Najnowsze

Najnowsze

Śledztwo ws. zatrzymania Kaczmarka umorzone

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie umorzyła śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez prokuratorów oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy zatrzymaniu m.in. Janusza Kaczmarka. Były szef MSWiA już zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Śledztwo ws. opinii o śmierci Pyjasa umorzone

Łódzka prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie opinii biegłych dotyczącej śmierci krakowskiego opozycjonisty Stanisława Pyjasa. - Żeby mówić o popełnieniu przestępstwa przez biegłych, należałoby wykazać, że świadomie opracowali nieprawdziwe opinie. Takiego wniosku wyprowadzić się nie da - powiedział rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

3 tys. żołnierzy USA pomoże Polakom w Ghazni

Stany Zjednoczone i Polska stworzą pięć nowych baz w afgańskiej prowincji Ghazni, a USA wyślą tam dodatkowo 3 tys. żołnierzy. Będzie to wielkie wzmocnienie sił koalicji w tej części Afganistanu, w której za bezpieczeństwo odpowiadają Polacy.

Dusili ją arafatką i sznurówką, bo "źle spojrzała"

Bili pięściami po twarzy, dusili na przemian arafatką i sznurówką, wyrywali włosy, wykręcali ręce, poniżali, a na koniec okradli. Trójka nastolatków zaatakowała swoją 13–letnią koleżankę. Powód? Źle na nich spojrzała w windzie. Pobita dziewczynka trafiła do szpitala.

Dostały solarium. Spędzają w nim całe dnie

Na co dzień wesołe i energiczne, skaczą, biegają i zastygają w niepodrabialnej, pionowej postawie. Zimą preferują pozycję poziomą. Surykatki, bo o nich mowa, niełatwo znoszą niskie temperatury. Te z warszawskiego zoo dogrzewają się pod specjalnymi lampami. Podglądała je kamera tvnwarszawa.pl.

Phenian buduje drony-kamikaze. Wzoruje się na Amerykanach

Armia Korei Północnej pracuje nad bezzałogowymi samolotami kamikaze. Miałyby one być użyte do ataku na siły Korei Południowej stacjonujące na przygranicznych wyspach - informuje wydawany w Korei Południowej dziennik "Chosun Ilbo".

Po incydencie z detergentem trafiła do monitorowanej celi

Matka Magdy będzie lepiej pilnowana w areszcie. Katarzyna W. po incydencie z detergentem trafiła do monitorowanej celi, gdzie będzie przebywać z dwoma innymi współosadzonymi. Stało się tak, choć areszt nie potraktował rzekomego połknięcia przez kobietę proszka do mycia naczyń jako próby samobójczej. Pogotowie, które przyjechało na miejsce, nie stwierdziło zagrożenia życia. - Nic się nie stało - podsumował dyrektor pogotowia.

Po debacie ws. ACTA rząd przedstawił swoje zobowiązania

Opublikowanie jeszcze dziś całej dokumentacji w sprawie ACTA będącej w dyspozycji strony polskiej - to jedno ze zobowiązań rządu po poniedziałkowej debacie nt. ACTA. Pełną listę przedstawiło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Amerykanie wyślą do Korei marines

Część żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej stacjonujących obecnie w bazie na Okinawie trafi do Korei Południowej. USA i ich południowokoreański sojusznik nie kryją, że marines mają m.in. za zadanie odstraszać Koreę Północną.

200 kilometrów na łyżwach. Wznowią wyścig po kanałach

Dzięki mroźnej zimie po raz pierwszy od 15 lat mogą odbyć się tradycyjne zawody łyżwiarskie w Holandii. Elfstedentocht, czyli Wyścig Jedenastu Miast odbywa się na trasie długości 200 km i wiedzie kanałami, które łączą jedenaście miast Fryzji. Wolontariusze w całym kraju już pomagają przygotować trasy.

"Kochamy Matkę Suu". Kampania róż

Birmańska laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, której partia wystartuje w kwietniowych wyborach uzupełniających do parlamentu, rozpoczęła we wtorek kampanię wyborczą.

"Asad chce wykończyć to miasto"

Siły wierne reżimowi Baszara el-Asada wznowiły we wtorek rano ostrzał miasta Hims na zachodzie Syrii - poinformowali działacze praw człowieka oraz mieszkańcy. Według opozycji, atak na miasto ma na celu pokazanie Moskwie, że Asad kontroluje sytuację w kraju. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w poniedziałek w Syrii zginęło 98 osób.

Madonna na Narodowym

Pod koniec maja Madonna wyruszy w kolejną trasę koncertową. Do Warszawy zawita 1 sierpnia. Jej show będzie można obejrzeć na Stadionie Narodowym. Sprzedaż biletów ruszy 17 lutego.

Pierwsze nagranie Chopina. Głos kanclerza Bismarcka

W zabytkowym laboratorium Thomasa Edisona odnaleziono 17 unikalnych woskowych cylindrów, m.in. z jedynym znanym nagraniem głosu kanclerza Rzeszy Otto von Bismarcka, a także - jak wszystko na to wskazuje - pierwszym nagraniem utworu Fryderyka Chopina - pisze "New York Times".

Piramidy okiem astronautów

Zorza polarna na półkuli północnej, widok stolicy Argentyny Buenos Aires oraz egipskich piramid w Gizie - takie zdjęcia zrobili astronauci, którzy przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Okrąża ona Ziemię średnio co 90 minut. Od momentu powstania zrobiła to już ponad 60 tys. razy.

Dwóch nauczycieli molestowało uczniów. Zwolnili wszystkich

88 nauczycieli i 40 pracowników pomocniczych Miramonte Elementary School w Los Angeles zostanie zastąpionych nowym personelem po tym, jak dwóch nauczycieli pracujących w tej szkole zostało aresztowanych za czyny lubieżne - donosi Fox News.

Skazani za stalking, wszyscy na wolności

Przez pół roku polskie sądy skazały dziewięć osób za stalking, czyli uporczywe nękanie. Jednak żaden ze sprawców nie został pozbawiony wolności - pisze "Rzeczpospolita".

Będzie nowe skrzydło w Platformie?

Platforma Obywatelska ma mieć nową, liberalną frakcję. Zamierza ją powołać szóstka młodych posłów PO. Chcą w ten sposób walczyć o wolny rynek i swoją pozycję w partii - pisze "Rzeczpospolita".

Leszcze fit czy wygrzbiecone? Spór o herb

Radni z Giżycka mają do rozstrzygnięcia trudną kwestię: czy trzy leszcze w herbie miejskim mają być chude, czy grube. Aktualnie są grube, ale przygotowując się do obchodów 400-lecia Giżycka odkryto, że przed 1989 r. leszcze były chude. Teraz Urząd ma dylemat. Postanowiono jednak przeprowadzić sondę i rozstrzygnąć, które ryby w herbie prezentują się lepiej.

"Czy stoi za tym Bóg, czy stoją za tym cuda?"

Cud - bardzo często używa się tego słowa wobec osób w stanie krytycznym albo ciężko chorych, które w zaskakujący sposób odzyskują zdrowie i życie. Tylko czy to rzeczywiście cud, czy też raczej braki w wiedzy medycznej, które ograniczają lekarzy i pacjentów w zrozumieniu tego, co się stało? Zdania w tej kwestii są podzielone. Na pytanie, ile jest cudów w medycynie, a ile medycyny w cudach próbowali odpowiedzieć reporterzy "Czarno na Białym".

"Europa" w ogniu

Kilkanaście zastępów strażackich walczyło z ogniem, który wybuchł nad ranem w hotelu "Europa" w Starachowicach. Ewakuowano kilkanaście osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

"Europa potrzebuje sojuszu Francji i Niemiec"

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapewnili w poniedziałek, że mają poczucie wspólnej odpowiedzialności za los zmagającej się z kryzysem UE. Europa potrzebuje "bezwarunkowego sojuszu" Francji i Niemiec - podkreślili w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF i francuskiej France 2.

"To agresja i eskalacja prowokacji Londynu"

- W tym momencie książe piratów jest już w Argentynie. Kiedy mówimy w Argentynie, mamy na myśli Malwiny. To agresja i eskalacja prowokacji rządu Zjednoczonego Królestwa - powiedział Fernando Esteche, lider grupy Quebracho o wizycie Jego Wysokości Księcia Cambridge Williama na Falklandach. Konflikt między Argentyną a Wielką Brytanią opowiadają reporterzy programu "Polska i Świat".

Jak odzyskać twarz po ACTA?

Polska na razie nie ratyfikuje ACTA, ale też nie wycofa swojego podpisu spod dokumentu - to główny przekaz poniedziałkowej siedmiogodzinnej debaty premiera ze środowiskiem internetowym. Zdaniem komentatorów, nie ma wątpliwości, że szef rządu te nieco spóźnione konsultacje próbował wykorzystać, by uratować swoją twarz. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Polska i Świat".

Przyspieszają wybory w Egipcie

Szef egipskiej centralnej komisji wyborczej (CKW) powiedział, że wybory nowego prezydenta zostaną przyspieszone. Pierwotnie były wyznaczone na lipiec. Na razie nie podano nowej daty.