Najnowsze

Najnowsze

Alkoholiku, lecz się, bo nie dostaniesz zasiłku!

Pijesz, unikasz leczenia, zapomnij o świadczeniach socjalnych - tak w skrócie wygląda najnowsza rządowa propozycja walki z alkoholizmem wśród Brytyjczyków. Opozycja krytykuje, ale sama nie ma pomysłu na narodowy odwyk.

Kim "niepotrzebnie" wyrzucał inspektorów

Reżim Kim Dzong Ila zerwał wszelkie kontakty z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej i nakazał jej inspektorom natychmiastowy wyjazd z Korei. - To niepotrzebna reakcja, mamy nadzieję przedyskutować tę sprawę z Koreą Płn. - to pojednawczy komentarz sekretarz stanu USA, Hillary Clinton.

Lekarz- erotoman stanie przed sądem

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju postawiła szereg zarzutów byłemu ordynatorowi oddziału urologii tamtejszego szpitala. 54-letni Sławomir G. jest oskarżony m.in. o "wielokrotne doprowadzenie podstępem pacjentek do obcowania płciowego" w różnej formie.

"Le Monde się kompromituje"

Nie cichną głosy oburzenia po kontrowersyjnej recenzji filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy zamieszczonej przez francuski "Le Monde". - To kompromitacja "Le Monde". Poważny dziennik nie powinien zamieszczać kłamstw – oburzał się w "Magazynie 24 godziny" Bogusław Sonik, eurodeputowany PO. Według niego "Le Monde" próbuje nam "wmówić współodpowiedzialność" za zbrodnie popełnione podczas wojny na narodzie żydowskim.

"Informowanie prezydenta jest naszą dobrą wolą"

To Rządowe Centrum Bezpieczeństwa powinno było zawiadomić prezydenta o tragedii w Kamieniu Pomorskim - donosi serwis gazeta.pl. Z informacji dziennikarzy wynika, że taki obowiązek samo nałożyło na siebie w ubiegłym roku. Szef Centrum, wiceminister SWiA Antoni Podolski broni się w rozmowie z PAP: - Nie mamy obowiązku informowania prezydenta o zdarzeniach związanych z zarządzaniem kryzysowym.

Z żałobą narodową prezydent "przegiął"?

Z całej Polski płynie pomoc dla ofiar pożaru w Kamieniu Pomorskim. Polacy współczują, a prezydent ogłasza trzydniową żałobę narodową. Czy słusznie? – Nie. Lech Kaczyński przegiął. Powinien mieć chłodniejszą głowę – przekonywał w "Magazynie 24 godziny" muzyk Zbigniew Hołdys. Decyzji prezydenta bronił, choć niezbyt stanowczo, były poseł PiS Artur Zawisza.

Ponad połowa ofiar to dzieci?

Nie sześcioro dzieci - jak dotąd mówiono, ale nawet dwa razy więcej jest na liście śmiertelnych ofiar z Kamienia Pomorskiego - wynika z nieoficjalnych informacji radia RMF FM. Bilans tragedii to 22 zmarłych - informował wcześniej burmistrz miasta Bronisław Karpiński. Policja nadal poszukuje młodej kobiety, która przeżyła pożar jednak wciąż nie wiadomo, co się z nią dzieje.

Z żałobą narodową prezydent "przegiął"?

Wtorek, 14 Z całej Polski płynie pomoc dla ofiar pożaru w Kamieniu Pomorskim. Polacy współczują, a prezydent ogłasza trzydniową żałobę narodową. Czy słusznie? – Nie. Lech Kaczyński przegiął. Powinien mieć chłodniejszą głowę – przekonywał w "Magazynie 24 godziny" muzyk Zbigniew Hołdys. Decyzji prezydenta bronił, choć niezbyt stanowczo, były poseł PiS Artur Zawisza.

Najpierw kataklizm, teraz mafia?

Zniszczonej przez trzęsienie ziemi włoskiej Abruzji zagraża mafia - ostrzegają władze. Okazją do zrobienia interesów przez przestępców może być wielomilionowy projekt odbudowy zdewastowanego regionu.

"Trafnie nazwał małpiarnię małpiarnią”

Stefan Niesiołowski nie obraził całej amerykańskiej Polonii, tylko trafnie nazwał jej część małpiarnią – tłumaczył Andrzej Czuma w „Kropce nad i”. Minister sprawiedliwości zasugerował, że za ujawnieniem jego amerykańskich długów stało otoczenia Pawła Piskorskiego.

Cieplej na linii Łukaszenka - katolicy

Na linii Kościół katolicki - Białoruś coraz cieplej. Podczas spotkania Aleksander Łukaszenka zapewnił metropolitę mińsko-mohylewskiego abp Tadeusza Kondrusiewicza o docenianiu przez państwo białoruskie misji Kościoła katolickiego. Arcypiskup w odpowiedzi stwierdził, że między państwem a Kościołem rzymskokatolickim na Białorusi "istnieje zrozumienie".

Co się stało z czujnikami, które mogły uratować życie

- Budynek socjalny w Kamieniu Pomorskim był kiedyś wyposażony w sygnalizację przeciwpożarową - ujawnił w TVN24 gen. Janusz Skulich, zastępca Komendanta Głównego PSP. Co stało się z zabezpieczeniami, które mogły zapobiec tragedii? Niewiadomo. Pewne jest tylko to, że to między innymi przez brak czujników strażacy tak późno dowiedzieli się o pożarze.

"Kropka nad i" 14.04

Wtorek, 14 kwietnia Stefan Niesiołowski nie obraził całej amerykańskiej Polonii, tylko trafnie nazwał jej część małpiarnią – tłumaczył Andrzej Czuma w „Kropce nad i”. Minister sprawiedliwości zasugerował, że za ujawnieniem jego amerykańskich długów stało otoczenia Pawła Piskorskiego.

"Tak" dla uranu w Iranie

Rząd Stanów Zjednoczonych i kraje europejskie będą rozmawiać z Iranem, nawet gdy ten nie przerwie procesu wzbogacania uranu. O odstąpieniu od dotychczas stawianego warunku dalszych rozmów, powołując się na anonimowe źródła w administracji prezydenta Baracka Obamy i w rządach państw europejskich, poinformował we wtorek "New York Times".

Bóbr wynurzył się z morza

Były już dziki w centrum miasta, łosie na skwerku i koń w samochodzie osobowym. Ale bobra na bałtyckiej plaży jeszcze nie było. Do czasu - w lany poniedziałek gryzoń wykąpał się morzu w okolicach Sztutowa, co uwiecznił pan Krzysztof.

Oszczędny jak prezydent Warszawy

Jak zapowiadała, tak zrobiła: Prezydent Warszawy obcięła urzędnikom premie. Zamiast wydać 58 milionów, ratusz przeznaczy na nie... 57,8 miliona zł - wyliczyła tvnwarszawa.pl.

Węgry mają nowego premiera

Węgierski parlament zatwierdził we wtorek bezpartyjnego, 41-letniego Gordona Bajnaia na stanowisku premiera, którego kandydaturę zaproponowała rządząca Węgierska Partia Socjalistyczna (MSZP). Bajnai pełnił wcześniej funkcję ministra finansów. Na stanowisku szefa rządu zastąpił Ferenca Gyurscany'ego. Decyzja jednoizbowego parlamentu Węgier wchodzi w życie bezzwłocznie.

Gruzja znów protestuje

Kilka tysięcy osób manifestowało we wtorek przed budynkiem parlamentu w Tbilisi, domagając się ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego. Protesty przeciwko szefowi gruzińskiego rządku trwają już od czwartku, gdy pod jego siedzibą pojawiły się pierwsze namioty z koczującymi manifestantami.

"Wciąż widzę dzieci przyklejone do szyby"

Pani Agnieszka i jej rodzina przeżyła pożar hotelu w Kamieniu Pomorskim. Ale wspomnienia strasznych chwil dręczą ją cały czas. - Wciąż widzę przyklejone do szyby dzieci, którym nie mogliśmy pomóc. Drabiny były za krótkie – mówi przez łzy.

Dni Farfała policzone? Zabrakło jednego głosu

Jednego głosu zabrakło radzie nadzorczej do zawieszenia Piotra Farfała w prawach pełniącego obowiązki szefa TVP. Za zgłoszonym przez PiS-owską część rady wnioskiem głosowały cztery osoby. Tyle samo było przeciw. Przeciwnicy kojarzonego z LPR tymczasowego szefa telewizji nie składają jednak broni.

Szastali danymi internautów?

Wielka Brytania może odpowiedzieć za tolerowanie wycieków danych internautów. Komisja Europejska oskarżyła państwo o nieposzanowanie ochrony informacji dotyczących działalności obywateli w sieci.

"Do głowy mi nie przyszło, że prezydent nie wie"

- Miałem na głowie co innego niż zastanawianie się, kto kogo informuje o pożarze. Do głowy mi nie przyszło, że Kancelaria Prezydenta nie zawiadamia prezydenta w takiej sytuacji - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Psychiatra dostał milion na grę komputerową

Amerykański psychiatra wpadł na oryginalny pomysł, żeby potencjał drzemiący w elektronicznej rozrywce wykorzystać inaczej, niż tylko do wirtualnej eksterminacji obcych z kosmosu tudzież nazistów. Chce stworzyć wciągającą grę, która będzie narzędziem profilaktyki antynarkotykowej. I dostał na to milion dolarów.

Bedą kontrole w warszawskich noclegowniach

- Do końca września skontrolujemy wszystkie ośrodki pomocy społecznej funkcjonujące w Warszawie - zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy zwołała nadzwyczajne posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego w związku z tragedią w Kamieniu Pomorskim.

Sprzedawali kolumny sprzed 2 tys. lat

Grecka policja aresztowała w mieście Weria na północy kraju dwóch mężczyzn, podejrzanych o nielegalny handel starożytnymi kolumnami i innymi obiektami "o wielkiej wartości". Grecy nie przyznają się do winy, tłumacząc że antyki importowali z Bułgarii, co jest zgodne z prawem.

Armia kotów strzeże arcydzieł

Starsze panie wodzące sennym wzrokiem za bywalcami galerii nie są jedynymi strażnikami dzieł sztuki w niej zgromadzonych. W petersburskim Ermitażu, kolekcji strzegą specjalni funkcjonariusze - polująca na wścibskie gryzonie armia kotów.

Tajlandia: aresztowania opozycji

Tajlandzki sąd wydał we wtorek nakaz aresztowania 13 liderów opozycji i przebywającego na emigracji byłego premiera Thaksina Shinawatry. To reakcja na wielodniowe, antyrządowe protesty w stolicy kraju, Bangkoku.

Ubrana na czarno matka poszukiwana

Dwudziestoletnia kobieta ubrana od stóp do głów na czarno - tak według policji miała wyglądać matka półtorarocznego chłopca porzuconego w poniedziałek przed jednym z krakowskich kościołów. Kobieta w wózeczku dziecka zostawiła list, w którym prosi o opiekę nad swoim synkiem.

Genetyczna kukurydza nie dla Niemców

Cios w producentów modyfikowanej genetycznie kukurydzy wymierzył niemiecki rząd. Minister rolnictwa Niemiec Ilse Aigner zakazała uprawy tej rośliny w wersji zmodyfikowanej.

Misztal zapłaci pół miliona grzywny

Dwa lata w zawieszeniu na pięć i 500 tys. zł grzywny - taki wyrok usłyszał Piotr Misztal. Krakowski sąd skazał byłego posła Samoobrony za oszustwa podatkowe. Wysokość wyroku zaproponował sam oskarżony, który wnioskował o dobrowolne poddanie się karze.