Najnowsze

Najnowsze

Farsa i parodia a nie wybory

"Wybory do Dumy Państwowej w Federacji Rosyjskiej 2 grudnia 2007 roku nie były uczciwe i nie spełniły wielu standardów OBWE i Rady Europy dotyczących demokratycznych wyborów" - głosi wspólne oświadczenie OBWE i RE.

Rokita śpiewającą krawcową

Z sejmowych ław przesiadł się... do maszyny do szycia, a zamiast wygłaszać polityczne przemówienia... zaśpiewa. Jan Rokita wraca, choć na razie nie do polityki. Na występ w nietypowej roli dał się namówić Szymonowi Majewskiemu.

315 mandatów dla Jednej Rosji

- Partia Jedna Rosja zdobyła w niedzielnych wyborach do Dumy Państwowej 315 na 450 miejsc, czyli dysponuje większością konstytucyjną - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza. Na Jedną Rosję zagłosowało 64,1 proc. Rosjan.

Klich: nie ma odwrotu, wycofamy się z Iraku

Od decyzji o wycofaniu polskich wojsk z Iraku nie ma odwrotu - powiedział w RMF FM minister obrony Bogusław Klich. I dodał: - Obiecaliśmy to w kampanii wyborczej. Taka jest też wola wola Polaków.

Świąteczny sezon w Brukseli

Tańczą na szczudłach, grają na saksofonie trąbce i bębenkach, a uśmiechem potrafią zarazić nawet największego ponuraka. Parada bajkowych cyrkowców otworzyła coroczny świąteczny festiwal w Brukseli.

Szczygło poda Czerwińskiego do CBA?

Były szef MON Aleksander Szczygło może wystąpić do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie obecnego wiceministra obrony gen. Piotra Czerwińskiego. Na antenie "Trojki" powtórzył, że przeciw Czerwińskiemu toczą się postępowania prokuratorskie, które trzeba wyjaśnić.

Skazana za misia Mahometa została ułaskawiona

Skazana za obrazę islamu nauczycielka Gillian Gibbons została ułaskawiona po spotkaniu przedstawicieli brytyjskich muzułmanów lorda Ahmeda i baronessy Sayeedy Warsi z prezydentem Sudanu. Jeszcze dziś ma odlecieć do Wielkiej Brytanii.

Sikorski do Fotygi: niech zdefiniuje swoją rolę

Szef MSZ Radosław Sikorski za konflikt z prezydentem Lechem Kaczyńskim wini urzędników. Do Anny Fotygi apeluje zaś w Polskim Radiu: - Powinna zdefiniować swoją rolę: czy jest szefową kancelarii ponadpartyjnego prezydenta, czy ministrem spraw zagranicznych na wygnaniu.

Koniec sądów 24-godzinnych?

Sądy 24-godzinne, w kształcie zaproponowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, przestaną istnieć - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski na łamach "Życia Warszawy". - Kosztują za dużo, a stają przed nimi głównie pijani kierowcy - tłumaczy.

Portret przyszłej emerytki

Współczesna 60-latka z trwogą słucha debat o zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeraża ją perspektywa dodatkowych pięciu lat pracy. Jednak w przyszłości Polki po 60. roku życia będą realizować się i w pracy, i w domu, a przechodzenie na emeryturę nie będzie już tak oczywiste - pisze "Dziennik".

Porozmawiajmy o ochronie klimatu

Globalna ochrona klimatu i przyszłość Protokołu z Kioto dotyczącego redukcji gazów cieplarnianych - to przedmioty dyskusji uczestników spotkania na indonezyjskiej wyspie.

Dymisje i awanse w prokuraturze

Ten tydzień przyniesie pierwsze zmiany na stanowiskach dyrektorów biur i szefów prokuratur apelacyjnych. Zmiany dotyczyć będą większości apelacji w Polsce, m.in. - jak się nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Naciąganie klientów na podrasowane telewizory

Przed Bożym Narodzeniem sprzedaż telewizorów mocno rośnie. Według dziennika "Polska", handlowcy chcą wykorzystać nasz zapał do kupowania i upłynnić jak najwięcej towaru. Stosują sprytne metody, by osiągnąć cel.

Elektroniczny łowca głów

Władze Warszawy chcą w przyszłym roku wypróbować, a potem kupić system rozpoznający twarze przechodniów, na podstawie nagrań kamer monitoringu - ujawnia "Dziennik".

Minister rolnictwa jedzie do Rosji

Minister rolnictwa Marek Sawicki wraz z przedstawicielem MSZ pojedzie do Moskwy, by prowadzić rozmowy o zniesieniu embarga na polskie mięso - dowiedział się "Dziennik" od osób z otoczenia premiera Donalda Tuska.

Za bogaci by być razem

Przez zbyt bogatą Warszawę Mazowsze może stracić unijne fundusze. Dlatego rząd rozpoczyna pracę nad wydzieleniem osobnego, stołecznego województwa - zapowiada "Życie Warszawy".

Atmosfera hiszpańskiej plaży, kojący głos i flamenco

Wystąpili podczas tegorocznej edycji Jazz Jamboree i podbili serca polskiej publiczności. Andaluzyjski zespół Chambao sprawił, że zebrani w warszawskiej Sali Kongresowej przenieśli się myślami na drugi koniec Europy. Jak oni to robią - opowiada w rozmowie z Martą Tuką, specjalnie dla tvn24.pl wokalistka Maria del Mar.

Maciek "Gleba" pojedzie na Broadway!

Maciej Florek, zwany przez kolegów i fanów "Glebą" zwyciężył w pierwszej edycji rozrywkowego programu TVN "You can dance". Po 13 odcinkach wytańczył wreszcie upragnioną nagrodę - stypendium taneczne na Broadway'u i 100 tysięcy złotych.

Na tropach Yeti

Człowieku Śniegu powraca. Na jego ślad trafili amerykańscy himalaiści, którzy z jednej ze swoich wypraw przywieźli niezwykłą pamiątkę - odcisk wielkiej stopy.

CBA zatrzymało... agenta CBA

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza. Jerzego P. aresztowano miesiąc temu. W mieszkaniu agenta znaleziono rzeczy i dokumenty będące dowodami w sprawie o porwanie, którą prowadził jeszcze jako funkcjonariusz policji - pisze "Newsweek".

Premier zjedzie pod ziemię

W przeddzień Barbórki – tradycyjnego święta górników, na Śląsk przyjedzie premier Donald Tusk. Szef rządu odwiedzi kopalnię "Bobrek-Centrum" w Bytomiu, zjedzie na dół, aby zobaczyć pracę górników przy ścianie wydobywczej, a potem spotka się z kończącą i rozpoczynającą zmianę załogą kopalni.

Trzy lata przed lustrem

Panie potrzebują co rano średnio 40 minut, by przygotować się do wyjścia z domu, na przykład do pracy. Mało? Ale jeśli podliczy się, ile w całym życiu... Jak obliczyli Brytyjczycy, typowa kobieta w sumie trzy lata poświęca zabiegom upiększającym.

Kontrola po Lepperze

Ponad 400 tys. zł premii rozdał doradcom politycznym i dyrektorom Andrzej Lepper jako minister rolnictwa w ubiegłym roku - wynika z kontroli Kancelarii Premiera. Do jej wyników dotarła "Rzeczpospolita".

Tarcza antyrakietowa się oddala?

Nowy rząd nie pali się do rozmów z Amerykanami. Jak się dowiaduje "Rzeczpospolita", Warszawa ma wątpliwości, czy Waszyngton w sprawie tarczy antyrakietowej mówi jej całą prawdę.