Najnowsze

Najnowsze

Polacy przestają wierzyć w "Irlandię"

Coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z rządów Donalda Tuska - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita". To wynik niespełnionych obietnic wyborczych i niewprowadzonych reform - oceniają eksperci. Polska przestaje wierzyć w "Irlandię" premiera?

Edwards poparł Obamę

Obama zyskał kolejnego sojusznika w walce o fotel prezydencki. Czarnoskórego senatora poparł były demokratyczny kandydat na prezydenta John Edwards. Eksperci mówią jednym głosem: To znacznie zwiększa przewagę Obamy nad Hillary Clinton w wyścigu o nominację.

Andrzej Wajda - architekt polskiej wyobraźni

Andrzej Wajda Człowiekiem Roku 2008 "Gazety Wyborczej". "Jego filmy to nieusuwalny składnik polskiej kultury, bez nich bylibyśmy inni, z pewnością gorsi" - powiedział Adam Michnik.

Premierze, niech pan nie mięknie

Pensje w sferze publicznej są wyższe i rosną szybciej niż w prywatnej. Rząd czeka ciężka przeprawa ze związkami o emerytury pomostowe - odnotowuje "Puls Biznesu".

Zagubić się w książkach

600 wystawców z 29 krajów, oczekiwane premiery i spotkania z pisarzami - na cztery dni Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zamieni się w pałac książki. - Nie da się na targach nie zgubić - zapewnia Dorota Koman dyrektor promocji 53. MTK.

Odszedł, bo nie chciał podsłuchiwać z Ziobro?

Ludwik Dorn ustąpił z fotela ministra spraw wewnętrznych w geście protestu przeciw nielegalnym podsłuchom, które forsował Zbigniew Ziobro - donosi czwartkowy "Dziennik". Były minister sprawiedliwości miał zbierać w ten sposób informacje, potrzebne do rozprawienia się z polityczną konkurencją.

Bieńkowska odejdzie z rządu?

Po pół roku rządu Donalda Tuska pojawiają się pierwsze sygnały niezadowolenia. Gabinet Tuska spełnia oczekiwania 48 proc. respondentów, połowa badanych jest jednak przeciwnego zdania - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Koniec miesiąca miodowego rządu

Po pół roku rządu Donalda Tuska pojawiają się pierwsze sygnały niezadowolenia. Gabinet Tuska spełnia oczekiwania 48 proc. respondentów, połowa badanych jest jednak przeciwnego zdania - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Twórca "Amadeusza" w Warszawie

Dwukrotnie nominowany do Oscara, zdobywca nagrody BAFTA i niezliczonych statuetek na festiwalach filmowych całego świata - Miroslav Ondricek przyjechał do Warszawy. Legendarny czeski operator, twórca zdjęć m.in. do "Amadeusza" i "Ragtime'u" Milosa Formana, będzie ściśle współpracował z Warszawską Szkołą Filmową.

Czesi kupują amerykański parasol

Amerykanie zobowiązują się chronić Czechów przed atakami batalistycznymi - podała w środę agencja CTK. To cena jaką USA zapłaci za umieszczenie elementów tarczy antyrakietowej u naszych południowych sąsiadów. Obustronna umowa zostanie podpisana w przyszłym miesiącu.

Sankcje za brak skrzynek

Tylko w jeden trzeciej bloków wymieniono do tej pory skrzynki pocztowe na unijne. Zarządcy, którzy z z montażem nie uporają się do połowy sierpnia, muszą się liczyć z procesem. Prywatni operatorzy pocztowi raczej nie ustąpią - pisze "Metro".

Bajkopisarze z piekła

"Bajki z pieca" - zwykły tytuł i nadzwyczajna historia. Te bajki pisało po kryjomu 30 więźniów Oświęcimia. Dla własnych dzieci. Robili do nich przepiękne ilustracje. Te bajki są tematem kręconego właśnie filmu.

Nie przychodzą na egzamin

Dyrektorzy krakowskich szkół mają dość organizowania matury poprawkowej dla swoich byłych uczniów, którzy pomimo wcześniejszych deklaracji nie przychodzą na egzamin - pisze "Dziennik Polski".

Zamachowiec wysadził irackich żałobników

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 40 zostało rannych w wyniku wybuchu bomby podczas pogrzebu dyrektora sunnickiej szkoły na zachód od Bagdadu. Sprawcami byli najprawdopodobniej terroryści z Al-Kaidy.

"ABW popełniła błąd ws. przeszukań"

Środa, 14 maja- ABW prawdopodobnie popełniła błąd nie zabezpieczając terenu, na którym szukano tajnych dokumentów. Nie zmienia to jednak faktu, że dziennikarze, którym zabrano kamerę powinni byli opuścić to miejsce, gdy zostali do tego wezwani - tak o tym, co działo się podczas przeszukania mieszkania Piotra Bączka mówił w "Magazynie 24 godziny" Jan Widacki z Demokratycznego Koła Poselskiego.

"Listę leków refundowanych zmienimy jeszcze 3 razy"

- Specjalny zespół już dziś rozpoczął pracę nad listą leków refundowanych. Do końca tego roku planujemy ją zmienić jeszcze trzy razy - mówiła w "Magazynie 24 godziny" minister zdrowia Ewa Kopacz kilka godzin po tym, jak jej resort przedstawił taką właśnie listę. Zapowiedziała też, że będzie przekonywać prezydenta, aby nie wetował ustaw reformujących służbę zdrowia.

Alkohol niszczy życie kierowców

- Znam przypadki, kiedy publiczne napiętnowanie sprawcy sprawdzało się - tłumaczył w "Magazynie 24 Godziny" ksiądz Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców. Były policjant Marian R., który przed kilkoma laty spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, przyznał, że wypadek zmienił jego życie.

"Nadszedł czas, aby wreszcie podziękować Bogu"

Za dar wolności, niepodległość i tych, którzy za nią zginęli, za Jana Pawła II i każdego dobrego człowieka... - 1 czerwca Bogu ma podziękować cała Polska. Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz ogłosił pierwszą niedzielę czerwca Dniem Dziękczynienia. - Nadszedł czas, aby wreszcie podziękować Bogu za to, że żyjemy w wolnej Polsce - mówił arcybiskup, prezentując program tegorocznych obchodów.

"ABW popełniła błąd ws. przeszukań"

- ABW prawdopodobnie popełniła błąd nie zabezpieczając terenu, na którym szukano tajnych dokumentów. Nie zmienia to jednak faktu, że dziennikarze, którym zabrano kamerę powinni byli opuścić to miejsce, gdy zostali do tego wezwani - tak o tym, co działo się podczas przeszukania mieszkania Piotra Bączka mówił w "Magazynie 24 godziny" Jan Widacki z Demokratycznego Koła Poselskiego.

Będą dyscyplinarki za katastrofę CASY

Rusza postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu generałów i kilkunastu oficerów pośrednio odpowiedzialnych za tragiczną katastrofę samolotu CASA. Bogdan Klich przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że wczoraj zaakceptował listę 23 osób, których obejmie postępowanie.

15 lat więzienia dla byłego szefa ETA

Juan Ibon Fernandez Iradi, zwany "Susperem", został w środę skazany przez sąd w Paryżu na karę 15 lat więzienia za to, że był szefem wojskowym baskijskiej organizacji ETA.

Kurski: To pogwałcenie wolności mediów

PiS złoży w czwartek wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji kultury w sprawie wyjaśnienia, jak doszło do odebrania kamery dziennikarzom TVP, którzy filmowali przeszukanie w domu Piotra Bączka - poinformował Jacek Kurski (PiS) w programie "Kropka nad i". - Chodzi o napiętnowanie tego skandalicznego przypadku pogwałcenia wolności mediów - dodał.

Zobacz najlepsze zdjęcia roku

Najlepsze zdjęcia roku nagrodzone - w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród Grand Press Photo. Zwycięzcą czwartej edycji konkursu został Tomasz Gudzowaty.

"Składam skargę na działalność ABW"

Telewizja Polska składa skargę na działalność funkcjonariuszy ABW, którzy uniemożliwili wykonywanie dziennikarskich obowiązków reporterom TVP - napisał w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego prezes TVP Andrzej Urbański.

"Polskie obozy koncentracyjne" w irlandzkiej gazecie

- Szkoły z Tyrone zaproszone na edukacyjną wizytę w polskich obozach koncentracyjnych - taki bulwersujący nadtytuł umieściła jedna z regionalnych gazet w Północnej Irlandii przy artykule "Lekcje z Auschwitz". Bulwersującą informację nadesłał na Kontakt TVN24 internauta Marek.

15 tys. ofiar trzęsienia ziemi w Chinach - oficjalne dane

Liczba ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Chinach wzrosła do 14 866. Jak podają chińskie media, kilka miast położonych w pobliżu epicentrum zostało praktycznie "zmiecionych z powierzchni ziemi". W niektórych z nich nie został ani jeden budynek.