Najnowsze

Najnowsze

Wojsko i opozycja podzieliły się władzą. "To jest w interesie kraju"

Koalicja sudańskich ugrupowań opozycyjnych i sprawująca władzę Tymczasowa Rada Wojskowa podpisały ostateczne porozumienie w sprawie podziału władzy. Umożliwi to powołanie tymczasowego rządu, mającego sprawować władzę do wyborów powszechnych, a następnie przekazanie jej cywilom.

Ciężkie bombardowania terenów opanowanych przez rebeliantów

W piątek w syryjskiej prowincji Idlib doszło do nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa. Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, jednym z celów był obóz dla uchodźców. Nagranie jednego z ataków - na miasto Ahira - zostało umieszczone w mediach społecznościowych przez Syryjską Obronę Cywilną, zwaną również Białymi Hełmami.

Kosiniak-Kamysz: Nie jesteśmy anty-PiS, ani anty-opozycją. Jesteśmy za silną Polską

Polska musi przejść na "zieloną stronę mocy" - przekonywał w sobotę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na krajowej konwencji wyborczej. Jak dodał, chodzi między innymi o tani prąd i czystą energię, a "także o nadzieję na bezpieczną szkołę i dobry dostęp do lekarza". Zapowiedział, że ludowcy idą do wyborów z postulatami między innymi wprowadzenia emerytury bez podatku oraz dobrowolnej składki do ZUS.

11 dni dryfował na Morzu Śródziemnym. Uratowały go maltańskie służby

Teraz czuję się już dobrze, ale nie wiem, co będzie dalej. Wszystko w rękach Boga - powiedział 38-letni Etiopczyk, który przez 11 dni dryfował na pontonie po Morzu Śródziemnym bez jedzenia i wody. Uratowały go maltańskie służby. Przyznał, że jest jedynym ocalałym z 15 osób, który wypłynęły z Libii.

MSZ wzywa Rosję do zaprzestania nielegalnych działań w Gruzji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wyraziło w piątek zaniepokojenie w związku ze wznowionym procesem "borderyzacji" nieuznawanej przez społeczność międzynarodową separatystycznej Osetii Południowej. Resort dyplomacji wezwał Rosję do "natychmiastowego zaprzestania nielegalnych działań przeciwko Gruzji".

Skierniewice, Cieszyn, Rzeszów: kolejne szpitalne oddziały do zamknięcia. Brakuje lekarzy

W wielu polskich szpitalach brakuje lekarzy – między innymi w Makowie Podhalańskim. Tamtejszy oddział zakaźny został właśnie zamknięty. Podobnie jest w Skierniewicach - na oddziale zakaźnym ostatni lekarze specjaliści odeszli na emeryturę. - Problem jest szerszy. Dotyczy całego kraju – mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Materiał magazynu "Polska i Świat".