Najnowsze

Najnowsze

Protest: "Młodzież musi za dużo czytać"

Poloniści z elitarnego III LO w Gdyni wysłali do ministra edukacji protest przeciwko kanonowi lektur szkolnych. Ich zdaniem, wprowadzenie nowych pozycji do przeładowanego programu przekształca nauczanie w zwykły proces produkcyjny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Bo kupiła wieniec za dużo...

80-letnia łodzianka Irena Maśny wygrała precedensowy proces z ZUS. Według Zakładu, zakup dwóch wieńców na pogrzeb wnuczka to "fanaberia i nadużycie" - pisze "Dziennik Łódzki".

Płażyński z własnym kołem?

Maciej Płażyński, który otwiera gdańską listę Prawa i Sprawiedliwości, po wyborach najprawdopodobniej nie wejdzie w skład klubu parlamentarnego PiS - zapowiada "Wprost".

Na ratunek Beskidom

Na odsiecz zarastającym trawą Beskidom ruszył Śląski Urząd Marszałkowski. Przeznaczył 700 tys. zł dla hodowców, którzy zdecydują się wypasać w górach owce - pisze "Dziennik Zachodni".

Czesi biją się o Polaków

Czeskie firmy zasypują Śląsk ofertami pracy. Polskich pracowników biorą w ciemno największe czeskie fabryki: Skoda, Lego, Nestle. Codziennie ze Śląska do pracy do Czech wyjeżdża kilkanaście zorganizowanych grup - zauważa "Dziennik Zachodni"

Kolejka po pracowników

Do oddziałów "Solidarności" zgłasza się coraz więcej pracodawców, szukając rąk do pracy. I często nie mogą się ich doczekać - ci wyjechali za granicę - donosi "Metro"

Podwójne prowizje, ukryte koszty

Banki stosują sprytny mechanizm naliczania prowizji od prowizji i opłat, doliczając je do kwoty kredytów gotówkowych. W niektórych przypadkach suma prowizji przekracza 5 proc. kwoty wnioskowanego kredytu - pisze "Gazeta Prawna"

Interwencja w Iraku i Afganistanie katastrofą?

Zaangażowanie wojskowe USA i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą". Nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group.

Tysiące ton amunicji do utylizacji

Jedyna w Polsce i jedna z nowocześniejszych w Europie linia do utylizacji amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji zostanie dziś otwarta w Zakładach Metalowych Mesko SA w Skarżysku-Kamiennej.

"Rządy PiS to 4 lata spokoju"

- Samodzielne rządy PiS to cztery lata spokoju – bez rządowych kryzysów, bez konfliktów między różnymi ośrodkami władzy, w harmonijnej współpracy z prezydentem - "Fakt" publikuje artykuł autorstwa premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Wyścigi klubowych maskotek

Na co dzień rozśmieszają, dopingują i zagrzewają do boju, teraz same stanęły do walki. W Wielkiej Brytanii odbył się doroczny bieg maskotek.

RPA: tragedia w kopalni

23 pracujących na czarno górników zginęło w pożarze kopalni w Welkom w Republice Południowej Afryki - powiadomił w poniedziałek rosyjski portal internetowy Lenta.ru za agencją AFP. Do pożaru doszło we wtorek, ale ciała górników zostały odkryte i wydobyte na powierzchnię dopiero wczoraj.

Słowacy boją się polskich turystów

Słowacja chce chronić przez Polakami swoja przyrodę. Nasi południowi sąsiedzi obawiają się, że po wejściu Polski do strefy Schengen nasi turyści będą przekraczać nielegalnie granicę między krajami. A co za tym idzie, turyści będą niszczyć tak pieczołowicie strzeżoną przez Słowaków przyrodę - donosi "Gazeta Krakowska".

Bitwa neonazistów z policją

Serbska policja zatrzymała trzydziestu nacjonalistów, którzy przerwali antyfaszystowską demonstrację w Nowym Sadzie. Doszło do starć z funkcjonariuszami - w ruch poszły pałki i kamienie.

Naukowcy o krok od sztucznego życia

Dr J. Craig Venter, nazywany "złym chłopcem" genetyki, stworzył w laboratorium sztuczny chromosom. Naukowcy już się podzielili w tej sprawie. Niektórzy pytają: jaka przestrzeń dzieli nas jeszcze od manipulacji boskim stworzeniem? - pisze "Dziennik".

"Precz z Dniem Kolumba!"

Około 75 protestujących, głównie Indian, zatrzymali funkcjonariusze policji w Denver w Stanach Zjednoczonych. Indianie chcieli zablokować coroczną paradę, organizowaną w związku ze słynnym "Columbus Day". Udało im się ją opóźnić o godzinę.

Mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika

W Budapeszcie, ojczyźnie tej układanki, właśnie skończyły się mistrzostwa w układaniu kostki Rubika. Na imprezie pojawił się nawet węgierski rzeźbiarz i architekt Erno Rubik, który w 1974 roku wynalazł słynną zabawkę.

Połowa głosów europejskiej Polonii dla PO

51 proc. polskich emigrantów chce głosować na PO, 18,7 proc. - na LiD, a 12,1 proc. - na PiS. Do urn wybiera się 40 proc. naszych rodaków za granicą - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Mrożek: Polacy lubią silne rządy

- Polak lubi silną rękę. Rząd musi być silny i stabilny, a co tam robi - mniejsza z tym. Ja się Polaków boję - stwierdził w wywiadzie dla "Dziennika" Sławomir Mrożek. Stroniący od prasy wybitny pisarz w typowych dla siebie krótkich odpowiedziach wykłada swoje zdanie o Polsce i Polakach.

Prezydent z wizytą u Sarkozy'ego

Prezydent Lech Kaczyński przybył już do Paryża. Dziś spotka się tam z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym i premierem Francoisem Fillonem. Politycy mają rozmawiać o Traktacie Reformującym UE, bezpieczeństwem energetycznym i przyszłej współpracy w ramach strefy Schengen.

Pitera: zdumiewające przymierze PiS z LiD

- Widzimy ostatnio zdumiewające przymierze PiS z LiD, aby odsunąć PO od władzy. A każda koalicja dla PiS, co niejednokrotnie udowadniał premier, jest możliwa - powiedziała w TVN24 posłanka PO Julia Pitera. - To taka sama prawda jak to, że kiedy wyjdziemy ze studia będzie słońce i plus 30 stopni - ripostował Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości.

CBA zbada trójmiejskie dane z ostatnich 17 lat

CBA wystąpiło do urzędów miejskich Gdańska, Gdyni i Sopotu o udostępnienie informacji na temat sprzedaży nieruchomości w ciągu ostatnich 17 lat. - Pierwsze dokumenty dostaniemy dopiero za kilka miesięcy - rzecznik CBA Temistokles Brodowski uspokaja, że praca CBA nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą.

Nowa fala emigracji Polaków na Wyspy

Wracamy do domu czy wyjeżdżamy na Wyspy? Według "The Sunday Telegraph" w 2008 do Wielkiej Brytanii przyjedzie milion Polaków. Z kolei zdaniem "The Observer" emigranci wracają do Polski, bo boją się rasistowskich ataków.

Chippendales rozbiorą się dla Polek

Na ich widok piszczą kobiety na całym świecie. Boskie, lśniące od oliwki torsy, bicepsy jak ze stali i ten prowokacyjny ruch biodrami... we wtorek w warszawskiej Sali Kongresowej chłopaki z Chippendales pokażą wszystko. No, prawie.

Kłęby dymu nad Warszawą

Przez całą noc może potrwać dogaszanie magazynu na warszawskim Gocławiu, który spalił się w niedzielny poranek - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak.