Najnowsze

Najnowsze

Więcej podejrzeń grypy w Polsce

Już osiem osób w Polsce może chorować na grypę A/H1N1. Jak dotąd wykryto go u 58-letniej kobiety, która przebywa w szpitalu w Mielcu. Tymczasem WHO alarmuje, że jeśli obecna epidemia przejdzie w stan pandemii, zachorować mogą nawet 2 miliardy ludzi.

Przyklej sobie Simpsona

To nieprawda, że na znaczkach pocztowych mogą pojawiać się tylko sławni ludzie. W Stanach Zjednoczonych zaszczyt ten spotkał bohaterów jednej z najsłynniejszych kreskówek wszechczasów - Simpsonów. Znaczki z podobiznami Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie właśnie trafiły na amerykańskie koperty.

USA "zresetują" stosunki z Rosją

Rosja i Ameryka powinny skorzystać z doskonałej okazji do naprawy wzajemnych stosunków - stwierdził po spotkaniu z Siergiejem Ławrowem Barack Obama. Amerykański prezydent powiedział, że czas, aby "zresetować" relacje między oboma krajami, które w ostatnich latach uległy pogorszeniu "w bardzo wielu kwestiach".

Schwarzenegger walczy z ogniem

Dziesiątki spalonych domów i prawie półtora tysiąca strażaków, którzy walczą z ogniem - tak obecnie wygląda słoneczna Kalifornia. Gubernator stanu Arnold Schwarzenegger ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Santa Barbara.

Takiej ulewy nie było od 20 lat

Takiego deszczu nie było w Brazylii od 20 lat. Powodzie, jakie nawiedzają ten kraj, spowodowały już śmierć co najmniej 33 osób, a setki tysięcy pozbawiły dachu nad głową.

Polański ucieka, więc sąd mu nie odpuszcza

Roman Polański nie może uwolnić się od swej przeszłości. Sąd w Los Angeles odrzucił właśnie jego wniosek o umorzenie sprawy sprzed 30 lat, dotyczącej seksu z 13-latką - poinformowały agencje AFP i AP. Sędzia Peter Espinoza uzasadnił swą decyzję tym, że reżyser nie stawił się na przesłuchaniu przed sądem w Los Angeles.

Pielęgniarka na wyłączność

Dodatkowa opieka pielęgniarki? Wieku chorych chętnie skorzystałoby z takiej możliwości. Teraz będzie to możliwe. Ekstra opieka nie będzie jednak darmowa - pisze "Gazeta Prawna".

Wałęsa: Unię trzeba zmieniać

Lech Wałęsa aktywnie udziela się ostatnio na forach międzynarodowych. W zeszłym tygodniu zabrał głos na zjeździe partii Libertas w Rzymie, a w czwartek wziął udział w debacie na uniwersytecie w Mediolanie, poświęconej wkładowi Unii Europejskiej w zjednoczenie kontynentu. Były prezydent mówił przede wszystkim o potrzebie zmian i reform we Wspólnocie.

Jednak deportują "Iwana Groźnego"

Wszystko wskazuje na to, że John Demjaniuk jednak zostanie deportowany do Niemiec. W czwartek Sąd Najwyższy USA odrzucił wniosek oskarżonego o zbrodnie wojenne mężczyzny, chociaż jego adwokaci twierdzą, że Demjaniuk jest zbyt chory na podróż do Europy.

Prawie 100 mld dolarów na wojny

96,7 mld dol. na prowadzenie działań wojennych w Iraku i Afganistanie przeznaczą w najbliższym czasie Stany Zjednoczone - wydatki takiego rzędu zaaprobowała właśnie Amerykańska Komisja Przydziału Środków Budżetowych Izby Reprezentantów.

Pożar w centrum Warszawy

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w pożarze opuszczonego budynku na rogu ulic Puławskiej i Domaniewskiej - informuje TVN Warszawa. Według stołecznej straży pożarnej, były to osoby zamieszkujące obiekt nielegalnie. Pożar został opanowany, trwa dogaszanie budynku. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt TVN24.

"Kropka nad i" 07.05

Czwartek, 7 maja "Głupi rząd", "strachliwy premier" i "kompromitujące posunięcie" - Jacek Kurski z PiS w "Kropce nad i" nie miał wątpliwości, w jaki sposób działa gabinet Donalda Tuska, jak i sam premier. - Donald Tusk jest wyalienowany i odizolowany od kontaktu z ludźmi - ocenił Kurski. Poseł dodał też, że premier - zamiast dawać się poklepywać - powinien uczyć się od zachodnich przywódców.

Palikot: premier popełnił błąd

W obawie przed demonstracjami związkowców premier Donald Tusk proponuje przeniesienie obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa. Janusz Palikot jest przeciw. Jak mówił w programie "24 Godziny", premier popełnił błąd i powinien zmienić swoją decyzję. - To sprawa, w której warto się pomylić i cofnąć - uważa poseł.

Palikot: Premier popełnił błąd

Czwartek, 7 maja W obawie przed demonstracjami związkowców premier Donald Tusk proponuje przeniesienie obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa. Janusz Palikot jest przeciw. Jak mówił w programie "24 Godziny", premier popełnił błąd i powinien zmienić swoją decyzję. - To sprawa, w której warto się pomylić i cofnąć - uważa poseł.

Ziobro: Kaczyński by nie uciekł

Premier Donald Tusk w czwartek ogłosił, że obchody 20. rocznicy upadku komunizmu 4. czerwca zostaną przeniesione z Gdańska do Warszawy. Decyzja ta wywołała burzę wśród wielu polityków i związkowców. - Premier wykazywał dziś pewną bezradność nie tylko w sferze argumentacji, ale też zachowania - mówił Zbigniew Ziobro w programie "24 Godziny".

Kopulujące zwłoki na wystawie

Gunther von Hagens, kontrowersyjny niemiecki artysta zajmujący się plastynacją zwłok (metoda konserwacji tkanek), łamie kolejne tabu. Na otwartej właśnie w Berlinie wystawie eksponatów z ludzkich zwłok pokazał spreparowane ciała mężczyzny i kobiety podczas stosunku płciowego.

Policja znów wyprowadziła związkowców z biur PO

Związkowcy Sierpnia '80 znów podjęli okupację biur posłów Platformy Obywatelskiej. W ciągu dnia działacze zajęli biura w Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi i Bydgoszczy. Już po południu z biura posła PO w Gliwicach wyprowadziła ich policja, do wieczora zrobiła to w większości pozostałych przypadków.

"Zawiedli przełożeni szyfranta"

Zaginięcie 52-letniego szyfranta Stefana Zielonki pracującego dla wywiadu wojskowego to nadal wielka niewiadoma. W programie "Fakty po Faktach" TVN24 płk. Mieczysław Tarnowski winą za taką sytuację obarczył przełożonych wojskowego. - Nie można było nie zwrócić uwagi, że ma on problemy - podkreślał.

Kurski: mamy głupi rząd

"Głupi rząd", "strachliwy premier" i "kompromitujące posunięcie" - Jacek Kurski z PiS w "Kropce nad i" nie miał wątpliwości, w jaki sposób działa gabinet Donalda Tuska, jak i sam premier. - Donald Tusk jest wyalienowany i odizolowany od kontaktu z ludźmi - ocenił Kurski. Poseł dodał też, że premier - zamiast dawać się poklepywać - powinien uczyć się od zachodnich przywódców.

"Chemiczny Donald woli hutników"

Nie ma znaczenia czy obchody rocznicy 4 czerwca odbędą się w Gdańsku czy Krakowie, uważa Andrzej Gwiazda. - Ja nie wiem co nam każą świętować. Ale jeśli chemiczny Donald woli hutników od stoczniowców to proszę bardzo, niech będzie Kraków - stwierdził. Natomiast Jan Lityński ocenił decyzję premiera jako przejaw "politycznej nędzy".

Unia idzie na Wschód

Po miesiącach przygotowań, w Pradze odbył się szczyt Unii Europejskiej, podczas którego powołano Partnerstwo Wschodnie. Celem polsko-szwedzkiej inicjatywy jest wzmocnienie relacji pomiędzy Unią i jej wschodnimi sąsiadami.

Nauka poszła w las

Gdy uczniowie w całej Polsce w poniedziałek o dziewiątej rano zaczynali pisać egzamin dojrzałości, dorośli słuchacze uzupełniającego liceum "Żak" w Koszalinie usłyszeli, że do ich szkoły nie dotarły arkusze egzaminacyjne.

Gigantyczne cygaro z Kuby

45 metrów długości ma najdłuższe cygaro na świecie. Niemożliwe? A jednak. Skręcenie wpisanego do księgi Guinessa giganta zajęło kilka dni ciężkiej pracy, ale udało się. Rekord został pobity.

Radosławowi Sikorskiemu skromność nie pozwala

Radosław Sikorski po czwartkowym szczycie Unii Europejskiej w Pradze nie ukrywał swojego zadowolenia z sukcesu Polski, jakim jest powołanie Partnerstwa Wschodniego. Nie chciał się jednak też zbytnio chwalić: - Skromność nie pozwala, ale większość mówców chwaliła tę polsko-szwedzką inicjatywę. To dzień polskiego sukcesu w Unii Europejskiej - powiedział.

Zaproszenie od Tuska do telewizji przyjęte

Przyjmuję rzuconą rękawicę - oświadczył wiceszef stoczniowej "S" Karol Guzikiewicz w odpowiedzi na zaproszenie Donalda Tuska do telewizji na debatę. Premier zapewnił dziś, że "jest do dyspozycji stoczniowców" i jest gotów spotkać się z nimi "bez obstawy, bez BOR" w dowolnym studiu telewizyjnym.

Polacy przeciwni decyzji Tuska

Polakom nie przypadła do gustu decyzja Donalda Tuska, by przenieść polityczną część obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa. Z sondażu przeprowadzonego dla „Faktów” TVN wynika, że aż 68 procent Polaków mówi „nie” albo „zdecydowane nie” dla tej decyzji.

Policja złowiła "odbarwiaczy"

Kolejna nielegalna rozlewnia oleju opałowego zlikwidowana. Policjanci z CBŚ i funkcjonariusze Wywiadu Skarbowego w Lublinie zatrzymali 11 osób, które odbarwiały olej opałowy, żeby sprzedać go jako paliwo do samochodów. W całej sprawie "grupy paliwowej" zatrzymano już 40 osób.

Szefem TVP Olsztyn ma być brat prezesa LPR

Kolejne zawirowania w nominacjach na szefów oddziałów telewizji publicznej. Piotr Farfał chce, by na czele olsztyńskiego ośrodka stanął Roman Masin, brat Arnolda Masina szefa Ligi Polskich Rodzin - informuje "Rzeczpospolita"

Klątwa pierścienia

Archeolog z Olkusza przy miejscowej bazylice wykopał 300-letni pierścień. I tu zaczęły się problemy - mężczyzna boi się teraz swojego znaleziska: nie daje nikomu pierścienia do ręki, szybko go chowa i straszy klątwą.

Uroczystości? "W Malborku. Merkel będzie zadowolona"

Hrubieszów, Rypin, a może... Giewont? To propozycje widzów TVN24 na miasto, w którym mogłyby się odbyć obchody 4 czerwca. W zabawie wziął również udział europoseł Bogdan Pęk, który stwierdził, że najlepiej by było, gdyby uroczystości miały miejsce w Malborku. Święto z okazji 20. rocznicy obalenia komunizmu, wschodnia Europa miała obchodzić w Gdańsku. Jednak premier Donald Tusk postanowił przenieść obchody gdzie indziej.