Najnowsze

Najnowsze

Przez ponad 24 godziny koczowali na lotnisku w Rzymie, ale są już w kraju. 167 osób, głównie Polaków, doczekało się powrotu do Katowic. Po brawurowej akcji zdesperowanych pasażerów, Włosi udostępnili im samolot.

Medialne spekulacje stały się faktem. Były brytyjski premier Tony Blair opuścił szeregi wiernych kościoła anglikańskiego i przeszedł na katolicyzm.

Co najmniej 16 osób zginęło w lawinie, która zeszła na górską drogę w Tadżykistanie. Kilkanaście samochodów zostało przysypanych. Trwa akcja ratunkowa.

Włosi i Słoweńcy wspólnie świętują w sobotę rozszerzenie strefy Schengen. - To wielki dzień dla Słowenii i dla całej Europy - mówił podczas uroczystości na granicy obu państw przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

200 metrów długości miała choinka, którą tworzyło ... kilka tysięcy Tajwańczyków. Mieszkańcy miasta Kaohsiung chcieli pobić rekord świata i ... wypromować ekologiczne święta.

Tragedia w warmińsko-mazurskim Bogaczewie. Dwie dziewczynki w stanie krytycznym trafiły do szpitala, po tym jak podczas spaceru z matką wpadły do jeziora.

Wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem wirus pojawił się u ptaków w miejscowości Sadłowo Parcele w powiecie żuromińskim (mazowieckie). – Apeluję, żeby zachować wszelkie rygory sanitarne, bo grożą na ogromne straty – powiedziała w TVN24 Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech.

- Jesteśmy tu, by pomóc prawowitym władzom afgańskim w walce z przemytnikami narkotyków, talibami i al-Kaidą - stwierdził podczas niezapowiedziewanej wizyty w Afganistanie prezydent Francji Nicolas Sarkozy i zapowiedział wzmocnienie obecności sił francuskich w tym kraju.

Do tragicznego wypadku doszło na Nilu. Z płynącego promu do rzeki spadł mikrobus. Zginęło 16 osób, w tym sześcioro dzieci.

- Cieszę się, że mimo groźnych pomruków z Pałacu Prezydenckiego (...) prezydent dał się przekonać - tak premier skomentował decyzję Lecha Kaczyńskiego o wycofaniu polskich wojsk w Iraku w październiku 2008. - To kompromis, ale dobrze że do niego doszło – przyznaje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.

Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.

Ma 35 metrów wysokości i ponad 160 merów długości. "Romantyczne uczucia", rzeźba autorstwa chińskich artystów to najwyższe śnieżne dzieło na świecie. Nietypowy posąg powstaje na doroczną wystawę śnieżną w Harbin w północno-wschodniej części Chin.

- Minister sportu wywołał niezłe zamieszanie - skomentowała piątkową wypowiedź Mirosława Drzewieckiego "Gazeta Wyborcza". Minister ogłosił, że rząd nie dofinansuje Gdańskowi, Poznaniowi ani Wrocławowi stadionów na Euro 2012. Ministerstwo obiecuje zająć się sprawą po przedstawieniu przez miasta kandydackie zakresu planowanych inwestycji.

Dzień po otwarciu granic na zachodzie zakorkowały się wschodnie przejścia graniczne. W Korczowej, na przejściu polsko-ukraińskim, ciężarówki wjeżdżające na Ukrainę stoją 30 godzin. Niewiele lepiej jest w Medyce, gdzie kierowcy czekają ok. 15 godzin.

Co prawda pierwszej gwiazdki jeszcze nie było, ale o pierwszym świątecznym cudzie możemy już mówić. Politycy nie mówią o polityce, lecz ciepło opowiadają o wigilijnych zwyczajach i tradycjach...

Polska polityka zagraniczna zbiera owoce "zimowego miesiąca miodowego" i po fazie mrozu, w stosunkach z Niemcami i Rosją nastąpiła w niej odwilż - twierdzi sobotni tygodnik "The Economist".

A to ci dylemat. Świerk czy jodełka? Zapach czy elegancja? Tanio czy drogo? Igły opadające czy zasychające? I co Państwo wybrali?

Trzy osoby zginęły, a dwie trafiły do szpitala po pożarze poddasza kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy ewakuowali z mieszkań wszystkich lokatorów kamienicy. Kilkanaście osób najprawdopodobniej nie będzie mogło wrócić do mieszkań na święta, bo zalano je wodą w czasie akcji gaśniczej.

W piątek, po 17 latach pobytu w więzieniu, Martin Tankleff dowiedział się, że jego wyrok został zmieniony i nie jest on już uznawany za winnego brutalnego morderstwa swoich rodziców. Decyzja sędziów motywowana była wyjściem na jaw nowych dowodów, które wskazywały innych podejrzanych, jako prawdziwych zabójców.

Prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni Andrzej G., policjant z Komendy Policji w Zamościu (Lubelskie), który spowodował kolizję drogową. Został zwolniony z pracy.