Najnowsze

Najnowsze

Zaledwie kilkadziesiąt minut po otwarciu w centrum Warszawy Forum Wolności Słowa - na wzór londyńskiego Hyde Parku - na miejscu pojawił się patrol policji. Wylegitymowany i pouczony w radiowozie został burmistrz Śródmieścia.

Zamknięta 7 listopada przez gruzińskie władze stacja telewizyjna Imedi TV wznowiła emisję. To m.in. efekt polskiej mediacji - w Tbilisi z władzami i opozycją rozmawiał Adam Michnik, a wcześniej prezydent Lech Kaczyński.

Wyrok dożywotniego więzienia dla "Wampira z Sosnowca" jest ostateczny - Sąd Najwyższy oddalił kasację jego obrońców jako "oczywiście bezzasadną". 41-letni Piotr S. odpowiadał za dwa zabójstwa, trzy bestialskie gwałty i usiłowanie kolejnego morderstwa.

ABW zwróciła się do premiera, by nadal mogła zajmować się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych. W myśl ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, od 24 grudnia ABW ma utracić możliwość działań antykorupcyjnych wobec osób pełniących funkcje publiczne.

Ugoda z kardiochirurgiem G., który skarży Polskę w Strasburgu, to gra przeciwko naszemu krajowi - tak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentuje dla dziennika.pl decyzję swojego następcy. Zwolnienia prokuratorów apelacyjnych nazywa zaś "czystką i destabilizacją".

- Mam chwilami wrażenie, że minister Kamiński udał się na długi urlop nie informując mnie o tym. Wołałbym, żeby meldował opinii publicznej o kolejnych sukcesach CBA, a nie o tym, jakie listy do mnie pisze, bo nie do tego został powołany - powiedział premier Donald Tusk i stwierdził, że listu od szefa CBA nie czytał.

Problemy techniczne z fragmentem ropociągu, z którego do Wisły wydostało się ok. 40 tys. litrów oleju powoduje, że do Wisły nadal sączy się olej opałowy. Straż pożarna postawiła kolejną zaporę na rzece - w Nieszawie.

Plantację konopii indyjskich wykryli stołeczni policjanci w podwarszawskiej Kobyłce. Marihuanę uprawiała 47-letnia matka z 22-letnim synem - poinformowała stołeczna policja.

13 członków z tzw. grupy markowskiej zatrzymała policja. Gang według funkcjonariuszy ma na swoim koncie uprowadzenia, napady, wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. W zatrzymaniu bandytów wzięło udział ponad 250 policjantów.

Miał trochę wolnego czasu, oryginalny pomysł i numer do Białego Domu. Pewien islandzki nastolatek postanowił zadzwonić do Waszyngtonu i umówić się na rozmowę z Georgem W. Bushem.

Pracownik warszawskiego monitoringu miejskiego podczas nocnej zmiany zauważył napad na przechodnia. Trzej bandyci pobili i okradli przypadkowego mężczyznę. Są w rękach policji.

Juz po raz trzeci ukraińscy deputowani debatowali nad wyborem premiera. Ale i tym razem kandydatury Julii Tymoszenko nie udało się przeforsować. Blokada parlamentu przez niebieskich Janukowycza spowodowała przeniesienie debaty na czwartek.

Okazuje się, że produkt regionalny też może mieć swoje podróbki. Nielegalną wytwórnię rzekomej łąckiej śliwowicy zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej i nowotarskiego oddziału CBŚ. Jak podano, alkohol był wytwarzany w skandalicznych warunkach.

Do ogromnego wycieku ropy doszło w pobliżu norweskiej platformy wiertniczej na Morzu Północnym 0 na fale wylao się ponad 3,8 tys. metrów sześciennych surowca.

Komisja Europejska nie zgadza się na wprowadzenie przez Litwę całkowitego zakazu importu z Polski drobiu i ptactwa domowego w związku z ogniskami ptasiej grypy w Polsce. Argument jest prosty: Polska i Litwa są członkami UE, a w UE obowiązuje zakaz importu z zakażonych stref.

Może i przegrał z Georgem W. Bushem wybory, ale nawet prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby się zapewne zamienić z tegorocznym pokojowym noblistą. Na cześć Ala Gore zagrały m.in. Kylie Minogue i Alicia Keys, a całusa dostał od pięknej Umy Thurman.

Izraelscy i Palestyńscy negocjatorzy zasiedli do stołu rokowań i rozpoczęli dziś rozmowy dotyczące pokoju na Bliskim Wschodzie, które zapowiedziano na listopadowej konferencji w Annapolis w Stanach Zjednoczonych.

Był szok, zbulwersowanie i oburzenie, będzie prokuratorskie śledztwo. Gorzowscy śledczy zajmą się sprawą nieudzielenia pomocy kobiecie, którą w sobotę przywiózł do szpitala wnuk. Lekarz nie chciał pomóc, bo kobiety ... nie przywiozło pogotowie. Po tym jak pokazaliśmy tą historię okazuje się, że to nie był jedyny przypadek.