Najnowsze

Najnowsze

Kim jest człowiek, który ratuje świat?

Bezkompromisowy, zdecydowany i pobożny - taki jest według swoich współpracowników Henry Paulson, amerykański sekretarz skarbu, którego plan ma uratować Amerykę i świat przed wyniszczającym kryzysem.

Śmiechowa terapia antykryzysowa

Jak poradzić sobie ze światowym kryzysem finansowym? To pytanie zadaje sobie wielu. Być może odpowiedź znaleźli Hiszpanie, którzy z załamaniem próbują walczyć śmiechem. Specjalnie zorganizowana terapia śmiechowa ma pomóc pozbyć się "finansowego" stresu.

Nie ma kary dla Rosji

Parlamentarzyści Rady Europy odrzucili wniosek o ukaranie Rosji za sierpniową napaść na Gruzją. Oznacza to, że Rosja nie zostanie pozbawiona prawa głosu na forum Zgromadzenia w czasie jesiennej sesji, czego domagało się 24 parlamentarzystów, m.in. z Polski.

Do sądu za odmowę przyjęcia na studia

Studenci uczelni publicznych, którzy po zrobieniu licencjatu chcą dostać się na studia magisterskie, przegrywają z absolwentami uczelni prywatnych. Dlaczego? Ci drudzy mają zwykle znacznie wyższą średnią, która decyduje o przyjęciu na studia II stopnia - pisze "Dziennik".

"Amerykanie sobie szkodzą, bombardując Pakistan"

- Ataki sił USA, prowadzone na pakistańskim pograniczu, szkodzą ogólnej strategii walki z terroryzmem - ocenił minister spraw zagranicznych Pakistanu Shah Mehmood Qureshi, reagując na kolejny transgraniczny rajd amerykański.

To lobbing pogrąża polskie stocznie?

Wśród polskich polityków śledzących losy naszych stoczni wrze, bo w kuluarach mówi się o aż trzech ośrodkach lobbingowych w Unii Europejskiej, którym zależy na pogrążeniu polskich zakładów. Informator internetowego "Dziennika.pl" twierdzi, że jeden z tych ośrodków pochodzi... z Polski.

100 tysięcy pigułek na aborcyjnym rynku

Kupienie w internecie środka poronnego nie stanowi już żadnego problemu. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w 2006 r. sprzedano w Polsce 145 tys. tabletek Arthrotecu Forte. W 2007 r. było to już 280 tys. tabletek. Lek wymyślono na bóle stawów, ale w rzeczywistości to domowa pigułka aborcyjna, informuje "Dziennik".

Prymas na 3 lata i 3 miesiące

Prymas Polski kard. Józef Glemp pożegna się z tym zaszczytnym tytułem w grudniu 2009 r., gdy skończy 80 lat. Jego następcą zostanie abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński. On również – jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" – będzie prymasem do 80. urodzin, czyli przez 3 lata i 3 miesiące (do marca 2013 r.).

Prywatne uczelnie handlują ocenami

Studenci próbujący po zrobieniu licencjatu dostać się na studia magisterskie napotykają niespodziewaną konkurencję w postaci absolwentów płatnych i zazwyczaj niewiele wymagających prywatnych uczelni, pisze "Dziennik".

Porwany Polak znajduje się w okolicy Kohat?

Nie milkną spekulacje na temat losu porwanego w Pakistanie Polaka. Według miejscowych mediów inżynier został uprowadzony przez lokalnych zwolenników talibów. Ma się znajdować 25 km od miejsca porwania i jest przetrzymywany w okolicy miejscowości Kohat.

Przed śmiercią uciekają do Polski

Do końca października z Iraku mają wrócić polscy żołnierze. Wraz z nimi do Polski trafią też ich iraccy współpracownicy, którym na miejscu grozi śmierć za kolaborację z Polakami. Rząd nie ma pomysłu, co z nimi zrobić - pisze "Gazeta Wyborcza".

Posłowie zdecydują o losach Trzech Króli

W Sejmie minister Jacek Rostowski ma przedstawić informację o planach rządu w związku z ogarniającym świat kryzysem sektora finansów. Taki wniosek złożyli posłowie Lewicy, którzy chcą wiedzieć, co rząd robi dla zabezpieczenia polskiej gospodarki i obywateli przed skutkami kryzysu. W czwartek także głosowanie nad świętem Trzech Króli.

Zginęło 25 osób, bo wysyłał SMS

Katastrofę kolejową pod Los Angeles w połowie września spowodował Maszynista pociągu, który tuż przed wypadkiem wysyłał i otrzymywał sms-y - ustalili federalni śledczy. W katastrofie zginęło 25 osób.

15-letni zabójca usłyszy wyrok

W kieleckim Sądzie Okręgowym wyrok za zabójstwo w czwartek usłyszy 15-letni oskarżony. Do zabójstwa doszło w styczniu 2007 roku na terenie gminy Krasocin w Świętokrzyskiem.

Miasto Jacksona pustoszeje

Rozlatujące się domy, bandyci na ulicach, smutek i pustka - to obraz Gary, rodzinnego miasta Michela Jacksona. W ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców zmalała niemal o połowę. Burmistrz Gary wierzy jednak w zmianę na lepsze, zmianę która przynieść ma Barack Obama.

Trzech zabitych w karambolu pod Mławą

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wyniku karambolu na krajowej "7". W wypadku zderzyły się tir i osiem samochodów osobowych. Policja informuje, że półkilometrowy odcinek drogi w Wiśniewie koło Mławy po pięciogodzinnej akcji jest już całkowicie przejezdny.

Polsat i TVN odetną kupony?

Zamieszanie z ustawą medialną może potrwać jeszcze wiele miesięcy, bo Platforma Obywatelska ma w tym swój cel, twierdzi "Nasz Dziennik".

Hoopla do krachu

Hoopla.pl - jeden z największych krajowych internetowych sklepów RTV/AGD - ogłosił upadłość i zawiesił działalność operacyjną, informuje "Parkiet".

Profesjonaliści w armii? Za kilka lat...

Zapowiedzi stworzenia profesjonalnej armii w 2010 roku to mrzonki, wynika z dokumentu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, do którego dotarła "Rzeczpospolita". O takim wojsku, pisze gazeta, będzie można mówić dużo później, bo samo wyszkolenie ochotników potrwa trzy, cztery lata.

Coraz droższy kredyt w banku

Kolejne banki działające w Polsce podniosły od 1 października prowizje od kredytów, informuje "Gazeta Prawna", według której na taki krok zdecydowały się Polbank, Nordea, Dom Bank i GE Money Bank.

Czego wyborcy nie darują prezydentowi

Mieszkańcy Olsztyna odpowiedzą niebawem w głosowaniu czy chcą pozbawić stanowiska prezydenta miasta Czesława Małkowskiego. Takie referenda organizuje się w Polsce rzadko, a skuteczne okazuje się zaledwie co trzecie, pisze "Rzeczpospolita".

Auta zamiast mostu

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w stolicy miał być budowlaną rakietą, dzięki której wystartuje budowa mostu Północnego. Przeprawa przez Wisłę jest nadal na etapie wizualizacji, zaś urzędnicy utonęli w papierach. Wychodzą im za to przetargi na samochody służbowe, twierdzi "Życie Warszawy".

Kto osądzi b. posłankę Sawicką?

Sądy w różnych miejscach Polski od lipca unikały podjęcia procesu w sprawie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. W środę sąd apelacyjny w Gdańsku zdecyduje, komu ostatecznie przydzielić tę niełatwą, budzącą zainteresowanie i mediów, i polityków sprawę.

Prezydent jedzie do Kielc

Prezydent Lech Kaczyński kontynuuje swoją "podróż po Polsce". W czwartek odwiedzi Kielce. Ma tam uczestniczyć w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym, odwiedzić Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego i wziąć udział w uroczystej sesji rady miasta z okazji 70-lecia Sanktuarium.

Węgrzy do USA niebawem bez wiz

- Węgry dołączą do programu bezwizowego jeszcze za kadencji prezydenta Busha - zapowiedziała w Budapeszcie amerykańska ambasador po podpisaniu umowy o zapobieganiu przestępczości.

"Blatterowi szepczą usta na Miodowej"

Wtorek, 1 października, 21:00- Pogratulować Blatterowi polskiego. Usta, które mu szepczą są na Miodowej. Ktoś z PZPN musiał przeczytać i przetłumaczyć szefowi FIFA moje słowa - tak Robert Zawłocki odpowiada, na zarzut, że ostrzeżenie FIFA to reakcja na jego oświadczenie. Jednocześnie kurator zapowiedział, że nie poda się do dymisji.

"Kropka nad i" 01.10

Środa 1 października- W Ameryce i w Europie ratuje się instytucje finansowe za gigantyczne pieniądze podatników. Może zróbmy z naszych stoczni banki i w ten sposób je uratujmy? - ironizował w "Kropce nad i" wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem los polskich zakładów nie jest jeszcze przesądzony.