Najnowsze

Najnowsze

Stan wojenny zaskoczył Reagana?

Możliwe, że administracja Ronalda Reagana wolała stan wojenny niż interwencję Układu Warszawskiego w Polsce - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Wraca sprawa "blue-taxi"

Przed warszawskim sądem rejonowym w środę wyroki mogą usłyszeć były urzędnik MSWiA Tomasz S. oraz Waldemar P., były szef komisariatu kolejowego na warszawskim Dworcu Centralnym. Obaj odpowiadają za przekroczenie uprawnień i nakłanianie do złamanie procedur. Proces ma związek ze śmiercią dwójki policjantów w wypadku samochodowym pod Siedlcami.

Shrek na Broadwayu

Szczypta Hollywoodu na Broadwayu. Cameron Diaz i Ben Stiller wzięli udział w wielkiej premierze musicalu "Shrek". - Żałuję, że nie widziałam musicalu, zanim zdubbingowałam głos Fiony - mówiła Diaz po premierze.

Weto pełne pułapek

Weto prezydenta wobec pomostówek może sprawić, że kilkaset tysięcy Polaków nie będzie mogło przejść na wczesną emeryturę. Również ci, którzy spełnili odpowiednie warunki - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trzydziestoletni emeryci

Co trzeci żołnierz i co piąty policjant, spośród tych, którzy odeszli w ubiegłym roku roku na emeryturę, nie skończył 40 lat. Tak wynika z danych przygotowanych specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez resorty spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

Kredyt na kartki

Zamiast rolować długi firm, banki podadzą im czarną polewkę. Polski biznes czeka 700 dni czyśćca - przewiduje "Puls Biznesu".

Co czwarty mundurowy emeryt ma mniej niż 40 lat

Co trzeci żołnierz, który odszedł w ubiegłym roku roku na emeryturę, nie skończył 40 lat. W policji - co piąty. Tak wynika z danych przygotowanych specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez resorty spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

Zapaść gospodarki Ukrainy

Sytuacja naszego wschodniego sąsiada - Ukrainy - ze złej staje się dramatyczna. PKB skurczył się w listopadzie o 14,4 proc., a prognozy na przyszły rok są równie czarne - pisze "Rzeczpospolita".

Tourex z Dubaju upadł w austriackim sądzie

Osoby z Polski, które powierzały pieniądze firmom ze Szwajcarii i Dubaju, mogą mieć szansę na odzyskanie części środków. Na razie znalazło się 15 mln euro - pisze "Parkiet".

Choinkowa gigantomania

We Wrocławiu odświętnie przystrojono 96-metrową stalową iglicę przed Halą Stulecia, w Warszawie miasto zafundowało mieszkańcom sztuczną 27-metrową konstrukcję, a Gdańsk może się pochwalić największym w Polsce, 25,5-metrowym, żywym świerkiem - odnotowuje "Rzeczpospolita".

Pomostówki w rękach koalicji i Lewicy

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lewica nie podjęła wczoraj decyzji o głosowaniu w sprawie prezydenckiego weta. Klub stanął wobec niełatwego wyboru - zauważa "Trybuna".

Fabryki aut w stanie śmierci klinicznej

Sprzedaż nowych aut w Europie spadła o milion. Najmocniej skurczył się rynek w Islandii i na Łotwie, najmniej - w Polsce. Samochodowi giganci wstrzymują produkcję, zwalniają ludzi - pisze "Dziennik".

Partyjny zespół poprawi Gowina

Rosną kontrowersje wokół projektu ustawy bioetycznej. Posłowie Platformy kwestionują nie tylko zapis, że do in vitro prawo mają mieć jedynie małżeństwa, ale również zakaz tworzenia zarodków nadliczbowych. W klubie powstanie nawet specjalna komisja, która ma opracować ostateczną wersję ustawy - czytamy w "Dzienniku".

Leczą jajami

Co można zrobić z jajka? Na tak postawione pytanie prawie każdy odpowie: jajecznicę, omlet, kogel-mogel... Zespół naukowców z Wrocławia udowadnia jednak, że zrobić można znacznie więcej. Badacze ze skorupek kurzych jaj uzyskali lek na osteoporozę i nie jest to ich ostatnie słowo - pisze "Polska".

Gen-mutant winny agresji po kieliszku

Dlaczego niektórzy po wypiciu alkoholu są agresywni, a inni wręcz przeciwnie - rozluźnieni i przyjaźni? Fińscy uczeni wykazali, że za agresję po kieliszku odpowiada zmutowany gen MAOA - pisze "Polska".

Piwo na Wyspach nadal na pinty

Najpierw długo debatowali, potem ustąpił - brytyjskie puby nie muszą podawać piwa w półlitrowych kuflach. Eurodeputowani pozwolili Brytyjczykom dalej pić piwo na pinty.

Brylanty dla deputowanych

Znany z ekscentrycznych zachowań premier Włoch Silvio Berlusconi i w tym roku dopełnił stworzonej przez siebie tradycji. W ramach świątecznych prezentów wręczył deputowanym koalicyjnego bloku Lud Wolności kosztowne prezenty.

"Prawdopodobnie zredukujemy kontyngent"

Najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku kontyngent polskich żołnierzy w Czadzie zostanie zmniejszony z 400 do 300 żołnierzy - poinformował we wtorek przebywający z wizytą w tym kraju szef MON Bogdan Klich.

Wojna gazetowa o papieża

Watykański dziennik "L’Osservatore Romano" wziął w obronę papieża Benedykta XIV. W swoim środowym wydaniu skrytykował - jak to ujął - "wysokonakładową włoską gazetę" za to, że przedstawia Benedykta XVI w "karykaturalny" sposób.

"Butny" zamachowiec: Byłem agresywny

Do "agresji wobec prezydenta" Stanów Zjednoczonych przyznał się przed sądem iracki dziennikarz Mutadar al-Zeidi, który był głównym bohaterem głośnego już incydentu z rzutem butami w George'a W. Busha. O wyznaniu "zamachowca" poinformował rzecznik irackiego sądu.

Białoruś wyrzuca polskich księży

Białoruskie władze znów pozbywają się polskich księży. Trzem z nich nie przedłużono zgody na pracę w parafiach diecezji grodzieńskiej. Kapłani będą musieli zaprzestać swej działalności duszpasterskiej na Białorusi z początkiem nowego roku.

Kwaśniewski z "mało praworządnego kraju"

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował, że stawi się w prokuraturze na przesłuchanie związane z finansowaniem jego fundacji przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka. Słowa te wypowiedział w Kijowie, goszcząc na konferencji "Granice Europy", zorganizowanej przez... Fundację Wiktora Pinczuka.

"Leo do zmiany? To byłoby głupie"

Wtorek, 16 grudnia Czarne chmury, które zawisły na głową Leo Beenhakkera po wywiadzie, w którym stwierdził, że "Antoni Piechniczek dla niego nie istnieje", rzedną. Prezes PZPN, który zdążył już pogodzić obu panów, nie zamierza ciągnąć sprawy w nieskończoność i jasno deklaruje: - Trener Beenhakker ma wolną rękę jeśli chodzi o pracę z reprezentacją. Nie ma takiej możliwości żeby stracił pracę. Może robić co chce - zapewniał w "Magazynie 24 godziny".

Gowin: ws. zamrażania zarodków nie ustąpię

Jeśli Platforma nie zgodzi się na zakaz zamrażania zarodków, Jarosław Gowin zagłosuje przeciw własnej ustawie bioetycznej. - Ale wierzę, że moje stanowisko zwycięży – deklarował w "Magazynie 24 godziny" poseł PO. – To pierwszy krok do całkowitego zakazu aborcji – uważa Joanna Senyszyn.

"Leo do zmiany? To byłoby głupie"

Czarne chmury, które zawisły na głową Leo Beenhakkera po wywiadzie, w którym stwierdził, że "Antoni Piechniczek dla niego nie istnieje", rzedną. Prezes PZPN, który zdążył już pogodzić obu panów, nie zamierza ciągnąć sprawy w nieskończoność i jasno deklaruje: - Trener Beenhakker ma wolną rękę jeśli chodzi o pracę z reprezentacją. Nie ma takiej możliwości żeby stracił pracę. Może robić co chce - zapewniał w "Magazynie 24 godziny".

Polka przeszczepiła twarz

Pierwszego w USA, prawie całkowitego przeszczepu twarzy dokonali lekarze z kliniki w Cleveland - poinformowały władze szpitala. Zespołowi przewodniczyła prof. Maria Siemionow, absolwentka poznańskiej Akademii Medycznej.

Masz spotkanie PO? Możesz pędzić!

- Nie powinien chyba jeździć tak szybko, ale wiem, że spieszył się na spotkanie – tak wieczorny rajd Bronisława Komorowskiego z prędkością 140 km/h tłumaczył Grzegorz Schetyna, szef MSWiA. Według niego, są szczególne okoliczności łagodzące. Na przykład to, że jechał... na spotkanie Platformy Obywatelskiej.

Napieralski przegrał z Olejniczakiem

Próba sił między Grzegorzem Napieralskim a Wojciechem Olejniczakiem na korzyść tego ostatniego. Liderowi SLD nie tylko nie udało się zabrać konkurentowi fotela szefa klubu, ale i nie przeforsował podtrzymania prezydenckiego weta do pomostówek. Lewica cały czas nie podjęła decyzji w tej sprawie. - Mamy jeszcze czas na podjęcie decyzji - mówi Jerzy Szmajdziński.

Rzuć butem w Busha

Teraz każdy może rzucić butem w prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha. Ale tylko wirtualnie. Pewien młody Brytyjczyk stworzył grę internetową, w której każdy może trafić w prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zainspirował go incydent podczas wizyty Busha w Iraku.

"Jak wielcy przed nami, to my na kolanach"

- Przewodnictwo francuskie to była chorągiewka na wietrze, która raz mówiła rzeczy prawdziwe, innym razem nieprawdziwe - tak o prezydencie Sarkozym i przewodnictwie Francji w Unii Europejskiej mówił Lider Zielonych w Parlamencie Europejskim Daniel Cohn-Bendit.