hotelu Yanggakdo w Pjongjangu. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Macron i Merkel "afiszują się ze swoją bliskością"

Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel "afiszują się ze swoją bliskością" – pisze w sobotę francuski dziennik "DNA", omawiając ich piątkowe spotkanie w Marsylii, które ma być przygotowaniem do nieformalnego szczytu Unii Europejskiej 20 września.

Urodzinowe podsumowanie roku

Babilon obchodzi swoje 9-te urodziny. Z tej okazji, jak zawsze, podsumowanie tego, jak wyglądał ten rok w naszym programie. Były ostre dyskusje, ale też momenty wywołujące uśmiech na twarzach prowadzącego i gości.

Program "Babilon" ma już 9 lat

"Babilon" obchodzi swoje 9. urodziny. Oto jak wyglądał ostatni rok w programie. Były ostre dyskusje, ale też momenty wywołujące uśmiech na twarzach prowadzącego i gości. Piotr Marciniak zaprasza na program w każdą sobotę o godzinie 14.10 w TVN24BiS.

08.09 Babilon

W programie m.in. o dołączeniu Barbary Nowackiej do Koalicji Obywatelskiej, komentarze do wypowiedzi prezydenta Francji oraz spot Donalda Tuska. Dziś także urodzinowe podsumowanie roku. Gośćmi były: Małgorzata Niezabitowska, prof. Magdalena Środa, prof. Monika Płatek, Barbara Labuda oraz Eliza Olczyk.

Kaczyński o swojej przyszłości: problemu nie ma

Kampanie wyborcze w wielu krajach są ostre. Polityk musi mieć grubą skórę. Jak ja słyszę, że my jesteśmy najlepszym ambasadorem Putina w Europie, to co ja mogę zrobić? No śmiać się po prostu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę we Wrocławiu spotkał się z dziennikarzami lokalnych mediów. Jego zdaniem, stawianie takiego zarzutu "to wyraz bezradności opozycji". Mówił też o swojej przyszłości.

Gorączkowe poszukiwania "zdrajcy" w Białym Domu

Współpracownicy Donalda Trumpa twierdzą, że zawęzili do zaledwie kilku osób krąg podejrzanych o autorstwo kontrowersyjnego artykułu, który pojawił się ostatnio na łamach "New York Timesa" - pisze w sobotę CNN powołując się na źródło w amerykańskiej administracji. W tekście, który wywołał burzę w Waszyngtonie, anonimowy urzędnik pisze o istnieniu w Białym Domu "ruchu oporu".

Dwóch mężczyzn utopiło się w Ustce

Była akcja ratunkowa, podjęto też reanimację. Niestety, nie udało się. W Ustce utopiło się dwóch mężczyzn z województwa łódzkiego. Jeden z nich miał 41 lat, drugi 79. Okoliczności tragedii bada policja.

"Kto chciał usłyszeć, co prezydent ma do powiedzenia, to usłyszał". Ministrowie tłumaczą prezydenta

Prezydent Andrzej Duda interweniuje w sprawie likwidacji zakładu w Pieńsku. Rozmawiał o tym problemie z burmistrzem Pieńska, poprosił o działania wojewodę dolnośląskiego. Temat ten poruszy także z premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, komentując czwartkową odpowiedź Andrzeja Dudy w Zgorzelcu. Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera stwierdził, że "kto chciał usłyszeć, co prezydent ma w tej sprawie do powiedzenia, to usłyszał".