Najnowsze

Najnowsze

Kwaśniewski honorowym obywatelem Warszawy

Aleksander Kwaśniewski otrzymał akt nadania honorowego obywatelstwa stolicy. Wraz z nim dokument na Zamku Królewskim odebrali uczestniczka powstania w getcie warszawskim Ziuta Hartman, pionier leczenia głuchoty za pomocą implantów ślimakowych prof. Henryk Skarżyński oraz uczestniczka zamachu na dowódcę SS Franza Kutscherę w lutym 1944 r. Maria Stypułkowska-Chojecka, ps. Kama.

170 rannych w trzęsieniu ziemi

W trzęsieniu ziemi o sile 5,7, do którego doszło w piątek wieczorem w północno-wschodnim Iranie, rannych zostało około 170 osób - poinformowały w sobotę miejscowe władze. Nie ma na razie doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Ewangelizowała złodzieja. Przeprosił i sobie poszedł

Wtargnął do sklepu sieci MetroPCS w Pompano Beach na Florydzie i chciał ukraść 300 dolarów. Jednak trafił na sprzedawczynię obdarzoną niesamowitą siłą perswazji. Zamiast pieniędzy, ze spuszczoną głową, po przeprosinach, opuścił sklep.

Dźwig zmiażdżył samochód

Niebezpieczny wypadek w stolicy Węgier. Dźwig runął tam na zaparkowany na ulicy samochód. Stalowy kolos dosłownie zmiażdżył pojazd. W wypadku ucierpiał operator dźwigu.

Banda nastolatków napadła na policjantów

Na jednym z kędzierzyńskich osiedli kilkunastu nastolatków zaatakowało interweniujących policjantów. By opanować agresywną grupę młodzieży, funkcjonariusze użyli pałek i gazu pieprzowego. Siedmiu najbardziej agresywnych napastników w wieku 16-19 lat trafiło do policyjnego aresztu. Za czynną napaść na policjantów grozi im do 10 lat więzienia.

"Woodstock to rewolucja! To nowa konstytucja!"

Pierwszy szalony wieczór XVI Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą już za nami. Na Dużej scenie zagrali m.in. Amerykanie z Papa Roach, Brytyjczyk Nigel Kennedy i nasza Justyna Steczkowska. A to dopiero początek atrakcji.

Chcą spotkania z Komisją Badania Wypadków Lotniczych

Rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem poprosiły o spotkanie z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych - ustalił "Nasz Dziennik". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu podlega komisja, na razie nie odniosło się do tej inicjatywy. Z przedstawicielami komisji chce się też spotkać Parlamentarny Zespół ds. Wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej.

Chcą Dnia Palenia Koranu

Islam to dzieło diabła, więc spalimy Koran - do takich wniosków doszedł pastor Terry Jones z florydzkiego kościoła. Świętą księgę muzułmanów zamierza spalić 11 września, inaugurując tym samym "międzynarodowy dzień palenia Koranu". Inicjatywa przyjęła się na Facebooku, gdzie zwolennicy i przeciwnicy ostro walczą - na razie na komentarze.

Pontonem po niebie

Gumowy ponton, kilka metalowych rurek, skrzydła od lotni i silnik - tylko tyle wystarczy, by zbudować latający pojazd. Udowodnili to dwaj pomysłowi Norwegowie z miejscowości Fikka. Ich wynalazek budzi podziw również dlatego, że może nie tylko latać, ale także pływać.

Córka prezydenta bierze ślub

Ameryka odlicza godziny do wesela roku: stan cywilny zmienia córka Billa i Hillary Clintonów, Chelsea. Koszt wesela media szacują na nawet 5 milionów dolarów. Barack Obama nie został zaproszony. – Rozumiem, ale nie spodziewajcie się zaproszenia na ślub którejś z moich córek – zapowiedział prezydent USA.

Miliardy dla gigantów motoryzacyjnych. Obama się chwali

Barack Obama przekonywał, że dzięki pomocy rządu dla chwiejących się motoryzacyjnych gigantów udało się uratować ponad milion miejsc pracy. Widownię miał wdzięczną - świeżo zatrudnionych pracowników fabryki Chryslera w Detroit. Rządowe wsparcie w sumie wyniosło 60 miliardów dolarów.

Koniec mandatów za spacer dziecka z psem

200 złotych kosztował rodziców dwojga nastolatków ich spacer z suczka Punią. Dwa lata po tym mandacie gdański sąd zmusił Słupsk do uchylenia przepisu, który nakazywał wyprowadzanie psów wyłącznie przez dorosłych.

Kanada przechwyciła rosyjskie bombowce

Kanadyjskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie bombowce w pobliżu wód terytorialnych Kanady. - Dla Rosji te loty, to manifestacja siły - skomentował rzecznik kanadyjskiego ministerstwa obrony Jay Paxton.

Izrael "nie posunął się naprzód"

Mamy do czynienia z totalną dyskryminacją Palestyńczyków przez Izrael - stwierdziła przedstawicielka Komitetu Praw Człowieka. Według Komitetu, Izrael nie przestrzega Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych na terytoriach okupowanych.

Polak potrafi zaparkować nawet na rondzie

Polak potrafi, także parkować. Na rondzie i pod wiatą przystanku, na środku przejścia dla pieszych i na dwóch miejscach dla inwalidów naraz. Najbardziej spektakularne dowody ułańskiej fantazji zmotoryzowanych rodaków zbierają strażnicy miejscy i... blogerzy. Fotodokumentacja robi wrażenie.

Strażacy uratowali nogi operatora

Po dramatycznej akcji ratunkowej, strażakom udało się uratować operatora dźwigu z przewróconej maszyny na budowie molo nad Wisłą w Płocku. - Uratowali nogi tego człowieka, należą im się brawa - powiedział lekarz.

Dumny z mordowania przeciwników politycznych

- Jestem dumny ze swojego dzieła - oświadczył w piątek były szef tajnej policji gen. Augusto Pinocheta, eks-general Manuel Contreras, nawiązując do masowych morderstw przeciwników politycznych w latach 1977-81. Jego metody były tak brutalne, że Stany Zjednoczone wymusiły na Pinochecie odebranie mu stanowiska.

Wojsko przeciw kierowcom

Grecki rząd zdecydował o wykorzystaniu armii i marynarki w walce z strajkującymi od pięciu dni kierowcami ciężarówek do transportu paliw. Wojskowe pojazdy i okręty mają przewozić miedzy innymi benzynę, aby zażegnać kryzys paliwowy w kraju. Wcześniej w piątek kierowcy odrzucili "rozkaz" rządu do powrotu do pracy i nie zamierzają ustąpić.

Polskie wojsko zdradza się samo

Imiona i nazwiska, numery telefonów osób, które koordynują prace nad projektami, ich detale, kierunki działania polskich naukowców wojskowych - w sumie ponad pół gigabajta danych. To wszystko można było, jeszcze wczoraj, ściągnąć ze strony Zespołu Naukowo-Przemysłowego, działającego przy Radzie Uzbrojenia MON. - W piątek zablokowaliśmy do niej dostęp. Wiemy już, że część treści było wrażliwych - ujawnia w rozmowie z tvn24.pl płk Wiesław Grzegorzewski z MON. - Apelowałem by zrobić to wcześniej. Teraz zdążyliśmy już strzelić sobie w stopę - komentuje gen. Waldemar Skrzypczak.

Autostrada z lokatorami

Piątek, 30 lipca Teren budowy autostrady A1 to jedno z chyba najlepiej strzeżonych miejsc w kraju. Pracy kilku koparek pilnuje kilkudziesięciu ochroniarzy. Są tam dlatego, że trzy kobiety - właścicielki ziemi, na której powstaje śląski odcinek drogi - nie zgadzają się z proponowaną wyceną gruntu i chcą, aby prace zostały wstrzymane.

"Na francuskie obywatelstwo trzeba zasłużyć"

Przestępcom obcego pochodzenia, którzy zaatakują policjantów, będzie grozić utrata francuskiego obywatelstwa - ostrzegł prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Zapowiedział też szereg innych nowych środków walki z przestępczością.

Pożar trawi okolice Moskwy

Co najmniej 23 osoby zginęły, a ponad sto zostało rannych w wyniku pożarów lasów w Rosji, do których doszło w wyniku fali upałów. Spłonęło ponad 1200 domów, w tym kilka całych wsi, a tysiące ludzi straciło dach nad głową. Walka z ogniem nadal trwa, do akcji skierowano wojsko.

Prezes Stowarzyszenia Romów: To był rasistowski napad

Czy wydarzenia z Limanowej w ubiegłym tygodniu nie były próba linczu musi sprawdzić prokuratura. Otrzymała ona zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa: stosowania przemocy i gróźb karalnych z powodu przynależności etnicznej. Złożył je prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce.

Wenderlich: Dochodzimy do zgody ws. medialnej

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (Lewica) zapowiedział, że projekt ustawy medialnej zostanie "razem z PO zgodnie przegłosowany". Rozmowy między dwiema partiami trwają jeszcze w dwóch kwestiach spornych. Głosowanie w sprawie projektu ma odbyć się w Sejme w środę.

Autostrada z lokatorami

Teren budowy autostrady A1 to jedno z chyba najlepiej strzeżonych miejsc w kraju. Pracy kilku koparek pilnuje kilkudziesięciu ochroniarzy. Są tam dlatego, że trzy kobiety - właścicielki ziemi, na której powstaje śląski odcinek drogi - nie zgadzają się z proponowaną wyceną gruntu i chcą, aby prace zostały wstrzymane.

Rybacy pozwolili: Rakiety polecą częściej

Japońska agencja kosmiczna JAXA odetchnęła z ulga. Od przyszłego roku będzie mogła wystrzeliwywać w kosmos rakiety, kiedy tylko zechce. Potężne lobby rybaków do czwartku zezwalało na korzystanie tylko przez sześć miesięcy w roku z jedynego japońskiego kosmodromu Tanegashima.

Najgorsza powódź od 81 lat

Setki ofiar, zalane wsie i osunięcia ziemi - tak na największym skrócie wygląda sytuacja w Pakistanie. Zdaniem władz na północnym zachodzie kraju doszło do największej powodzi od 1929 roku. W ciągu ostatnich trzech dni zginęło w całym kraju co najmniej 430 osób.