Najnowsze

Najnowsze

Premier i muzycy ściągnęli do TVN24 prawie milion osób

Prawie milion widzów obejrzało w sobotnie południe program Marcina Mellera "Drugie śniadanie mistrzów" w TVN24 - wynika z badania przygotowanego dla Wirtualnemedia.pl przez Nielsen Audience Measurement. Premier Donald Tusk odpowiadał w nim na pytania prowadzącego, jego gości - Tomasza Lipińskiego, Zbigniewa Hołdysa i Pawła Kukiza, a także internautów serwisu Kontakt 24.

Nowa jakość w wojsku - balony z helem

Amerykańscy marines w działaniach nad Libią korzystają ze swojego najnowszego nabytku w dziedzinie komunikacji. Są to balony z helem uwiązane, bądź wypuszczane z pokładu okrętu. Dzięki nim bezpośrednia komunikacja z samolotami AV-8B Harrier atakującymi cele w Libii jest o wiele prostsza i tańsza.

Kuczma i jego ludzie przed śledczymi

Już nie tylko były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, ale i jego najbliżsi współpracownicy z czasów prezydentury znaleźli się pod lupą ukraińskiej prokuratury w sprawie zabójstwa dziennikarza Georgija Gongadzego.

Wstrząsające zdjęcia ofiar w książce pod lupą śledczych

Szczecińska prokuratura sprawdzi, czy publikacja zdjęć ofiar pożaru w Kamieniu Pomorskim w książce wydanej przez policję jest przestępstwem. Chodzi o publikację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w której znalazły się zdjęcia ofiar z pożaru i katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem.

Krowy w budynku PKP. Właściciel do więzienia?

Kilkadziesiąt krów, kilka koni - nie mają obory czy stajni, ale mają właściciela. Rolnik z Podlasia, bez względu na porę roku, prowadzi hodowlę "pod chmurką". To szkodzi zwierzętom - oceniają weterynarze, a sąd nakazuje hodowcy bydło sprzedać. Bez skutku. Rolnik stado przetrzymuje teraz w opuszczonym budynku PKP. Decyzję o odebraniu zwierząt mógłby zgodnie z prawem wydać wójt. Jak dotąd nie wydał. Sąd tymczasem zapowiada, że założy rolnikowi kolejną sprawę.

Przeprosili za zabicie dziecka 35 lat temu

88-letnia Mary O'Hare została oficjalnie przeproszona przez brytyjskie ministerstwo obrony za śmierć jej córki 35 lat temu. 12-letnia Majella zginęła od kuli brytyjskiego żołnierza w pobliżu swojego domu w Irlandii Północnej. To drugi przypadek przeprosin w historii Wielkiej Brytanii za zbrodnie popełnione w Irlandii Północnej.

Ministerstwo oceni radioaktywne ryzyko

- W związku z dynamiczną sytuacją w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima został powołany zespół do spraw oceny ryzyka zdrowotnego - oświadczyło w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort zaznacza jednak, że obecnie w Polsce nie ma zagrożenia.

Wybór prezydenta niezgodny z konstytucją

Wybór prezydenta Kosowa był niekonstytucyjny, orzekł Sąd Konstytucyjny w Prisztinie. Na razie nie wiadomo, czy prezydenckie wybory zostaną powtórzone i czy prezydent będzie musiał zrezygnować z urzędu.

Ukraińskie "Twierdze" popłyną do Tajlandii

Ukraińskie czołgi T-84U Opłot-M (pol. twierdza) wygrały przetarg w Tajlandii. 200 "Twierdz" ma zastąpić stare amerykańskie M41 zakupione jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jak podaje dziennik "Bangkok Post", z wyboru są niezadowoleni sami żołnierze, którzy mieli woleć czołgi K-1 oferowane przez Koreę Południową. Tajlandzkie media spekulują też o korupcji, która miała zaważyć na wyniku przetargu.

Zatrzymali za śnieżki. Jest śledztwo

Prokuratorskie śledztwo i postępowanie dyscyplinarne - to skutki grudniowej interwencji dwóch policjantów z Koszalina (Zachodniopomorskie), którzy zawieźli na komendę dwóch nastolatków, bo ci rzucali śnieżkami w okna. Podczas zatrzymania chłopców miało dojść do przekroczenia uprawnień.

Krowy i konie w budynku PKP. Właściciel skończy w więzieniu?

Poniedziałek, 28 marca Kilkadziesiąt krów, kilka koni - nie mają obory czy stajni, ale mają właściciela. Rolnik z Podlasia, bez względu na porę roku, prowadzi hodowlę "pod chmurką". To szkodzi zwierzętom - oceniają weterynarze, a sąd nakazuje hodowcy bydło sprzedać. Bez skutku. Rolnik stado przetrzymuje teraz w opuszczonym budynku PKP. Decyzję o odebraniu zwierząt mógłby zgodnie z prawem wydać wójt. Jak dotąd nie wydał. Sąd tymczasem zapowiada, że założy rolnikowi kolejną sprawę.

Dekada Putina: "przemoc i korupcja"

"Dekada rządów Putina w największym stopniu kojarzy się z dwoma skrajnie negatywnymi dla kraju zjawiskami - niebywałym wzrostem przemocy i korupcji" - ogłosiła opozycyjna Partia Wolności Narodowej "O Rosję bez przemocy i korupcji" (PNS).

"Tu jeździ kilkanaście tysięcy pojazdów na dobę"

Mieszkańcy Ujścia domagają się budowy obwodnicy od kilku lat. Bezskutecznie. W poniedziałek dali ujście swojej frustracji i zablokowali krajową 11 - drogę bardzo ruchliwą, bo w rzeczywistości jedyną łączącą południe z północą kraju.

Wypłacą pieniądze rodzinom ofiar Holokaustu

Bank Leumi, największy bank komercyjny w Izraelu, wypłaci - w przeliczeniu - prawie 131 mln złotych rekompensaty spadkobiercom ofiar Holokaustu, które zdeponowały w nim pieniądze przed II wojną światową.

Wykryli pluton na terenie elektrowni Fukushima

Na terenie elektrowni Fukushima I odkryto w ziemi pluton - poinformował właściciel zakładu, koncern TEPCO. Według władz nie stwarza on zagrożenia dla zdrowia. Silnie radioaktywna woda emitująca 1000 miliswertów na godzinę, została odkryta w rowie obok reaktora nr 2. Nie ustalono, skąd pochodzi. Wcześniej w elektrowni zaczęło się wypompowywanie radioaktywnej wody z kilku budynków, co ma umożliwić przywrócenie normalnej pracy systemów chłodzenia.

Jest lotniskowiec do kupienia. I niszczyciele

Do niedawna duma Royal Navy, teraz przedmiot internetowej aukcji. Wycofany ze służby dwa tygodnie temu HMS Ark Royal trafił na sprzedaż na portalu edisposals.com. Nie podano minimalnej ceny za były lotniskowiec. Aukcja trwa do 13 czerwca.

Mubarak uziemiony w kraju

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak i jego najbliższa rodzina znajdują się pod nadzorem policyjnym i nie mogą puszczać kraju - poinformowała egipska armia.

Amerykanie docenili polskiego oficera

Polski oficer z 1. Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca został wyróżniony wysokim amerykańskim odznaczeniem wojskowym Meritorious Service Medal.

Złodzieje pierścienia prymasa w areszcie

- Podejrzani o kradzież pierścienia podarowanego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu zostali tymczasowo aresztowani przez sąd - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Cała trójka przyznała się do kradzieży i zniszczenia pierścienia.

Nie było zgody na zamalowanie muru Służewca

Dom mediowy, który prowadzi kampanię promocyjną firmy Adidas, nie miał zgody na zamalowanie ani ogrodzenie muru przy Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Właściciel toru i muru - Totalizator Sportowy, był zaskoczony informacją o powstającej reklamie.

Ten aparat waży tylko 14 gramów

To jeden z najmniejszych aparatów fotograficznych na świecie. Mame-cam dx waży zaledwie 14 gramów. I nie jest zabawką. On naprawdę robi cyfrowe zdjęcia i nagrywa filmy.

Trzy godziny bitwy z piratami. 16 złapanych

Indyjska marynarka wojenna po raz kolejny wykazuje się skutecznością w walce z piratami. Po trzygodzinnej bitwie na Morzu Arabskim dwóm indyjskim okrętom udało się pojmać 16 piratów i zapobiec atakowi na statek handlowy.

To bolesny dzień dla Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel musi przełknąć gorzką pigułkę porażki, którą jej CDU odniosła w niedzielnych wyborach lokalnych w Badenii-Wirtembergii. - To bolesny dzień dla całej CDU - powiedziała Merkel.

Skradziony w Rumunii, zatrzymany w Polsce

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Sejnach nie dopuścili do wywozu z Polski samochodu o wartości około 300 tys. zł. Auto figurowało w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradzione niecałe dwa tygodnie temu w Rumunii.

Asad "zadowoli naród". Na razie gaz na ulicach

Chociaż niektóre agencje prasowe donosiły, że stan wyjątkowy w Syrii został w końcu po 48 latach zniesiony, nadal z Damaszku nie nadeszło oficjalne potwierdzenie tej informacji. Być może nastąpi to jednak już niedługo. Na razie jednak jedyne co syryjskie władze mają do zaproponowania opozycji to gaz łzawiący.

Promieniotwórczy jod nad Polską

Po katastrofie w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima urządzenia pomiarowe wykryły w atmosferze nad Polską podwyższone stężenia izotopu jodu J-131. Jednak eksperci uspokajają i podkreślają - dawka promieniowania, na jaką narażeni są Polacy jest tysiące razy niższa od dopuszczalnej normy.

Areszt dla białoruskich opozycjonistów

Troje białoruskich działaczy, którzy brali udział w piątek w obchodzonym przez opozycję 25 marca Dniu Wolności, zostało skazanych na kary aresztu administracyjnego.

4 kwietnia odwołają marszałka z Platformy?

4 kwietnia odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o odwołanie ze stanowiska marszałka województwa podlaskiego Jarosława Dworzańskiego (PO). Stanie się to podczas nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa. O odwołanie polityka PO postulowali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Zmarł twórca bardzo kleistego kleju

Zmarł twórca słynnego na całym świecie kleju Super Glue. Harry Wesley Coover Młodszy miał 94 lata. Zaledwie rok temu został uhonorowany specjalnym medalem przez prezydenta Baracka Obamę za swoją pracę. Największe dzieło jego życia, klej cyjanoakrylowy, był w znacznej mierze przypadkiem.