Najnowsze

Najnowsze

Warszawa ma nadzieję na kubańską demokrację

- Mam nadzieję, że jego odejście ze szczytów władzy stworzy narodowi kubańskiemu szansę na demokratyzację i rozwój - skomentował zapowiedź Fidela Castro o przejściu na emeryturę szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Jan Paweł II - święty potem

Nie można przyspieszyć procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża - oznajmił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins. Jan Paweł II nie zostanie więc ogłoszony świętym natychmiast, a trochę później - podsumowuje włoska prasa.

Generał Jaruzelski trafił do szpitala

Generał Wojciech Jaruzelski poważnie chory trafił do szpitala. - Mąż nie ma już woli i chęci ciągnięcia tego śmierdzącego wozu - powiedziała dziennikowi.pl żona 84-letniego generała.

"W służbach specjalnych gorzej, niż za komuny

- Spustoszenia w służbach oceni kolegium do spraw służb specjalnych - zapowiada premier Donald Tusk. Bronisław Komorowski uważa, że za Macierewicza ludzi dobierano z przypadku, na zasadzie "Antka szwagra kobity brat". Gorzej niż za wczesnej komuny

Prezes PiS: zarzuty dot. specsłużb śmieszne

- Zarzuty "Dziennika" są po prostu śmieszne - mówi Jarosław Kaczyński. A Zbigniew Wassermann grzmi: - Nasze służby tracą twarz. Jego zdaniem dzieje się tak, bo "w mediach daje się zauważyć lawinę niesprawdzonych informacji na temat służb specjalnych".

Do Czadu z Krav Magą

Żołnierze 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Wędrzyna postanowili nauczyć się skutecznej walki wręcz i samoobrony przed wyjazdem na misję w Czadzie.

Minister od laptopów

Sto dni Zbigniewa Ćwiąkalskiego na stanowisku ministra sprawiedliwości zdominowały głośne medialnie spory ze Zbigniewem Ziobrą. Ze swoim poprzednikiem wdał się m.in. w wojnę laptopową.

Uznanie niepodległości Kosowa za tydzień

- W środę spotkam się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i przedstawię mu opinię rządu na temat Kosowa, z rekomendacją, by uznać jego niepodległość na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów - poinformował Donald Tusk. Unia Europejska jest w tej sprawie podzielona.

Przemycał papierosy w karetce pogotowia

Polak chciał przewieźć przez Ukrainę papierosy. Ukrył je w specjalnej skrytce w karetce pogotowia. Na ukraińsko-słowackim przejściu granicznym mężczyznę zatrzymali celnicy.

Moskwa ostrzega Waszyngton

- Deklaracja niepodległości Kosowa zagraża międzynarodowej stabilności - ostrzegł telefonicznie szef rosyjskiej dyplomacji Serigej Ławrow sekretarz stanu USA Condoleezę Rice.

Fidel: od burżuja do wodza rewolucji

Gdy w 26 lipca 1953 r. na czele garstki buntowników bez powodzenia uderzył na kubańskie koszary, nikt nie spodziewał się, że przez następne 50 lat będzie jednym z najsłynniejszych przywódców świata. Początki Fidela Castro jako wodza rewolucji były trudne.

Castro odchodzi, ale nie znika

Po 49 latach przewodzenia Kubie i ponad 30 latach na stanowisku szefa Rady Państwa, Fidel Castro odchodzi na emeryturę. Zapowiedział to sam w prasie. Pokonała go starość i choroba.

Orędzie będzie - szczegółów nie zdradzę

W piątek mija 100 dni od powstania gabinetu Donalda Tuska. Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział w TVN24, że szef rządu przygotowuje orędzie, w którym podsumuje 100 dni swojego gabinetu. - Szczegółów jednak nie zdradzę - zastrzegł. Dodał, że "jest na co, czekać".

Armenia wybiera nowego prezydenta

Rano w Erewanie otwarto lokale wyborcze. Faworytem na stanowisko prezydenta Armenii jest długoletni sojusznik dotychczasowego prezydenta, Serż Sarkisjan. Rządzący dotąd Robert Koczarian, kończy drugą kadencję.

Paryż-Praga na rowerze

"Eurościeżka" dla kolarzy i turystów rowerowych jest w trakcie budowy i zacznie funkcjonować 12 kwietnia. Jej otwarcie zaplanowano podczas wielkiego paneuropejskiego festynu w Norymberdze - poinformował we wtorek tamtejszy urząd miejski.

Pakistańczycy mówią "nie" Musharrafowi

Niepełne wyniki poniedziałkowych wyborów do pakistańskiego parlamentu wskazują na porażkę wspierającej Perveza Musharrafa Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej. Wygrywa opozycyjna partia byłego premiera Nawaza Sharifa.

Brytyjska recepta na rockowy klimat

Ponad trzy godziny czystego nowofalowego rockowego grania brytyjskich uzdrowicieli. Na Torwarze w stolicy rozbrzmiało 37 utworów. Robert Smith i The Cure odwiedzili w poniedziałek Polskę po raz trzeci.

Bush uznaje Kosowo i wierzy w pokój

- W imieniu narodu amerykańskiego uznaję Kosowo jako niepodległe i niezależne państwo - napisał do kosowskiego prezydenta George W. Bush, nazywając niepodległość Prisztiny "ważnym krokiem w demokratycznym i narodowym rozwoju".

"Emocjonująca" reklama

Niemal każdy, kto najnowszą reklamę Fiata widzi po raz pierwszy, zastanawia się, kto i co tak naprawdę reklamuje. Gdy już się dowie - pojawia się pytanie, co można wykorzystać dla własnych zysków.

Jak Macierewicz kontrwywiad organizował

Czy można zostać Jamesem Bondem w 17 dni? - zastanawia się "Dziennik". I donosi, że za rządów Antoniego Macierewicza w polskim kontrwywiadzie tyle dni zajmowały zajęcia na kursie na pierwszy stopień oficerski. Gazeta powołuje się na tajny raport, do którego dotarła.

Kto rozkazuje w Afganistanie?

Polskie prawo na misji w Afganistanie to fikcja - pisze "Dziennik". Z informacji gazety wynika, że polskie i amerykańskie prawo wojenne różni się nieco. To, co dla Polaków jest zbrodnią wojenną, dla Amerykanów jedynie błędem w sztuce. A w Afganistanie obowiązują właśnie amerykańskie instrukcje.

Matka Polka... pracująca

Prawie pięć godzin dziennie pracuje przy zajęciach domowych przeciętna Polka - wylicza "Życie Warszawy", powołując się na ostatnie badania GUS. Według dziennika, od 10 lat nie zmienia się to, że Polki pracują w domu na drugim etacie.

Serbia "anulowała" niepodległość Kosowa

Parlament Serbii "anulował" deklarację niepodległości ogłoszoną w niedzielę w Prisztinie. Władze w Belgradzie do tego samego wezwały ONZ i odwołały swoich ambasadorów z Francji, Turcji i USA.

Kiedy szybką koleją?

Rząd chce rozruszać budowę kolei dużych prędkości w Polsce. Sama budowa rozpocznie się jednak najpewniej dopiero od 2014 r. Może kosztować blisko 10 mld euro, podaje "Gazeta Wyborcza".

Tusk wytrwa u władzy cztery lata

Niemal połowa Polaków (43 proc.) uważa, że rząd Donalda Tuska dotrwa do końca kadencji - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Dziennika". Ale wśród 1003 badanych, sceptyków jest niewiele mniej.

Prezydent wetuje, choć jeszcze nie wie co

Prezydent chce zawetować projekt rozdzielenia prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. Boi się, że państwo straci kontrolę nad prokuraturą. - To nieprawda, powiedział "Gazecie Wyborczej" współtwórca projektu rządowego prof. Andrzej Zoll.

James Bond w 17 dni

W Służbie Kontrwywiadu Wojskowego kierowanej przez Antoniego Macierewicza zaledwie 17 dni trwał kurs na pierwszy stopień oficerski, wynika z tajnego raportu, do którego dotarł "Dziennik".

Szosa ważniejsza od badań kosmosu

Największe polskie obserwatorium astronomiczne w podtoruńskich Piwnicach, z unikatowym, wielkim radioteleskopem może stać się praktycznie bezużyteczne, bo drogowcy chcą przy nim wybudować szosę, alarmuje "Gazeta Wyborcza".