Najnowsze

Najnowsze

Ogromne długi wobec firm telekomunikacyjnych

Zaległości Polaków wobec firm telekomunikacyjnych przekroczyły 1,14 miliarda złotych - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. 83 procent zadłużenia przypada na zwykłych klientów indywidualnych, a najszybciej rośnie ono wśród 18-25 latków. Największe zaległości wobec telekomów mają klienci ze Śląska.

Przegrały z nim "kolejne rządy Unii i Moskwa". Ostatni dyktator w Europie rządzi już 25 lat

Rządzi już ćwierć wieku. Aleksandr Łukaszenka władzę na Białorusi utrzymał, między innymi łamiąc demokrację, niszcząc wolne media i zastraszając przeciwników. U steru jest też jednak tak długo dzięki autentycznej popularności wśród Białorusinów. - On w niezwykle głęboki sposób rozumie swój naród – mówi Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej UW. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Strażacy walczyli o las. Toksyczny dym i pożar wielkiej hałdy opon

13 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło we wtorek wieczorem z dużym pożarem w podgorzowskich Wojcieszycach. Paliła się hałda zużytych opon składowana na tamtejszej strzelnicy. - Toksyczny dym, który wydobywa się z tych palących się opon, jest bardzo niebezpieczny dla okolicznych mieszkańców i środowiska - mówił we wtorek w rozmowie z TVN24 oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim brygadier Bartłomiej Mądry.

Dyplomatyczne napięcie między bałkańskimi sąsiadami

Premier Bułgarii Bojko Borisow zażądał we wtorek osobistych przeprosin od szefa serbskiej dyplomacji Ivicy Daczicia, czym zaognił trwający od kilku dni spór dyplomatyczny między Sofią a Belgradem, w którego tle jest polityka Unii Europejskiej wobec Kosowa.

Rządowe wsparcie dla niepełnosprawnych zależne od dochodów

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o świadczeniu dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Wysokość dodatku będzie zależała od dochodu. - To jest urągające osobom niepełnosprawnym. To jest poniżenie ogromne – oceniła Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego, która w 2018 roku protestowała w Sejmie.

Brakuje leków w aptekach

W wielu aptekach brakuje leków na nadciśnienie i cukrzycę. Farmaceuci ostrzegają, że sytuacja może się pogorszyć i w związku z tym napisali list do ministerstwa.

Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej niezasadne, ale legalne

Zdaniem sądu zatrzymanie o świcie Elżbiety Podleśnej i doprowadzenie jej na komendę za plakaty z tęczową Matką Boską było niezasadne, ale legalne. W sprawie aktywistki niebawem zapadnie kolejny wyrok – tym razem za obrazę uczuć religijnych.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego złożył dymisję

Rząd oskarża samorządowców za trudną sytuację w szkołach w związku z podwójnym rocznikiem w liceach, a władze miast mówią o nieudanej reformie. Andrzej Stanisławek, wiceminister szkolnictwa wyższego za poradę, że "uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą" podał się do dymisji.

Deputy science minister quits after controversial comment

I would like to apologise to all those who feel offended by my comment for "Kurier Lubelski", a comment I didn't authorize; nevertheless, in the sense of responsibility, I decided step down as deputy minister of science and higher education - Andrzej Stanisławek wrote on Facebook.

"Podkomisja smoleńska jest jedną z największych patologii w naszym kraju"

- Jutro o 13 na pewno ja będę miał kilka pytań do komisji, bo chciałbym wiedzieć, jak to jest możliwe, że to pierwsza na świecie komisja, która zajmuje się badaniem wypadków lotniczych, która nie badała wraku i nie była na miejscu katastrofy - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska), który w środę ma się stawić przed podkomisją. - Gdybyśmy od pierwszego dnia od tej tragedii zrobili jako państwo wszystko, żeby sprawa była wyjaśniania w Polsce (...) myślę, że uniknęlibyśmy wielu sytuacji, które budzą dzisiaj emocje - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Bilet droższy nawet o 18 euro. Francja wprowadzi ekopodatek na loty

Rząd Francji od 2020 roku obłoży podatkiem ekologicznym połączenia lotnicze z kraju, dzięki czemu do budżetu wpłynie około 180 milionów euro - zapowiedziała we wtorek francuska minister transportu Elisabeth Borne. Podatek w wysokości od 1,5 do 18 euro zostanie dodany do każdego biletu.

Jak wygrać z populizmem? "Poprzez wymyślenie na nowo idei liberalnych"

Z populizmem się wygrywa poprzez odrodzenie czy wymyślenie na nowo idei liberalnych, które w dużej mierze zostały wypaczone albo zapomniane - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Jan Zielonka z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Jego zdaniem populiści wygrywają w wyborach, bo "obywatele, którzy przez ileś dekad głosowali na liberałów - czy centroprawicowych, czy centrolewicowych - powiedzieli: dosyć, poszukamy alternatyw".

Former communist militia officer accused of shooting at miners in 1981

The Institute of National Remembrance sent an indictment to the District Court in Katowice on Tuesday against the former member of the Motorized Reserves of the Citizens' Militia (ZOMO) special platoon, Roman S. The man has been charged with shooting at protesting miners from "Wujek" coal mine in Katowice in December 1981.

Były zomowiec oskarżony o strzelanie do górników z kopalni "Wujek"

Były członek plutonu specjalnego Milicji Obywatelskiej Roman S. odpowie przed katowickim sądem za strzelanie do górników protestujących w kopalni "Wujek" w grudniu 1981 roku. We wtorek Instytut Pamięci Narodowej skierował do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie, który nie przyznaje się do winy, grozi do dziesięciu lat więzienia.

Dwa samoloty zderzyły się na płycie

Na amsterdamskim lotnisku Schiphol lekko zderzyły się dwa samoloty lini KLM i EasyJet. Incydent spowodował kilkugodzinne opóźnienia na lotnisku w stolicy Holandii.

Radził uczniom, by szukali szkoły za granicą. Wiceminister składa dymisję

"Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla "Kuriera Lubelskiego". Wypowiedzi nie autoryzowałem, w poczuciu odpowiedzialności postanowiłem jednak złożyć dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego - napisał na Facebooku Andrzej Stanisławek. W artykule opublikowanym w dzienniku mówił, że być może "uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą". Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Stanisławka.

Nie żyje Ross Perot, miliarder i były kandydat na prezydenta USA

We wtorek w wieku 89 lat zmarł w swoim domu w Dallas teksański miliarder Ross Perot - poinformowała jego rodzina. Dwukrotnie startował w wyborach prezydenckich w USA - w 1992 roku jako kandydat niezależny, a w 1996 roku - jako kandydat założonej przez siebie Partii Reform.