Najnowsze

Najnowsze

"Nie dołączę się do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta"

Donald Tusk skomentował w środę słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że "w ramach Unii Europejskiej mamy niedosyt demokracji" i jako przykład podał fakt, że w sklepach "można kupić tylko żarówkę energooszczędną". - Kiedy prezydent wydaje się pogubiony w argumentacji, potrzebuje raczej naszego wsparcia, a przynajmniej życzliwej cierpliwości - powiedział szef Rady Europejskiej. Dodał, że nie dołączy się "do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta".

"W kwestiach sprawiedliwości większymi autorytetami są ludzie, którzy nie są prawnikami"

Tak dużo ciosów na wymiar sprawiedliwości spadło w ramach walki politycznej i tak dużo wewnętrznych słabości wymiaru sprawiedliwości się ujawniło, że trzeba to jeszcze raz przemyśleć i zaproponować nową spójną koncepcję - ocenił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Jarosław Gowin. Jego zdaniem "w Polsce w kwestiach sprawiedliwości dużo większymi autorytetami są ludzie, którzy nie są prawnikami i kierują się naturalnym zmysłem sprawiedliwości".

Radni proszą premiera o zmianę wojewody. Poszło o słowa w sprawie Zdanowskiej

Łódzcy radni (jeszcze poprzedniej kadencji) zwołali nadzwyczajną sesję rady miasta, na której pod głosowanie trafi uchwała w sprawie wojewody łódzkiego. Samorządowcy chcą, żeby premier odwołał Zbigniewa Raua ze stanowiska. Poszło o słowa wojewody jeszcze sprzed wyborów, kiedy zapowiedział, że po zwycięstwie wyborczym Zdanowska powinna być odsunięta od władzy.

Samochód premiera Słowacji zderzył się z jeleniem

Samochód słowackiego premiera Petera Pellegriniego zderzył się we wtorek z jeleniem. Premier kontynuował podróż na wyjazdowe posiedzenie rządu innym samochodem. Po zakończeniu obrad premierowi założono w szpitalu kołnierz ortopedyczny.

"Mogli przemycić ponad tonę narkotyków"

Tonę marihuany, 10 kilogramów kokainy, 50 kilogramów amfetaminy, 115 tysięcy tabletek ecstasy - między innymi takie narkotyki mieli przemycić - zdaniem śledczych - członkowie rozbitego przez CBŚP gangu. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

"Ja bym nie ginął za odwołanie pani prezes Gersdorf"

Tak dużo ciosów na wymiar sprawiedliwości spadło w ramach walki politycznej i tak dużo wewnętrznych słabości wymiaru sprawiedliwości się ujawniło, że trzeba to jeszcze raz przemyśleć i zaproponować nową spójną koncepcję - ocenił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki. Jak dodał, "nie ginąłby" za odwołanie Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska I Prezes Sądu Najwyższego.

Gowin: wstydziłem się, to był zły spot

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki, podkreślał w środę w "Rozmowie Piaseckiego", że rezultat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych to "jeden z najlepszych wyników od 1989 roku". - W każdej kampanii nawet zwycięzcy popełniają błędy - zaznaczył, odnosząc się do przegranej PiS w dużych miastach. Przyznał też, że "wstydził się" opublikowanego w kampanii Zjednoczonej Prawicy spotu o uchodźcach.

Gowin: było mi wstyd, kiedy PiS wypuścił spot o uchodźcach

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki podkreślał w środę w "Rozmowie Piaseckiego", że rezultat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych to "jeden z najlepszych wyników od 1989 roku". - W każdej kampanii nawet zwycięzcy popełniają błędy - zaznaczył, odnosząc się do przegranej PiS w dużych miastach. Przyznał też, że "wstydził się" opublikowanego w kampanii Zjednoczonej Prawicy spotu o uchodźcach.

Akta sprawy sędziego Żurka trafią do Warszawy

Do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wpłynął wniosek rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Piotra Schaba o przekazanie akt sprawy dotyczącej sędziego Waldemara Żurka, byłego rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa. - Akta zostaną przekazane do Warszawy - poinformował Tomasz Szymański, zastępca rzecznika dyscyplinarnego. To dowód na "centralizację państwa i centralizację decyzji" - ocenił Żurek.

Głos na wagę zwycięstwa

Liczy się każdy głos. Brzmi banalnie, ale jak bardzo jest realne przekonało się kilku kandydatów w tych wyborach. O głos przegrali. Jeden głos zdecydował, że potrzebują drugiej tury. A czasem przez brak jednego rozstrzygającego głosu zdani są na losowanie.

Powyborcze kalkulacje

PiS bierze kolejne sejmiki. Koalicja Obywatelska zabiera się za tworzenie jeszcze większych koalicji. Ludowcy zapewniają, że z Prawem i Sprawiedliwością nic budować nie będą. Powyborczy wtorek minął pod znakiem politycznych narad i wielu niewiadomych, bo PKW ciągle czeka z ostatecznym komunikatem.

Siódmy dzień strajku. Odwołane loty

Pasażerowie mogą spodziewać się problemów z połączeniami lotniczymi realizowanymi w środę przez PLL LOT. Kilkanaście z nich zostało odwołanych. Związkowcy kontynuują strajk w LOT, to już jego siódmy dzień.

Kolejny dzień strajku w PLL LOT

LOT i pat. Prezes zwalnia strajkujących. Ale to protestu nie kończy. Atmosfera coraz bardziej gorąca i przenosi się także do Sejmu. Opozycja chce od rządu oficjalnej informacji o konflikcie. To, czy polecą - chcą jednak wiedzieć przede wszystkim pasażerowie.

Sędziowie wracają do Sądu Najwyższego

Sędziowie wracają do pracy, bo tych wysłanych przez ustawę PiS na emeryturę zaprosiła do powrotu pierwsza prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf. Powód? Nakaz unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Polska musi zawiesić nowe przepisy.