Najnowsze

Najnowsze

Za wejście na komin grozi im więzienie

13 aktywistów Greenpeace, którzy w ramach protestu okupowali w poniedziałek chłodnię kominową Elektrowni Turów w Bogatyni (Dolnośląskie), zostało zatrzymanych przez policję. We wtorek wszyscy zostaną przesłuchani. Prawdopodobnie usłyszą zarzuty.

Może będzie "mapa drogowa". Ostatecznej decyzji na pewno nie

- Jesteśmy bliżej, ale nie mogę powiedzieć, że jesteśmy już po rozmowach i po decyzji - zdradził w Polskim Radiu Grzegorz Schetyna komentując rozmowy koalicjantów dotyczące kształtu reformy emerytur. Jego zdaniem dziś premier i wicepremier przedstawią "mapę drogową" dochodzenia do zmian w systemie emerytalnym. To kwestia czasu - zapewniał, też w radiu publicznym Jan Bury z PSL. - Pewne kwestie mają zostać w najbliższym czasie doprecyzowane, między innymi przez resort pracy i ministerstwo finansów.

HRW: Rebelianci także stosują brutalne metody

Oddziały Wolnej Armii Syryjskiej wycofały się z ważnego miasta Dajr az-Zaur na wschodzie kraju, a w Damaszku powstańcy w zamian za więźniów oraz ciała zabitych bojowników i cywilów uwolnili generała wojsk reżimowych. Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch ostrzega zaś, że niektóre zbrojne ugrupowania syryjskiej opozycji dopuszczały się poważnych przestępstw, m.in. porywały i torturowały członków sił rządowych.

Asteroidę wysadzić bombą. Naukowcy idą śladem kina

Amerykańscy naukowcy wiedzą, jak chcieliby ratować Ziemię przed uderzeniem asteroidy. - Bomba atomowa, odpowiednio wycelowana, może ocalić Ziemię przed tragicznym w skutkach zderzeniem - stwierdzają po symulacji takiego spotkania. Pomysł to zresztą nie nowy, bo zastosował go już Bruce Willis w filmie "Armageddon".

Ekshumacja ciała Kurtyki w obecności bliskich

Po blisko czterech godzinach na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie zakończyła się ekshumacja zwłok Janusza Kurtyki. Na miejscu pracowali m.in. prokuratorzy i inspektor sanitarny. Cmentarz był zamknięty, a wejść pilnowała żandarmeria wojskowa. Przy ekshumacji byli obecni też członkowie rodziny Janusza Kurtyki. - Prokuratorzy nie mają wątpliwości co do tożsamości zwłok - powiedział prok. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury wojskowej.

Łysy chce zjednoczenia związków Polaków

Szef uznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Łysy zaproponował przeprowadzenie w przyszłym roku wspólnego zjazdu obu organizacji Polaków na Białorusi i ich zjednoczenie.

Krater po zamachu wciąż straszy w centrum Oslo

Budowlańcy wciąż starają się naprawić szkody, jakie wyrządził zamach terrorystyczny w Oslo w 2011. W miejscu, w którym wybuchła podłożona przez Andersa Brevika bomba, nadal widać ogromną dziurę w ziemi.

Eksplodują bomby i samochody - pułapki

Liczba zabitych w skoordynowanych atakach przeprowadzonych w kilku miastach Iraku wzrosła do 43. Ponad 230 osób zostało rannych - podały źródła policyjne i medyczne. Do serii ataków dochodzi na tydzień przed szczytem Ligi Arabskiej w Bagdadzie.

"Słucham ptaszków, obserwuję wiewiórki"

Pierwszy dzień wiosny to dobry czas na spacer. Wie o tym prezydent Bronisław Komorowski, który o poranku wybrał się do Łazienek Królewskich. Nie był to jednak normalny spacer, a podróż do pracy. Prezydent zrezygnował tym razem z limuzyny. Jak zapewnił reporterkę TVN24, robi tak kilka razy w tygodniu. - Codziennie nie ma takiej możliwości - stwierdził.

Zostało ich tylko 55. Giną najrzadsze delfiny świata

Populacja najmniejszych i najrzadszych na świecie delfinów w ciągu ostatnich siedmiu lat spadła o połowę - alarmują nowozelandzcy naukowcy. Według ich badań zostało już tylko 55 delfinów Maui. Zwierzęta cały czas giną, zaplątując się w sieci rybackie rozciągane w wodach przybrzeżnych Nowej Zelandii.

Wiatr do 110 km/h. "Cały nasz dom się trząsł"

Tornado spustoszyło miasto Townsville w australijskim stanie Queensland. Mieszkańcy są zdania, że wyrządziło szkody większe niż cyklon tropikalny Yasi, który jest uważany za najsilniejszy, jaki kiedykolwiek nawiedził Australię.

Piasek w oczy polskich żołnierzy. "Pył jest wszędzie"

Burza piaskowa, która w ostatnich godzinach przeszła przez Afganistan, skutecznie utrudniła życie m.in. polskim żołnierzom w bazie Ghazni położonej na wschodzie kraju. "Jestem tutaj kilkanaście miesięcy i nie spotkałem się ze zjawiskiem atmosferycznym na tak dużą skalę" - relacjonuje w liście do redakcji Kontaktu 24 jedna z przebywających w bazie osób. Na dowód - dołącza również zdjęcia

Odkopali jedną, ofiar jest pięć

Czterej turyści ze Szwajcarii i ich francuski przewodnik zginęli pod lawiną, która zeszła w poniedziałek na północy Norwegii - podała lokalna policja. Jedną osobę uratowano. W akcji uczestniczyło 30 ratowników z psami, wysłano też śmigłowce, a nawet myśliwce F-16.

Oglądali filmy z Egiptu. Grozi im 10 lat więzienia

Sześciu mieszkańców Zimbabwe zostało oskarżonych o planowanie obalenia rządu i nawoływania do powstania, po tym jak zostali złapani na oglądaniu materiałów wideo z "Arabskiej Wiosny". Grozi im do 10 lat więzienia lub 2 tys. dolarów grzywny - informuje CNN.

Lekarze boją się łaciny. Zapłaci pacjent

Lekarze przestali wypisywać na receptach łacińskie nazwy składników leków. Boją się kar finansowych. Przyniesie to państwu oszczędności, ale pacjenci będą mieli mniejszy wybór przy zakupie leków - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". To efekt nowego rozporządzenia ws. wzorów recept, które weszło w życie dwa tygodnie temu.

"To teatr. I kompromis będzie"

- Ależ oczywiście, że będzie kompromis w tej sprawie - uważa Beata Kempa z Solidarnej Polski odnosząc się do ustaleń koalicjantów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego ws. reformy emerytalnej. W programie "Jeden na Jeden" w TVN24 przekonywała, że w tej sprawie "nie miała żadnych wątpliwości".

Nowe dowody zagrożone, Polska może stracić miliony

Nowe dowody elektroniczne mają trafić w nasze ręce w lipcu przyszłego roku. Termin ten jest jednak - jak ustalili reporterzy "Czarno na Białym" - poważnie zagrożony. Jeśli obawy się urzeczywistnią, Polska straci setki milionów złotych, które daje na ten program Unia Europejska.

"Nawet minuta oznacza więcej zabitych"

Sytuacja w ogarniętej konfliktem zbrojnym Syrii jest nie do przyjęcia - oznajmił sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Sekretarz wezwał też społeczność międzynarodową oraz członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, by w tej sprawie mówili jednym głosem.

"Martwy" meldunek na trzy dni

Od 40 lat obowiązuje w Polsce chore prawo meldunkowe, które nakazuje np. tymczasowe zameldowanie się w miejscu, w którym przebywamy choćby tylko cztery dni. Oczywiście nikt tego nie przestrzega. Ten martwy przepis wywołuje jedynie popłoch wśród urzędników i zdziwienie polityków. O całkowitym zniesieniu obowiązku meldunkowego mówi się od kilku lat, przyjęto nawet stosowną ustawę, ale wejście jej w życie odkładane jest z roku na rok.

Zderzenie z autobusem. Ranni

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia Forda z autobusem na drodze krajowej numer 8. Do wypadku doszło minionej nocy w miejscowości Gola (woj. wielkopolskie). Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty @Piotra.

Zmiana czasu zwiększa ryzyko zawału

Krótszy wiosenny sen zwiększa ryzyko zawału. A my będziemy spać godzinę krócej i to już z soboty na niedzielę. Co zrobić, by ta zmiana była dla nas jak najmniej bolesna?

"Chcemy jednej Libii. Jesteśmy przeciwko federalizmowi"

Centralne władze Libii odrzucają żądania lokalnych władz, które domagają się większej autonomii. W poniedziałek, podczas obchodów rocznicy odparcia ataku wojsk Muammara Kaddafiego na miasto Bengazi, przewodniczący Tymczasowej Rady Narodowej Muhammad Abd ad-Dżalil podkreślał konieczność zachowania jedności Libii i równocześnie zapowiadał działania na rzecz decentralizacji władzy.

Chavez "wie o spisku". Zaoferował pomoc

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył, że otrzymał informacje, według których planowano zamach na życie przywódcy opozycji i zarazem jego rywala w najbliższych wyborach prezydenckich, gubernatora stanu Miranda Henrique Caprilesa.

Górska zasadzka na policjantów

12 policjantów zginęło, a 11 zostało rannych w zasadzce w meksykańskim stanie Guerrero. Policyjny konwój został ostrzelany na górskiej drodze wiodącej ze znanego kurortu Acapulco do stolicy kraju, w pobliżu miasta Teloloapan. Ataku dokonano w niedzielę.

Reporterzy 24 na tropie wiosny

Jej pierwsze oznaki pojawiły się już kilka dni temu, co nie umknęło uwadze naszych Reporterów 24, którzy rejestrowali m.in. pierwsze bociany i żurawie, kwitnące rośliny oraz szybujące temperatury na termometrach. Ale to dziś, o godzinie 6:14, rozpoczęła się na prawdę astronomiczna wiosna.