Najnowsze

Najnowsze

PO szykuje krótki film o Komorowskim

Platforma ma już plan kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. Będzie film o marszałku, spoty w TV i internecie. Partia chce wydać na wybory cały limit, czyli 15,5 mln zł - pisze "Gazeta Wyborcza".

Najważniejsi latają z wojskiem. A w Polsce...

Za sterami samolotów wożących nasze VIP-y już wkrótce mają zasiąść piloci cywilni. To ewenement na skalę światową - w innych krajach w kabinach takich maszyn zasiadają piloci wojskowi. Reporter TVN24 sprawdzał, jak wygląda transport najważniejszych osób na całym świecie.

W drugiej turze marszałek nie daje szans

W drugiej turze wyborów prezydenckich największe szanse na zwycięstwo ma Bronisław Komorowski. Kandydat PO pokonałby zarówno Jarosława Kaczyńskiego jak i Andrzeja Olechowskiego – wynika z telefonicznego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Rząd zda posłom raport ws. katastrofy

Premier Donald Tusk wraz z ministrami przedstawi w Sejmie informację w sprawie działań podjętych przez rząd po katastrofie pod Smoleńskiem. Także tych, które zmierzają do wyjaśnienia przyczyn tragedii.

Rada Europy: Wielki Głód nie był ludobójswem

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy odrzuciło, wbrew oczekiwaniom wielu Ukraińców, wniosek, by Wielki Głód nazwać ludobójstwem. Ograniczono się do zapisu o "masowym głodzie" początku lat 30. w byłym ZSRR.

VIP-y dopinają cywilne skrzydła

Do czasu rozpisania przetargu na nowe samoloty dla VIP-ów kancelarie premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu będą korzystać z maszyn wynajętych od LOT. Narodowy przewoźnik udostępnił najważniejszym osobom w państwie dwa Embraery 175 ze swojej floty a wozić ich będą piloci LOT-u.

Kempa: Polacy domagają się prawdy

- Prokurator Generalny został wyposażony w złą ustawę i nie ma odpowiednich instrumentów by poinformować społeczeństwo o postępach śledztwa ws. katastrofy - przekonywała w "Rozmowie Rymanowskiego" Beata Kempa z PiS. - W żadnym kraju nie ma tak, że prokuratura prowadzi śledztwo i o każdym kroku informuje społeczeństwo - ripostowała Julia Pitera z PO.

Politycy PiS: dla prezesa to "gorzki obowiązek"

214 członków Rady Politycznej PiS zagłosowało za startem Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Od głosu wstrzymał się jeden - sam prezes. Jak nieoficjalnie zdradzają PAP politycy partii, podczas obrad szef PiS przyznał, że kandydowanie to dla niego "gorzki obowiązek", a wypełnia go "dla dobra Polski".

Gigantyczne oblężenie archiwum katyńskiego

Ponad dwa i pół miliona osób odwiedziło do wieczora strony, na których w środę rano opublikowano dokumenty ws. mordu katyńskiego - poinformowała rzeczniczka Rosarchiwu Nina Burawczenko.

Kempa: Polacy domagają się prawdy

Środa, 28 kwietnia - Prokurator Generalny został wyposażony w złą ustawę i nie ma odpowiednich instrumentów by poinformować społeczeństwo o postępach śledztwa ws. katastrofy - przekonywała w "Rozmowie Rymanowskiego" Beata Kempa z PiS. - W żadnym kraju nie ma tak, że prokuratura prowadzi śledztwo i o każdym kroku informuje społeczeństwo - ripostowała Julia Pitera z PO.

Uwięzieni na własnym podwórku

Środa, 28 kwietnia Od krajowej drogi numer 4 dom państwa Szpylmów miał oddzielać dźwiękochłonny ekran. I oddziela, ale od zmodernizowania drogi ich podwórko przypomina ciemne więzienie, z którego wyjątkowo trudno się wydostać.

"Ostre zdania padły, ale ten film budzi poczucie jedności"

Jan Pospieszalski odrzuca oskarżenia polityków SLD o "burzenie jedności narodowej Polaków" w nakręconym wraz z dokumentalistką Ewą Stankiewicz obrazie "Solidarni 2010". - Wręcz przeciwnie, ten film wzmacnia i buduje poczucie wspólnoty. Padły w nim ostre zdania dotyczące traktowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez media, ale to nie jest ani najważniejsze, ani główne jego przesłanie - powiedział Pospieszalski portalowi tvn24.pl.

Prokuratura zajęła się ministrami Tymoszenko

Ukraińska prokuratura wszczęła sprawę karną przeciwko członkom rządu b. premier Julii Tymoszenko. Zdaniem śledczych mogli oni nielegalnie zmienić przeznaczenie 2,3 mld hrywien (870 mln zł) z pieniędzy budżetowych. Chodzi o pieniądze uzyskane ze sprzedaży kwot emisyjnych dwutlenku węgla.

"Pułk specjalny ćwiczy na archaicznych maszynach"

Polscy piloci, latający rządowymi maszynami, szkolą się na starych Iskrach i Orlikach. Nie mają nawet możliwości trenowania na symulatorach lotu - przyznaje płk Tomasz Pietrzak, były dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w "Faktach po Faktach". My nie szkolimy na symulatorach, bo ich nie mamy - dodaje.

Ahmadineżad dostał wizę USA

Amerykańskie władze przyznały wizę znanemu z antyamerykańskiego nastawienia prezydentowi Iranu, Mahmudowi Ahmadineżadowi. Ahmadineżad ubiegał się o nią, by wziąć udział w szczycie ONZ na temat nierozprzestrzeniania broni nuklearnej.

"Kropka nad i" 28.04

Środa, 28 kwietnia Minister Bogdan Klich nie szykuje się do dymisji, a wzywającego go do ustąpienia Ludwika Dorna ostro krytykuje. - Jest rzeczą niezrozumiałą i naganną, że nim skończyły się uroczystości pogrzebowe wszystkich dowódców, pan Dorn rzuca pod moim adresem oskarżenia o odpowiedzialność za katastrofę - szef resortu obrony powiedział w "Kropce nad i" w TVN24.

Uwięzieni na własnym podwórku

Od krajowej drogi numer 4 dom państwa Szpylmów miał oddzielać dźwiękochłonny ekran. I oddziela, ale od zmodernizowania drogi ich podwórko przypomina ciemne więzienie, z którego wyjątkowo trudno się wydostać.

"Różniliśmy się w większości kwestii"

Ponad godzinę trwało spotkanie p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego z kolegium IPN. Bezpośrednio po nim Komorowski nie wypowiadał się dla prasy. - Różniliśmy się w poglądach na większość kwestii - powiedziała natomiast Barbara Fedyszak-Radziejowska, szefowa Kolegium i dodała, że spotkanie było "informacyjne, a nie konsultacyjne". Swoją decyzję ws. ustawy o IPN Komorowski ogłosi w czwartek.

PR-owska katastrofa premiera

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown przeprosił osobiście kobietę, którą wcześniej obraził niepomny faktu, że jego słowa rejestruje wpięty w marynarkę radiomikrofon, a rozmowę z doradcą słyszą media. Podczas spotkania ulicznego w środę w Rochdale nazwał 66-letnią emerytkę "bigotką".

"Otwarcie archiwów to istotny krok naprzód"

Decyzja o przekazaniu nowych dokumentów ws. Katynia Polakom to "istotny krok naprzód w rosyjsko-polskim dialogu" - ocenił przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow

Europa nie chce chust, chce krzyży

Ponad połowa Europejczyków sprzeciwia się noszeniu chust przez muzułmańskie kobiety w szkołach, ale jednocześnie nie ma nic przeciwko obecności krzyży w salach lekcyjnych - wynika z opublikowanego w Hiszpanii sondażu. Najbardziej tolerancyjni, jeśli chodzi o chusty, są Polacy.

"Film wykorzystuje śmierć do kampanii"

Ten film "burzy poczucie żałobnej jedności Polaków" i tworzy "pełne obsesji obrazy" - to fragment listu, w którym politycy SLD zwrócili się do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego o ocenę filmu Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego "Solidarni 2010". Kołodziejski zapowiada, że odniesie się do pisma Sojuszu, gdy tylko ono do niego dotrze.

Rosja publikuje dokumenty Były w internecie od 5 lat

Dokumenty katyńskie udostępnione w środę w internecie przez Federalną Służbę Archiwalną Rosji (Rosarchiw) były dostępne w sieci już wcześniej. Pojawiły się w już 23 września 2005 roku, a opublikował je rosyjski portal katyn.ru.

Ile kosztują wybory? Na początek 121 mln zł

Wybory prezydenckie będą kosztowały budżet państwa 121 mln zł. Tyle właśnie wyniosą wydatki Państwowej Komisji Wyborczej związane z organizacją i przeprowadzeniem głosowania.

Pirat z 205 punktami bez pracy i prawa jazdy

Prokuratura w Dąbrowie Górniczej wszczęła dwa postępowania w sprawie mężczyzny, który 15 kwietnia z dzieckiem na przednim siedzeniu uciekał przed policją. Ok. trzydziestoma wykroczeniami w ramach kodeksu drogowego zajmuje się też policja. 24-letni Krzysztof L., dotychczas spokojny, nie wyróżniający się niczym specjalnym pracownik pogotowia został też zawieszony w pracy i stracił prawo jazdy.

Miedwiediew: Są nowe dokumenty ws. Katynia

Istnieją dokumenty w sprawie zbrodni katyńskiej, które nie zostały jeszcze przekazane Polsce - oznajmił w środę prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Dodał, że polecił już przeprowadzenie stosownych procedur i przekazanie tych materiałów stronie polskiej.

Dziecko wyskoczyło przez okno. Ojciec oskarżony o molestowanie

65-letni Stanisław K. siedzi w areszcie, bo – zdaniem prokuratury – molestował i bił swoją córkę. Dramat dziewczynki miał trwać cztery lata. W końcu 7-latka wyskoczyła z okna. Kurator, dzielnicowy oraz pracownik opieki społecznej nie zauważyli nic niepokojącego. - Decyzja o przekazaniu dziecka ojcu była niezwykle ryzykowna – uważa Beata Ciejka, psychoterapeutka z Fundacji Dzieci Niczyje. Sąd nie ma sobie nic do zarzucenia.

Kończą identyfikację głosów załogi Tupolewa

Komisja Techniczna Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) przystąpiła do końcowych prac związanych z identyfikacją głosów załogi prezydenckiego samolotu - poinformował w środę przedstawiciel MAK. TU-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami na pokładzie rozbił się w sobotę 10 kwietnia w Smoleńsku.

Ukraina coraz bliżej Moskwy

Wszystko wskazuje na to, że na nowym porozumieniu ws. Floty Czarnomorskiej się nie skończy. Szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow zapowiedział, że przygotowywane są kolejne decyzje, które wzmocnią współpracę między Kijowem a Moskwą.