Najnowsze

Najnowsze

Zacharski wykrada sekrety nowoczesnej broni

Marian Zacharski dociera do amerykańskiego specjalisty od radarów, Williama Bella. Długo go obserwuje, zaprasza na kolację, osacza. Po kilku miesiącach znajomości proponuje mu pierwsze pieniądze, w zamian chce dokumentacji najnowocześniejszej tajnej amerykańskiej broni. Wkrótce supertajna amerykańska dokumentacja wojskowa trafia w ręce polskich służb wywiadowczych.

Robot dyryguje ludźmi

Zanim stanął przed muzykami trenował pół roku. Został dokładnie zaprogramowany, ale to nie wystarczyło. Orkiestra Symfoniczna z Detroit zagrała nadzwyczajny koncert, podczas którego dyrygentem był robot o imieniu Asimo. Wyszło średnio.

PiS do PO: apelujemy o minimum refleksji

O "minimum refleksji" apelują do posłów PO parlamentarzyści z PiS. Tłumaczą, że rządowe pomysły w sprawie mediów publicznych, oznaczają koniec ich misyjności. – Zastanówcie się dwa razy. Przypomnijcie sobie, jak zaczęły się największe afery w Polsce – apelował poseł PiS Paweł Kowal.

Wałęsa grozi sądem, bo piszą, że był "Bolkiem"

W księgarniach ukaże się najwcześniej za kilka tygodni a już wywołuje burzę. Jak podało radio RMF FM, w książce dwóch historyków IPN znajdą się dokumenty potwierdzające, że współpracownik SB o pseudonimie Bolek to Lech Wałęsa. - Spotkamy się w sądzie, panie Kurtyka – grozi szefowi Instytutu były prezydent.

Kierowca zabił dwie osoby i uciekł

Tragedia na drodze w Paprotni koło Zduńskiej Woli. W nocy samochód marki ford zjechał na lewą stronę jezdni i potrącił dwoje pieszych. 41-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta zginęli na miejscu. Sprawca zbiegł.

"Nie przeproszę za akcję ABW wobec dziennikarzy"

- Dziennikarze TVP, którzy próbowali filmować przeszukanie w domu członka Komisji Weryfikacyjnej Piotra Bączka, złamali prawo i musieli liczyć się z konsekwencjami - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w TOK FM. Media jednak protestują przeciw poddaniu reporterów rewizji osobistej, odebraniu kamer i przetrzymaniu na kilka godzin.

Al-Kaida uderzy w czasie Euro?

Al Kaida planuje zamachy terrorystyczne w Szwajcarii i Austrii podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej - informuje szwajcarski dziennik "La Liberte", powołując się na miejscową policję.

"W Cannes chodzi o wielki biznes"

Czerwony dywan, wyszukane stroje, błyski lamp i tłumy fanów – czy to jedyne oblicze festiwalu w Cannes? Prawdziwy festiwal to kulisy – przekonuje w TVN24 redaktor naczelna portalu „Plejada” Karolina Korwin-Piotrowska. - Tam jest 90 proc. tego, o co chodzi w Cannes, a tam chodzi o wielki biznes.

Zamachowiec samobójca w burce

Terrorysta-samobójca ubrany w burkę, tradycyjne okrycie muzułmanek, wysadził się w powietrze na wiejskim bazarze na zachodzie Afganistanu. Zginęło 18 policjantów i cywilów.

Cały naród popiera juntę

Cyklon Nargis, który dwa tygodnie temu spustoszył Birmę, ani trochę nie zmienił poparcia obywateli dla rządzącej krajem wojskowej junty. Tak przynajmniej władze interpretują oficjalne wyniki referendum konstytucyjnego, które cementuje rządy generałów.

Polscy koczownicy uniewinnieni

- Ośmioro Polaków, aresztowanych we wtorek w Rzymie przez policję podczas likwidacji ich nielegalnego koczowiska w tunelu w rejonie placu Świętego Piotra, zostało uniewinnionych i wypuszczonych na wolność - poinformował w czwartek dziennik "Corriere della Sera".

"Przyznaję, nie spełniamy oczekiwań Polaków"

- Podzielam opinię połowy Polaków, że mój rząd nie spełnia wszystkich oczekiwań. Też chcielibyśmy szybciej uzyskać efekty - przyznał Donald Tusk. Rzucił też wyzwanie opozycji: - Słyszałem od liderów PiS, że to ja jestem najsłabszym ogniwem tego rządu, więc pragnę im dodać odwagi: powinni pójść na całość i odwołać mnie - stwierdził

Reksio ze 120 okien

We Wrocławiu doszło do niezwykłego pokazu. 120 okien w akademiku przy ul. Wittyga zamieniło się w ogromny ekran, na którym wystąpił słynny Reksio z kreskówki. Projekt nosił wdzięczną nazwę P.I.W.O - czyli Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy.

Saska Kępa poczeka na swoją ulicę - salon

Dziurawe chodniki, sklepy zamknięte na głucho - tak wygląda reprezentacyjna ulica na warszawskiej Saskiej Kępie. Na jej nowe oblicze trzeba będzie poczekać jeszcze półtora roku.

System Rejestracji Pojazdów już działa

System Rejestracji Pojazdów już działa. Po dwóch godzinach informatykom udało się naprawić usterkę, który od rana uniemożliwiała rejestrację pojazdów w całym kraju. Informację o awarii systemu dostaliśmy na Kontakt TVN24.

"Informowano mnie o podejrzeniach"

- Byłem informowany o podejrzeniach, że w Komisji ds. WSI działały osoby gotowe do "komercyjnego pośrednictwa" przy weryfikacji - przyznał premier Donald Tusk. Z kolei Jarosław Kaczyński uważa, że WSI stanowi w Polsce nadal potężne lobby. A byłego szefa Komisji postawi na czele zespołu PiS ds. służb specjalnych.

"Kłopoty z maturą? Komisja nie zrobiła błędów"

Co z tą maturą? Wątpliwości uczniów i nauczycieli budzi język polski, WOS, a ostatnio matematyka. P.o. szefa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie poczuwa się do odpowiedzialności. - Z naszej strony nie ma błędów – przekonuje w TVN24 Marek Legutko.

Nocne wyścigi mogą być legalne

Podrasowane samochody, smród palonych opon, ogłuszający ryk silników... i wszystko wbrew prawu - tak wyglądają na warszawskich ulicach nocne wyścigi. W Łodzi jest inaczej - po zalegalizowaniu wyścigów ich liczba spadła o połowę. Te, które się odbywają, są bardziej bezpieczne, a i tak ogląda je wielu kibiców. Czy tak będzie w Warszawie?

1,5 mln zł za "podróż życia" Tusków

- To podróż życia - powiedział hiszpańskiej gazecie "El Mundo” o swej tygodniowej wyprawie do Ameryki Południowej Donald Tusk. Premier wraz z żoną, miłośniczką kultury Inków, wylądował w Peru w środę rano czasu polskiego. Ta wyprawa będzie kosztowała podatników nawet 1,6 mln zł - wylicza "Dziennik".

Teledysk z monitoringu

Monitoring może pomóc przy wykrywaniu przestępców, rozwiązywaniu zagadek i... nagrywaniu teledysków. Brytyjski zespół "The Get Out Clause" wpadł na zaskakujący pomysł produkcji swojego wideoklipu. Członkowie grupy korzystali jedynie z kamer monitoringu miejskiego. W Polsce, niestety, nadal wykorzystujemy je w sposób tradycyjny...

Błąd w maturze z matematyki

- Zadanie pierwsze z poziomu rozszerzonego środowej matury z matematyki jest błędne! - alarmują internauci na Kontakt TVN24. Uczniowie musieli się domyślać, o jaki wielomian chodzi egzaminatorom, bo z treści zadania to nie wynikało. - Nie wolno z uczniów robić idiotów - komentują eksperci

Conan zakrwawi Norwegię

Świat wirtualny coraz częściej zlewa się z rzeczywistym. Wiedzą o tym twórcy internetowej gry z przygodami Conana Barbarzyńcy, którzy w osobliwy sposób promowali swoją produkcję pod słynną skocznią narciarską w Holmenkollen.

Prezydent: Nikt nie mówił mi o "akcjach" ABW

- Wiedziałem, że jest sprawa związana z płk. Aleksandrem L., ale nie wiedziałem o podejmowanych przez ABW "akcjach" - zapewnia Lech Kaczyński, zaprzeczając tym samym wcześniejszym słowom szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, który w "Kropce nad I" mówił, że prezydent "był informowany o tym, jak prowadzone jest śledztwo" ws. nieprawidłowości przy likwidacji WSI.

Dedal pękłby z zazdrości

Mitologiczny wynalazca Dedal był, jak na razie, najbliżej spełnienia marzenia o lataniu. Skończyło się to tragicznie dla jego syna. Technologia jednak pozwala sny o lataniu czynić możliwymi i bezpiecznymi, tak jak w przypadku Yvesa Rossy'ego.

Prywatne telewizje złożą się na TVP

TVP1 ma być oddzielną firmą i konkurować o reklamy ze stacjami komercyjnymi, które z kolei będą płaciły daninę na rzecz drugiej telewizyjnej spółki, misyjnej - wynika z założeń przygotowywanej przez PO ustawy o TVP i radiu publicznym, do której dotarł "Dziennik". - Gdyby ten pomysł wszedł w życie, zatrząsłby rynkiem mediów - komentuje gazeta.

Dorn wyleciał z rządu, bo nie chciał podsłuchiwać

"Dziennik" odsłania kulisy głośnej dymisji Ludwika Dorna ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych i administracji. "Odszedł, bo nie godził się na bezprawne podsłuchy dziennikarzy i polityków, które akceptował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Janusz Kaczmarek" - wynika ze śledztwa "Dziennika".

"Bóg zapłać"

Abp Kazimierz Nycz chce, "aby wreszcie podziękować Bogu za to, że żyjemy w wolnej Polsce". Daje przy tym do zrozumienia, że najlepiej byłoby, gdyby walutą dziękczynienia był polski złoty ofiarowany na Świątynię Opatrzności Bożej - pisze w "Trybunie" Krzysztof Lubczyński.