Najnowsze

Najnowsze

Ślady nowiczoka wykryte u drugiego policjanta wezwanego do Skripala

Brytyjska policja poinformowała, że ślady nowiczoka - środka paralityczno-drgawkowego produkcji radzieckiej - znaleziono nie u jednego, ale u dwóch policjantów, którzy interweniowali w związku z próbą otrucia Siergieja Skripala. Były rosyjski szpieg i jego córka zostali zaatakowani przy użyciu nowiczoka w marcu 2018 roku.

Sawicki: PSL odda swoim partnerom około połowy "jedynek"

To nie jest tylko Kukiz'15. Jest kilka środowisk, które przyszły i musimy się z nimi podzielić "jedynkami" - powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przekazał, że około połowy pierwszych miejsc na listach wyborczych przypadnie partnerom współtworzącym Koalicję Polską. Listy będą ogłoszone w sobotę podczas krajowej konwencji wyborczej w Płocku.

Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski

Korea Północna wystrzeliła w piątek rano niezidentyfikowane pociski, które spadły do morza - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej. To kolejna, szósta już, próba w serii testów rakietowych Pjongjangu prowadzonych od połowy lipca.

Abp Depo: jesteśmy świadkami antykultury, która chce zniszczyć naturę ludzką

Antykultura chce zniszczyć naturę ludzką, która porządkuje świat i która jest fundamentem cywilizacji. Desakralizacja, odczłowieczenie, oto cel owej rewolucji. Kolejne cele to zniszczenie pojęcia prawdy, odebranie ludziom łaski wielkiej sztuki oraz rozbicie tradycyjnej rodziny - mówił w czwartek na Jasnej Górze arcybiskup Wacław Depo. Tego samego dnia arcybiskup Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej podkreślił w swej homilii, że "jesteśmy i zawsze będziemy przeciwni złu, ale zawsze otwarci na człowieka, na każdego człowieka".

Bomba z czasów II wojny światowej znaleziona na Kremlu

Na Kremlu, będącym siedzibą prezydenta Rosji, odnaleziono w czwartek bombę lotniczą z czasów II wojny światowej - poinformował komendant Kremla generał Siergiej Chlebnikow. Pocisk odkryto w trakcie prac ziemnych w jednym z ogrodów.

Izrael zakazuje wjazdu dwóm amerykańskim kongresmenkom

Amerykańskie kongresmenki Partii Demokratycznej Rashida Tlaib i Ilhan Omar otrzymały zakaz wjazdu do Izraela - podał w czwartek szef ministerstwa spraw wewnętrznych tego kraju Arje Deri. Postanowienie izraelskich władz tłumaczył poparciem kongresmenek dla ruchu nawołującego do bojkotu Izraela za jego politykę wobec Palestyńczyków. Decyzja Izraela znieważa demokratyczne wartości - skomentowała Omar.

Defilada w Katowicach, a nie w Warszawie. "Ciężko nie zauważyć zbiegu okoliczności"

- Próbuję zauważyć, że to nasze wspólne święto, ale jednocześnie nie zamykać oczu na smutną rzeczywistość, że zostało niepotrzebnie użyte w kampanii - powiedziała w "Faktach po Faktach" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Odniosła się do centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w czwartek w Katowicach. Senator PiS Konstanty Radziwiłł przekonywał z kolei, że "miast, w których mogłyby się odbyć takie uroczystości jest bardzo wiele".

"Sprawa wielkiej wagi". Europejska Sieć Rad Sądownictwa apeluje do polskiego parlamentu

Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ) wezwała polski parlament do podania do publicznej wiadomości list poparcia członków obecnej KRS, zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego. "Wykonanie obowiązku wynikającego z powołanego wyroku jest sprawą wielkiej wagi i powinno nastąpić w najkrótszym możliwym terminie" - czytamy w opublikowanym w czwartek na stronie Stowarzyszenia Sędziów "Themis" piśmie zarządu ENCJ.

Z ziemi i z powietrza. Lotnicze widowisko na nagraniach

W trakcie defilady w dniu Święta Wojska Polskiego nad Katowicami przeleciały samoloty i śmigłowce polskich Sił Powietrznych. Widzowie mogli zobaczyć między innymi samoloty wielozadaniowe F-16, śmigłowce Mi-24 czy pasażerskie samoloty Gulfstream G550 oraz Boeing 737-800 zakupione z myślą o przewozie najważniejszych osób w państwie. Pokaz nad stolicą Górnego Śląska zamknęły dwa amerykańskie myśliwce F-15. Popisy pilotów kamery TVN24 uchwyciły na nagraniach z ziemi i powietrza.

Pokaz chińskiej siły tuż przy granicy z Hongkongiem. Nowe zdjęcia

Setki chińskich funkcjonariuszy wzięło udział w czwartkowych ćwiczeniach na stadionie w graniczącym z Hongkongiem mieście Shenzhen. Oddziały Zbrojnej Policji Ludowej miały trenować między innymi rozpędzanie tłumów. Media wiążą te manewry z trwającymi od kilku miesięcy w Hongkongu demonstracjami antyrządowymi. Eksperci sądzą jednak, że ryzyko związane z pacyfikacją hongkońskich protestów przy użyciu sił zbrojnych wciąż jest dla Pekinu zbyt duże.

Arcybiskup Jędraszewski o "zbrodniczych ideologiach". "Przed nami kolejne niebezpieczeństwo"

Stoi przed nami niebezpieczeństwo nie tyle militarne, jak w 1920 roku, ale niebezpieczeństwo odnoszące się do ideologii, która chce zawładnąć naszymi sumieniami, naszymi sercami i umysłami - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z kolei arcybiskup Grzegorz Ryś przekonywał, że "rywalizacja, nienawiść, zazdrość nie powinny mieć miejsca". - Jednak mamy takie poczucie, że zabrnęliśmy gdzieś tak daleko, że już nikt nie wie jak z tego wybrnąć - dodał.