Najnowsze

Najnowsze

- Zebraliśmy się, bo czas na dwuznaczności minął. (...) Teraz jest czas na działanie - powiedział przebywający na Bali szef ONZ do ponad 120 ministrów środowiska z całego świata, którzy zgromadzili się na konferencji klimatycznej.

Jak dowiedziały się Fakty TVN, osiągnięto porozumienie w sprawie embarga na eksport polskiego mięsa do Rosji. Od wczesnych godzin rannych minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał na ten temat w Moskwie spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksiejem Gordiejewem.

- Wygląda niesamowicie, piękny widok, to trzeba zobaczyć - przekonują spacerowicze, którzy już odwiedzili warszawską starówkę. Bo rzeczywiście było, na co popatrzeć. Zabytkowe mury rozbłysły o zmierzchu tęczowymi barwami.

200 policjantów poszukuje pięciu aresztantów, którzy uciekli z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Na wyjazdach z miasta stoją blokady. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policja szuka ich również w Starachowicach.

- Nie mam obsesji na punkcie Radia Maryja, a tym bardziej na punkcie jego słuchaczy - zapewnił w radiu ZET Tusk. W liście do premiera o. Tadeusz Rydzyk zarzucił mu, że chce zniszczyć jego rozgłośnię. - To jest wypowiadanie wojny! - stwierdził już na antenie.

Ponad 10 tysięcy żołnierzy, ochotników i mieszkańców stara się zminimalizować szkody wyrządzone przez największy w historii Korei wyciek ropy naftowej.

Co najmniej sześć osób, w tym generał armii libańskiej, zginęło w środę rano w wybuchu na przedmieściach Bejrutu, w chrześcijańskiej dzielnicy Baadba. Wielu ludzi jest rannych.

Niedaleko wybrzeży Somalii piraci uwolnili porwany sześć tygodni temu japoński tankowiec, wypełniony po brzegi silnie wybuchowym benzenem - powiedział rzecznik amerykańskiej marynarki wojennej.

38-letni Austriak Felix Baumgartner skoczył z najwyższego budynku świata, 509 metrowej "101 Tower" w Taipei na Tajwanie. Cała akcja przypominała te z filmów z Jamesem Bondem.

Olsztyńscy studenci surfujący wieczorami muszą się liczyć z niespodzianką. O godz. 21.37 jedna z uczelnianych witryn przestaje działać - w ten sposób administrator oddaje hołd Janowi Pawłowi II - pisze "Metro".

Zestawy do nauki języka migowego dostały szkoły, w których nie ma dzieci niesłyszących, sprzęt do brajla te, w których wszystkie dzieci widzą, a zestawy do badań w terenie, szkoły integracyjne z dziećmi na wózkach - tak MEN wydało już 200 mln zł. unijnych dotacji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Sześciu uczniów zostało postrzelonych w Las Vegas w stanie Newada na zachodzie Stanów Zjednoczonych - podała policja. Jedna z ofiar znajduje się w stanie krytycznym, druga w ciężkim.

Były prezydent Peru Alberto Fujimori został skazany przez sąd w stolicy kraju Limie na 6 lat więzienia za nadużywanie władzy. Zarzuty obejmowały nielegalne rewizje i próbę wykradzenia dokumentów szefowi wywiadu.

Spotkanie premiera Donalda Tuska z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie bez przełomu - ocenia "Dziennik". Niemcy nie przyjęli trzech ważnych polskich propozycji.

"Po naszym tekście mogą zniknąć opłaty za oglądanie w internecie filmów iTVP" - oznajmia "Życie Warszawy". W felietonie, który zamieściło "ŻW" dwa tygodnie temu, Jarosław Lipszyc porównał dwa sieciowe kanały: iTVP i BBC. Polska telewizja nie wypadła w tym porównaniu najlepiej, a tekst zwrócił uwagę KRRiT na liczne nieprawidłowości.

Kiedy 21 grudnia premier Donald Tusk będzie świętował wejście Polski do strefy Schengen w polsko-czesko-niemieckim trójkącie pod Bogatynią, prezydent Lech Kaczyński zorganizuje konkurencyjną imprezę osiemset kilometrów dalej – na naszej granicy z Litwą. Kancelaria Prezydenta przygotowuje uroczystość dosłownie w ostatniej chwili - pisze dziennik "Polska".

14 milionów więcej wydamy na leni. Po co im podwyżki na biura, w których nie pracują? - denerwuje się "Super Express".

Rada Ministrów wyraziła zgodę na podpisanie Traktatu Reformującego Unię Europejską. Dokument, zakładający reformę UE, ma zostać podpisany w Lizbonie 13 grudnia przez wszystkie państwa członkowskie. W imieniu Polski podpis złoży premier Donald Tusk, ale ciągle nie ustalono, czy w uroczystości weźmie też udział prezydent.