Najnowsze

Najnowsze

Kierwiński o Szumowskim: jest kolejnym politykiem PiS-u ze złamanym kręgosłupem

Pan minister Łukasz Szumowski jest kolejnym politykiem PiS-u, który buduje fałszywą alternatywę, która jest bardzo po myśli Kaczyńskiemu. Wybory teraz korespondencyjne natychmiast albo wybory za dwa lata - mówił na konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Odniósł się w ten sposób do rekomendacji ministra dotyczących wyborów prezydenckich.

"Jako lekarz wykonywałbym wszystko tak, by pomagać pacjentom". Wiceminister o śledztwach w sprawie DPS-ów

Jeżeli jakieś uchybienia były i prokurator to dostrzega, i toczone są śledztwa, to jest to już domena niezależnej prokuratury w Polsce - oświadczył w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dopytywany o zapowiedziane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę śledztwa dotyczące sytuacji w domach pomocy społecznej. Prokuratura ma sprawdzać, czy nie doszło w nich do "rażącego naruszenia procedur".

Fałszywe wiadomości o "radioaktywnej chmurze znad Czarnobyla". PAA: "Nie ma żadnego zagrożenia"

Zgodnie z treścią masowo rozpowszechnianych wiadomości, w sobotę i niedzielę nad Polskę miała dotrzeć "radioaktywna chmura ze wschodu" lub "radioaktywny pył znad Czarnobyla". Dodatkowo w sieci krąży filmik z jej rzekomą wizualizacją. Państwowa Agencja Atomistyki stanowczo zaprzecza, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie. "Sytuacja radiacyjna pozostaje w normie" – uspokajają eksperci.

Radziwiłł uchyla decyzje o skierowaniu do pracy matek nieletnich dzieci. "Tę noc trochę przespałam"

Wojewoda mazowiecki unieważnia decyzje kierujące matki wychowujące nieletnie dzieci do domu pomocy ogarniętego koronawirusem. Tłumaczy, że nie wiedział "o okolicznościach wskazanych w odwołaniu" – dowiedział się tvn24.pl. - Uspokoiłam się. Tę noc trochę spałam – mówi nam jedna z nich. W środę ujawniliśmy, że wojewoda podejmował decyzje wbrew zapisom ustawy o zwalczaniu epidemii.

Włoski ekspert WHO: druga fala epidemii jesienią jest pewna

Ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju - apeluje Walter Ricciardi doradca naukowy ministerstwa zdrowia Włoch i członek Europejskiego Komitetu Doradczego ds. Badań Naukowych nad Zdrowiem Światowej Organizacji Zdrowia (EACHR). Dodaje, że druga fala epidemii koronawirusa na jesieni "to więcej niż hipoteza, to pewność".

Wiceminister zdrowia "bardzo przeprasza" pielęgniarkę. "Dość łatwo można wprowadzić udogodnienia"

Jest dramatycznie mało lekarzy i jeszcze tę skąpą liczbę straszy się karami - powiedziała Magdalena Wiśniewska, prezeska Okręgowej Rady lekarskiej w Szczecinie, komentując piątkową zapowiedź prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, odnosząc się do sytuacji z Warszawy, gdy do jednej z pielęgniarek z nakazem stawienia się w pracy zapukała policja, powiedział, że zasady się zmienią. Przeprosił też kobietę.

Pod jednym dachem z alkoholikiem w czasie epidemii. "Wyzwanie, z którym wielu ludzi sobie nie poradzi"

Bliscy ponoszą tyle konsekwencji i przykrości, że aż trudno by było oczekiwać, żeby byli ewangelicznie wyrozumiali - przyznała w TVN24 terapeutka uzależnień Ewa Woydyłło-Osiatyńska. Opowiadała o życiu pod jednym dachem z alkoholikiem w czasie epidemii spowodowanej koronawirusem i obowiązujących ograniczeń. - To jedno z takich wyzwań, z którym wielu ludzi sobie nie poradzi – oceniła.

"Policjanci sami są zdezorientowani tym, co mają robić". Pytania o kontrowersyjne interwencje

Z jednej strony zestresowani "zwykli" obywatele, którzy od kilku tygodni siedzą w domu, martwią się o pracę i bliskich. Z drugiej - zestresowani policjanci na pierwszej linii walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do tego przepisy - nowe, co chwilę zmieniane i nie zawsze całkiem jasne. Plus kontrowersyjne wypowiedzi i działania polityków. To mieszanka wybuchowa - podkreśla Artur Zakrzewski, reporter "Czarno na białym".

Ponad 30 osób zakażonych w ośrodku Caritas. Pomagają klerycy, siostry zakonne i rektor seminarium

Ponad 30 zakażonych koronawirusem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritasu w Jeleniej Górze (województwo dolnośląskie) i oczekiwanie na wyniki powtórnego badania 23 próbek. To między innymi od nich będzie zależało, jak wiele rąk do pracy placówka będzie potrzebowała. Po śmierci pacjentki, która chorowała na COVID-19, duża część personelu nie pojawiła się w pracy. A dyrekcja zaapelowała o pomoc. Z tą pospieszyły osoby świeckie, siostry zakonne, klerycy i rektor seminarium.

Brazylia znalazła lek na COVID-19? Minister jedno, naukowcy drugie

Według brazylijskiego ministra nauki i techniki Marcosa Pontesa, naukowcy z Narodowego Centrum Badań Energii i Materiałów znaleźli lek, który potencjalnie może wyleczyć chorych na COVID-19. W laboratoryjnych warunkach substancja wykazała 94 procent skuteczności. Brazylijscy lekarze, a także były już minister zdrowia, są jednak sceptyczni wobec "tajemniczego leku".