Najnowsze

Najnowsze

GPS wysłał go na drugi koniec Europy

Chciał trafić na Gibraltar, a dojechał do Gibraltar Point na Wyspach Brytyjskich. Niespodziewaną wycieczkę "zafundował" tureckiemu kierowcy TIR-a system satelitarny GPS.

Awantura o immunitet Ziobry

Sejmowa Komisja Regulaminowa nie zajęła się wnioskiem o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. Powód? Zdaniem przewodniczącego komisji Jerzego Budnika (PO) prace uniemożliwiło ponad 100 posłów PiS, którzy zjawili się na sali. - Mieliśmy prawo przyjść i zadać pytania. Budnik po prostu nie zapanował nad sytuacją. To skandal - grzmieli z kolei posłowie PiS.

Z Ukrainy do UE bez wizy?

Unia Europejska rozpocznie z Ukrainą dialog o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy - ogłosiła we wtorek komisarz UE ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero - Waldner.

PiS doniósł na premiera do prokuratury

Jak zapowiedział, tak zrobił - Zbigniew Ziobro we wtorek po południu złożył w Prokuraturze Apelacyjnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska. W uzasadnieniu zarzucił mu brak natychmiastowej reakcji na informację o tym, że prezydent Sopotu miał domagać się łapówki. - To już nawet nie igrzyska, to cyrk - odpowiada PO.

Były poseł PO oskarżony o korupcję

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec Tomasz Sz. - byłego posła i byłego wiceprezydenta Krakowa. Śledczy zarzucają mu m.in., że wraz z innymi osobami doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy i przyjął 120 tys. zł łapówki od dwóch krakowskich biznesmenów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Polonusi będą uczyć się języka przez internet

Powstaje projekt internetowej szkoły języka polskiego. - Około 15 mln Polaków mieszka poza granicami kraju. Jeżeli ich dzieci nie będą uczyły się języka, bardzo ciężko będzie im wrócić do Polski - twierdzi przewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Andrzej Person (PO).

Niedźwiedzie zjadają geologów

Co najmniej 30 głodnych niedźwiedzi nie daje wyjść z obozu rosyjskim geologom na Kamczatce - podali we wtorek przedstawiciele władz półwyspu na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W ubiegłym tygodniu niedźwiedzie rozszarpały dwóch naukowców prowadzących badania w terenie.

Wypadek w Serbii: organizator wycieczki łamał przepisy

Inspekcja Transportu Drogowego wzięła pod lupę organizatorów wycieczki, podczas której doszło do wypadku polskich turystów w Serbii. Z jej ustaleń wynika, że przepisy dotyczące czasu jazdy, przerw i odpoczynków kierowców autokaru łamali tak przewoźnik, jak i biuro podróży. W tragedii zginęło sześć osób, a 12 wciąż pozostaje w szpitalu.

PSL pokłóci się z koalicjantem?

PSL nie chce głosować ręka w rękę z Platformą nad projektem ustawy o zniesieniu finansowania partii politycznych. Zarząd ludowców ustalił we wtorek rano, że w sejmowym głosowaniu opowie się przeciwko lansowanemu przez Platformę projektowi. Według PSL zakaz finansowania partii z budżetu "otworzyłby pole do korupcji".

Smutna rocznica w Grenoble

Rok po katastrofie polskiego autokaru pod Grenoble mieszkańcy regionu i rodziny ofiar oddają hołd zmarłym pielgrzymom. W wypadku zginęło 26 osób, a 24 zostały ranne. Najbliżsi ofiar nie kryją smutki i obaw przed przyjazdem na miejsce tragedii, ale oddanie czci zmarłym jest dla nich ważniejsze.

Nadal niepewny los Ukrainy w Unii

Negocjowana we wtorek umowa o współpracy UE z Ukrainą nie obiecuje temu krajowi członkostwa w Unii. Wyraża jedynie wolę, aby zbliżyć Ukrainę do UE. Kijów uznaje to za niewystarczające.

Tragiczna śmierć Polaka w Londynie

41-letni nauczyciel z Polski tragicznie zakończył swój wakacyjny pobyt w Londynie. Mężczyzna zginął porażony prądem o napięciu 750 woltów, po tym jak na torach postanowi załatwić potrzebę fizjologiczną.

Kolejny zamach przy pomocy buldożera?

Buldożer, który wyjechał z placu budowy, staranował we wtorek kilka pojazdów w Jerozolimie. Jego kierowca został zastrzelony - podały izraelska policja i służby bezpieczeństwa.

Stokłosa zostanie w areszcie

Były senator Henryk Stokłosa pozostanie nadal w areszcie. Tak zdecydował we wtorek warszawski Sąd Apelacyjny, oddalając zażalenie jego obrońców na decyzję sądu niższej instancji. Stokłosa jest oskarżony m.in. o wręczanie łapówek dla uzyskiwania korzystnych rozstrzygnięć podatkowych.

Sarkozy nie był arogancki

- Nawet najwięksi przeciwnicy francuskiego prezydenta nie mogą powiedzieć, że był arogancki, dyktatorski lub niechętny - pisze po wizycie Nicolasa Sarkozy'ego w Irlandii "The Irish Independent". Prezydent Francji poleciał na Zieloną Wyspę, by znaleźć sposoby rozwiązania kryzysu po odrzuceniu przez Irlandię Traktatu Lizbońskiego.

Polski Mad Max na ulicach Malborka

Nietypowy pojazd, który od dłuższego czasu krąży po ulicach Malborka, budzi duże zainteresowanie lokalnych mieszkańców. Jeden z nich, internauta Artur pisze o tym na Kontakt TVN24.

Sikorski o "chamie" i przecieku

Szef MSZ Radosław Sikorski oświadczył, że przypisywane mu słowa o prezydencie Lechu Kaczyńskim "są odwrotnością tego, co sądzi". Chodzi o cytowaną przez "Dziennik" wypowiedź, w której Sikorski miał powiedzieć: "można być prezydentem, ale można być też chamem".

2 kg kokainy w dwóch żołądkach

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić do Polski dwa kilogramy kokainy w żołądkach. Na drodze Gwinejczykowi i towarzyszącemu mu Polakowi stanęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej.

Nie tylko prezydent żądał łapówek?

Afera korupcyjna w sopockim ratuszu zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że nie tylko prezydent Jacek Karnowski posądzany jest o przyjęcie łapówki. W 2006 roku Cezary Jakubowski, członek PO oraz przyjaciel i ówczesny zastępca Karnowskiego od spraw lokalowych, miał zażądać 30 tysięcy za pozwolenie na nadbudowę poddasza. On sam zaprzecza

Góra złota za złoto

Każdy sportowiec, który zdobędzie olimpijskie złoto dla Gruzji, otrzyma od rządu tego kraju pół miliona euro. To pięć razy więcej, niż płacą Rosjanie.

"To dobra wiadomość dla całych Bałkanów"

- To dobra wiadomość dla całych Bałkanów - skomentowała Angela Merkel aresztowanie oskarżonego o zbrodnie wojenne przywódcy bośniackich Serbów Radovana Karadzicia. Belgrad mówi o dowodzie swoich europejskich aspiracji, a Rosja - że ewentualne wydanie Karadżicia haskiemu trybunałowi jest wewnętrzną sprawą Serbii.

Bystry 12-latek z nagrodą od policji

Dzięki błyskawicznej reakcji 12-letniego Oskara Nowaka z dolnośląskiej Trzebnicy uratowano załogę jachtu, który wywrócił się na jeziorze. We wtorek dzielny nastolatek został uhonorowany przez policję z Radziejowa w kujawsko-pomorskim, gdzie jest na wakacjach z rodzicami.

"Mądrze służył Polsce"

Służył Polsce, składając liczne dowody swojego mądrego patriotyzmu - głosi przyjęta przez posłów uchwała, w której Sejm oddał hołd Bronisławowi Geremkowi. - W imieniu rodziny dziękuję za uhonorowanie pamięci mojego ojca przez Wysoką Izbę - powiedział w parlamencie syn profesora.

Pielgrzymi wracają na miejsce tragedii

Rocznica wypadku polskiego autokaru pod Grenoble. Główne uroczystości upamiętniające tragedię, nad którymi patronat objął prezydent Lech Kaczyński, odbywają się na miejscu tragedii we Francji. Rodziny ofiary poleciały tam we wtorek rano rządowym samolotem.

"Maluch" ma 35 lat

We wtorek mija dokładnie 35 lat od uruchomienia w Polsce pierwszej linii produkcyjnej Fiata 126 p. Przez ten czas popularne "maluchy" zdążyły się na trwałe wpisać w polski pejzaż. Choć nie są produkowane od lat, to wciąż są obiektem podziwu i wyzwaniem dla wielu miłośników tuningu.

"KRRiT wywołuje tylko polityczne targi"

Potrzeba ponadpartyjnej szerokiej debaty na temat ustawy medialnej. Prezydent powinien ją zainicjować, bo jak do tej pory broni tylko obozu politycznego, z którym się utożsamia - powiedział w TVN24 Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Jego zdaniem obecny skład KRRiT rodzi tylko targi polityczne.

36 górników uwięzionych pod ziemią

36 górników uwięzionych jest w zalanej kopalni węgla Nadu w Chinach. 20 górników udało się już wydostać na powierzchnię. Do wypadku doszło w poniedziałek w autonomicznym regionie Guangxi Zhuang na południu kraju.