Najnowsze

Najnowsze

"Nie wyobrażam sobie większego sukcesu"

Wizyta poszła idealnie, jestem bardzo zadowolony, to jest wielki sukces prezydenta Andrzeja Dudy - tak w "Rozmowie Piaseckiego" prezydencki minister Paweł Mucha chwalił wtorkowe spotkanie przywódców Polski i USA. Gość TVN24 zaapelował, żeby "nie dezawuować" podpisanej przez prezydentów deklaracji.

Papież o seksie: to dar Boży, a nie tabu

- To żadne tabu, to dar od Boga, to dar, jaki daje nam Pan. Ma dwa cele: kochać się i powoływać życie - mówił papież o seksie podczas spotkania z młodzieżą z Francji. Franciszek podkreślił, że "seks to dar Boży".

Szef BBN: w relacjach polsko-amerykańskich dokonał się skok

Rozmowa prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych dała potężny jakościowy impuls kwestii zwiększenia obecności militarnej USA w Polsce - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Ocenił, że USA widzą Polskę jako "istotny element dla bezpieczeństwa całego regionu".

Rosja mówi o "nieuzasadnionych oskarżeniach" i wzywa ambasadorów

Rosyjskie MSZ wezwało ambasadorów Szwajcarii i Holandii. Ministerstwo wyraziło sprzeciw wobec "nieuzasadnionych oskarżeń", jakoby dwaj Rosjanie próbowali szpiegować laboratorium badające środek użyty do próby otrucia Siergieja Skripala. Rosjan podejrzewa się również o przeprowadzenie cyberataku na Światową Agencję Antydopingową (WADA) w Lozannie.

Trump: Chiny próbują wpłynąć i zmienić nasze wybory

Prezydent USA Donald Trump zarzucił we wtorek Chinom, że "otwarcie i aktywnie" próbują wpłynąć na amerykańskie wybory do Kongresu, które odbędą się 6 listopada. Tłem oskarżeń jest trwający spór handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chińską Republiką Ludową i ogłoszenie przez Trumpa dodatkowych ceł na chińskie produkty.

"Konkretne kroki" do denuklearyzacji półwyspu. Mun u Kima

- Po raz pierwszy ustaliliśmy konkretne kroki do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego – oświadczył prezydent Korei Południowej Mun Dze In po podpisaniu wspólnego dokumentu z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. W Pjongjangu od wtorku trwa piąty w historii szczycie koreańskim.

"Uśmiechałem się do pana prezydenta, żeby nam się udało stworzyć bazę Fort Trump". Reakcja

Mam nadzieję, że pan prezydent (Donald Trump) podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych jednostek amerykańskich wraz z wyposażeniem - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym wspólnie stworzyć stałą bazę amerykańską, którą nazwiemy Fort Trump - zdradził. - Wierzę w to głęboko, że jest to możliwe i jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w polskim interesie, jak i w interesie USA - stwierdził polski prezydent.

"Okazuje się, że nie ma polityki, tylko są pieniądze, że to kwestia handlu"

Dotychczas najistotniejszym elementem było braterstwo broni, że angażowaliśmy się w sprawy, które są ważne dla Ameryki - mówił w "Kropce nad i" były wiceszef MSZ Paweł Kowal. Odniósł się w ten sposób do wtorkowej konferencji prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych, na której - według niego - przeważały kwestie finansowe. - Nagle okazuje się, że nie ma polityki, tylko są pieniądze, że to kwestia handlu - powiedział. Gośćmi "Kropki nad i" byli też doktor Marcin Zaborowski, były szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Jacek Najder, były wiceszef MSZ i były ambasador Polski przy NATO.

"Sytuacja jak z Kopciuszka". Pierwsza dama i but zauważone przez "Szkło kontaktowe"

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zostali we wtorek przyjęci w Białym Domu przez Donalda Trumpa i jego żonę Melanię. W drodze na spotkanie polska pierwsza dama, wsiadając do samochodu, nieoczekiwanie zgubiła but, co nie uszło uwadze kamer. - Te amerykańskie samochody są zdecydowanie za duże - ocenił w "Szkle kontaktowym" satyryk i felietonista Krzysztof Daukszewicz.

Prawo stworzono tak, by stało się źródłem zarobku dla kogoś

Początek prac komisji vatowskiej, pierwszy świadek i pierwsze mocne słowa. - Prawo stworzono tak, by stało się źródłem zarobku dla kogoś - twierdzi profesor Witold Modzelewski, autor pierwszej ustawy o VAT. Opozycja wskazuje na powiązania świadka z Prawem i Sprawiedliwością i mówi o politycznym spektaklu. A bilety na ten spektakl kosztowały skarb państwa prawie dwieście pięćdziesiąt miliardów złotych.

"Okazuje się, że nie ma polityki, tylko są pieniądze, że to kwestia handlu"

Dotychczas najistotniejszym elementem było braterstwo broni, że angażowaliśmy się w sprawy, które są ważne dla Ameryki - mówił w "Kropce nad i" były wiceszef MSZ Paweł Kowal. Odniósł się w ten sposób do wtorkowej konferencji prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych, na której - według niego - przeważały kwestie finansowe. - Nagle okazuje się, że nie ma polityki, tylko są pieniądze, że to kwestia handlu - powiedział.

Zaskakująca odpowiedź KRS na decyzję Europejskiej Sieci Rad

Polska nowa KRS obez prawa głosu w Europejskiej Sieci Rad. Nasze członkostwo jednogłośnie zawieszono, bo nie spełniamy najważniejszej zasady - niezależności od władzy wykonawczej. Europa daje nam jasny sygnał, my się obrażamy i sami chcemy się z Sieci Rad wypisać.

Duda o utworzeniu "Fortu Trump". Trump o "miliardach dolarów" za bazy

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Polska będzie płaciła Ameryce miliardy dolarów za obecność stałych baz USA w Polsce - podkreślił na wspólnej konferencji prasowej Donald Trump. Amerykański prezydent skrytykował przy tym te kraje europejskie, które - jego zdaniem - przenoszą ciężar wydatków na obronę na Stany Zjednoczone. - Cieszę, że na terytorium Polski przebywają teraz amerykańscy żołnierze, ale zapraszam pana prezydenta do tego, żeby do Polski skierować więcej oddziałów amerykańskich - zaznaczał Andrzej Duda.

"Odpowiedź Trumpa była jednoznaczna. Baz w najbliższym czasie nie będzie"

Słowo "rozważamy", którego użył Donald Trump, w języku negocjacji dyplomatycznych oznacza, że "czegoś nie zrobimy". Trump świetnie wie, że decyzja leży głównie w rękach Kongresu - powiedział w "Faktach po Faktach" były ambasador w USA Ryszard Schnepf. Podobną opinię wyraził były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Odpowiedź Trumpa była jednoznaczna, tych baz w najbliższym czasie nie będzie - ocenił.

"Odpowiedź Trumpa była jednoznaczna. Baz w najbliższym czasie nie będzie"

Słowo "rozważamy", którego użył Donald Trump, w języku negocjacji dyplomatycznych oznacza, że "czegoś nie zrobimy". Trump świetnie wie, że decyzja leży głównie w rękach Kongresu - powiedział w "Faktach po Faktach" były ambasador w USA Ryszard Schnepf. Podobną opinię wyraził były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Odpowiedź Trumpa była jednoznaczna, tych baz w najbliższym czasie nie będzie - ocenił.

Stałe bazy w Polsce? "Nie podejmuję się przesądzać o prawdziwości tego stwierdzenia"

Stany Zjednoczone muszą wiedzieć, że to jest ich interes - mówił w "Tak jest" w TVN24 dyplomata Jan Wojciech Piekarski. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezydenta Trumpa, że będzie rozmawiał z prezydentem Dudą o stałej bazie wojsk amerykańskich w Polsce. Były dyplomata i były szef Instytutu Adama Mickiewicza Paweł Potoroczyn zaznaczył przy tym, że "nie podejmuję się przesądzenia o prawdziwości tego stwierdzenia".

Timmermans po wysłuchaniu Polski: Nie mam dużo dobrych wiadomości. Obawy wzrosły

We wtorek odbyło się wysłuchanie Polski na posiedzeniu Rady do spraw Ogólnych Unii Europejskiej w Brukseli. Pytania, według nieoficjalnych informacji, koncentrowały się na wydarzeniach z ostatnich dwóch miesięcy dotyczących Sądu Najwyższego. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział po spotkaniu, że w sprawie tej KE użyje wszelkich instrumentów, jakie ma.