Najnowsze

Najnowsze

Małkowski przed sądem ws. seksafery

Przed Sądem Rejonowym w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie) rozpoczął się w piątek proces byłego prezydenta Olsztyna Jerzego Małkowskiego oskarżonego w tzw. seksaferze. Na rozprawie nie ma jednak pokrzywdzonych w sprawie kobiet.

Bankierzy odreagowują kryzys na ringu

Bitwa z kryzysem przeniosła się na ring. W Hongkongu zorganizowano walki bokserskie z udziałem bankierów, finansistów i specjalistów od funduszy hedgingowych.

Nie chcą "obcych" w nowej Libii

Nie ma już "pretekstu" dla kontynuowania interwencji NATO w Libii - twierdzi Iran. Przebudowa kraju powinna odbywać się pod nadzorem ONZ, a nie "obcych mocarstw" - przekonują Chiny. Teheran i Pekin mówią o nowej erze w historii Libii, podobnie jak Hillary Clinton. Ale inaczej to sobie wyobrażają.

USA formalnie oskarżają Iran o terroryzm

Amerykański sąd formalnie oskarżył dwóch Irańczyków o udział w spisku na życie ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA. Jeden z nich przebywa w amerykańskim areszcie, drugi jest na wolności. Iran stanowczo odrzuca oskarżenia Amerykanów jako "śmieszne i bezpodstawne".

Miller to "najgorszy koszmar"

- W najgorszych koszmarach nie przewidywałem, że szefem klubu SLD może zostać Miller - powiedział w TVN24 Sławomir Kopyciński, tłumacząc swoje odejście z Sojuszu. Według niego, miejsce dla ludzi lewicy jest tylko w Ruchu Palikota, mimo że jeszcze niedawno nazywał go "wysłannikiem Tuska, który chce zagarnąć elektorat SLD".

Raport: Komórki nie powodują raka

Używanie telefonów komórkowych nie powoduje wzrostu ryzyka zachorowania na raka - wynika z badań przeprowadzonych przez duńskich naukowców. Badaniom poddano ponad 350 tys. osób. Wyniki opublikowano na stronie internetowej "British Medical Journal".

"Nie zabijajcie go. Potrzebujemy go żywego"

Leżący na jezdni Muammar Kaddafi i rebelianci wykrzykujący "Nie zabijajcie go! Nie zabijajcie go! Potrzebujemy go żywego!" - to jedna ze scen ujawnionego kolejnego filmu amatorskiego zrobionego tuż po pojmaniu dyktatora.

Chorwacja zasypana śniegiem

Gruba warstwa śniegu pokryła drogi w północnej Chorwacji. Opady sparaliżowały transport. Kierowcy stoją w gigantycznych korkach. Samochody ciężarowe i autokary bez łańcuchów na kołach były bez szans.

14 osób rannych w wypadku autokaru

14 osób zostało lekko rannych w wypadku autokaru, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Grębów na Podkarpaciu. Autokar wjechał w nowowybudowaną wysepkę na rondzie.

Został zabity po pojmaniu? Oficjalna wersja nie przekonuje

Muammar Kaddafi zmarł od rany odniesionej w głowę podczas strzelaniny w czasie jego pojmania - tak brzmi oficjalna wersja śmierci dyktatora. Jednak twierdzenia Narodowej Rady Libijskiej budzą duże wątpliwości, zwłaszcza jeśli przyjrzeć się nagraniu zrobionemu niedługo po pojmaniu Kaddafiego - zwracają uwagę zachodnie media. Kaddafi porusza się tam jeszcze o własnych siłach, choć już w tym momencie - jeśli wierzyć oficjalnej wersji - powinien być ciężko ranny w głowę i w nogi. Natomiast na ujawnionym kilka godzin później zdjęciu jego ciała widać wyraźnie w lewej skroni dyktatora otwór po kuli.

Giertych przegrał ws. obelg w sieci

Wydawca nie jest odpowiedzialny za treść wpisów internautów na forach - uznał warszawski sąd i oddalił pozew Romana Giertycha o naruszenie jego dóbr osobistych obraźliwymi wpisami na portalu fakt.pl. Wyrok nie jest prawomocny.

PiS - kierunek "rozsądny konserwatyzm"

Konserwatywna, a nie radykalna – taki ma być wizerunek partii budowany m.in. dzięki pomysłom z kampanii. Władze PiS będą przekonywać posłów do zmiany retoryki - informuje "Rzeczpospolita". Robocze hasło to "rozsądny konserwatyzm".

Agencje ratingowe pogrążą Sarkozy'ego?

W 2012 roku zdecyduje się polityczna przyszłość Nicolasa Sarkozy'ego. Francuzi pójdą do urn w wyborach prezydenckich. Obecne notowania Sarkozy'ego są rekordowo złe. Prezydenta pogrążają obawy obywateli o stan gospodarki Francji i przyszłość strefy euro. W takiej sytuacji groźba agencji ratingowej Moddy's, że rozważy odebranie Francji najwyższej oceny, może ostatecznie zaważyć na losie Sarkozy'ego.

Pierwszy i jedyny, a już zarysowany

Japońskie linie ANA przyznały się do wizerunkowej wpadki z udziałem ich premierowego Dreamlinera. Należący do Japończyków pierwszy na świecie seryjny B787 został zarysowany podczas manewrowania na lotnisku. Samolot uderzył silnikiem w trap dla pasażerów i ma niewielkie uszkodzenia.

"Jobs odmówił poddania się operacji"

- Steve Jobs żałował, że po wykryciu raka trzustki odmówił poddania się operacji, która na wczesnym etapie mogła uratować mu życie. Uznał wtedy, że byłaby zbyt inwazyjna – powiedział telewizji CBS News biograf szefa Apple Walter Isaacson. Jobs żałował też decyzji o zastosowaniu terapii alternatywnych.

"Słowo polityka nic nie warte, zwłaszcza Ryszarda Kalisza"

- Kalisz wystawił nas do wiatru. Nie miałem w zanadrzu nikogo. Rozmawiałem i z Joasią Senyszyn, i innymi politykami. Wszyscy się śmiali i mówili: "Przecież wy w ogóle nie wejdziecie do parlamentu." - mówi Piotr Tymochowicz w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times". Współpracownik Janusza Palikota opowiada w wywiadzie o kulisach niezwykle udanej kampanii wyborczej.

Latorośle polityków. Radość i zgryzota

Dla polityka własne dziecko może być powodem do radości jak i wstydu. Czasem potomek może pomóc w walce o poparcie narodu, czasem wręcz przeciwnie. Nicolas Sarkozy właśnie znów został tatą, być może pomoże mu to w podreperowaniu gasnącej popularności.

Libia, prawdziwa wojna dronów

Podczas wojny były niezauważalne, ale najprawdopodobniej odegrały w niej bardzo dużą rolę. Amerykańskie samoloty bezzałogowe, od momentu pojawienia się nad Libią wykonały rekordową ilość nalotów na siły Muammara Kaddafiego. Przez sześć miesięcy było ich trzy razy więcej, niż od początku roku w Pakistanie.

"Ten dzień to święto narodowe"

- To najlepsza wiadomość, jaką usłyszałem od 40 lat. Jestem bardzo szczęśliwy. Cały naród libijski jest zadowolony z tego powodu, wszyscy wyszli na ulicę i obchodzimy ten dzień jako święto narodowe - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" libijczyk mieszkający w Polsce Husain Benamer. I podkreślił, że Kaddafi zginął podczas próby odbicia go przez wierne mu siły. - Na pewno nie była to żadna egzekucja. To jest pewna informacja - powiedział Benamer.

Quo Vadis świecie arabski?

Muammar Kaddafi nie żyje. To finał libijskiej rewolucji. Teraz trzeba odbudować kraj. Sąsiedzi Libii, którzy również w drodze rewolucji pozbyli się swoich dyktatorów, pomimo upływu miesięcy, są nadal dalecy od stabilizacji. W Tunezji zbliżają się pierwsze wybory, podobnie w Egipcie.

Koniec miesięcy nalotów?

- W piątek odbędzie się spotkanie NATO, na którym zapadnie decyzja, kiedy i w jaki sposób zakończyć operację ochrony ludności cywilnej w Libii - oświadczył sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Jednocześnie ocenił, że misja sojuszu jest sukcesem.

"Rozmowa Rymanowskiego" 20.10

Czwartek, 20.10 - To najlepsza wiadomość, jaką usłyszałem od 40 lat. Jestem bardzo szczęśliwy. Cały naród libijski jest zadowolony z tego powodu, wszyscy wyszli na ulicę i obchodzimy ten dzień jako święto narodowe - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" libijczyk mieszkający w Polsce Husain Benamer. I podkreślił, że Kaddafi zginął podczas próby odbicia go przez wierne mu siły. - Na pewno nie była to żadna egzekucja. To jest pewna informacja - powiedział Benamer.

"Kropka nad i" 20.10

Czwartek, 20.10 - Leszek Miller ma bardzo silne parcie na władzę. To jest sprawa charakteru, drogi życia, która cały czas dotyczyła obszaru władzy - tak Józef Oleksy (SLD) tłumaczy, dlaczego wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dawny lider Sojuszu zdecydował się kandydować na stanowisko szefa klubu parlamentarnego partii. Były premier dodał, że był pewien, że Miller będzie ubiegał się o tę rolę.

"Libia może liczyć na Amerykę"

- Libijczycy mogą liczyć na Amerykę. Pomożemy temu krajowi pójść naprzód - powiedział prezydent USA Barack Obama w specjalnym oświadczeniu wydanym po śmierci Muammara Kaddafiego. Obama nazwał śmierć dyktatora ostatecznym końcem jego reżimu i wezwał nowe władze Libii do stworzenia demokratycznego systemu zapewniającego prawa wszystkim obywatelom.

"Leszek Miller ma bardzo silne parcie na władzę"

- Leszek Miller ma bardzo silne parcie na władzę. To jest sprawa charakteru, drogi życia, która cały czas dotyczyła obszaru władzy - tak Józef Oleksy (SLD) tłumaczy, dlaczego wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dawny lider Sojuszu zdecydował się kandydować na stanowisko szefa klubu parlamentarnego partii. Były premier dodał, że był pewien, że Miller będzie ubiegał się o tę rolę.

"Inauguracja Sejmu to nie jest show premiera"

- Prezydent nie zamierza ukraść show premierowi, inauguracja to nie jest show premiera. A w dniu wygłaszania przez premiera expose Bronisław Komorowski nie planuje żadnej aktywności - powiedział w "Tak jest" w TVN24 doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, pytany czy wystąpienie prezydenta podczas inauguracyjnego posiedzenia izb nie jest konkurencją dla Donalda Tuska. Nałęcz podkreślił też, że "od wystąpienia prezydenta do expose minie prawie miesiąc", więc nie może być mowy o konflikcie.

Grecy przyjęli kolejny plan oszczędności

Parlament Grecji zatwierdził rządowy plan oszczędności budżetowych, przewidujący redukcję płac i zwiększenie podatków, co jest koniecznym warunkiem otrzymania pomocy finansowej z zewnątrz.

"Jakieś Platformy, jakieś PiSy, no co to jest?"

Lewica musi opaść na dół, żeby się podnieść do góry. Ona jeszcze jest w opadaniu - skomentował w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa sytuację lewicy i SLD. Były prezydent krytycznie odniósł się do całej sceny politycznej. - Mamy na razie jakieś Platformy, jakieś PiSy, no co to jest? Ruch Palikota, no co to? O czym tu mówić? - pytał były prezydent.

"To jest cud natury. Zagłosujemy i zwyciężymy"

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Lechem Wałęsą i Aleksandrem Kwaśniewskim podpisali w czwartek w Warszawie deklarację, w której apelują do Polaków o oddawanie głosów na Mazury w konkursie "7 Nowych Cudów Natury". "To jeden z prawdziwych skarbów naszego kraju. My, Polacy, wiemy o tym już od dawna" - czytamy w deklaracji.