Najnowsze

Najnowsze

Demonstracja przeciwko "polskim obozom"

Demonstracja przed siedzibą "Wall Street Journal". Grupka Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia protestowała przeciwko użyciu przez dziennikarzy tej gazety sformułowania "polski obóz koncentracyjny" oraz "polskie obozy".

Niesiołowski: Niektórzy posłowie przestraszyli się ekskomuniki

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO wątpi, czy ustawa o in vitro zostanie w ogóle uchwalona. - Na niektórych kolegach groźba ekskomuniki zrobiła duże wrażenie - przyznał. Głos odnośnie in vitro ma też zabrać premier. Jeszcze w tym tygodniu - jak zapowiedział rzecznik rządu - Donald Tusk odniesie się do listu biskupów, w którym ta metoda leczenia bezpłodności została nazwana młodszą siostrą eugeniki.

Jak złapać cmentarnego pawia?

Od dwóch tygodni urzędnicy w Lubinie głowią się jak złapać pawia, który zamieszkał na tamtejszym cmentarzu. Jak dotąd udało się zrobić mu wiele zdjęć i napisać o nim na oficjalnym portalu miasta Lubin. Ptak najwyraźniej nie przejmuje się śledzącymi go urzędnikami i nie zamierza zmieniać lokum. O nowym mieszkańcu cmentarza w Lubinie poinformowali nas internauci.

Palikot na czele partii

Już dziś, a nie za kilka miesięcy Janusz Palikot złoży w sądzie wniosek o zarejestrowanie swojej własnej partii pod nazwą Ruch Poparcia. Jak twierdzi, robi to na wypadek przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Jedna ciężarówka odcięła drogę na Śląsku

Po nocnym uderzeniu ciężarówki w konstrukcję wiaduktu kolejowego nad ulicą Siemianowicką w Bytomiu bezterminowo zamknięto wiodącą tamtędy drogę krajową nr 94 - z Bytomia w stronę Krakowa. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Wielka dziura w "Costa Classica"

Wielka dziura w kadłubie - to wynik zderzenia dwóch statków, pasażerskiego i towarowego, do jakiego doszło w poniedziałek niedaleko portu w Szanghaju. Podczas wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Ponad 100 ton marihuany przejęte

Ponad 100 ton marihuany przejęły meksykańskie siły bezpieczeństwa w poniedziałek w mieście Tijuana blisko granicy z USA. Narkotyki spakowane były w 10 tys. paczek, które są nadal ważone, więc jego ilość może okazać się jeszcze większa. Wartość przechwyconych narkotyków wycenia się na ok. 340 mln dolarów

Megi zebrała krwawe żniwo

Potężny tajfun Megi przeszedł już przez Filipiny i przemieścił się nad wody Morza Południowochińskiego. W poniedziałkowym uderzeniu żywiołu zaginęło 10 osób. Według prognoz, Megi ma się kierować w stronę Chin i Wietnamu.

Ratował komórkę, utknął w toalecie

W muszli klozetowej utknęła ręka pewnego Chińczyka, który z otchłani toalety próbował uratować swój telefon komórkowy. Do akcji musieli wkroczyć ratownicy.

Axel Springer przeprasza Katarynę

We wtorek Axel Springer Polska na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" przeprosił blogerkę Katarynę. Internautka wytoczyła wydawcy nieistniejącego już "Dziennika" proces za to, że w maju 2009 r. gazeta - według niej - naruszyła jej dobra osobiste, ujawniając tożsamość blogerki.

Zablokowana krajowa "piątka"

Ruch z Poznania w kierunku Wrocławia został wstrzymany po tym, jak na drodze krajowej nr 5 koło stolicy Wielkopolski doszło do wypadku.

Królowa dostała kamień

Takiego prezentu brytyjska królowa Elżbieta II z pewnością jeszcze nigdy nie dostała. Monarchini otrzymała... kamień, jednak nie byle jaki. Fragment skały z kopalni, w której przez ponad dwa miesiące byli uwięzieni górnicy podarował Elżbiecie II prezydent Chile Sebastian Pinera.

Rosjanie opuścili gruzińską wieś

Po ponad dwóch latach od rosyjsko-gruzińskiej wojny, rosyjskie wojsko opuściło ostatnią gruzińską wieś Perewi. - Rosjanie opuścili (wieś). W Perewi nie ma już ani jednego rosyjskiego żołnierza - powiedział agencji Reutera rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili.

Mazur nie będzie zeznawał

Edward Mazur nie będzie składał żadnych oświadczeń w procesie o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały. Taką informację, jak pisze "Gazeta Wyborcza, przekazał warszawskiemu sądowi adwokat polonijnego biznesmena.

Premier obraził się na premiera

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan nie chce rozmawiać z szefem rządu Izraela Benjaminem Netanjahu. Z tego też powodu odmówił udziału w piątkowej konferencji na temat zmian klimatycznych w Atenach, jeśli pojawi się na niej Izraelczyk.

Żyd też przysięgnie Izraelowi

- Przysięgę lojalności wobec "żydowskiego, demokratycznego państwa Izrael" będą składać wszyscy kandydaci na obywateli, także Żydzi - poinformował rząd izraelski. To zmiana ubiegłotygodniowej decyzji, która wywołała protesty i oskarżenia o rasizm.

"Kara za negowanie Holokaustu to zła droga"

"L'Osservatore Romano" sprzeciwiło się propozycji prawnego ścigania negacjonizmu. Watykański dziennik ocenił, że wprowadzenie kar za negowanie holokaustu mogłoby przynieść skutek odwrotny od pożądanego. - Negowanie Shoah jest faktem bardzo poważnym i haniebnym, ale karanie na mocy prawa tego, kto wspiera takie tezy, a zatem ustalanie tego, co jest historycznie prawdziwe poprzez normę prawną, nie jest właściwą drogą - ocenia "L'Osservatore Romano".

Komórka w kieszeni, człowiek na talerzu

Trzymając telefon w kieszeni, mimochodem kreślimy dokładne mapy pokazujące nasze położenie. Dla policji i służb specjalnych to doskonałe narzędzie tropienia przestępców. Tyle, że ci nauczyli się już je obchodzić. Tropiony może być natomiast każdy uczciwy człowiek i to często bez względu na to, czy jest o coś podejrzany, czy nie jest. Bo takie jest prawo.

Wyciągnął górników, zostanie prezydentem?

Gwałtowny wzrost poparcia po udanej akcji wydobycia 33 górników spowodował, że chilijski minister górnictwa Laurence Golborne już teraz wymieniany jest jako kandydat na urząd prezydenta w przewidzianych na 2013 rok wyborach. Nadzorowanie całej akcji i związana z tym stała obecność polityka w mediach, a także pomyślne zakończenie operacji sprawiły, że poparcie dla Golborne'a gwałtownie wzrosło - z 16 proc. w lipcu, do 87 proc. w minionym tygodniu.

"Kropka nad i" 19.10

Wtorek, 19 października - Polacy chcą spokoju. Chcą państwa, które (...) nie jest uwikłane w niekończącą się wojnę polityczną - mówił w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak mówił, politycy zamiast nakręcać spiralę konfliktu, powinni przede wszystkim walczyć o porozumienie ponad podziałami, a w przyszłości prowadzić dyskusję na merytoryczne tematy na temat przyszłości Polski, a nie prowadzić wojnę między dwoma politykami na szczycie.

"To nie szantaż, to upomnienie dla posłów"

Poniedziałek, 18 października - Kościół nie przekroczył żadnej granicy. Ma prawo zabierać głos, a ten list nie jest lobbingiem, ani szantażem, tylko pouczeniem i upomnieniem dla niektórych posłów, którzy wyznają taki, a nie inny światopogląd - mówił w TVN24 Bolesław Piecha, autor ustawy zakazującej in vitro. - Ale prawo tworzymy dla wszystkich - odpowiadał Marek Balicki, autor najbardziej liberalnego projektu ustawy.

"To nie szantaż, to upomnienie dla posłów"

- Kościół nie przekroczył żadnej granicy. Ma prawo zabierać głos, a ten list nie jest lobbingiem, ani szantażem, tylko pouczeniem i upomnieniem dla niektórych posłów, którzy wyznają taki, a nie inny światopogląd - mówił w TVN24 Bolesław Piecha, autor ustawy zakazującej in vitro. - Ale prawo tworzymy dla wszystkich - odpowiadał Marek Balicki, autor najbardziej liberalnego projektu ustawy.

Jacek Kuroń ma swój plac

Wśród ulic i placów stolicy pojawił się dziś Plac Jacka Kuronia. Świadkiem odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników i działacza "Solidarności", na warszawskim Żoliborzu był Reporter 24, Arti.

Szef BOR zaprzecza zeznaniom funkcjonariuszy

Na lotnisku było dwóch funkcjonariuszy BOR-u - zapewniał w "Kropce na i" szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki. Zaprzecza tym samym zeznaniom dwóch funkcjonariuszy, którzy 10 kwietnia byli w Katyniu, żeby zabezpieczać wizytę prezydenta.

Wielki internetowy katalog dzieł zrabowanych Żydom

Informacje o dziesiątkach tysięcy dzieł sztuki zrabowanych Żydom przez nazistów zostały zgromadzone w jednym miejscu. Od poniedziałku w internecie jest dostępna baza danych zawierająca historię 20 tysięcy przedmiotów przejętych w okupowanej Francji i Belgii w latach 1940-1944.

Pracowali na maszcie. Jedna osoba nie żyje

Maszt telekomunikacyjny złamał się podczas naprawy. Dwóch mężczyzn runęło na ziemię. Jeden nie żyje, drugi jest ciężko ranny. Informację i zdjęcia z miejsca wypadku przysłał nam @Ryszard.

Klaus: Euro to bardzo drogi eksperyment

- Jestem przekonany, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy należy jak najszybciej zlikwidować albo radykalnie ograniczyć, jak tylko się da - powiedział prezydent Czech Vaclav Klaus. Euro natomiast zdaniem prezydenta jest eksperymentem za który trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę.

MAK przedstawi Klichowi cały raport

- Płk Edmundowi Klichowi zostanie zaprezentowana pełna treść raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej - poinformował rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Polak ma też otrzymać jedną kopię raportu. Klich przyleciał do Moskwy w poniedziałek.