Najnowsze

Najnowsze

Gaz ulatniał się w sklepie, bo ochroniarzowi wypadł pistolet

W piątek wieczorem w Chrzanowie, w jednym z dużych dyskontów pracownice poczuły gaz i wezwały policję. Okazało się, że ochroniarzowi wypadł pistolet, w efekcie czego rozszczelnił się nabój z gazem. Informacje o niecodziennym zajściu zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @SLIMF.

"Nikt niczyich maili nie przegląda i nie będzie"

- Moim zdaniem tam nie chodzi o wolność. Tam chodzi o coś znacznie głębszego i poważniejszego, o sposób istnienia - tak o protestach ws. ACTA powiedział Ludwik Dorn przedstawiciel Solidarnej Polski. Sławomir Neumann (PO) zapewniał, że po podpisaniu ACTA nikt nikomu maili przeglądać nie będzie. W "Rozmowie Bardzo Politycznej" w TVN24 goście spierali się na temat kontrowersyjnej umowy.

Castro odmłodzi aparat państowy?

Pierwsza krajowa konferencja Partii Komunistycznej na Kubie. Po ponad 50 latach od kubańskiej rewolucji członkowie partii spotkają się, by porozmawiać o przyszłości swojego kraju.

Był przeciw ACTA? Jest nadal? W co gra Gowin?

Starcie w sprawie ACTA trwa nie tylko na ulicach. Wiele wskazuje, że spory toczą się także wśród samych ministrów. Jarosław Gowin oświadczył, że dokumentu regulującego ruch w sieci - od początku nie chciał. Sprawę komplikuje jeszcze sprawa znikającej depeszy Polskiej Agencji Prasowej i późniejszego, złagodzonego stanowiska ministra sprawiedliwości.

Kosmiczna ciężarówka przywiozła jedzenie

Rosyjski bezzałogowy statek transportowy przycumował w nocy z piątku na sobotę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowało rosyjskie centrum lotów kosmicznych pod Moskwą.

Rosja: Sankcje na Syrię nie do przyjęcia

Rosja nadal blokuje w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucję w sprawie Syrii - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na źródła dyplomatyczne. Ambasador Rosji przy ONZ oświadczył, że najnowszy projekt rezolucji jest nie do przyjęcia.

W Japoniii zatrzęsła się ziemia

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło w sobotę rano wschodnią Japonię - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

"Cudowny materiał" świetnie destyluje wódkę

Grafen - "cudowny materiał", za który jego twórcy dostali nagrodę Nobla. Wiadomo, że jest niezwykle wytrzymały, świetnie przewodzi prąd i ciepło. Naukowcy na całym świecie nieustannie eksperymentują z grafenem i starają się dokładnie poznać jego właściwości. Właśnie w ten sposób grupa brytyjskich naukowców przypadkowo dokonała ciekawego odkrycia. Okazało się, że grafen świetnie nadaje się do destylacji alkoholu.

Pożegnanie Ireny Jarockiej. "Śpiewając miłuję"

Na warszawskich Starych Powązkach pochowano w piątek Irenę Jarocką. Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłej piosenkarki odprawiono w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie rodzina, przyjaciele i wielu fanów artystki odprowadzili urnę z prochami zmarłej artystki do katakumb. Na tablicy nagrobnej wyryto napis - "Śpiewając miłuję".

Mróz odstraszył demonstrantów?

Zapowiadany na dziś warszawski protest przeciw ACTA nie pobił rekordów popularności. Było mroźno, a spośród 6 tys. osób, które deklarowały w sieci obecność, na Krakowskim Przedmieściu pojawiło się kilkaset. Pojawił się też Janusz Palikot, ale został wygwizdany przez demonstrantów.

Klich: Nie nagrywałem osób, którym ufałem

- Nieoficjalnie poinformowano mnie, że przez pomyłkę znalazło się to (nagranie - red.) na serwerze ministerstwa infrastruktury. Jak zgrywałem pliki, mogłem się pomylić, że zamiast na komputer (...) poszło to na serwer - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Edmund Klich o sposobie, w jaki wyciekła rozmowa, którą nagrał z szefem MON. Nagranie miał odnaleźć i rozpowszechnić jeden z członków komisji badającej przyczyny katastrofy.

Prawnik wygrywa z Kancelarią Prezydenta

To szef Kancelarii Prezydenta decyduje o dostępie do informacji publicznej - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Tym samym NSA oddalił skargę kasacyjną Pałacu na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie. Zaczęło się od skargi, jaką złożył prawnik, Marek Domagała po tym, jak Kancelaria Prezydenta odmówiła mu dostępu do ekspertyz, na podstawie których prezydent podpisał ustawę o OFE.

Pokojowy Nobel dla Bialackiego?

Posłowie polskiego parlamentu sygnowali wniosek do Komitetu Noblowskiego o rejestrację kandydatury białoruskiego opozycjonisty Alesia Bialackiego do Pokojowej Nagrody Nobla. W inicjatywę zaangażowały się zaskakująco zgodnie zarówno PO, jak i PiS. Wniosek spotkał się z bardzo pozytywną reakcją białoruskiej opozycji.

"Policjanci trochę kluczą i idą w złym kierunku"

- Fakt powołania specjalnej grupy świadczy o tym, że dla policji jest to sprawa priorytetowa. - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Jak podkreślił, policja prowadzi obecnie w sprawie zaginięcia półrocznej Magdy szereg czynności, które mogą pomóc ustalić wersję wydarzeń i określić miejsce pobytu dziewczynki, jednak w niektórych kwestiach "trochę kluczą na ślepo i idą w złym kierunku". Jest jednak przekonany, że policja "koncentruje się na porwaniu na zamówienie".

"W sprawie ACTA potrzebne są debaty"

- Zrobienie debaty sejmowej nie uspokoi młodych ludzi - stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. Według niej należałoby zastosować nowatorską metodę, tzw. panele społeczne, czyli debaty, organizowane we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju, a także przeprowadzanie z nich transmisji. Lipowicz zapewniła, że jest gotowa objąć nad nimi patronat.

Sarkozy zmienił zdanie. Francuzi wrócą do walki

- Francja wycofa się z Afganistanu do końca 2013 roku, na rok przed zakończeniem tam misji NATO - zapowiedział Nicolas Sarkozy po rozmowach z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. Francuski prezydent po ostatnim krwawym ataku na żołnierzy swojego kraju mówił nawet o natychmiastowym wycofaniu się i tymczasowo zawiesił działania bojowe.

"Może i my mamy Schettino, ale wy macie Auschwitz"

- Czy ktokolwiek jest zaskoczony tym, że Costa Concordią dowodził Włoch? Trudno sobie wyobrazić, że to Niemiec, albo Brytyjczyk uderzyłby w skały a potem uciekł - napisał komentator gazety "Der Spiegel". Kąśliwe słowa wywołały natychmiastową reakcję Włochów. Ambasador Włoch w Berlinie mówi o "wulgarnych i prostackich twierdzeniach". Gazeta "Il Giornale" poszła nawet dalej. - Może i mamy Schettino, ale wy macie Auschwitz - napisał włoski komentator.

Spada poparcie dla Platformy. PiS lekko w górę

Spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Na partię Donalda Tuska chce głosować 33 proc. ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 22 proc. - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN.

"Auschwitz przestrogą przed nienawiścią"

Przed nami stoją drzwi. Solidne drewniane drzwi wejściowe. Drzwi, przez które wchodzili, nadzy, poniżeni i wystraszeni. Wchodzili dziesiątkami tysięcy rodzin. Nie wyszedł przez nie już nikt - mówił dyrektor Muzeum Auschwitz w 67. rocznicę wyzwolenia obozu. W uroczystościach uczestniczyło ponad 30 byłych więźniów. Po pierwszy publicznie pokazano drzwi komory gazowej tzw. wrota śmierci.

Statek z częściami rakiet staranował most

Statek wyładowany częściami rakiet kosmicznych staranował most w Kentucky. Uderzenie było tak silne i celne, że jednostka zwaliła dwa przęsła, po których przebiegały jezdnie autostrady. Do katastrofy doszło wczesnym rankiem, więc na moście był relatywnie mały ruch. Nikomu nic się nie stało, aczkolwiek jeden z kierowców relacjonuje, że zdołał wyhamować kilka metrów od krawędzi zarwanego przęsła.

Polacy przeciw umowie ACTA

Zdecydowana większość z nas źle ocenia fakt, że polski rząd podpisał porozumienie ACTA - wynika z sondażu zrealizowanego przez SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN. Powód? Aż 60 proc. badanych nie wierzy, że umowa ta umożliwi skuteczną walkę z tzw. piractwem w Internecie. Jednocześnie ponad połowa respondentów obawia się, że ACTA ograniczy prawa i swobody obywatelskie.

Napadli na bank. Policja pokazuje monitoring

Małopolska policja pokazała monitoring z banku, w którym w poniedziałek doszło do napadu. Jak pokazuje zapis z kamer, sprawcami są mężczyzna i kobieta. Policja prosi o kontakt ewentualnych świadków zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają parę.

"Ściągam z internetu muzyczną rzeczywistość"

- Poprzez świat internetu kontaktuję się z różnymi rzeczywistościami. Także muzyczną, którą sobie ściągam - powiedział w Radiu Zet minister Michał Boni. Szef resortu cyfryzacji i administracji zapewniał też, że rozumie młodych ludzi, którzy protestują przeciwko ACTA.

Norwegia po raz pierwszy przeprasza za Holokaust

- Norwedzy przeprowadzali aresztowania, Norwedzy prowadzili ciężarówki, a wszystko to działo się na norweskiej ziemi - powiedział premier Jens Stoltenberg, po raz pierwszy w historii oficjalnie przepraszając za udział Norwegii w Holokauście. Pod rządami kolaboranckiego rządu Vidkuna Quislinga, w ręce niemców przekazano około 750 Żydów, z których większość zginęło w obozach koncentracyjnych.

Zatrzęsły się północne Włochy i Kreta

W północnych Włoszech znów zatrzęsła się ziemia. Epicentrum znajdowało się 36 km od Parmy, gdzie dwa dni temu także zanotowano wstrząsy. - Było czuć bujanie na krześle na 2. pietrze i hałasujące szafy - donoszą internauci na Kontakt 24.

Powybijał żonie wszystkie szyby

Wybite szyby w zaparkowanym pod salonem kosmetycznym BMW, to nie efekt mafijnych porachunków... a rodzinnej sprzeczki. Do zdarzenia doszło w Łodzi. Informację oraz zdjęcia zamieściła w naszym Reporterka 24 annasol.

Kaczyński: Rząd powinien podać się do dymisji

- Nie będę w tej chwili wybierał między ministrami (Bonim i Zdrojewskim - red.), bo to rząd powinien podać się do dymisji nie tylko za ACTA, ale za całokształt - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego obecny rząd od czasu jego powołania "zdołał tyle zrobić, że warte to jest dymisji", bo w wielu przypadkach "działa całkowicie na ślepo".

UNICEF: W Syrii zabito już 384 dzieci

Co najmniej 384 dzieci zginęło, a tyle samo przetrzymywanych jest w więzieniach w wyniku trwającego od 10 miesięcy konfliktu między reżimem w Syrii a jego przeciwnikami - oświadczył Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Historyczna baza Dywizjonu 303 trafi pod młotek?

Najstarsze działające lotnisko i baza RAF w Northolt może zostać sprzedana, ponieważ brytyjskie ministerstwo obrony potrzebuje pieniędzy w obliczu znacznych cięć budżetowych - podaje "Guardian". To właśnie z Northolt operował legendarny Dywizjon 303 i szereg innych polskich jednostek. Niedaleko bazy na lokalnym cmentarzu jest kwatera polskich lotników i poświęcony im pomnik.