Najnowsze

Najnowsze

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut

Zabójstwo 10-letniej Kristiny mogło mieć podłoże pedofilskie tylko po to, aby zmylić policję. Główną przyczyną morderstwa mogła być zemsta. Policja od początku jest oszczędna w informowaniu o tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymany 22-latek miał dobrze znać rodzinę dziewczynki.

Donald Tusk zeznawał przed komisją śledczą do spraw VAT

Donald Tusk przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT. Szef Rady Europejskiej zeznawał cztery i pół godziny. Były pytania o lukę VAT-owską, raporty instytucji europejskich w tej sprawie i nadzór. Nie zabrakło złośliwości ani ze strony byłego premiera, ani ze strony komisji.

"Wysyp błyskotliwych karier". Spektakularne awanse po decyzjach ministra

Michał Lasota i Przemysław Radzik to powołani przez Zbigniewa Ziobrę rzecznicy dyscyplinarni sędziów. Jak się jednak okazuje, sami mają problemy z dyscypliną w zawodzie. Nie przeszkadza im to jednak ani w ocenianiu innych, ani w spektakularnych awansach. - Mamy do czynienia z wysypem błyskotliwych karier, zwłaszcza sędziowskich, ale też prokuratorskich - ocenia w rozmowie z reporterami "Czarno na białym" w TVN24 Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów "Themis".

Śmierć pasażera, omdlenia i zepsuta trakcja

Przez wiele godzin gotowali się w upale, bo kolejarze nie zorganizowali komunikacji zastępczej. Po awarii podróżni z pociągu TLK w koszmarnych warunkach czekali na informację i pomoc, która nadeszła dopiero po wielu godzinach. Dziś władze kolei zapewniają, że pasażerowie dostaną także pieniądze za bilet.

Naprawił pomnik ofiar holokaustu, zniszczono mu pracownię. "Widok jest odrażający"

Krzysztof Kolibski naprawił zdewastowany pomnik ofiar holokaustu, a tydzień później ktoś zniszczył jego pracownię. Na jednym z przygotowywanych pomników pojawił się napis "Żydy precz". - Widok jest odrażający - przyznaje właściciel zakładu. Policja w Puławach zatrzymała mężczyznę podejrzanego w tej sprawie i bada między innymi wątek antysemicki. Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.

Zemsta za dbanie o pamięć o zagładzie Żydów?

Naprawił zdewastowany pomnik i spotkała go kara. Ktoś zniszczył zakład kamieniarski Krzysztofa Kolibskiego, który pomaga upamiętniać miejsca zagłady Żydów. Policja w Puławach zatrzymała już mężczyznę podejrzanego w tej sprawie i bada między innymi wątek antysemicki.

Klimatyzacja sposobem na upały. Ile kosztuje sztuczny chłód?

Cena przenośnego klimatyzatora waha się od 1000 do 1500 złotych. Za klimatyzator stały trzeba zapłacić od 2500 do 3000 złotych. Jego instalacja to dodatkowy wydatek rzędu 1000-2000 złotych. Uprawnieni do tego są wyłącznie certyfikowani montażyści. Należy również pamiętać, że na instalację klimatyzatora trzeba uzyskać zgodę właściciela budynku. Używanie takiego urządzenia powoduje, że nasze rachunki za prąd rosną od 50 do 100 złotych miesięcznie. O szczegółach, w programie "Bilans" mówił Paweł Blajer.

Prezydent w siedzibie Google'a. "Bardzo ciekawe rozmowy na temat przyszłości"

Rozwój sztucznej inteligencji, a także plany Google dotyczące inwestycji w Polsce były tematami spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kierownictwem Google'a i YouTube'a, które odbyło się w poniedziałek w siedzibie Google'a w Kalifornii. - Bardzo ciekawe rozmowy na temat przyszłości, na temat tego, czego możemy się spodziewać, jak wygląda rozwój sztucznej inteligencji - powiedział prezydent polskim dziennikarzom po spotkaniu.

"Potwierdziło się, że ta komisja ma napisany werdykt"

- Werdykt jest jasny: mafie VAT-owskie hulały. Poseł Horała dostał partyjne polecenie, że ma tak spreparować dane i tak je zmanipulować, żeby tę fałszywą tezę udowodnić - oceniła w "Faktach po Faktach" wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Izabela Leszczyna, odnosząc się do przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. VAT. - Donald Tusk (...) dzisiaj zdawał się grać osobę, która nie wiedziała, że te miliardy przepływały między palcami - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Sasin: szkoda, że nie było telefonu w sprawie stanu lotniska w Smoleńsku

- Nie ma wątpliwości, że za nieprawidłowości odpowiada kancelaria premiera i personalnie jej szef - stwierdził w "Kropce nad i" wicepremier Jacek Sasin, pytany o wyrok w sprawie organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. - Przede wszystkim poinformowałbym prezydenta i zmieniłoby to zupełnie sytuację - mówił, pytany, co by się stało, gdyby ówczesny szef kancelarii premiera Tomasz Arabski zadzwonił wtedy do kancelarii prezydenta i poinformował o stanie lotniska w Smoleńsku.

Skutki krytyki wiceprezesa największego sądu w Polsce

Sędziowie, którzy znaleźli się na celowniku jednego z rzeczników dyscyplinarnych. Muszą tłumaczyć się nie ze swojej pracy, a wypowiedzi, jakich udzieli w naszym programie. Wypowiedzi krytycznych wobec mianowanego za "dobrej zmiany" wiceprezesa największego sądu w Polsce. Co więcej, wypowiedzi, które poparli niemal wszyscy sędziowie w okręgu. O szczegółach Tomasz Marzec.

Rzecznicy dyscyplinarni a dyscyplina

Michał Lasota i Przemysław Radzik, czyli powołani przez Zbigniewa Ziobrę rzecznicy dyscyplinarni. Co ciekawe, sami mają problemy z dyscypliną w zawodzie, choć - jak pokazuje Dariusz Kubik - nie przeszkadza im to ani w ocenianiu innych, ani w spektakularnych awansach.

Małżeństwo sędziów na celowniku rzecznika dyscyplinarnego

Małżeństwo doświadczonych sędziów z Łodzi: ona orzeka w sprawach cywilnych, on w gospodarczych. Oboje znaleźli się na celowniku rzecznika dyscyplinarnego. Z różnych powodów. Jakich? To wyjaśnia Artur Warcholiński, który pokazuje też zastanawiające okoliczności, w jakich wszczęto jedno z postępowań. Rzecznik dyscyplinarny twierdzi, że zrobił to na wniosek prezesa sądu, ale co ciekawe, sam prezes temu zaprzecza.

"W pewnym sensie to jest w DNA PiS-u, że mówi obywatelom: cicho"

Trzeba by było wezwać pana ministra, żeby sprostował te wszystkie nieprawdziwe twierdzenia i najlepiej przeprosił - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odniósł się do tego, że ministerstwo sprawiedliwości chciało pozwać profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z ich krytyczną opinią dotyczącą noweli Kodeksu karnego. - Myślę, że w pewnym sensie to jest w DNA partii Prawo i Sprawiedliwość, że mówi obywatelom: cicho, kiedy my decydujemy i uchwalamy prawo, to wy macie być cicho - ocenił Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Pytanie z "Milionerów" o synonim. Za 125 tysięcy złotych

Synonim słów "zaaprobuję, wyrażę zgodę" brzmi tak samo jak: masyw w Tatrach, rzeka na Lubelszczyźnie, wyspa na Morzu Bałtyckim czy puszcza na Podlasiu? Z tym pytaniem zmierzyła się w "Milionerach" pani Anna Kowalik. Miała do dyspozycji ostatnie koło ratunkowe.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku. W nocy, podczas przesłuchania w prokuraturze, usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do winy. W związku ze sprawą minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że uczyni wszystko, by w tej sprawie zapadł najsurowszy z możliwych wyroków, jaki przewiduje polskie prawo. Między innymi o tych słowach rozmawiali goście programu Tak Jest – adwokat Ryszard Kalisz i rzecznik ministra sprawiedliwości Jan Kanthak.

Landyzacja Polski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ostrzegał przed landyzacją Polski na sobotnim zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać po to, żeby obronić Polskę. Do słów prezesa PiS odnieśli się w programie Tak Jest Adam Szłapka z partii Nowoczesna oraz Jacek Ozdoba z Prawa i Sprawiedliwości.