Najnowsze

Najnowsze

Patriarcha błaga Putina: Zostań!

Znany z wiernopoddańczych adresów do władz Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II znów okazał się niezawodny. W wielkich słowach zaapelował do Władimira Putina, by łaskawie zgodził się zostać premierem Rosji.

Cyrk przepustką do wolności?

Dla widzów meksykański festiwal cyrkowy to przede wszystkim niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji. Dla ośmiu kubańskich cyrkowców miał stać się ucieczką od reżimu i przepustką do wolności.

"Chcemy przywołać klimat stanu wojennego"

Transportery opancerzone, koksowniki i obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego na murach - tak przez ostatnie dni wyglądał Plac Politechniki, gdzie kręcono sceny do filmu "Popiełuszko". - Chcemy pokazać wszystko tak, jak było. Śniegu nam tylko brakuje - mówią w rozmowie z portalem tvn24.pl filmowcy.

Stan wojenny dzień za dniem

Trwał kilkaset dni i kosztował życie kilkudziesięciu osób. Zobacz, jak wyglądały najważniejsze wydarzenia tego ciemnego okresu polskiej historii.

Fotyga: zniesienie embarga na mięso to za mało

- Rosja mówi tylko o możliwości zniesienia embarga na mięso, a ważniejsze są produkty roślinne – tak Anna Fotyga w „Sygnałach Dnia” podsumowała efekt polsko-rosyjskich rozmów handlowych. Była szefowa MSZ jest zdania, że rząd nie powinien rezygnować z „doświadczenia i skuteczności” prezydenta w polityce zagranicznej.

Ofiary stanu wojennego

- Nie używać bezmyślnie broni, aby nie było zbędnych trupów – instruował legnickich milicjantów gen. Edward Tarała. Od wprowadzenia stanu wojennego do 1989 r. z rąk aparatu przymusu PRL zginęło 57 osób – zamordowanych przez milicjantów i esbeków, zastrzelonych w ulicznych demonstracjach.

Rosja zatrzymuje rybaków

Cztery japońskie kutry rybackie zatrzymali rosyjscy marynarze w pobliżu Wysp Kurylskich. Tokio uznało taki krok za "nie do przyjęcia" i domaga się wyjaśnień od Moskwy.

Niezłomna prokurator odchodzi

Przed Międzynarodowy Trybunał dla byłej Jugosławii w Hadze doprowadzała zbrodniarzy wojennych ze Slobodanem Miloszewiciem na czele, w Belgradzie nazywano ją "gestapówą" - Carla del Ponte, niezłomna oenzetowska prokurator po ośmiu latach kończy pracę międzynarodowej śledczej.

Mężydło: Dorn będzie upokarzany w PiS

Los Ludwika Dorna jest już przesądzony: sam odejdzie z PiS, albo zostanie wyrzucony. Teraz jego pozycja jest bardzo słaba, będzie tam zatem mocno upokarzany, albo poniewierany - ocenił w TVN24 poseł PO Antoni Mężydło.

Pierwsza dymisja w rządzie Tuska

Po zaledwie kilku tygodniach pracy gabinetu Donalda Tuska jest już pierwsza dymisja. - Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej zrezygnowała ze stanowiska – powiedział w Radiu ZET szef resortu obrony Bogdan Klich. Wągrowska była w rządzie nieco ponad dwa tygodnie.

ZOMO na ulicach Warszawy

Na ulice Warszawy znów wyjechały czołgi i wozy opancerzone, na chodnikach stanęły koksowniki - wszystko po to, by dać dowód pamięci wydarzeń sprzed 26 lat. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzi ludzie, którzy tamten czas znają tylko z lekcji historii i opowieści rodziców, chcą pokazać, że pamięć o wydarzeniach z 13 grudnia 1981 jest ciągle żywa.

Bomba pod indyjskim pociągiem

Co najmniej pięć osób zginęło w eksplozji indyjskiego pociągu pasażerskiego w stanie Assam. Podróżni i tak jednak mogą mówić o szczęściu.

Prezydent z premierem w Lizbonie

Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk wezmą udział w uroczystości podpisania Traktatu Reformującego Unię Europejską w Lizbonie. Podpis pod dokumentem, w południe miejscowego czasu (13-ta w Polsce) , złożą premier i minister spraw zagranicznych. Prezydent natomiast przewodniczy delegacji.

Ile milionów ma Kwaśniewski?

Apartament Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w alei Wilanowskiej ma ponad 400 m.kw., siedem balkonów i osiem miejsc garażowych. Cena była nie wygórowana: 2 023 238,80 zł, precyzyjnie wylicza "Życie Warszawy".

Rakowski pozbawiony luksusów

Przed 18 laty były premier PRL Mieczysław Rakowski wyprowadzał z Sali Kongresowej sztandar PZPR. Teraz sam się musi wyprowadzić - ze 150-metrowego mieszkania w warszawskiej kamienicy przy słynnej Alei Róż 10, które dostał w końcówce komunistycznego rządu, informuje "Dziennik".

Milion złotych dla pijaków

Polacy nie mogą dostać się do lekarza, a tymczasem ministerstwo zdrowia chce przeznaczyć milion z pieniędzy podatników na izby wytrzeźwień - alarmuje "Super Express".

Stadion Narodowy jednak w niecce

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Stadion Narodowy jednak w niecce

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Chiny obchodzą rocznicę ludobójstwa w Nanking

Chiny przygotowują się do obchodów 70 rocznicy masakry w Nanking, w której życie straciło 300 tysięcy Chińczyków. Ludobójstwa dokonali japońscy żołnierze po zdobyciu miasta 13 grudnia 1937 roku.

Dyplomaci "dyplomatycznie" zawróceni

Kierownictwo MSZ wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane, gdy resortem kierowała Anna Fotyga - informuje "Rzeczpospolita"

Generał na podsłuchu

Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Rozkaz założenia "pluskwy" wydał były komendant mazowieckiego oddziału ŻW.

Staruszki z domu w Radości będą zeznawać

Pensjonariuszki z domu opieki w Radości zostaną przesłuchane - informuje dziennik "Polska". Kobiety będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa.

"Wiadomość o mojej śmierci politycznej jest przedwczesna"

Dalsza egzystencja w PiS w formie zawieszonego członka partii, bez swobodnej możliwości wykonywania obowiązków parlamentarnych nie miała sensu - mówi w TVN24 o powodach odejścia z PiS Kazimierz Ujazdowski. I jak dodaje: nie miałbym pewności, czy taka sytuacja by się nie powtórzyła.

Podział ról

Środa, 12 grudnia 21:00Dziś w Lizbonie uroczyste podpisanie nowego Traktatu Reformującego. Polskę reprezentował będzie tam i prezydent i premier, ale jutro na szczycie w Brukseli już tylko sam premier. Takie są efekty ustaleń między Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. O współpracy głowy państwa z szefem rządu mówił w "Kropce nad i" wicepremier Waldemar Pawlak

Kongres poszedł Bushowi na rękę ws. tarczy

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła miażdzącym stosunkiem głosów ustawę, która łagodzi niektóre wcześniej formułowane postulaty w sprawie tarczy i daje prezydentowi ostateczną zgodę na jej budowę w Polsce i Czechach.

Kraków pokonał Łódź

W jubileuszowym roku 750-lecia lokacji miasta, Kraków wyprzedził Łódź pod względem liczby mieszkańców, informuje "Gazeta Krakowska".

"Nie wybielajcie Jaruzelskiego"

Około 200 osób manifestowało w nocy ze środy na czwartek - w 26. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - przed domem Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie. Demonstrowali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy generała.