Najnowsze

Najnowsze

"Z tego szczęścia nie wiedzą, co robią"

Środa, 13 października- To była radość, ale także coś więcej. Nie wiem jak to określić, ale jak zobaczyłem moją rodzinę, to poczułem się jak w niebie - opowiadał reporterowi TVN24 Zbigniew Nowak, górnik, którego ratownicy wydobyli po katastrofie w kopalni Halemba w 2006 roku. Teraz mężczyzna śledzi losy chilijskich kolegów po fachu.

Kreml: martwią nas zabójstwa dziennikarzy. Na Białorusi

- Rosję niepokoją przypadki porwań i zabójstw liderów opozycji i niezależnych dziennikarzy na Białorusi - powiedział szef administracji prezydenckiej Rosji podczas spotkania z grupą białoruskich dziennikarzy. - Jeżeli Rosja dotychczas nie podnosiła tej sprawy, to nie oznacza, że ten temat nas nie martwi. On zawsze nas martwił i martwi nas nadal - podkreślił Siergiej Naryszkin.

Uratują wszystkich górników do końca dnia?

Ratownicy sprawnie wyciągają górników uwięzionych od 69 dni w chilijskiej kopalni. Minister górnictwa Chile Laurence Golborne powiedział, że akcja ratownicza może zakończyć się do końca dnia czasu lokalnego (nad ranem czasu polskiego).

Karina walczy o zdrowie. Jest na silnych lekach

Środa, 13 października- Liczymy na to, że stan dziecka będzie się poprawiał, na razie jednak sytuacja jest nieprzewidywalna - ocenia Justyna Matulewicz-Gilewicz ze szpitala w Suwałkach w którym przebywa 10-letnia Karina. Dziewczynka błądząc przez 6 dni po lesie odmroziła sobie stopy. Leczenie jest tak bolesne, że lekarze podają jej morfinę.

Minister rezygnuje. Sikorski chwali za "patriotyzm"

Minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz wycofał się z konkursu do kierownictwa w korpusie dyplomatycznym UE w Brukseli. Polskim faworytem na zastępcę sekretarza generalnego tej służby jest Maciej Popowski.

Fotoradary nie będą atakować z ukrycia

Z polskich dróg mają zniknąć atrapy fotoradarów, a prawdziwe urządzenia mają być wyraźnie oznakowane i widoczne tak, by przede wszystkim spełniały rolę prewencyjną i przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach - zakłada nowelizacja przepisów o ruchu drogowym, za którą opowiedziała się senacka Komisja Gospodarki Narodowej.

"Z tego szczęścia nie wiedzą, co robią"

- To była radość, ale także coś więcej. Nie wiem jak to określić, ale jak zobaczyłem moją rodzinę, to poczułem się jak w niebie - opowiadał reporterowi TVN24 Zbigniew Nowak, górnik, którego ratownicy wydobyli po katastrofie w kopalni Halemba w 2006 roku. Teraz mężczyzna śledzi losy chilijskich kolegów po fachu.

Śledczy przylecą dopiero z Miedwiediewem

Rosyjscy prokuratorzy, którzy w tym tygodniu mieli przyjechać do Polski, pojawią się w naszym kraju dopiero w grudniu, podczas pobytu prezydenta Dimitrija Miedwiediewa - podała Prokuratora Generalna RP.

Huta zacznie pracę, dyrektor wolny

Wznowienie produkcji w węgierskiej hucie, w której doszło do wycieku niebezpiecznego szlamu, nastąpi w czwartek, lub piątek. - Już wznowiliśmy działanie ogrzewania przemysłowego i kiedy osiągnięta zostanie odpowiednia temperatura wznowimy produkcję - poinformował w środę Gyoergy Bakondi, szef węgierskich służb ratownictwa cywilnego. W środę z aresztu został zwolniony zatrzymany wcześniej dyrektor huty.

Te miasta mają szansę na Europejską Stolicę Kultury

Gdańsk, Katowice, Lublin, Warszawa i Wrocław - zakwalifikowały się na tak zwaną krótką listę w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Listę miast, które weszły do II etapu, ogłosił w środę w Warszawie minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Obama utrzyma "Don't Ask, Don't Tell"?

Prezydent USA Barack Obama został postawiony w kłopotliwej sytuacji przez sędziego federalnego, który nakazał zniesienie zasady "Don't Ask, Don't Tell". Nie jest wykluczone, że w związku z wyborami do Kongresu jego administracja zdecyduje się odwołać od decyzji sędzi Virginii Phillips.

Demokraci stracą Izbę Reprezentantów?

Niezadowoleni z wysokiego bezrobocia amerykańscy wyborcy mogą odebrać Demokratom kontrolę nad Izbą Reprezentantów - wynika z przedwyborczego sondażu wykonanego na zlecenie agencji Reutera.

Zakonnik legitymację okaże

W Polsce jest około 13 tysięcy zakonników. Ich przełożeni chcą ujednolicić legitymacje członków zakonów. Może to być przydatne, bo dokument ten jest potrzebny, gdy duchowny chce choćby uczestniczyć w sprawowaniu sakramentów w obcej parafii.

OBWE przypomina Ukriańcom o wolności słowa

OBWE wezwała Ukrainę do podjęcia szybkich i konkretnych działań zmierzających do uniknięcia dalszego ograniczania wolności mediów w tym kraju. - Potrzebne są konkretne działania - powiedziała przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović w Kijowie.

Proces "będzie przepiękny". Netzel kontra państwo.

Będzie proces cywilny, jaki były prezes PZU Jaromir Netzel chce wytoczyć Skarbowi Państwa za straty, które miał ponieść w związku z tzw. aferą gruntową. Chodzi o ponad 10 milionów zł. W środę w warszawskim sądzie nie doszło do ugody Netzla z prokuraturą i resortem sprawiedliwości. - Z niecierpliwością czekamy na proces. Będzie przepiękny i wiele ciekawych rzeczy się na nim ujawni - mówi przedstawiciel Netzla mec. Maciej Socha.

Chilijscy górnicy na ustach całego świata

Trwająca ponad pół doby akcja ratunkowa w chilijskiej kopalni jest jednym z najważniej obserwowanych wydarzeń na świecie. Specjalne wydania wiadomości emitują wszystkie większe stacje telewizyjne świata, a na pustyni Atacama aż roi się od dziennikarzy.

Chavez chce korzystać z "polskiej" rury

Miała nią płynąc kaspijska ropa do Polski, ale wiele wskazuje na to, że popłynie wenezuelska na Białoruś. W przyszłym tygodniu na Ukrainę przyjedzie prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Głównym tematem rozmów będzie najprawdopodobniej transport wenezuelskiej ropy naftowej dla Białorusi za pośrednictwem ropociągu Odessa-Brody.

Moskwa: sprawa Litwienienki nie powinna być przeszkodą

Sprawa otrutego polonem Aleksandra Litwinienki i inne sporne problemy nie powinny hamować współpracy w innych dziedzinach - powiedział w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Z kolei szef brytyjskiego MSZ William Hague podkreślał, że Londyn i Moskwa powinny współpracować w rozwiązywaniu globalnych wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa, mimo utrzymujących się między nimi nieporozumień.

Na początku była łyżka tuńczyka, potem kasyno

Chilijscy górnicy pod ziemią uwięzieni byli ponad dwa miesiące. To najprawdopodobniej najtrudniejszy okres w ich życiu. Przez ponad dwa tygodnie od katastrofy w kopalni na pustyni Atacama nikt nie wiedział, gdzie dokładnie się znajdują. Gdy górników odnaleziono, zapewniono im najlepsze warunki. Nieustannie byli pod opieką lekarzy. Oni sami próbowali w kopalni próbowali stworzyć namiastkę normalności - grali w karty, czytali gazety, a nawet oglądali mecz piłki nożnej.

Abp Nycz apeluje w sprawie dopalaczy

"Dociera do nas kolejna fala tragicznych informacji o zatruciu tzw. dopalaczami młodych ludzi oraz dzieci" - napisał metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz w liście do proboszczów i rektorów swojej archidiecezji. Duchowny zaapelował też do rodziców i wychowawców "o zwrócenie szczególnej uwagi tak w nauczaniu, jak i duszpasterskim działaniu na potrzebę profilaktyki w tej sprawie".

Morąg nie chce oddać Patriotów

Kolejna amerykańska bateria rakiet Patriot, która jesienią przyjedzie do Polski, początkowo będzie stacjonowała w bazie w Morągu. Następnie znajdzie się w Toruniu. Według MON nie jest wykluczone, że w przyszłości trafi także do innych wojskowych ośrodków. Burmistrz Morąga nie jest zadowolony z takiego rozwiązania.

Rosjanie jak Polacy, "oczy" biorą z Izraela

Rosjanie kupią od Izraela bezzałogowe aparaty latające - poinformowały państwowe zakłady Israel Aerospace Industries (IAI) i rosyjski Oboronprom. Zgodnie z zawartą umową samoloty będą montowane w Rosji.

"Zrobiłbym to, co Engelking. Nawet wbrew jego woli"

Zbigniew Ziobro (PiS) przekazałby do publicznej wiadomości materiały ze śledztwa dotyczącego tzw. afery gruntowej, nawet gdyby nie zrobili tego prokuratorzy podczas osławionej konferencji multimedialnej poprowadzonej przez prokuratora Jerzego Engelkinga w 2007 roku. Tak zeznał były minister sprawiedliwości podczas obrad komisji śledczej ds. nacisków. Tymczasem, jak ustalił portal tvn24.pl, zdaniem posłów z komisji Engelking popełnił przestępstwo organizując konferencję.

Alarm na dworcu, ludzie ewakuowani

Policja zarządziła ewakuację hali dworca kolejowego w Rotterdamie po tym, gdy na jej terenie znaleziono podejrzany ładunek. Ostatecznie po sprawdzeniu przez pirotechników okazało się, że to fałszywy alarm.

Rosjanie "biorą" 300 miliardów dol. rocznie

O ponad jedną trzecią wzrosła wartość łapówek w Rosji w 2010 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Średnia zawartość "koperty" wyniosła ok. 30,5 tys. rubli (2,9 tys. zł) - podało w oświadczeniu w środę Biuro Prokuratora Generalnego Rosji. Według Transparency International Rosjanie "biorą" ok. 300 mld dolarów rocznie.

Komisja naciskowa kontratakuje

Jerzy Engelking, były zastępca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry popełnił przestępstwo - uznali posłowie z sejmowej komisji ds. nacisków i złożyli doniesienie do Prokuratora Generalnego. Uważają, że zastępca Ziobry przekroczył swoje uprawnienia organizując słynną konferencję multimedialną. Tymczasem kwestię odpowiedzialności za zorganizowanie konferencji badała już Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Śledztwo w tym wątku zostało umorzone w końcu września.

Internet obniża koszty szpiegowania

Rozwój internetu sprawił, że działalność szpiegowska stała się tańsza i dostępna zarówno dla wyspecjalizowanych agend rządowych, jak i dla świata przestępczego - stwierdził Ian Lobban szef brytyjskiego centrum nasłuchu (GCHQ). Jak dodał, rządy powinny zadbać, by ceny szpiegostwa były większe, a sama działalność trudniejsza i droższa.

Raport MAK w poniedziałek, polska opinia 60 dni później

- 18 października strona polska rozpocznie prace nad naszym stanowiskiem do raportu MAK nt. katastrofy smoleńskiej - powiedział akredytowany przy MAK płk Edmund Klich, który właśnie tego dnia odbierze ów raport z rąk Rosjan, o czym informowała już TVN24. Już dziś natomiast, polscy biegli - archeolodzy i geodeci - rozpoczęli prace na miejscu katastrofy Tu-154M.

"Gdyby nie zagłada Żydów", Hitler byłby dziś mężem stanu

Co dziesiąty Niemiec chciałby powrotu dyktatury, a co trzeci jest nieprzychylny napływowi imigrantów - wynika z sondażu Fundacji im. Friedricha Eberta. Naukowcy zjawisko tłumaczą obawami klasy średniej przed popadnięciem w ubóstwo. Dla niektórych to sygnał alarmowy dla polityki.