Najnowsze

Najnowsze

Wassermann: Tusk pozna kwity na Sikorskiego po nominacji

Kwity na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony narodowej. Donald Tusk zobaczy je dopiero, gdy zostanie zaprzysiężony na premiera do tego czasu musi zaufać prezydentowi - powiedział w RMF koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Sam Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawia się w aneksie do raportu WSI.

Bhutto próbowała przedrzeć się przez kordon

Benazir Bhutto, była premier i szefowa opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej, próbowała sforsować samochodem policyjną blokadę, jaką wokół jej domu zorganizowały władze w Islamabadzie. Nie udało się.

Życie jak co dzień, mimo strajku generalnego

Wbrew wcześniejszym obawom, strajk generalny we Włoszech nie sparaliżował kraju. Akcja protestacyjna radykalnych związków zawodowych spowodowała jedynie utrudnienia. Najbardziej cierpią podróżni.

Sikorski: moje nazwisko pojawi się w aneksie raportu WSI

Radosław Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawi się w aneksie do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Dokument jest już u prezydenta, który sprzeciwia się kandydaturze byłego szefa obrony na ministra spraw zagranicznych - informuje RMF FM.

Schengen: Ukraińcy muszą nas zrozumieć

- Na nas spoczywa cała odpowiedzialność przed partnerami ze strefy Schengen. Nasi ukraińscy przyjaciele muszą to zrozumieć - tak szef MSWiA Władysław Stasiak usprawiedliwiał obostrzenia przepisów granicznych na wschodniej granicy w związku ze wstąpieniem Polski do strefy Schengen.

Biedronki-kanibale atakują Wielką Brytanię

Inwazja azjatyckich biedronek na Wielką Brytanię. Azjatki, nazywane arlekinami, pożerają miejscowe insekty, niszczą zasłony i dywany oraz zjadają swoje brytyjskie koleżanki.

Słowacy nie chcą Schengen w Tatrach

Mimo wejścia Polski i Słowacji do strefy Schengen, nasza wspólna granica w Tatrach pozostanie zamknięta - informuje "Gazeta Wyborcza". Słowacy boją się bowiem, że polscy turyści zadepczą ich Tatrzański Park Narodowy.

Nowy premier dostanie jeden z najlepszych gabinetów

- Po desygnacji na premiera, Donaldowi Tuskowi przysługiwać będzie ochrona BOR i służbowy samochód. Będzie miał też do dyspozycji gabinet w Kancelarii Premiera - zapewnia rzecznik ustępującego rządu Jan Dziedziczak. Prezydent desygnuje Tuska o godz. 15.

Ćwiąkalski: za Ziobry przybyło przestępczości

- W okresie, w którym urzędował minister Ziobro, przybyło przestępczości najpoważniejszej, czyli na przykład zabójstw i gwałtów - przekonuje kandydat na ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i zapawnia, że posprząta po swoim poprzedniku. W wywiadzie dla dziennika "Polska" zapowiada m.in. rozdział stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Romaszewski: kogo PiS ma lepszego niż ja?

Kazimierz Kutz, mimo że wyraził poparcie dla kandydatury Zbigniewa Romaszewskiego stwierdził, iż jest przeciwny przyznawaniu stanowisk za zasługi. Ostro zareagował kandydat PiS na wicemarszałka Senatu: - Przepraszam, kogo lepszego niż ja ma PiS na to stanowisko? Z moim doświadczeniem i latami pracy?

Bush ojciec broni polityki syna

Krytyka irackiej polityki amerykańskiego prezydenta jest "wielce niesprawiedliwa" - tak przynajmniej uważa ojciec obecnego rezydenta Białego Domu George Herbert Bush. Senior rodu ma za złe opinii publicznej, że zapomniała o brutalności reżimu Saddama Husajna.

Kontrowersyjny prokurator generalny zatwierdzony

Amerykański Senat zatwierdził prezydencką nominację Michaela Mukasey'a na nowego prokuratora generalnego. Wcześniej kandydat wzbudził zdumienie części senatorów swoim stosunkiem do tortur.

Fotyga odchodzi i zabiera ze sobą fundację

Nowy rząd prawdopodobnie straci kontrolę nad Fundacją "Pomoc Polakom na Wschodzie". Taką zmianę statutu przeforsowała ustępująca szefowa MSZ Anna Fotyga - informuje "Gazeta Wyborcza".

Macierewicz wciąż przy służbach

Antoni Macierewicz będzie rekomendowany przez PiS do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS chce też, by objął jej przewodnictwo - dowiaduje się RMF FM.

PSL stawia nowe żądania koalicyjne

Czterech, albo nawet pięciu wojewodów - poza obiecanymi ministerstwami - chcą ludowcy w ramach utworzenia koalicji - pisze "Dziennik". - Mogą być wicewojewodowie precyzuje - Marek Sawicki, a PO zastanawia się, czy nie lepiej oddać PSL jeszcze jedno ministerstwo.

Bush dzwoni do generała Pietrzyka

- Prezydent zadzwonił do niego, by podziękować mu za jego odwagę i służbę w Iraku i dowiedzieć się o jego zdrowie - tak rozmowę George'a W. Busha z gen. Edwardem Pietrzykiem streściła rzeczniczka Białego Domu. Po ponad miesiącu spędzonym w szpitalu ambasador wróci dziś do domu.

Święta msza komórkowa

Wierni z Lublina mogą wysłuchać niedzielnego kazania swojego proboszcza na drugim końcu Polski, a nawet kontynentu. Jak to możliwe? Wystarczy, że włączą komórkę. Księża z kościoła pod wezwaniem Dobrego Pasterza jako pierwsi w kraju proponują wiernym msze święte przez telefon.

Gruzińska opozycja cieszy się z wyborów

Gruzińska opozycja z zadowoleniem przyjęła decyzję prezydenta Micheila Saakaszwilego o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów prezydenckich 5 stycznia. Z alei Rustawelego w Tbilisi, gdzie w ostatnich dniach trwały antyprezydenckie zamieszki, wycofały się wszystkie oddziały policji.

Zaniżyli akcje, mogą posiedzieć

Są pierwsze zarzuty w sprawie prywatyzacji rzeszowskiej firmy Zelmer S.A. - informuje "Nasz Dziennik". Dwóm wiceministrom w rządach SLD grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Adam Rapacki - kandydat na szefa CBA?

Adam Rapacki może wrócić do służby. Platforma Obywatelska chce, by jeden z najbardziej znanych polskich policjantów objął stanowisko komendanta głównego policji lub, w przypadku usunięcia Mariusza Kamińskiego, szefa CBA – donosi "Rzeczpospolita".

Albo Sikorski albo ambasadorzy?

W sporze o szefa MSZ Lech Kaczyński jest gotowy posunąć się do szantażu - zapowiada "Dziennik". Jeśli Donald Tusk będzie się upierał przy kandydaturze Radka Sikorskiego, to prezydent nie pozwoli na zmiany ambasadorów - przewidują dziennikarze.

32 górników zginęło w katastrofie

32 górników zginęło w wypadku w kopalni w południowo-zachodnich Chinach - podała państwowa agencja Xinhua. Bilans ofiar może wzrosnąć, nadal trzech górników uważa się za zaginionych.

Chwała Bohaterom!

„Katyń – Pamiętamy" - pod takim hasłem dziś po południu rozpoczną się uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej. Oficerowie, zamordowani w przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje, zostaną pośmiertnie awansowani. Uroczystości potrwają dwa dni.

Francja: Studenci wyszli na ulice

Fala studenckich protestów we Francji przeciwko przyjętej ustawie o autonomii uniwersytetów rozszerza się. Do zamieszek doszło w m.in. w Paryżu, Tuluzie, Nantes i Marsylii. W strajkach i blokadach wzięły udział tysiące studentów.

Z Hřebejkiem o fenomenie czeskiego kina

Wzajemne przeplatanie się humoru, humanizmu, ironii i pewnego smutku – tak w rozmowie z tvn24.pl Jan Hřebejk wyjaśnia fenomen czeskiego kina. Reżyser odwiedził Polskę przy okazji retrospektywy swoich filmów.

Aluminium podbija Nowy Jork

Puszki w galerii to nic nowego. Od czasu Andy'ego Warhola ich używanie w podobnych miejscach jest zupełnie normalne. Ale amerykańskie zawody "Canstroction", czyli budowanie konstrukcji z puszek dodaje do sztuki jeszcze element współzawodnictwa.

Składki z KRUS do Trybunału

Rzecznik praw obywatelskich zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego przepis o ubezpieczeniach zdrowotnych rolników. Politycy Platformy zarzucają mu działania polityczne - czytamy w "Rzeczpospolitej".