Najnowsze

Najnowsze

Bomby talibów nie są drogie

Kosztuje zaledwie ok. 100 dolarów, a w jeden dzień doświadczona ekipa może zrobić ich nawet pięć. IED - improwizowany ładunek wybuchowy - którego używają codziennie afgańscy talibowie to broń prosta, ale śmiertelnie skuteczna.

Gdzie jest dziennikarz?

Białorusin Iwan Szulha pracuje dla sponsorowanej przez Warszawę telewizji Biełsat. W środę został zatrzymany przez milicję pod zarzutem pobicia jednego z funkcjonariuszy. Mimo to jego przyjaciele nie mogą go odnaleźć na żadnym z mińskich komisariatów.

Skazana, mimo wątpliwej wartości dowodów

Gdy złapano ją w Afganistanie, podejrzewano o terroryzm. Gdy podczas przesłuchania w Afganistanie postrzeliła agentów FBI, oskarżono ją o próbę zabójstwa. Nowojorska ława przysięgłych uznała 37-letnią Pakistankę winną, ale jej obrońcy twierdzą, że brak na to wystarczających dowodów.

Trybunał sobie, Sejm sobie

Ledwie połowa przepisów uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za wadliwe i skierowana do poprawki została naprawiona, wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Prawa i Społeczeństwa.

"Króliki nie noszą narodowych koszulek"

Ojciec "Królika po berlińsku", choć nadal nie ochłonął po nominacji swojego filmu do Oskara przyznaje, że liczył na sukces. - Podskórnie na to liczyliśmy - przyznaje w "Faktach po Faktach" TVN24 reżyser i scenarzysta filmu Bartek Konopka.

Histeryczna bitwa o dziecko

W atmosferze histerii, strachu, przekleństw i wyzwisk, przy udziale kuratorów, pracowników socjalnych i tłumu sąsiadów policjanci wynosili z domu 10-letniego chłopca. Dlaczego? Bo jego rodzice nie mogli w inny sposób porozumieć się, co do opieki nad synem.

Bez żalu, bez przełomu

Rację miał ten, kto mówił, że zeznania Grzegorza Schetyny wiele do sprawy nie wniosą, a jego samego nawet nie drasną. Nie wniosły. Nie drasnęły. Grzegorz Schetyna - wyraźnie rozluźniony - zabawiał komisję ripostami w stylu: Podchwytliwe pytanie, ale czujny byłem… To prawda. Był czujny. Przez osiem godzin. Z przerwą na obiad.

"Kropka nad i" 03.02

Środa, 3 lutego - Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi był w pełni oparty na zeznaniach szantażystów - tłumaczył w "Kropce nad i" Zbigniew Romaszewski. Senator PiS podkreślił, że właśnie to stało się powodem odrzucenia przez Izbę Wyższą wniosku prokuratury.

Pawlak: koalicja się trzyma

Środa, 3 lutego Wicepremier Waldemar Pawlak nie ukrywa, że ubiegłotygodniowy plan konsolidacji premiera Donalda Tuska zaskoczył jego partię. Wskazał nawet pośrednio winnego tej sytuacji. Dodał jednak, że wbrew medialnym spekulacjom, koalicja PO-PSL ma się dobrze.

"Zabaw się z kochankami Tigera"

Jedna z kochanek Tigera Woodsa - gwiazda filmów porno - postanowiła zarobić na romansie z popularnym golfistą. Stworzyła wyjątkowy zestaw golfowych piłeczek - na każdej z nich znajduje się twarz innej wybranki Woodsa. "On lubi zabawiać się z nimi... teraz możesz i ty" - zachęca do zakupu na stronie internetowej.

Pawlak: koalicja się trzyma

Wicepremier Waldemar Pawlak nie ukrywa, że ubiegłotygodniowy plan konsolidacji premiera Donalda Tuska zaskoczył jego partię. Wskazał nawet pośrednio winnego tej sytuacji. Dodał jednak, że wbrew medialnym spekulacjom, koalicja PO-PSL ma się dobrze.

"Dowody były bezwartościowe"

- Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi był w pełni oparty na zeznaniach szantażystów - tłumaczył w "Kropce nad i" Zbigniew Romaszewski. Senator PiS podkreślił, że właśnie to stało się powodem odrzucenia przez Izbę Wyższą wniosku prokuratury.

Dorn o PO: Córka się puszcza, brat obrabia kioski

- Bez niego Platforma, rozejdzie się jak wszy po kołnierzu, zejdzie na psy, albo zaczną się tam po prostu zarzynać - taka obawa, według Ludwika Dorna, zdecydowała, że premier Tusk nie będzie kandydował na prezydenta i pozostanie szefem partii.

Po ośmiu godzinach: afery hazardowej nie ma

Osiem godzin potrzebowali posłowie z komisji żeby usłyszeć od Grzegorza Schetyny na koniec przesłuchania, że jego zdaniem żadnej afery hazardowej nie było. Wcześniej uśmiechnięty były wicepremier tłumaczył, że nie ma żalu do Donalda Tuska o dymisję i że z Ryszardem Sobiesiakiem rozmawiał, ale nie o hazardzie, a o futbolu. I to jeden jedyny raz w ciągu ostatnich dwóch lat.

Piskorski sfałszował podpis antykwariusza?

Paweł Piskorski miał sfałszować podpis pod wartą prawie milion złotych umową sprzedaży antyków - dowiedzieli się dziennikarze Radia ZET i "Gazety Wyborczej". Takiego zdania ma być biegły grafolog, który badał podpis na umowie z antykwariuszem z 1997 roku.

"Schetyna potwierdził tezę o przecieku"

Co pokazało przesłuchanie Grzegorza Schetyny przed komisją? Adam Hofman z PiS i Antoni Mężydło z PO zgodnie oceniają, że było ważne. Skrajnie różnie tłumaczą jednak dlaczego. Według parlamentarzysty PiS były wicepremier potwierdził "coraz bardziej prawdopodobną tezę o przecieku z kancelarii premiera". - Absolutnie nie. On nie miał nawet przeciwko czemu się bronić - odpowiadał Mężydło.

Janukowycz przeprasza za "polskich bojowników"

Wiktor Janukowycz przeprosił za swoje słowa o polskich bojownikach. Przed bojownikami z Polski, Litwy i Gruzji, którzy wybierają się na Ukrainę, by wesprzeć Julię Tymoszenko Janukowycz ostrzegał w poniedziałek.

Piesiewicz nie straci immunitetu

Wyższa Izba parlamentu nie uchyliła immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi. Przeciwko takiej decyzji głosowało 50 senatorów. Wcześniej komisja regulaminowa oceniła, że nie ma podstaw do uchylenia immunitetu.

Ściągają dzięki nowinkom technicznym, i tak ich łapią

Choć grożą im surowe kary, z wyrzuceniem za szkoły włącznie, ściągają na potęgę. By wzorowo zdać egzaminy brytyjscy studenci wykorzystują najnowsze technologie. Uczelnie mają dość oszustów i "uzbrajają" się w sprzęt wykrywający "ściągi".

"Szansa na pierwsze wspólne obchody i poprawę stosunków"

- To sygnał, że obchody uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej mają szansę po raz pierwszy stać się obchodami wspólnymi - tak fakt zaproszenia Donalda Tuska przez Władimira Putina do Katynia komentuje przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik. Z kolei Siergiej Fiłatow, były szef administracji prezydenta Rosji uważa, że jest ono krokiem wstępnym do poprawy polsko-rosyjskich stosunków, ale spektakularnym.

Policja przeprosi Olewników za zdjęcie zwłok

Komendant Główny Andrzej Matejuk prześle do rodziny Olewników list z przeprosinami i wyrazami ubolewania. To nie jedyna reakcja po publikacji przez miesięcznik "Policja 997" zdjęcia, ukazującego zwłoki Krzysztofa Olewnika wydobyte w 2006 roku. Sprawę publikacji wyjaśnia już Biuro Kontroli KGP, a pełnomocnik rodziny nie wyklucza kroków prawnych.

"Cenzury nie będzie". Rząd odpowiada internautom

Czy Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych wprowadza cenzurę? Czy jest możliwy do wyegzekwowania, a jeśli tak, to czy nie dubluje przypadkiem pracy prokuratury? Na te pytania odpowiedziało Ministerstwo Finansów, które przygotowało nowelizację ustawy hazardowej. Wymijająco.

Kto winny śmierci 100 osób?

Proces w sprawie katastrofy samolotu Concorde z lipca 2000 roku, kiedy zginęło ponad 100 osób, jednak się odbędzie. Francuski sąd odrzucił w środę żądanie obrony linii lotniczych, by go odwołać.

Lekarze winni śmierci? Biegli sprawdzą

Czy mieszkanka Bartoszyc, która zmarła mimo wielokrotnych wizyt u lekarzy, padła ofiarą ich rażących błędów? Wyjaśnić ma to zespół biegłych. Ich opinię poznamy jednak najwcześniej za pół roku. Po nagłośnieniu sprawy przez media w ostrych słowach zaniechania lekarzy, którzy wielokrotnie odsyłali pacjentkę do domu, skomentował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Tusk przyjął zaproszenie Putina do Katynia. "Doniosły krok"

Zaproszenie Donalda Tuska do Katynia na uroczystości rocznicowe w kwietniu to "bardzo doniosły krok mający na celu poprawę polsko-rosyjskich stosunków, ocenia rzecznik rządu Paweł Graś. Polskiego premiera zaprosił jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin, o czym poinformował rzecznik Putina.

Żółw w kosmosie, Zachód się boi

Iran przeprowadził udaną próbę swej trzeciej rakiety kosmicznej Kawoszgar-3, wyposażonej w "kapsułę eksperymentalną" z żywymi zwierzętami - poinformował kanał arabskojęzycznej telewizji irańskiej Al-Alam.

Burmistrz złapał złodzieja, a policji uciekł

Złapany na gorącym uczynku przestępca trafił na komisariat Kamieńsku (Łódzkie). Nie zabawił tam jednak długo, bo bez problemów czmychnął stróżom prawa. Teraz policja próbuje ponownie ująć 27-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Wcześniej mężczyzna ukradł z kasy tamtejszego urzędu miasta blisko 3,5 tys. zł.

Węże-giganty zjadały krokodyle. 60 mln lat temu

Żyjące 60 milionów lat temu krokodyle mogły padać łupem węży. Prehistoryczne węże nie przypominały jednak tych współczesnych. Giganty osiągały wielkość autobusu, ważyły ponad tonę i były największymi, jakie pełzały po Ziemi - czytamy w najnowszym numerze "Journal of Vertebrate Paleontology".