Najnowsze

Najnowsze

Mieszkał z uranem w domu

45-letni Niemiec mieszkający w Czechach trzymał w domu materiały radioaktywne. Mężczyzna został zatrzymany przez czeską policję, po tym jak ich niemieccy koledzy znaleźli w drugim domu mężczyzny mały arsenał. Na razie nie wiadomo, czy aresztowany miał związki z organizacjami terrorystycznymi lub ekstremistami.

Noblista prosi żonę, by odebrała nagrodę

- Uwięziony chiński dysydent Liu Xiaobo poprosił swą żonę Liu Xia, aby pojechała do Norwegii odebrać Pokojową Nagrodę Nobla - poinformowała agencja Reutera, powołując się na rozmowę telefoniczną z kobietą. Może to być jednak trudne, ponieważ kobieta jest przetrzymywana w areszcie domowym.

Węgrzy zdążyli z zaporą

- Ukończono potrójną glinianą zaporę chroniącą mieszkańców Kolontaru przed ewentualnym kolejnym wyciekiem z huty aluminium w Ajka na zachodzie Węgier - poinformował rzecznik służb likwidujących skutki ubiegłotygodniowego wycieku Tibor Dobson. Zapora zostanie teraz obłożona kamieniami. Jej średnia wysokość wyniesie 2,75 m, a długość 620 m.

Paula rośnie i zagraża Karaibom

- Szalejąca nad Karaibami burza tropikalna przekształciła się w huragan i w ciągu doby będzie przybierać na sile - poinformowało amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Aktualnie "Paula", który jest dziewiątym huraganem w tym sezonie, znajduje się w centralnej części Morza Karaibskiego. Wiatr osiąga 120 km/h.

"Lubię na dywanie, biurku, krześle..."

"Lubię na podłodze", "przy biurku", "na stole w jadalni" czy "w wannie" - takie wpisy od dwóch dni można przeczytać na kobiecych profilach portalu społecznościowego Facebook. Skonsternowanej męskiej części użytkowników portalu z wyjaśnieniami skąd takie wpisy, spieszy nasza Reporterka 24, monika20_04.

Ponad 190 tys. dol. za szpiegujące laptopy

Liceum w Filadelfii zapłaci 195 tys. dolarów dwóm swoim byłym uczniom. W ten sposób zakończy się ośmiomiesięczny spór w którym główną rolę odegrały laptopy szpiegujące wychowanków szkoły. Zanim sprawę ujawniono, urządzenia przez dwa lata zrobiły 56 tysięcy zdjęć.

"Ładują ich jak paczki"

Łamanie zasad bezpieczeństwa przez drobnych przewoźników jest nagminne - alarmują użytkownicy Kontaktu 24. Są wstrząśnięci doniesieniami o tragicznym wypadku pod Nowym Miastem n. Pilicą, w którym zginęło 18 osób. - Ładują ich jak paczki - piszą o warunkach przejazdu w różnych częściach kraju.

CBA: Czekoladki "po" to nie łapówka

Centralne Biuro Antykorupcyjne postanowiło opublikować "Poradnik Antykorupcyjny dla Urzędników", jego pierwsze egzemplarze trafiły już do urzędów centralnych. - Walka z korupcją to nie tylko ściganie i zatrzymywanie sprawców, to też prewencja - komentuje rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

Papierosy przemycali w puszkach

Policjanci z CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i przemytem papierosów. Zatrzymano 13 osób, w tym szefa grupy i zabezpieczono 8 mln sztuk papierosów o wartości ponad 3 milionów złotych.

Braterski spór o schedę po dyktatorze

- Kim Dzong Nam, najstarszy syn przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila powiedział, że jest przeciwny dziedzicznemu przekazaniu władzy trzeciemu pokoleniu swojej rodziny - poinformowała agencja Associated Press. Przez wiele lat to właśnie on był typowany na następnego władcę Korei Północnej. Niedawno jednak wyprzedził go młodszy brat.

Polska przegrywa z Mozambikiem w rankingu równości płci

Gdzie na świecie panuje największa równość płci? Według Światowego Forum Ekonomicznego jest to Islandia. Wszystkie kraje nordyckie okupują czołowe miejsca w rankingu. Polska trafiła na 47. pozycję, przegrywając na przykład z Mozambikiem, Sri Lanką i Filipinami.

Nasze zdrowie w rękach rządu

We wtorek Rada Ministrów zajmie się pakietem ustaw zdrowotnych, w tym m.in. projektem nowelizacji ustawy o prawach pacjenta, zmianami w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz projektem ustawy i informacji w ochronie zdrowia. - Te zmiany są przygotowywane dość pośpiesznie. A zmian ustrojowych nie można pisać na kolanie - komentuje b. wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS).

Ocieplenie stosunków między mocarstwami

Ministrowie Obrony Chin i USA po raz pierwszy od wielu miesięcy spotkali się twarzą w twarz. Obydwaj oświadczyli, że rozmowy były konstruktywne i największe potęgi militarne świata powrócą do dialogu. Spotkanie przyniosło przełom w napiętych relacjach obydwu krajów na płaszczyźnie wojskowej.

Tajny transport uranu przejechał przez Polskę

Siedem dużych ciężarówek wyładowanych wysokowzbogaconym uranem (HEU) przejechało przez Warszawę. Pod stolicą materiał radioaktywny został przeładowany na pociąg, którym dotarł do Gdyni - pisze "Polska The Times", powołując się na brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Ostatecznie uran odpłynął do rosyjskiego portu Murmańsk.

Minister dostał ochronę BOR. Z powodu dopalaczy?

Kilka dni temu szef Biura Ochrony Rządu przyznał specjalną ochronę ministrowi sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Jak pisze "Rzeczpospolita", ministrowi mieli grozić ludzie z branży handlującej dopalaczami.

Polak oko w oko z białoruskim reżimem

Białoruś szykuje się wyborów prezydenckich. Naprzeciw sprawującego od kilkunastu lat rządy Aleksandra Łukaszenki staje Polak - Jarosław Romańczuk. Czy mu się uda? - Walczę o najwyższy urząd Białorusi, o urząd prezydenta. Myślę, że mi się powiedzie - mówił z optymizmem podczas swojego pobytu w Warszawie.

Zmarła po operacji zmniejszenia żołądka

Iwona Okulska nie czuła się dobrze ze swoją wagą - w wieku 36 lat ważyła ponad 100 kg. Kobieta zdecydowała się na operację zmniejszenia żołądka. Po zabiegu pojawiły się komplikacje i kobieta zmarła.

Tusk z Barroso o dopalaczach

O zbliżającej się Radzie Europejskiej i o problemie tzw. dopalaczy rozmawiał premier Donald Tusk z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Politycy spotkali się w poniedziałek w Warszawie.

Rozbił się kokainowy samolot

Na Kostaryce rozbił się niewielki samolot, na pokładzie którego znaleziono około 200 kilogramów kokainy. Dwie osoby zostały poważnie ranne.

Archeolodzy i geolodzy w drodze do Smoleńska

Polscy eksperci - archeolodzy i geodeci - jadą do Smoleńska. W środę rozpoczną oni prace na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154, do której doszło w kwietniu tego roku. Prace potrwają do 27 października.

Odkryto arsenał IRA

Irlandzka policja odnalazła w lesie w hrabstwie Louth na północy kraju duży skład nielegalnej broni i ładunków wybuchowych należący do Irlandzkiej Armii Republikańskiej IRA.

O śmierci córki dowiedziała się w talk-show

Serrano Scazzi była gotowa zrobić niemal wszystko, by odnaleźć zaginioną przed tygodniami córkę. Zgodziła się na udział we włoskim talk-show, by zaapelować o pomoc. Sprawy przybrały jednak niespodziewany i tragiczny obrót - w programie kobieta dowiedziała się, że jej dziecko nie żyje.

Kapsuła zdała testy. Chile odlicza

Kapsuła, którą już niedługo uwięzieni górnicy w Chile wyjadą na powierzchnię, działa bez zarzutów - ratownicy przeprowadzili zakończone powodzeniem testy urządzenia. Wyciąganie 33 mężczyzn rozpocznie się w środę nad ranem czasu polskiego.

Polski niewypał, czyli bieda w wojsku

Podczas ćwiczeń Anakonda 2010, polska armia chwaliła się sprawnością. Czy nasz kraj na pewno ma się czym chwalić? Tak naprawdę, dysponujemy poradzieckimi rakietami i... brakiem pieniędzy.

Wywrotka cysterny z tlenem

Wypadek cysterny z ciekłym tlenem spowodował zamknięcie w poniedziałek wieczorem na kilka godzin autostrady A4 między Rudą Śląską a Chorzowem. W wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Palikot: Kościół ukradł państwo

Poniedziałek, 11 października Nie zauważyliśmy, że Kościół ukradł państwo - oświadczył w "Rozmowie Rymanowskiego" lider "Ruchu Poparcia" Janusz Palikot, który kilka dni przedstawił swoje postulaty dotyczące m.in. zaprzestania finansowania Kościoła ze środków publicznych. Innego zdania był publicysta Tomasz Terlikowski. - Kościół nam nic nie ukradł. To państwo komunistyczne ukradło Kościołowi majątek - stwierdził.

Królowa ochrzciła giganta

Brytyjska królowa Elżbieta II ma kolejne "dziecko". W poniedziałek w porcie Southampton nadała swe imię - Queen Elizabeth - najnowszemu statkowi wycieczkowemu towarzystwa Cunard.

Węgierski rząd przejmuje hutę, w której doszło do wycieku

Węgierski parlament przygniatającą większością głosów wyraził zgodę na przejęcie przez państwo kontroli nad firmą MAL Zrt, z której zakładu w Ajka 4 października wyciekł czerwony szlam. Wcześniej węgierska policja zatrzymała na 72 godziny Zoltana Bakonyia, syna jednego z właścicieli i dyrektora generalnego MAL. W poniedziałek poinformowano też o kolejnej ofierze katastrofy ekologicznej, tym samym jej tragiczny bilans wzrósł do ośmiu osób. Rannych zostało już ponad 120. Powiększające się pęknięcie ściany w uszkodzonym zbiorniku wciąż grozi kolejnym wyciekiem.