Najnowsze

Najnowsze

Obalony prezydent zmarł w sądzie. Pochowali go następngo dnia

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi, który zmarł w poniedziałek w sądzie na atak serca, został we wtorek pochowany w stolicy kraju, Kairze - poinformował agencję AFP jeden z jego adwokatów. Związany z Bractwem Muzułmańskim polityk był pierwszym demokratycznie wybranym egipskim prezydentem w latach 2012-2013.

Mandaty separatystów do europarlamentu unieważnione

Hiszpańska Państwowa Komisja Wyborcza (JEC) orzekła w poniedziałek nieważność mandatów do Parlamentu Europejskiego zdobytych przez trzech separatystycznych polityków z Katalonii: byłego premiera regionu Carlesa Puigdemonta oraz byłych ministrów Oriola Junquerasa i Toniego Comina.

Pytania o lukę VAT za rządów PiS. Horała: różne są szacunki

Jest pytanie, na ile możemy oczekiwać od premiera Rzeczypospolitej, żeby się taką sprawą, że giną miliardy z budżetu, zainteresował - komentował w "Rozmowie Piaseckiego" szef sejmowej komisji śledczej do spraw VAT poseł Marcin Horała (PiS), odnosząc się do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska. Na uwagę prowadzącego, że luka VAT za rządów PiS jest podobna jak po ośmiu latach rządów koalicji PO-PSL, odparł: - To jest statystyczna manipulacja.

Oficjalnie to atak serca. Jego zwolennicy mówią o morderstwie

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w poniedziałek w sądzie w rezultacie ataku serca - przekazały władze i źródła medyczne. Bractwo Muzułmańskie, którego Mursi był czołową postacią, określiło jego śmierć jako "morderstwo". Amnesty International zaapelowało o przeprowadzenie "bezstronnego, dogłębnego i transparentnego" śledztwa w celu ustalenia okoliczności i przyczyny zgonu.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. 22-latek usłyszał zarzut

Zabójstwo 10-letniej Kristiny mogło mieć podłoże pedofilskie tylko po to, aby zmylić policję. Główną przyczyną morderstwa mogła być zemsta. Policja od początku jest oszczędna w informowaniu o tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że zatrzymany 22-latek miał dobrze znać rodzinę dziewczynki.

Donald Tusk zeznawał przed komisją śledczą do spraw VAT

Donald Tusk przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT. Szef Rady Europejskiej zeznawał cztery i pół godziny. Były pytania o lukę VAT-owską, raporty instytucji europejskich w tej sprawie i nadzór. Nie zabrakło złośliwości ani ze strony byłego premiera, ani ze strony komisji.

"Wysyp błyskotliwych karier". Spektakularne awanse po decyzjach ministra

Michał Lasota i Przemysław Radzik to powołani przez Zbigniewa Ziobrę rzecznicy dyscyplinarni sędziów. Jak się jednak okazuje, sami mają problemy z dyscypliną w zawodzie. Nie przeszkadza im to jednak ani w ocenianiu innych, ani w spektakularnych awansach. - Mamy do czynienia z wysypem błyskotliwych karier, zwłaszcza sędziowskich, ale też prokuratorskich - ocenia w rozmowie z reporterami "Czarno na białym" w TVN24 Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów "Themis".

Śmierć pasażera, omdlenia i zepsuta trakcja

Przez wiele godzin gotowali się w upale, bo kolejarze nie zorganizowali komunikacji zastępczej. Po awarii podróżni z pociągu TLK w koszmarnych warunkach czekali na informację i pomoc, która nadeszła dopiero po wielu godzinach. Dziś władze kolei zapewniają, że pasażerowie dostaną także pieniądze za bilet.

Naprawił pomnik ofiar holokaustu, zniszczono mu pracownię. "Widok jest odrażający"

Krzysztof Kolibski naprawił zdewastowany pomnik ofiar holokaustu, a tydzień później ktoś zniszczył jego pracownię. Na jednym z przygotowywanych pomników pojawił się napis "Żydy precz". - Widok jest odrażający - przyznaje właściciel zakładu. Policja w Puławach zatrzymała mężczyznę podejrzanego w tej sprawie i bada między innymi wątek antysemicki. Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.

Zemsta za dbanie o pamięć o zagładzie Żydów?

Naprawił zdewastowany pomnik i spotkała go kara. Ktoś zniszczył zakład kamieniarski Krzysztofa Kolibskiego, który pomaga upamiętniać miejsca zagłady Żydów. Policja w Puławach zatrzymała już mężczyznę podejrzanego w tej sprawie i bada między innymi wątek antysemicki.

Klimatyzacja sposobem na upały. Ile kosztuje sztuczny chłód?

Cena przenośnego klimatyzatora waha się od 1000 do 1500 złotych. Za klimatyzator stały trzeba zapłacić od 2500 do 3000 złotych. Jego instalacja to dodatkowy wydatek rzędu 1000-2000 złotych. Uprawnieni do tego są wyłącznie certyfikowani montażyści. Należy również pamiętać, że na instalację klimatyzatora trzeba uzyskać zgodę właściciela budynku. Używanie takiego urządzenia powoduje, że nasze rachunki za prąd rosną od 50 do 100 złotych miesięcznie. O szczegółach, w programie "Bilans" mówił Paweł Blajer.

Prezydent w siedzibie Google'a. "Bardzo ciekawe rozmowy na temat przyszłości"

Rozwój sztucznej inteligencji, a także plany Google dotyczące inwestycji w Polsce były tematami spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kierownictwem Google'a i YouTube'a, które odbyło się w poniedziałek w siedzibie Google'a w Kalifornii. - Bardzo ciekawe rozmowy na temat przyszłości, na temat tego, czego możemy się spodziewać, jak wygląda rozwój sztucznej inteligencji - powiedział prezydent polskim dziennikarzom po spotkaniu.