Najnowsze

Najnowsze

Europa czeka na gaz i dziękuje Czechom

Jose Manuel Barroso cieszy się i dziękuje Czechom za sprawne negocjowanie i sekundowanie w rosyjsko-ukraińskim sporze o gaz. Przewodniczący Komisji Europejskiej liczy też, że po podpisaniu przez Ukrainę protokołu o komisji monitorującej tranzyt rosyjskiego gazu do państw europejskich, kurki zostaną przez Rosjan odkręcone jeszcze w niedzielę. - Ta sytuacja trwała za długo - powiedział Barroso.

Prokuratura zajęła się zaginionymi aktami SKW

Kto odpowiada za zaginięcie 18 dokumentów, które - jak twierdzi szef MON Bogdan Klich - przez zaniedbania członków komisji weryfikacyjnej nie wróciły do Służby Kontrwywiadu Wojskowego z BBN? Odpowiedź na to pytanie ma przynieść tajne śledztwo, które wszczęła w tej sprawie warszawska prokuratura okręgowa. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył we wrześniu 2008 szef SKW Janusz Nosek.

Izrael chciał atakować Iran, USA zabroniły

W ubiegłym roku Izrael zwrócił się do Stanów Zjednoczonych o dostarczenie bomb. Po co? By użyć ich do ataku na główny kompleks nuklearny Iranu. Jednak prezydent USA George W. Bush odmówił Tel Awiwowi - donosi na swojej stronie internetowej dziennik "New York Times".

Święto teatru w Chile

Grupy teatralne i muzyczne z całego świata wzięły kurs na Chile. W Santiago trwa właśnie czternasty festiwal teatru. Największą popularnością wśród publiczności cieszy się koreański zespół Dulsori.

Kostaryka prosi świat o pomoc

Bilans czwartkowego trzęsienia ziemi na Kostaryce wciąż rośnie. Według najnowszych danych zginęło 34 osoby, a 64 uznaje się za zaginione - podaje serwis internetowy CNN, powołując się na tamtejszy rząd. Kostaryka zwróciła się do świata z dramatycznym apelem o pomoc.

Nowa twarz Demokratów

W atmosferze burzliwych obrad, po unieważnieniu pierwszej tury wyborów delegaci Partii Demokratycznej wybrali w sobotę nową przewodniczącą. Fotel po Januszu Onyszkiewiczu zajęła Brygida Kuźniak.

Gazem grzać nie można, atomem nie wolno

Słowacki rząd naruszy unijne przepisy, jeśli wprowadzi w życie swoją sobotnią decyzję o ponownym uruchomieniu reaktora w elektrowni jądrowej V1 w Jaslovskich Bohunicach - oświadczył w sobotę wieczorem rzecznik komisarza Unii Europejskiej ds. energii Andrisa Piebalgsa.

"Janusz, przeproś tę wspaniałą kobietę"

Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 godziny" apeluje do Janusza Palikota, aby przeprosił posłankę PiS Grażynę Gęsickiej, o której powiedział, że się "sprostytuowała". W magazynie TVN24 krytyczne słowa pod adresem Palikota padały także z ust Tadeusza Iwińskiego i Jarosława Sellina. Partyjnego kolegę wziął za to w obronę Kazimierz Kutz.

"Traktat Lizboński pomógłby w kwestii gazu"

Sobota, 10 stycznia - Gdyby Traktat Lizboński został przyjęty, rozwiązanie gazowego konfliktu odbyłoby się szybciej i sprawniej - powiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 Godziny". Zdaniem Marcinkiewicza, Unia Europejska mówiłaby wówczas jednym głosem w sprawie gazu, co pozwoliłoby ukrócić samowolę Rosji. - Państwa powinny współpracować, a nie budować porozumienia ponad głowami innych - dodał były premier.

Solidarni z Gazą

Świat protestuje przeciwko izraelskiej operacji w Strefie Gazy. W demonstracjach w Europie i na Bliskim Wschodzie udział wzięły tysiące osób. Wszystkie manifestacje wyglądały podobnie - protestujący wznoszą antywojenne hasła i palą izraelskie flagi.

Brytyjskie dzieci nie muszą wiedzieć, co to król i biskup

Jeśli mieścisz się w przedziale wiekowym 7-16 lat, nie musisz już wiedzieć, co to nawa, biskup, klasztor czy cesarz. Bardziej przyda ci się znajomość takich terminów, jak blog, poczta głosowa, baza danych, czatroom, celebrity i euro - uznało wydawnictwo Oxford University Press, wypuszczając na rynek nową edycję słownika dla dzieci. Książka zawiera 10 tysięcy słów, które powinny poznać brytyjskie dzieci. Przestarzałe i niezrozumiałe postanowiono wyrzucić.

Dwie wieże w Warszawie

Ma aż osiem pięter wysokości, jest zbudowana z lodu i przyciąga miłośników sportów ekstremalnych - w Warszawie powstała pierwsza w Polsce ścianka lodowa do wspinaczki. Wszyscy miłośnicy czekanów i pryskającego lodu mogą już korzystać z dwóch ogromnych zamrożonych wież na Białołęce.

"Traktat Lizboński pomógłby w kwestii gazu"

- Gdyby Traktat Lizboński został przyjęty, rozwiązanie gazowego konfliktu odbyłoby się szybciej i sprawniej - powiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 Godziny". Zdaniem Marcinkiewicza, Unia Europejska mówiłaby wówczas jednym głosem w sprawie gazu, co pozwoliłoby ukrócić samowolę Rosji. - Państwa powinny współpracować, a nie budować porozumienia ponad głowami innych - dodał były premier.

Tymoszenko podpisze umowę

Ukraińska premier Julia Tymoszenko prawdopodobnie podpisze umowę, którą w Moskwie wynegocjował premier przewodniczących Unii Czech Mirek Topolanek - donosi rosyjska agencja ITAR-TASS. Topolanek jest już w Kijowie, natomiast unijni obserwatorzy udają się do punktów przesyłowych na zachodniej i południowej granicy Ukrainy - poinformował Naftohaz.

Hamas: Ta operacja to "holokaust"

Lider Hamasu Chaled Meszal zapowiedział, że jego ugrupowanie nie weźmie pod uwagę zawieszenia broni w Strefie Gazy, dopóki Izrael nie zaprzestanie tam swej ofensywy i nie otworzy przejść granicznych.

Dzień bez spodni w warszawskim metrze

Sobotnia przejażdżka metrem w samej bieliźnie? Warszawa przyłączyła się do 16 innych miast na świecie i wzięła udział w akcji jazdy podziemną kolejką bez spodni.

CBA: nie było akcji przeciw Cichoszowi

- Centralne Biuro Antykorupcyjne nie prowadziło żadnych czynności wobec wiceministra Mariana Cichosza - taki komunikat wystosowało Biuro w odpowiedzi na doniesienia dziennikarzy śledczych TVN Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka. Ci informują, że dotarli do źródeł mówiących o tajnej operacji przeciwko wiceministrowi sprawiedliwości. Według nich także, wszystko wskazuje na to, że akcja była nielegalna.

Euro patykiem pisane

Słowacja od dziesięciu dni cieszy się nową walutą, w Polsce trwa ostry spór na jej temat, a Hiszpania postanowiła uczcić dziesięciolecie wspólnej waluty nowymi monetami. Błyszczące dwueurówki na rewersie nie mają jednak zabytków, ale ułożonego z kresek ludzika.

Nazistowska propaganda z pierwszej ręki

- To lekcja historii z pierwszej ręki - przekonuje wydawca. - To próbka niebezpiecznej nazistowskiej propagandy - replikują przeciwnicy pomysłu. W Niemczech zaczęto wydawać przedruki niemieckich gazet z lat 1933-1945, w tym tak kontrowersyjnych, jak partyjny organ nazistów "Der Angriff".

"S" Coca-Coli: Tnijcie gazetkę i telewizję firmową

"Nie zgadzamy się na zwolnienie żadnej osoby" - napisał do nas na Kontakt TVN24 zarząd NSZZ Solidarność Coca-Cola HBC. Związkowcy oburzają się na zapowiedzi zwolnienia około 150 pracowników i proponują alternatywne formy cięcia kosztów. "W firmie wydawana jest gazeta i funkcjonuje telewizja. Jesteśmy przekonani, że to nie poprawia wyników finansowych" - napisali działacze.

SdPl wybrała sobie szefa

Socjaldemokracja Polska (SdPl) ma nowego szefa. Został nim dotychczasowy sekretarz generalny partii, Wojciech Filemonowicz.

Watykan - azyl dla dilerów

W Watykanie potrzebny jest przepis prawa dotyczący posiadania narkotyków - powiedział prokurator generalny trybunału Państwa Watykańskiego Nicola Picardi. Watykan nie ma do tej pory przepisów karzących za posiadanie i handel narkotykami.

"Sprawa gazu spadła na barki rządu Tuska"

- Wszystko, co było do zrobienia w sprawie gazu, spadło na barki rządu Donalda Tuska - mówił wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld (PO), podkreślając bezczynność w tej kwestii poprzednich rządów PiS i SLD. To reakcja na krytyczne pod adresem rządu wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które Szejnfeld uznał za "nieodpowiedzialne i niepotrzebne".

Polskie muzeum zdobywa świat

Muzeum Sztuki Nowoczesnej udowodniło, że jest potrzebne i ważne. Jego pierwszą wystawę doceniło międzynarodowe środowisko artystyczne.

Bitwa o skórkę chleba

Bitwa na śmierć i życie o okruszek chleba, wiewiórki podkradające ptakom jedzenie z karmników i psy chodzące po ulicach w ciepłych kubraczkach - jak widać, zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Nasi internauci podglądają, jak zwierzaki radzą sobie z mrozami, a my pytamy: jak pomóc im zimą tak, żeby nie zaszkodzić?

Ludzkie zwłoki na pokaz

Tłumy zwiedzających przybyły na otwarcie w Heidelbergu słynnej wystawy, na którą składa się 200 eksponatów z ludzkich zwłok. Ekspozycję "Światy ciała" przygotował plastynator Gunther von Hagens, zwany przez niektóre media "doktorem Śmiercią".

Wiceminister środowiska chce odejść

Szykuje się dymisja w Ministerstwie Środowiska. Rezygnację ze stanowiska na ręce szefa resortu Macieja Nowickiego złożył podsekretarz stanu Maciej Trzeciak. Jak twierdzi, z powodów osobistych, choć inny wiceminister przyznaje, że dymisja ma związek z opisywaną przez media sprawą zakupu przez niego dużych połaci ziemi w Zachodniopomorskim.

Lodowaty rytuał przejścia

30 kobiet i mężczyzn zanurzyło swe ciała w lodowatej wodzie żeby oczyścić swe umysły przed wyzwaniami nowego roku. W tym szintoistycznym rytuale wzięli udział dorośli i seniorzy, a obok nich młodzicy, którzy w ten sposób weszli w religijną dorosłość.