Najnowsze

Najnowsze

Najczęściej o "polskich obozach" mówią Niemcy

To w niemieckich mediach najczęściej w tym roku padało sformułowanie o "polskich obozach" zagłady lub koncentracyjnych, wynika z raportu MSZ, który opisuje "Dziennik Gazeta Prawna". Łącznie w zagranicznych mediach padły w tym roku, według statystyk MSZ, 103 takie przekłamania.

Podejrzani Amerykanie wpadli w Pakistanie

Pięciu Amerykanów, których Pakistańczycy podejrzewają o kontakty z muzułmańskimi radykałami, znalazło się w pakistańskim areszcie. Trwają przesłuchania, ale służby bezpieczeństwa zapewniają, że zatrzymani współpracują.

Na Trzech Króli Łódź nie pracuje

Chociaż w Sejmie projekt gorąco popierany przez Jerzego Kropiwnickiego przepadł już dwa razy, prezydent Łodzi nie rezygnuje z pomysłu przywrócenia Polakom dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli. Właśnie ogłosił, że 6 stycznia od służbowych obowiązków odpocznie około dwóch tysięcy pracowników łódzkiego Urzędu Miasta. Niezadowolonych nie było.

Obama ma swój pomnik. Z motylkiem

W zasadzie nie dokonał jeszcze niczego wiekopomnego, nie licząc Nagrody Nobla, ale już doczekał się pomnika. W stolicy Indonezji odsłonięto właśnie podobiznę Baracka Obamy w wieku dziecięcym - przyszłemu prezydentowi USA towarzyszy motylek.

NIK: Najgorsza telewizja w historii

Samochód z kierowcą dla zawieszonego prezesa Andrzeja Urbańskiego - 8,7 tysięcy miesięcznie. Nagrody, pensje dla doradców, odprawy i procesy - 150 milionów. Krytyka Najwyższej Izby Kontroli - miażdżąca. Taki obraz TVP wyłania się z raportu NIK, która skontrolowała, co działo się w spółce od stycznia 2007 do sierpnia 2009 roku. Zdaniem Izby tak źle w TVP nie było nigdy.

Kto ma w Polsce najgorzej?

Najbardziej dyskryminowani w Polsce są niepełnosprawni, kolejne miejsca zajmują homoseksualiści i mniejszości narodowe - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Spalił się fotel. Dwie ofiary

Dwie osoby zginęły w pożarze, który nad ranem wybuchł w mieszkaniu w centrum w Łodzi. Spłonął tylko fotel, jednak kobieta i mężczyzna w wieku ok. 30 lat nie żyją.

18-latek powiesił się w areszcie

W areszcie śledczym w Lublinie, na kracie w oknie celi, powiesił się 18-latek. Pętlę zrobił z prześcieradła - donosi RMF FM. Cela nie miała monitoringu.

Obalony prezydent nie chce wyjechać

Jeszcze w środę wydawało się, że obalony w czerwcu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya opuści ostatecznie kraj i zakończy trwający od niemal pół roku kryzys. W czwartek przedstawiciele rządu jednak ogłosili, że plan wyjazdu Zelayi z kraju został odłożony.

Zadyszka lidera? "Spory spadek" Tuska w sondażu

Trzy punkty procentowe w ciągu dwóch tygodni stracił w prezydenckim sondażu "Rzeczpospolitej" Donald Tusk. Premier ciągle jest jednak zdecydowanym liderem walki o prezydencki fotel, a oprócz niego w wyścigu liczą się jeszcze tylko dwaj kandydaci - Lech Kaczyński i Włodzimierz Cimoszewicz.

Piesiewicz i biały proszek na taśmach

Krzysztof Piesiewicz twierdzi, że padł ofiarą szantażu. Dwie kobiety nagrały go w dwuznacznej sytuacji z białym proszkiem, a za odkupienie taśm chciały 400 tysięcy - donosi "Rzeczpospolita". "Wprost" z kolei informuje, że senator PO zrzekł się immunitetu i wyraził zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej.

Bez sposobu na pedofilów?

Ustawa o chemicznej kastracji pedofilów jest niewykonalna - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nie wiadomo, gdzie skazani mają być leczeni i skąd na to mają znaleźć się pieniądze - wylicza mankamenty ustawy gazeta.

Bezbolesna kara śmierci

Zamiast trzech zastrzyków – tylko jeden. To nowa metoda uśmiercania więźniów w stanie Ohio, w USA. Ma być efektywniej – skazani mają mniej się męczyć

Sarkozy i Brown uderzają podatkiem w bankierów

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oraz premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown udowodnili, że potrafią potrafią działać (i pisać) razem. We wspólnym artykule opublikowanym w czwartkowym wydaniu amerykańskiego dziennika "The Wall Street Journal" wezwali do jednorazowego opodatkowania wszelkich finansowych nagród, jakie banki przyznały swym pracownikom.

"Miro" pod szczególną ochroną?

Afera hazardowa zebrała spore żniwa. Poważne konsekwencje spotkały wielu prominentnych polityków PO, ale - jak pisze "Rz" - jeden z jej głównych bohaterów, Mirosław Drzewiecki ma szansę wyjść z całej sprawy obronną ręką. Świadczyć ma o tym m.in. brak powołania byłego szefa jego gabinetu przed oblicze komisji śledczej, choć zainteresowała się nim już prokuratura.

Sejmowa wojna na słowa, czyli Arłukiewicz i Rostecki

Polityczna walka prowadzona jest na wiele sposobów. Nowym sposobem na pomniejszenie rywala, który zyskuje popularność w Sejmie, jest przekręcanie nazwisk. Wystarczy, że zamiast Schetyna powie się, Szetyna, a zamiast Arłukowicz - Arłukiewicz...

BMW ścięło słup, kierowca połamany

Alkohol i śliska nawierzchnia to mieszanka, która na drodze gwarantuje wypadek. Tak też było w Krakowie, gdzie pijany kierowca na słupie sieci tramwajowej zakończył nocną ucieczkę przed ochroniarzami jednego z tamtejszych pubów.

Esbecy dostaną po kieszeni

Ponad 40 tys. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa w PRL od stycznia straci część swojej emerytury. Instytut Pamięci Narodowej zakończył proces ich weryfikacji, co oficjalnie w czwartek ogłosi szef instytutu Janusz Kurtyka.

"Kwaśniewski zwariował. Mały komuszek mówił od rzeczy"

Zazwyczaj "rozsądny i ważący słowa" Aleksander Kwaśniewski, stając w obronie gen. Wojciecha Jaruzelskiego - zdaniem Władysława Frasyniuka - okazał się "małym komuszkiem, który mówił od rzeczy". - Zwariował i zaczął opowiadać, że dzięki Jaruzelskiemu odzyskaliśmy niepodległość - oburzał się opozycjonista. - To są żarty - wtórował mu Bronisław Wildstein.

Zamach w Bombaju? "Jestem niewinny"

Amerykanin David Headley został oskarżony przez władze USA o związek z atakami terrorystycznymi w Bombaju w 2008 r. W środę, podczas pierwszego pojawienia się w sądzie, mężczyzna nie przyznał się do winy.

Kto pomagał w brutalnych zamachach?

Premier Iraku Nuri al-Maliki oskarżył bliżej niesprecyzowaną zagranicę o pomoc w przeprowadzeniu we wtorek serii zamachów w Bagdadzie. W atakach zginęło około 120 osób, około pół tysiąca zostało rannych.

"Miro" i "Zbycho" przesłuchani po powrocie PiS

- Nie chcemy pracować bez posłów PiS-u – oświadczył w programie "24 godziny" Jarosław Urbaniak, poseł PO i członek komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową. Polityk PO sugerował, że szybkie przesłuchanie Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego (głównych bohaterów tzw. afery hazardowej) zależy od szybkiego powrotu posłów PiS do komisji (ale nie Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy). – Testem moralności dla Platformy będzie to, czy Beata Kempa i Zbigniew Wassermann wrócą do komisji – ripostował poseł PiS Mariusz Błaszczak, który zacytował te słowa za… posłem PO Jarosławem Gowinem.

Dla porządku

Wczoraj nie zdążyłam tego zrobić. Nadrabiam zaległość. Gdyby ktoś chciał poznać treść notatek, o których mówili posłowie Platformy. Dwa dokumenty. Pierwszy to opinia ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego do projektu ustawy hazardowej przesłana do ministra koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna 30 maja 2007, drugi - to opinia Zbigniewa Wassermanna przesłana do ministerstwa finansów dzień później. Prezentowany już wcześniej.

"Kwaśniewski zwariował. Mały komuszek mówił od rzeczy"

Środa, 9 grudnia Zazwyczaj "rozsądny i ważący słowa" Aleksander Kwaśniewski, stając w obronie gen. Wojciecha Jaruzelskiego - zdaniem Władysława Frasyniuka - okazał się "małym komuszkiem, który mówił od rzeczy". - Zwariował i zaczął opowiadać, że dzięki Jaruzelskiemu odzyskaliśmy niepodległość - oburzał się opozycjonista. - To są żarty - wtórował mu Bronisław Wildstein.

„Nie chciałem pomocy Rosjan. Pierwszy dostałbym kulę”

Wojciech Jaruzelski stanowczo zapewnia: nie prosił w 1981 roku o radziecką pomoc. - Wręcz przeciwnie! Znamy temperament Polaków, to nie byłby stan wojenny, tylko wojna, a ja pierwszy dostałbym kulkę – ocenił. Jak dodał, swojej decyzji z 13 grudnia nie żałuje, przeprasza natomiast za „zło i krzywdy”, do których stan wojenny doprowadził.  

Adwokaci zawalczą, by Polański nie musiał stawić się w sądzie

Podczas gdy Roman Polański siedzi w areszcie domowym w Szwajcarii, na drugiej półkuli jego adwokaci stoczą kolejną bitwę w jego sprawie. W Los Angeles spróbują przekonać wysoki sąd, że umorzenie sprawy o gwałt sprzed 30 lat może odbyć się pod nieobecność na rozprawie filmowca.

Naród traci wiarę, że Putin da radę

Nie pomogła kilkugodzinna rozmowa z narodem, nie pomogły zapewnienia o pomocy. Rosjanie tracą wiarę w rząd premiera Władimira Putina, a zwłaszcza w to, że uratuje gospodarkę kraju. Takie wnioski można wysnuć na podstawie jednego z ostatnio przeprowadzonych sondaży.

Kwaśniewski: Jaruzelski oszukał Rosjan. To mistrz

- Wojciech Jaruzelski okazał się mistrzem politycznym. On oszukał Rosjan - mówił w "Faktach po Faktach" Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent komentował w ten sposób notatkę IPN, z której ma wynikać, że Jaruzelski domagał się interwencji wojsk ZSRR w Polsce w 1981 roku. Zdaniem Kwaśniewskiego, nie należy oceniać "jakichś tam notatek", tylko "działania". - On osiągnął sukces. Polska jest dziś demokratyczna - mówił b. prezydent.