Najnowsze

Najnowsze

Piąta ofiara rozruchów w Wielkiej Brytanii

W londyńskim szpitalu zmarła w czwartek wieczorem piąta ofiara rozruchów, 68-letni Richard Mannington Bowes. Policja wszczęła dochodzenie ws. zabójstwa. Mężczyzna został zaatakowany i dotkliwie pobity podczas zamieszek w poniedziałek wieczorem w zachodnim Londynie w dzielnicy Ealing.

Sikorski przeprasza za Polskę

Przepraszam w imieniu Rzeczpospolitej. Karygodny błąd pomimo ostrzeżeń MSZ - napisał na Twitterze szef MSZ w reakcji na doniesienia, że polska prokuratura pomogła reżimowi Łukaszenki, podając dane o polskim prywatnym koncie bankowym działacza opozycji Alesia Bialackiego. Za zatajenie dochodów grozi mu siedem lat.

Minikomputer w naklejce zasilany słońcem

Naukowcom udało się zmieścić malutkie urządzenie elektroniczne na kawałku plastiku o grubości ludzkiego włosa. Miniaturowy komputer z własnym zasilaniem może przywierać do ludzkiej skóry i na przykład monitorować funkcje życiowe, służyć jako urządzenie szpiegowskie, albo oferować nowe możliwości w rozrywce.

Błędy Wikińskiego - koszt stadionu i współpraca z Chinami

Tym razem w przedwyborczym programie "Widzę i Sprawdzam", w którym sprawdzamy prawdomówność polityków, kolej na Marka Wikińskiego z SLD. W jednym z ostatnim programów w TVN24 polityk wytykał rządowi, że Stadion Narodowy będzie najdroższą tego typu inwestycją na świecie, a Polska odwraca się plecami do największej gospodarki globu - Chin. Sprawdziliśmy. Zarzuty posła okazały się nietrafione.

O. Rydzyk chce budować spa i aquapark

Kościół, okazały aquapark i spa w Toruniu - takie są najnowsze plany inwestycyjne o. Tadeusza Rydzyka. Budowa może ruszyć na początku przyszłego roku - pisze "Gazeta Wyborcza". Koszt nie został ujawniony, ale może wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

"Sowiecka kawaleria wkracza do stolicy Polski"

Zbliża się rocznica Bitwy Warszawskiej, podczas której w 1920 r. Polacy powstrzymali pod Warszawą bolszewicką inwazję na Europę. Bitwie, która decydowała o losach tej części świata, przyglądali się wówczas mieszkańcy całego świata. Doniesienia znad Wisły docierały także do Stanów Zjednoczonych. W tvn24.pl przegląd amerykańskiej prasy tamtych dni.

Komu zapłacić za cierpienia po zamachu na WTC?

Co najmniej dziesięć tysięcy strażaków, policjantów i cywilów cierpi na zespół stresu pourazowego po atakach na World Trade Center w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. Choć wielu nadal nie doszło do siebie, wciąż trwają spory, jaka należy się im rekompensata. Władze nie mogą zdecydować, kto w ogóle powinien dostać pieniądze.

Napadli na bank, ukradli yorki

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca napadli na agencję banku na Żoliborzu. 31-letni Paweł Sz. i 28-letni Grzegorz Sz. na swoim koncie mają również kradzież rozbójniczą. Dla swoich dziewczyn ukradli dwa yorki.

Bieda w USA: Klimatyzacja, DVD i konsola

Według statystyk rządowych 43,5 miliona Amerykanów żyje w biedzie. Z tym określeniem automatycznie kojarzy się bezdomność albo chociaż rozpadający się dom, niedożywienie i brak opieki medycznej. Konserwatywny think-tank Heritage Foundation przebadał dane dostępne w rządowych agencjach i ustalił, że "biedak" w USA żyje lepiej niż większość mieszkańców tego świata, a i tak jest obiektem zainteresowania opieki społecznej.

Białorusinkę wydalą. Co z dzieckiem?

Aresztowanej w Polsce Białorusince nie zezwolono na kontakt z chorą córką, donosi "Gazeta Wyborcza". - To okrucieństwo - uważają psychologowie. Kobieta będzie wydalona z Polski. Co stanie się z jej chorym dzieckiem?

Spowiedź rabusiów: To było jak szał zakupów

Kradli telefony, tablety, konsole do gier, laptopy, ubrania, buty, a nawet śpioszki dla swoich dzieci. Grupa nastolatków z Londynu opowiada, jak i dlaczego przez dwie noce rabowała sklepy w swoim mieście. - To było jak szał zakupów - mówi jeden z nich.

Pracoholicy mają dziś swój dzień

Nie możesz żyć bez pracy? Bez niej (i przez nią) jesteś zmęczony i zestresowany? Zaniedbujesz przez to rodzinę i własne zdrowie? 12 sierpnia to światowy dzień pracoholików.

Rano bez pracy, wieczorem milionerzy

Dziesięciu Kanadyjczyków rano znalazło się na dnie, aby kilkanaście godzin później stać się bogaczami. Mężczyźni przyszli rano do pracy i dowiedzieli się, że już jej nie mają. Postanowili więc kupić los na loterii.

Plany GROMu i Formozy jawne. Wojsko bagatelizuje

Okazuje się, że plany budynków należących do super tajnych jednostek specjalnych - GROM-u i Formozy - są dostępne w internecie. Zlokalizować można wszystko łącznie z magazynem broni. Sprawę opisała "Rzeczpospolita", a wojskowi się bronią mówiąc, że plany nie były tajne i żadnym szpiegom ich publikacja korzyści nie przyniesie.

Kościół otwarty na urny

Msza św. pogrzebowa powinna być sprawowana nad trumną z ciałem a nie nad urną z prochami - mówią wytyczne watykańskie. Polska praktyka rozmija się jednak z nimi. Episkopat ograniczył więc ją specjalnym dokumentem. Ks. prof. Mateusz Matuszewski, liturgista, konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, uspokaja, że "proboszczowie nie będą jednak odmawiać wpuszczania urny do kościoła".

Zjedź sobie do pociągu

Śpieszysz się na pociąg? W Utrechcie w mgnieniu oka możesz znaleźć się na peronie. Dzieci też będą miały dużo frajdy.

"CIA wiedziała o terrorystach z WTC"

Za miesiąc minie 10 lat od terrorystycznego ataku na nowojorskie wieże World Trade Center. Przy tej okazji pojawia się wiele wspomnień, komentarzy, a także hipotez co do zamachów. Jedna z nich może rozpalić gorącą dyskusję o tamtych dniach. Richard Clarke, doradca prezydentów ds. zwalczania terroryzmu i członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego, twierdzi, że CIA doskonale wiedziała o dwóch zamachowcach, którzy 11 września rozbili samoloty i o ich przygotowaniach do zamachu. Ówczesny szef agencji odpiera zarzuty.

Tak upadał ZSRR. "3 tys. ludzi? I co z tego?"

Niemiecki "Spiegel" dotarł do nowych sowieckich dokumentów, które rzucają cień na bezkrwawą legendę Michaiła Gorbaczowa, ostatniego przywódcy ZSRR. Z 30 tys. stron jego prywatnego archiwum, które dziennikarze dostali od Pawła Striłowa, młodego rosyjskiego historyka z Londynu, wyłania się obraz opuszczonego i zagubionego przywódcy imperium, który nie stracił nic z bezwzględności swoich poprzedników.

Somalia umiera na oczach świata

W 7,5-milionowej Somalii ponad trzy miliony ludzi głoduje. Ze zdjęć "New York Timesa" i relacji polskiego wysłannika akcji charytatywnej wyłania się obraz kraju na granicy śmierci.

Bert i Ernie nie są gejami

Mieszkają razem od 1969 roku i to w jednej sypialni. Internauci zaczęli się domagać, by Bert i Ernie, dwie postacie z "Ulicy Sezamkowej", wzięli gejowski ślub. Wszystko dla walki z homofobią. Producent serialu zaprotestował.

Zbrodniarz wojenny uniknął kary

Niemiecki zbrodniarz wojenny, 92-letni Josef Scheungraber, nie będzie musiał odbywać kary dożywotniego więzienia. Sąd zwolnił go z odbywania kary za masakrę włoskich cywilów w 1944 roku, z powodu złego stanu zdrowia. - On stracił kontakt z rzeczywistością - powiedział o 92-latku jego adwokat, Gunter Widmaier.

"Elementarne chamstwo". Białoruś po pogrzebie Leppera

"Elementarnym chamstwem" nazwał Mikałaj Czarhiniec, szef białoruskiego Związku Pisarzy, odmowę wjazdu do Polski na czwartkowy pogrzeb Andrzeja Leppera. Białoruska telewizja państwowa krytykuje też Warszawę za śledztwo w sprawie śmierci byłego wicepremiera.

Arłukowicz pomagał rannym

Dwa samochody osobowe i bus zderzyły się w czwartek przed godziną 19 na drodze krajowej nr 6 w okolicach miejscowości Ramlewo (woj. zachodniopomorskie). Trzy osoby zostały odwiezione do szpitali. W akcji ratowniczej pomagał minister Bartosz Arłukowicz, który wracając z pogrzebu Andrzeja Leppera, był niemalże świadkiem tych dramatycznych wydarzeń.

"Podwyżki podatków nie przewidujemy, ale…”

- Podwyżka podatków to ostatnia deska ratunku. Myślę, że to nie będzie konieczne – zapewnił Jacek Rostowski, zastrzegając jednak, że wszystko zależy od stanu światowej gospodarki. A pytany, kiedy będzie lepiej, przyznał, że nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć.

"Dodaj gazu". Nacjonalista szokuje

Niemiecka skrajna nacjonalistyczna partia NPD ponownie wywołała skandal w Niemczech. Startujący w lokalnych wyborach w Berlinie lider partii Udo Voigt promuje swoją osobę na bardzo kontrowersyjnym plakacie. Jego zdjęcie na motorze jest opatrzone dużym napisem "Dodaj GAZU", co dla wielu osób jest nawiązaniem do Holokaustu.

"Krzyczeliśmy: skacz. W końcu to zrobiła"

- Nigdy nie zapomnimy zdjęć kobiety, która wyskakiwała z okna płonącego budynku – mówił w brytyjskim parlamencie premier David Cameron. Z pewnością zgadzają się z nim rodzice 32-letniej Polki, którzy informację o kobiecie zobaczyli w telewizji, a potem okazało się, że to była ich córka.

"To hańba, nie mieści się w gardle moim"

Przy salwach honorowych najbliżsi i przedstawiciele władz pożegnali byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Pogrzeb odbył się w Krupach (Zachodniopomorskie). Uroczystość miała charakter państwowy. Uczestniczył w niej także były prezydent Lech Wałęsa.

Co piąty Litwin żyje w skrajnym ubóstwie

Litewski Urząd Statystyczny ogłosił, że 20,2 proc. ludności tego kraju, to jest 670 000 osób, żyje w warunkach skrajnego ubóstwa. Jest to skutek ostrego kryzysu gospodarczego, który dotknął kraj w 2009 i 2010 roku.