Najnowsze

Najnowsze

Prezydent zarobił prawie 300 tys. zł

Lech Kaczyński zarobił w ubiegłym roku ponad 296 tys. zł brutto - ujawnia "Fakt". Formularz PIT prezydent wypełnił sam. 1 procent podatku przekazał na hospicjum św. Ojca Pio.

Wkrótce decyzja w sprawie Jana Pawła II

W ciągu kilku miesięcy może się zakończyć proces beatyfikacyjny Jana Pawła II - zdradza "Dziennikowi" kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpatrywany jest poza kolejnością. A Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym jego finale.

Kryzys kryzysem, ale Chiny na armię mają

Chiński budżet wojskowy w 2009 r. zwiększy się do 480 mld juanów (równowartość ok. 70 mld dol.), czyli o 14,9 proc. w porównaniu z budżetem ubiegłorocznym - poinformował w środę rzecznik chińskiego parlamentu Li Zhaoxing.

Skala korupcji w polskiej piłce przeraziła UEFA

Europejska Unia Piłkarska (UEFA), zirytowana biernością PZPN w sprawie korupcji w polskim futbolu, przesłała list do Warszawy z żądaniem ujawnienia wszystkich szczegółów afery. Co takiego się stało, że UEFA nagle reaguje w ten sposób w sprawie, którą Polska żyje niemal od trzech lat? - pyta "Dziennik".

Minister Czuma nie łamie już prawa

Minister Andrzej Czuma nie łamie już przepisów ustawy antykorupcyjnej. Po publikacji tvn24.pl do Krajowego Rejestru Sądowego wpłynął wniosek o wykreślenie Andrzeja Czumy z rady nadzorczej spółki Elektron.

Poznaj swego lidera

Polacy dobrze rozpoznają kilku liderów partyjnych, ale ze znajomością polityków z drugiego planu jest znacznie gorzej - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" i TVN24.pl.

Miller wciąż twarzą SLD. Olejniczak: co z tego?

Stara gwardia polityków trzyma się mocno. LPR ma w opinii Polaków twarz Romana Giertycha, PO - Jana Rokity, a Leszek Miller o kilka długości wyprzedził liderów SLD – wynika z sondażu Homo Homini przekazanego tvn24.pl i "Rzeczpospolitej". Wojciech Olejniczak się nie przejmuje. - Poczekajmy na wybory - deklaruje.

Szpitale szantażują pacjentów

Pacjenci leczący się z reumatyzmu oskarżają dyrektorów szpitali o oszustwo. Ci stawiają im ultimatum: albo na kilka dni położysz się do szpitalnego łóżka, albo w ogóle nie dostaniesz leków - pisze "Polska".

Sikorski bliżej NATO

Szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO. Polskie ambasady dostały polecenie, aby wysondować w tej sprawie kraje Sojuszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Clinton wyciąga rękę do Syrii

Stany Zjednoczone wyślą dwóch emisariuszy do Syrii w celu przeprowadzenia "wstępnych rozmów" na temat poprawy stosunków dwustronnych - oświadczyła w Jerozolimie sekretarz stanu USA. W środę Hillary Clinton spotka się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej.

Rosjanie zatopili norweskiego rybaka?

Norwegowie podejrzewają, że rosyjski statek towarowy może mieć związek z zaginięciem niewielkiego norweskiego trawlera i jego kapitana. Na polecenie policji "Mechanik Tiuleniew" został skierowany do portu w Bodoe, gdzie jego kadłub ma być dokładnie zbadany, a załoga przesłuchana.

W Berlinie upamiętnić niewolników III Rzeszy

Polacy poszkodowani przez III Rzeszę w okresie II wojny światowej ponawiają inicjatywę budowy w Berlinie Dokumentacyjnego Centrum - Miejsca Pamięci o Pracy Niewolniczej Polaków w niemieckiej Rzeszy w latach 1939-1945. Liczą na wsparcie polskich i niemieckich władz - pisze "Nasz Dziennik".

Z dolarem drożeją zabawki

Już dziś za niektóre z zabawek zapłacimy o jedną piątą drożej niż kilka tygodni temu. Sklepy, które nie zmieniły jeszcze cen, zrobią to wkrótce. Wszystko przez słabą złotówkę - wyjaśnia "Metro".

Miliardy stracone na parkiecie

O 4 mld zł skurczył się w ciągu roku giełdowy majątek największego do niedawna inwestora, Leszka Czarneckiego - wylicza "Gazeta Prawna".

W Naszej Klasie bez zdjęć, proszę...

Uważaj, zanim zamieścisz fotkę kolegi w internecie. Także zdjęcie z dzieciństwa podlega takiej samej ochronie prawnej jak inne dane osobowe - orzekł warszawski Sąd Administracyjny w precedensowej sprawie Tomasza W. przeciw "Naszej-Klasie". Wyrok nie jest prawomocny - donosi "Rzeczpospolita".

Pierwsza niepubliczna Akademia

Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zmienia nazwę. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Małopolsce zostanie wkrótce akademią – pisze „Dziennik Polski”.

Nagroda Fikusa za "Trzech kumpli"

Redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki, autorki filmu "Trzech kumpli" Ewa Stankiewicz i Anna Ferens, oraz publicysta Bronisław Wildstein - to laureaci tegorocznych nagród im. Dariusza Fikusa.

"FT": Polska wystawiona do wiatru

Perspektywa wstrzymania planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach przez prezydenta Baracka Obamę wystawia te kraje do wiatru - ocenił londyński "Financial Times" w artykule na swych stronach internetowych.

Zabójstwo, czy ulga w cierpieniu?

Wtorek, 3 marca Historia matki, która chce eutanazji dla pogrążonego od ponad 24 lat w śpiączce syna, podzieliła gości "Magazynu 24 godziny". Zdaniem Marka Jurka takich apeli nie należy upubliczniać, bo otwierają dyskusję o eutanazji. Według Kazimierza Kutza prośba kobiety jest wyrazem miłości.

"Kropka nad i" 03.03

Wtorek, 3 marca Platforma wytyka prezydentowi skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o instrumentach finansowych, która - jeśli zostałaby przyjęta - mogłaby uchronić przedsiębiorstwa przed problemem opcji walutowych. - Nie ubierajmy prezydenta w takie buciki - oburzał się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański (PiS) przypominając, że przyczyna sporu jest inna, bo dotyczy rzetelności banków.

Spotkanie w tym tygodniu albo problem

We wtorek znów zostało odwołane spotkanie liderów PO i PSL, czyżby kryzys wewnątrz koalicji? - Jeśli do spotkania nie dojdzie jeszcze w tym tygodniu, to uznam, że mamy problem - wyraził swoje obawy Eugeniusz Kłopotek z PSL w "Magazynie 24 Godziny".

Ile razy razili leżącego Polaka?

Robert Dziekański leżał już na ziemi powalony pierwszym atakiem paralizatora, kiedy policjant powtórzył ciosy. Stało się tak dlatego, bo - jak zeznał przed kanadyjskim sądem sam atakujący - Polak był "wojowniczy" i "oporny". Policjant Kwesi Millington musiał wytłumaczyć się również z rozbieżności pomiędzy zeznaniami i sporządzonym przez niego raportem a zarejestrowanym na lotnisku obrazem.

Mgła sparaliżowała Okęcie

Z powodu mgły przez ponad trzy godziny na warszawskim Okęciu nie wylądował żaden samolot. Teraz ruch odbywa się już normalnie. - Widoczność na Okęciu była zerowa, nie było szans na lądowanie – tłumaczyło biuro prasowe lotniska. Loty musiały zostać skierowane do innych miast. O zamknięciu Okęcia napisali do nas widzowie na Kontakt TVN24.

Zabójstwo, czy ulga w cierpieniu?

Historia matki, która chce eutanazji dla pogrążonego od ponad 24 lat w śpiączce syna, podzieliła gości "Magazynu 24 godziny". Zdaniem Marka Jurka takich apeli nie należy upubliczniać, bo otwierają dyskusję o eutanazji. Według Kazimierza Kutza prośba kobiety jest wyrazem miłości.

Krwawa bójka na noże

Przy stadionie miejskim w podwarszawskim Legionowie doszło do bójki na noże. Jedna osoba nie żyje, a dwie przewieziono do szpitali. Policja zna już nazwiska ofiar.