Najnowsze

Najnowsze

Przed śmiercią zasadziła 30 mln drzew

Kenijska laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 2004 roku, i działaczka ekologiczna walcząca z dewastacją lasów afrykańskich Wangari Maathai zmarła w szpitalu w Nairobi, gdzie leczyła się na raka - podała w poniedziałek jej organizacja Ruch Zielonego Pasa.

Strzelanina w biurze CIA w Kabulu

Afgański pracownik ambasady USA w Kabulu zastrzelił Amerykanina i ranił drugiego, zanim sam został zabity. Do strzelaniny doszło w budynku zajmowanym przez CIA. Rzecznik ambasady oświadczył, że nie ustalono jeszcze motywów, jakimi kierował się napastnik.

Kierowca się znalazł. "W sztok pijany"

Po długich poszukiwaniach policjanci odnaleźli kierowcę ciężarówki, który tydzień temu wyjechał z towarem w trasę. Zaginięcie zgłosił jego szef ponieważ nie mógł się skontaktować z pracownikiem. - Znaleźliśmy go na parkingu przy stacji paliw. Był w sztok pijany - opowiadają funkcjonariusze.

Bus wjechał w tira. Dwie osoby zginęły

Dwie osoby nie żyją, a dwie zostały ranne po tym, jak osobowy bus najechał na tira stojącego w kolejce do przejścia granicznego w Dorohusku (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12. Jak poinformowała policja droga jest już przejezdna.

Kaczyński się nie połączył. "Komuś na tym zależało"

Jarosław Kaczyński wczoraj wieczorem czasu polskiego miał połączyć się za pośrednictwem telemostu z Polonią w Chicago i Toronto. Do spotkania jednak nie doszło. Zawiodła technika. Chociaż nie wszyscy w to wierzą. "Jeśli po dzisiejszym wydarzeniu tutaj na tej sali nie wierzymy we wrogie działanie sił antypolskich, to ja nie wiem" - mówił jeden z uczestników spotkania.

Poncyljusz nie chce sondaży

- Trzeba ileś tygodni przed wyborami po prostu dać sobie spokój - mówi o sondażach przedwyborczych Paweł Poncyljusz z PJN-u. O zakazie ich publikacji w trakcie kampanii wyborczej mówiła już przed kilkoma dniami Elżbieta Jakubiak. Polityk PJN przedstawia konkretne argumenty: niereprezentatywne próby, nieaktualne dane, rozbieżne wyniki, działanie na zlecenie partii i wpływanie na wyborców.

Rodzina Putina na "rodzinnym dworze" Berlusconiego

Powiązania gospodarcze, interes narodowy, czy stosunki Unia - Rosja. Wszystko to blednie w obliczu wielkiej atencji, jaką darzą siebie premierzy Silvio Berlusconi i Władimir Putin. Rodzina tego drugiego co chwila wylatuje na Sardynię, gdzie na koszt Włocha odpoczywa, a Putin "przyciska" Gazprom, żeby płacił więcej inwestorom ze słonecznej Italii. "Wszystko, co dzieje się na niższych szczeblach jest tylko na pokaz", komentuje stan włoskiej dyplomacji ambasador USA w Moskwie, w maju 2009 i lutym 2010 roku - donosi portal WikiLeaks.

Seremet oszczędza. 82 prokuratury do zamknięcia

Z mapy Polski mogą zniknąć 82 prokuratury. Wytypowano te, w których pracuje od trzech do pięciu oskarżycieli oraz jednostki działające w miejscowościach, w których nie ma sądu. Powód: brak pieniędzy. Prokuratorzy protestują.

Nazistowski zbrodniarz szpiegiem RFN

Nazistowski zbrodniarz Walter Rauff pracował na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku dla zachodnioniemieckiego wywiadu w Ameryce Południowej - poinformował w niedzielę niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

"Polska znów stawia na uciskanie Białorusinów"

Polska, tak jak w latach międzywojennych "znów stawia na uciskanie białoruskiej diaspory" stwierdziła białoruska telewizja państwowa. Skrytykowała również ambasadora RP w Mińsku Leszka Szerepkę za jego wypowiedź o sytuacji tej mniejszości w Polsce. To kolejny materiał w państwowych mediach białoruskich ukazujący w negatywnym świetle Polskę i atakujący personalnie m.in. szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Kaczyński na dużym ekranie

"Lider" - to tytuł trwającego czterdzieści minut filmu dokumentalnego o politycznej drodze Jarosława Kaczyńskiego, którego premiera odbędzie się w poniedziałek w jednym ze stołecznych kin. – Będzie prezentowany w trakcie kampanii w terenie podczas spotkań z wyborcami - powiedział "Rzeczpospolitej" jeden ze sztabowców PiS.

"Byliśmy więzieni nie za czyny, lecz narodowość"

- Od samego początku byliśmy przetrzymywani tylko dlatego, że jesteśmy Amerykanami - oświadczyli Joshua Fattal i Shane Bauer, skazani w Iranie za szpiegostwo. W niedzielę wrócili do kraju. Opowiedzieli także o trudnych warunkach w więzieniu, w którym spędzili dwa lata.

Są cięcia, to nie będzie wiadomości

Grupa ok. 50 osób przerwała nadawanie programu informacyjnego greckiej telewizji państwowej NET w proteście przeciw rządowemu planowi oszczędności. Na plan wnieśli transparent "Obalamy mur milczenia", skandując przy tym hasła m.in. przeciw cięciom w oświacie. Gorąco było też pod budynkiem parlamentu. Zgromadziło się pod nim 2 tys. demonstrantów.

Gaz łupkowy ponad podziałami

Jest ciche porozumienie PO i PiS w sprawie ustawy o gazie łupkowym, która może zostać uchwalona jeszcze w tym roku - informuje "Rzeczpospolita". Przepisy ułatwią rozpoczęcie wydobycia i określą ile zarobi państwo.

Ostatnia taka walka

Dwadzieścia tysięcy widzów przybyło do zabytkowej areny Monumental w Barcelonie, by zobaczyć ostatnią w Katalonii korridę. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka, a u "koników" można było kupić je, za bagatela, 1600 euro. Do walki z bykiem stanął nie byle kto, tylko sam Jose Tomas.

Góralski foxtrot przekonał jury, widzów nie porwał

- Siedziałam i czułam się jak w innym świecie - usłyszał od Iwony Szymańskiej-Pavlović Stanisław Karpiel-Bułecka, ale widzowie programu "Taniec z Gwiazdami" czuli się zupełnie inaczej i postanowili, że to właśnie góral odpadnie z show. Tak zakończył się czwarty odcinek widowiska TVN.

Będą mogli zestrzelić samolot

10 lat po atakach 11 września nowojorska policja (NYPD) rozpoczęła prace nad utworzeniem własnej jednostki antyterrorystycznej, która w razie potrzeby może nawet zestrzelić samolot - powiedział szef NYPD Ray Kelly w niedzielnym wywiadzie dla stacji telewizyjnej CBS.

Kanary drżą przed wulkanem

Lokalne władze należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich ogłosiły w weekend stan pogotowia na wypadek erupcji wulkanu na najmniejszej i najbardziej na południe wysuniętej wyspie archipelagu - Hierro.

Rosja i Ukraina dogadały się ws. gazu?

- Rosyjsko-ukraińskie rozmowy w sprawie dostaw gazu dla Ukrainy przyniosły postęp - poinformowała administracja prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Dzień wcześniej szef państwa ukraińskiego spotkał się w Rosji z prezydentem tego kraju Dmitrijem Miedwiediewem oraz premierem Władimirem Putinem.

Papież szczęśliwy. Niemcy rozczarowani

Benedykt XVI zakończył w niedzielę wieczorem czterodniową wizytę w swoich ojczystych Niemczech. W "kraju reformacji" głowa Kościoła katolickiego spotkała się z przedstawicielami innych chrześcijańskich odłamów kościoła, z Żydami i muzułmanami. W czasie ostatniej mszy papież był "groźny" i pouczał, ale w niemieckich mediach pisze się o rozczarowaniu wizytą, która niczego w kraju nie zmieniła i nie zmieni.

NATO zbombardowało Syrtę

Lotnictwo NATO przeprowadziło w niedzielę ataki na nadmorskie miasto Syrta w celu wsparcia sił Narodowej Rady Libijskiej (NRL), próbujących przejąć kontrolę nad tym jednym z ostatnich bastionów zwolenników Muammara Kaddafiego.

Kutz: Kaczyński śmierdzi PRL-em

- On śmierdzi PRL-em. To jest zawodowy dygnitarz partyjny, który nie ma i nigdy nie miał styku z życiem - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 o Jarosławie Kaczyńskim kandydat na senatora Kazimierz Kutz. Jak podkreślił w obecnej kampanii wyborczej, która według niego jest bardzo słaba, pozytywnie wyróżniają się dwaj politycy: Janusz Palikot i Donald Tusk.

Pożar zabytkowej kamienicy

Ponad 30 strażaków walczyło z ogniem, który pojawił się w niedzielę po godzinie 14 w jednej z opuszczonych, zabytkowych kamienic w centrum Poznania. Budynek, który spłonął, należał w przeszłości do dawnego sołtysa znajdującej się w tym miejscu wsi Łazarz. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Zdjęcia z miejsca zdarzenia do redakcji Kontaktu 24 przesłali nasi internauci.

Kontrowersyjna ustawa: Jest podpis, ale będzie i Trybunał

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej - poinformowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta. Dodano, że po ogłoszeniu tej ustawy w Dzienniku Ustaw prezydent wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego, w trybie kontroli następczej.

Antyromskie zamieszki. 120 zatrzymanych

Podpalone domy i samochody, ponad 120 zatrzymanych, krajobraz jak po bitwie - to skutki antyromskich zamieszek, do których doszło w bułgarskiej wsi Katunica w nocy z soboty na niedzielę.

Największe lotnisko świata będzie wielkości wyspy

Pekin rozpoczął budowę nowego megalotniska o wielkości Bermudów, które będzie miało 9 pasów startowych. Kiedy Daxing zostanie otwarte w 2015 roku będzie największym portem lotniczym świata obsługującym 370 tysięcy pasażerów dziennie.

"Wyobraźcie sobie, co się wydarzy, gdy będziemy rządzili"

- Jako klub opozycyjny, który nie zapowiadał żadnych szumnych akcji pisania ustaw, złożyliśmy w lasce marszałkowskiej ponad 120 dobrych ustaw - mówił szef SLD Grzegorz Napieralski do wyborców na spotkaniu w Krakowie-Nowej Hucie. - Wyobraźcie sobie, co się wydarzy, gdy będziemy rządzili, jak wiele będzie tych ustaw, ale i jak dobre one będą - dodał.

Pawlak popedałował po głosy

- Warto popularyzować kolarstwo. To dobra rozrywka i okazja, by poprawić kondycję - przekonywał podczas spotkania z cyklistami szef PSL Waldemar Pawlak. Wymieniał też Polaków zasłużonych dla tego sportu.

Rząd chce zakopać "przedszkolny rozziew"

- Przygotowujemy decyzję o przynajmniej częściowej subwencji z budżetu państwa, która pozwoli na obniżenie ceny, jaką płacą rodzice posyłający dzieci do przedszkoli - zapowiedział w niedzielę w Giżycku premier Donald Tusk. Jak dodał w skali kraju, jeśli chodzi o opłaty jest "gigantyczny rozziew".