Najnowsze

Najnowsze

Sejm będzie wiedział o każdej "pluskwie"

Prokurator generalny będzie przedstawiać Sejmowi co roku informację o liczbie podsłuchów stosowanych przez policję i służby specjalne. Wprowadzenie umożliwiających to zmian w przepisach zapowiedział szef resortu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Zabił, bo był niezadowolony z wyroku

Strzały w austriackim sądzie. Niezadowolony z wyroku sądu w sprawie rozwodowej 57-letni mężczyzna wymierzył w jedną z pracownic urzędu. Kobieta zginęła na miejscu.

Akt oskarżenia dla dziennikarza za łapówkę przy raporcie WSI

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi Wojciechowi Sumlińskiemu i byłemu oficerowi PRL-owskich służb Aleksandrowi L. - informuje Radio ZET. Oskarża ich o płatną protekcję. Mieli oferować za łapówkę pozytywną weryfikację pracownikowi WSI.

Prezydent Czeczeni krytykuje Polskę

Dzień po nieudanej próbie opuszczenia kraju przez grupę około 200 Czeczenów, Polskie władze skrytykował wyznaczony przez Kreml prezydent Czeczenii. - Jeśli ludziom nie stworzono ludzkich warunków, to nie dodaje to danemu krajowi i jego władzom splendoru - oświadczył Ramzan Kadyrow.

Zakładniczki na wolności. Napastnik ujęty

Po kilku godzinach czeskiej policji udało się uwolnić zakładników wziętych przez zamaskowanego bandytę w Banku Komercyjnym przy ulicy Novodvorskiej w Pradze. Mężczyzna pierwotnie za uwolnienie zakładników żądał trzech milionów koron okupu, czyli niecałych 500 tys. zł.

Abp Nycz: bez wiary nie ma Bożego Narodzenia

Istotą tradycji świąt Bożego Narodzenia jest to, co stało się ponad 2 tysiące lat temu w Betlejem - napisał w liście do wiernych, który w najbliższą niedziele usłyszą uczestnicy mszy w archidiecezji warszawskiej, arcybiskup Kazimierz Nycz. Duchowny podkreślił, że konieczne jest utrzymanie religijnego charakteru Bożego Narodzenia.

Sprawa Przemyka do Sądu Najwyższego

Umorzenie sprawy zomowca oskarżonego o śmiertelne pobicie w 1983 r. Grzegorza Przemyka trafi do Sądu Najwyższego. Kasację wniesie minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Prezydent nie wyda opinii o nowym szefie CBA

Mariusz Kamiński został odwołany z wadą prawną - tak na prośbę Donalda Tuska o wydanie opinii na temat nowego szefa CBA Pawła Wojtunika odpowiedział prezydent Lech Kaczyński. Z takim stwierdzeniem nie zgadza się rzecznik rządu Paweł Graś.

Kolos obudził się ze snu

Budzi grozę a zarazem zachwyt. Mayon, najbardziej aktywny wulkan na Filipinach, zbudził się po latach uśpienia.

Winna zadławienia dziecka smoczkiem

55-letnia pielęgniarka jest winna nieumyślnego narażenia życia noworodka, który zadławił się smoczkiem w łódzkim szpitalu - uznał sąd. Dziecko na szczęście przeżyło, a kobieta będzie musiała zapłacić rodzicom 2,5 tys. zł.

Zamiast umrzeć, zniknął

Abdelbaset Ali al-Megrahi, libijski terrorysta skazany na dożywocie za zamach w 1988 roku, został we wrześniu warunkowo zwolniony do domu. Powodem był zły stan zdrowia. Niedługo później al-Megrahi zniknął, podaje "The Times".

Koziołki w Poznaniu ubrane

Poznańskie koziołki nie mają lekkiego życia. Ciągle musza pozować do zdjęć, znosić popychanie i przytulanie. Aby ulżyć im nieco, zwierzęta otrzymały ciepłe, świąteczne ubrania.

Lewica: komisja do 30 czerwca

Nie do 28 lutego, ale aż do końca czerwca 2010 roku powinna działać sejmowa komisja śledcza do spraw hazardu - proponuje klub parlamentarny Lewicy. Projekt zmiany w uchwale o powołaniu komisji trafił już do marszałka Sejmu.

Prezydent domaga się wyjaśnień ws. uchodźców

Wyjaśnień ws. Czeczenów i Gruzinów, którzy we wtorek próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę, domaga się prezydent Lech Kaczyński. List w tej sprawie wyśle do MSWiA szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Lecą głowy za więzienia CIA

Dotychczasowy szef Departamentu Bezpieczeństwa Państwa już podał się do dymisji, od byłego szefa DBP prezydent Dalia Grybauskaite oczekuje tego samego. Na Litwie lecą głowy w związku ze sprawą tajnych więzień CIA w tym kraju.

Prezydent zostanie po zakończeniu kadencji

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas pozostanie na stanowisku po zakończeniu kadencji, zdecydowała Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Wybory w Autonomii przełożono ze względu na konflikt Abbasa z rządzącym Strefą Gazy Hamasem.

Dni Czumy na czele komisji ds. nacisków policzone?

Andrzej Czuma, kilkakrotnie bez powodzenia odwoływany przez opozycję z funkcji szefa komisji ds. nacisków, może się w końcu pożegnać ze stanowiskiem. O jego sprawie premier Donald Tusk ma rozmawiać z klubem PO.

Przyczajony rabuś, ukryty złodziej

Kręcili się, czaili, zerkali. W końcu nastąpił atak. Dwóch rabusiów obrabowało sklep elektroniczny w Grecji. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery przemysłowe.

Władze Warszawy likwidują "przewóz osób"

Do 2012 roku z warszawskich ulic zniknie przewóz osób - taką deklarację złożyli w środę podczas konferencji prasowej urzędnicy. OPZZ Przewoźników już zapowiedział strajk i blokadę najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Warszawie.

Burdy na ulicach, szefowa szczytu rezygnuje

Małe, ale bojowo nastawione grupy demonstrantów cały czas ścierają się z policją, relacjonuje z Kopenhagi komentator TVN24 Maciej Wierzyński. Wcześniej kopenhaska policja poinformowała o zatrzymaniu 100 najbardziej agresywnych manifestantów.

Rząd wyłoży miliony na szpitale

360 milionów złotych zostanie przeznaczonych w 2010 r. na przekształcanie kilkudziesięciu szpitali w spółki - poinformował premier Donald Tusk w radiu TOK FM. Szef rządu zdradził również, że ma już kandydata na nowego ministra środowiska. Ale nazwiska nie podał.

Premier zaistniał w sieci. Na nowo. Nie bez wpadek

Premier ma nową stronę internetową. Na pierwszy rzut oka nie uderza nowoczesnością, ale jest dużo lepsza niż poprzednia witryna. Ma parę nowych gadżetów, dodano dużo multimediów, nie obyło się jednak bez wpadek.

Łatwiejszy dostęp do broni? PO przeciw

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że nie jest zwolennikiem ułatwienia Polakom dostępu do broni, ponieważ - jego zdaniem - nie zwiększy to ich bezpieczeństwa. Również szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna krytykuje pomysł liberalizacji dostępu do broni. Polityk zapowiedział, że jego partia nie poprze projektu, który znajduje się w komisji "Przyjazne Państwo".

Zasypani na budowie

Pięć osób zostało przysypanych w trakcie prac budowlanych we wsi Biesal w powiecie olsztyńskim. Jeden z robotników nie żyje.

Mikronezja wkracza na Kaukaz

Rosja, Nikaragua, Wenezuela, a od środy także mała pacyficzna wyspa Nauru - to na razie komplet państw, które uznają niepodległość obu separatystycznych republik na terenie Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej.

Próbował wtargnąć na oddział Berlusconiego

Silvio Berlusconi nie ma spokoju nawet w szpitalu, dokąd trafił po brutalnym ataku w Mediolanie. Według włoskiej policji w nocy z wtorku na środę młody mężczyzna, prawdopodobnie z problemami psychicznymi, usiłował wtargnąć na oddział szpitala, gdzie przebywa włoski premier.

Za przymusową pracę w Polsce - rekompensata

Deportowani w czasie wojny do pracy przymusowej w granicach państwa polskiego sprzed 1 września 1939 r. mogą ubiegać się o rekompensatę - wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Senatorowie chcą wysłuchać Piesiewicza

Senacka komisja regulaminowa przerwała posiedzenie, nie wyrażając opinii o wniosku senatora PO Krzysztofa Piesiewicza w sprawie uchylenia mu immunitetu. Senatorowie chcą wysłuchać co senator ma do powiedzenia w swojej sprawie.