Najnowsze

Najnowsze

W TVP: Pilnowali nas ochroniarze z bronią

- Pilnowali nas ochroniarze z bronią, uniemożliwiano nam kontakt telefoniczny, skasowano nasze przepustki wejścia do gmachu - tak według członka Rady Nadzorczej TVP Piotra Wawrzeńskiego wyglądało piątkowe posiedzenie zbuntowanej rady. Winą za taki "brak kultury korporacyjnej" obarczył odwołanego p.o. prezesa Piotra Farfała. - Ale można się było tego po nim spodziewać jako po działaczu Młodzieży Wszechpolskiej i byłym neofaszyście - ocenił Wawrzeński.

Zastępca Huebner przyklepany

Paweł Samecki oficjalnie zastąpił Danutę Huebner na stanowisku nowego unijnego komisarza ds. polityki regionalnej. Huebner zrezygnowała ze stanowiska w KE po tym, jak została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Jaruzelski: Nie mogłem kazać, by zestrzelili

- Nie mogłem jako polski minister obrony wydawać jakiegokolwiek rozkazu lotnictwu czy przedstawicielom innego państwa, to wie i rozumie nawet zwykły żołnierz". Dzisiaj czynienie z tego sensacji, ma moim zdaniem jakiś szczególny podtekst - powiedział w rozmowie z TVN24 Wojciech Jaruzelski. Generał w ten sposób odniósł się do opublikowanej przez IPN notatki, która informuje, że to właśnie on wydał decyzję zestrzelenia polskiego samolotu w 1975 roku nad Czechosłowacją.

Putin (znów) nie chce tarczy

Rosja po raz kolejny wezwała Stany Zjednoczone do rezygnacji z planów rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie. Tym razem z apelem do USA wystąpił rosyjski premier Władimir Putin.

Wywożą wędliny, zwalniają pracowników po pożarze

Spalony zakład JBB w Łysych zatrudniał 1500 osób - teraz, gdy sprzątanie dobiega końca, grozi im utrata pracy. Część osób otrzymała już wypowiedzenia - mówił na antenie TVN24 właściciel zakładu Józef Bałdyga. Zakład ma być odbudowany, to jednak potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Farfał działał na szkodę telewizji

Niegospodarność i działanie na szkodę spółki - to zarzuty, jakie kontrola skarbowa stawia zarządzanej przez Piotra Farfała TVP - podaje Radio Zet. To właśnie z powodu wyników kontroli minister Aleksander Grad podjął w piątek decyzję o nieudzieleniu absolutorium zarządowi TVP i zakończył kadencję Rady Nadzorczej.

Spadł helikopter. Jest 26 ofiar

26 osób zginęło w katastrofie helikoptera wojskowego, do której doszło na północnym-zachodzie Pakistanu - podaje agencja Reutera.

Obama najeżdża Moskwę

Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, wizyta w gruzińskiej restauracji oraz odsłonięcie pomnika amerykańskiego poety Walta Whitmana - to oprócz oficjalnych spotkań i uroczystości znajduje się w planach Baracka Obamy podczas wizyty w Moskwie. Amerykański prezydent spędzi w Rosji trzy dni.

"Wariantu pomocy wojsk ZSRR nie było"

- W planach stanu wojennego nie było wariantu, w którym na pomoc polskim władzom przychodzą wojska radzieckie - zeznał emerytowany generał Franciszek Puchała. To pierwszy świadek w procesie autorów stanu wojennego z 1981 r.

Barroso odłożony

Decyzja w sprawie zatwierdzenia kandydatury Jose Manuela Barroso na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej nie zapadnie w lipcu - poinformował szwedzki premier Fredrik Reinfeld. Szwecja przejęła 1 lipca przewodnictwo w Unii Europejskiej.

"Z nudów" podpalali auta

"Z braku innych zajęć" trzech młodych ludzi urozmaicało sobie czas podpalając samochody w Rudzie Śląskiej. W ciągu dwóch tygodni udało im się zniszczyć osiem aut, aż wreszcie złapała ich policja.

Siwek zmienia Farfała Totalny chaos w TVP

Zmiana układu sił w TVP. Rada Nadzorcza zawiesiła związanego z LPR p.o. prezesa Piotra Farfała, a na jego miejsce wybrała zawieszonego dotąd w obowiązkach Sławomira Siwka, kojarzonego z PiS. Ministerstwo Skarbu Państwa uważa jednak tę decyzję za nielegalną, bo została podjęta już po zakończeniu kadencji Rady przez ministra Aleksandra Grada.

Obama myli się co do Putina

Barack Obama myli się w swojej ocenie Władimira Putina - oświadczył Dmitrij Pieskow, rzecznik premiera Rosji. Amerykański prezydent powiedział w czwartek, że Putin "jedną nogą tkwi w starych metodach załatwiania spraw, a drugą w nowych".

Polska policja jak gestapo? MSZ protestuje

Polska nie akceptuje "stawiania na jednej płaszczyźnie" działalności polskiej przedwojennej policji z ludobójczymi praktykami aparatu przemocy nazistowskich Niemiec i stalinowskiego ZSSR - oświadczył rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. To reakcja resortu na kontrowersyjną wypowiedź szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentina Naliwajczenko, który zrównał ze sobą Gestapo, NKWD i polską przedwojenną policję.

Zderzenie autobusów w centrum

Do poważnego zderzenia autobusów linii 171 i 180 doszło w piątek po południu przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Cztery osoby zostały lekko ranne. W okolicy placu tworzą się korki.

"Farfał i Urbański są po równych pieniądzach"

Sytuacja w TVP jest gorąca, a politycy na bieżąco ją komentują. - Platforma Obywatelska za wszelką cenę stara się bronić p.o. Piotra Farfała - ocenił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. - Piotra Farfała na stanowisku prezesa TVP broni Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - ripostowała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Winny śmierci polskiego inżyniera zidentyfikowany

Polscy prokuratorzy zidentyfikowali osobę, która mogła kierować porwaniem polskiego inżyniera w Pakistanie - poinformowało radio RMF FM. Po kilku miesiącach przygotowań śledczy pojechali do Pakistanu, gdzie przez tydzień przesłuchiwali świadków. Tam poznali dane osoby podejrzanej o uprowadzenie Polaka.

Mission impossible sekretarza generalnego

Rządząca Birmą junta wojskowa odmówiła sekretarzowi generalnemu ONZ Ban Ki Munowi spotkania z Aung San Suu Kyi - przywódczynią opozycji birmańskiej, od lat więzionej przez wojskowe władze tego kraju. Sekretarz przyjechał do Birmy by zabiegać o uwolnienie opozycjonistki.

Demjaniuk zostanie osądzony

John Demjaniuk, Ukrainiec oskarżony o zbrodnie wojenne na Żydach, nie jest tak chory, by nie mógł stanąć przed niemieckim sądem - uznała prokuratura w Monachium. Zadowolenie z takiego obrotu sprawy wyraziło jerozolimskie biuro Centrum Wiesenthala.

Przyczyną katastrofy części z NRD?

Niektóre części w wagonie-cysternie, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na stacji w Viareggio we Włoszech, miały ponad 30 lat i zostały wyprodukowane jeszcze w NRD - ogłosił dyrektor generalny włoskich kolei Mauro Moretti, cytowany w piątek przez dziennik "La Repubblica".

Partia Piskorskiego ma koło w Sejmie

Kierowane przez Pawła Piskorskiego Stronnictwo Demokratyczne od piątku oficjalnie ma swoją reprezentację w Sejmie. Dotychczasowe Demokratyczne Koło Poselskie zamieniło się w koło Stronnictwa Demokratycznego, w skład którego weszli: Bogdan Lis, Marian Filar i Jan Widacki.

Sen ważniejszy dla kobiet

Wszyscy, którzy chcą pozostać dłużej w łóżku są usprawiedliwieni. Najnowsze badania brytyjskich naukowców wykazały, że długość snu znacząco wpływa na stan serca i układu krążenia, szczególnie w przypadku kobiet. Nie przerywajmy więc drzemek.

Zacięte walki z talibami. Koalicja wygrywa

Amerykanie i Brytyjczycy kolejny dzień w ramach dwóch wielkich operacji biją talibów w prowincji Helmand na południu Afganistanu. Jak podają wojskowe źródła w Kabulu, w południowej części linii frontu doszło do zaciętych walk.

Sankcje wobec Iranu?

Unia Europejska rozważa wprowadzenie zakazu wjazdu wobec niektórych członków reżimu irańskiego, informuje "Financial Times Deutschland", a "New York Times" zastanawia się, jaką strategię wobec Teheranu powinien przyjąć świat.

Świadek odmawia zeznań i chce zawieszenia komisji

Najpierw wniosek o ochronę wizerunku świadka, a po jego odrzuceniu, wniosek o zawieszenie obrad komisji, na koniec odmowa zeznań. W ten sposób rozpoczęło się posiedzenie komisji śledczej, badającej okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Przed komisją mieli stanąć dziś Remigiusz M. - były wiceszef wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i zastępca komendanta miejskiego policji w Płocku Jan Mańkowski.

Celnicy zatrzymali nietypowy "prezent"

Wiertło kamieniarskie, ten niecodzienny "prezent" zwrócił uwagę celników na warszawskim lotnisku. Po rozpakowaniu paczki okazało się, że w stalowym cylindrze znajduje się coś o wiele cenniejszego od urugwajskiego wiertła - 8 kilogramów kokainy.

"Katyń" najlepszym filmem europejskim

Spośród 15 filmów europejskich branych pod uwagę, podczas przyznawania nagrody Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech - "Katyń" okazał się najlepszy. Wyróżniony został także włoski dystrybutor dzieła Andrzeja Wajdy - Movimento Film.

"Trochę popadało i studzienki pełne"

Sytuacja pogodowa powoli się stabilizuje, ale wciąż jeszcze w niektórych miejscach kraju mieszkańcy muszą zmagać się z gwałtownymi opadami. Obfite burze nawiedziły z rana m.in. południowe Mazowsze i Podkarpacie.

Świńska grypa niepowstrzymana

Rozprzestrzenianie się wirusa grypy A/H1N1 jest nie do powstrzymania, ostrzegła szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan. WHO w meksykańskim Cancun radzi nad nowymi metodami walki z chorobą.