Najnowsze

Najnowsze

Miller ręki Palikotowi nie podał

Leszek Miller nie podał ręki Januszowi Palikotowi. Miał taką okazję wchodząc do studia TVN24 tuż przed "Kropką nad i". Szef Ruchu Palikota był gościem emitowanych wcześniej "Faktów po Faktach", więc panowie minęli się w korytarzu. Miller tak tłumaczył ten afront. - Nie ma co uprawiać teatru, skoro wiadomo jak daleko jesteśmy od siebie - powiedział Monice Olejnik. Z kolei Palikot przyznał, że jest z szefem SLD w konflikcie.

Cel: Porozumienie do czwartku

- Myślę, że w najbliższych dniach jest szansa na dobre porozumienie w sprawie emerytur i rent - powiedział dziennikarzom w Sejmie szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. Dopytywany wyznał, że celem koalicjantów jest to, by wspólne stanowisko w tej sprawie przedstawić "nawet do czwartku". W podobnym tonie wypowiada się przewodniczący klubu PO - Rafał Grupiński.

"Pani mówiła, że mamy gryźć, mamy się bronić"

- Byłam trochę zestresowana, ale przypomniałam sobie, że nasza pani w szkole nam opowiadała, że mamy gryźć, że mamy się bronić. To kopnęłam (napastnika) gdzieś w okolice krocza - opowiada 8-letnia Malwina z Sosnowca, która pomogła koleżance wyrwać się z rąk pedofila. Mężczyzna zaatakował dziewczynki w przykościelnej toalecie. Kiedy napastnik zaczął uciekać, w pogoń za nim ruszyły dwie młode kobiety. Po zatrzymaniu napastnika przez policję okazało się, że był on już karany za pedofilię.

"Prokuratorzy zapraszają terrorystów do Polski"

- Ja nie wydawałem żadnej zgody na żadne więzienia. Była współpraca wywiadowcza, o czym już wielokrotnie mówiłem - powiedział w "Kropce nad i" szef SLD Leszek Miller, odnosząc sie do publikacji "Gazety Wyborczej" o możliwości postawienia go przed Trybunałem Stanu w związku ze sprawą więzień CIA w Polsce. I podkreślił, że "nic nie wie o torturach i wątpi, aby ktokolwiek był torturowany w Polsce".

Ogromny pożar lasów i łąk. Stu strażaków i samolot w akcji

22 zastępy straży pożarnej, a w nich około stu strażaków walczyło z ogniem, jaki zajął lasy i łąki pod Opolem. Sytuację pogarszał silny wiatr, który ułatwiał rozprzestrzenianie się ognia. W dotarciu do żywiołu nie pomagał podmokły teren, na którym grzęzły wozy strażackie. O pożarze pomiędzy Turawą a Ozimkiem poinformował portal 24opole.pl.

"Taki poziom kompromitacji, że powinien zawiesić działalność"

- To jest taki poziom kompromitacji, że przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy więzień CIA w Polsce, ktoś, kto jest o coś takiego oskarżony, powinien zawiesić swoją działalność polityczną - tak o byłym premierze, Leszku Millerze mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Przyznał, że obecnie z szefem SLD pozostaje w konflikcie, spowodowanym wielokrotnym odrzuceniem przez Millera propozycji współpracy RP i Sojuszu.

"ACTA będzie prawdopodobnie pogrzebana przed latem"

Komisja PE ds. handlu międzynarodowego uznała we wtorek, że nie będzie czekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE o umowie ACTA, lecz zgodnie z kalendarzem przegłosuje swe stanowisko w końcu maja. Dzięki temu już w czerwcu nad ACTA mógłby zagłosować cały Parlament Europejski.

Ostatnia pogodna noc. Nadchodzą chłód i deszcz

Przed nami ostatnia w tym tygodniu pogodna noc. Nigdzie w Polsce nie będzie padać, a termometry pokażą nawet 6 st. C. Od północnego wschodu zacznie jednak wkraczać front atmosferyczny, który już w środę przyniesie słabe opady deszczu.

Wjechali pod pociąg. Uciekli

Inowrocławska policja poszukuje kierowcy i trzech pasażerów fiata cinquecento, którzy po zderzeniu z pociągiem osobowym uciekli z miejsca kolizji. O zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kłopocie koło Inowrocławia poinformował Tomek.

Szwedzi obiecali działki. Setki chętnych z Polski

Takiej reakcji nikt się nie spodziewał. Na ogłoszenie, w którym władze szwedzkiej gminy Nordmaling zaoferowały przekazanie za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy, odpowiedziały setki Polaków. Nasi rodacy z pytaniami o ziemię dzwonili nawet w nocy.

Złodzieje miesiąc kopali tunel. Wpadli

Czterech złodziei we Włoszech przez miesiąc kopało tunel, by włamać się do sklepu jubilerskiego w centrum miasteczka Acireale koło Katanii na Sycylii. Nie udało im się. Brakowało już tylko kilku metrów, gdy zostali aresztowani.

Żemek nie wyjdzie na wolność

Grzegorz Żemek, były dyrektor Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego i "bohater" największej afery III RP nie wyjdzie na wolność. We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję sądu I instancji o jego wcześniejszym zwolnieniu z więzienia.

Papież na Kubie modlił się za uwięzionych

W drugim dniu wizyty na Kubie Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w El Cobre na przedmieściach Santiago de Cuba. Do patronki Kuby modlił się za cierpiących i pozbawionych wolności.

18-latka wpadła pod tramwaj

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 18-letniej dziewczyny, która we wtorek po południu została śmiertelnie potrącona przez tramwaj. Do wypadku doszło w Łodzi na skrzyżowaniu ulicy Limanowskiego z Mokrą.

"Przywitamy ich pięścią"

Kukły przedstawiające premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego stanęły w "miasteczku emerytalnym" przed kancelarią premiera. Przywieźli je członkowie Solidarności ze Śląska i Zagłębia, którzy zastąpili swoich kolegów z regionu pomorskiego, którzy w poniedziałek rozpoczęli tę akcję. Protestujących odwiedził szef klubu SLD Leszek Miller, który zapowiedział poparcie dla referendum, którego domagają się związkowcy.

Jak wygląda dno Ziemi? Zobacz film Camerona

- Czułem kompletne oddzielenie od reszty ludzkości - tak reżyser James Cameron opisuje moment, gdy dotarł do dna Rowu Mariańskiego. Jak wygląda najgłębsze miejsce na Ziemi, dzięki nakręconym przez niego zdjęciom, teraz mogą zobaczyć wszyscy.

"Sprawa jest drażliwa i być może bolesna"

- Oczywiście sprawa jest drażliwa, kłopotliwa i być może bolesna także dla państwa polskiego, no ale po to są organa ścigania, by to wyjaśnić - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Bronisław Komorowski pytany o zarzuty, które - wg "Gazety Wyborczej" - na początku roku warszawska prokuratura postawiła byłemu szefowi Agencji Wywiadu Zbigniewowi Siemiątkowskiemu. Dotyczą one przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego w związku z przetrzymywaniem w Polsce więźniów CIA.

Przed sądem za uderzenie dziennikarki w twarz

Wraca głośna sprawa uderzenia w twarz dziennikarki Polsatu przez uczestnika ubiegłorocznej pielgrzymki Radia Maryja na Jasnej Górze. Podejrzany o to emeryt, Andrzej K., stanął dziś przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Mężczyzna odpowiada też za uszkodzenie kamery należącej do tej stacji telewizyjnej. Nie przyznaje się jednak do winy.

"Squat nie musi się bać policji"

- Squattersi mogą na razie zostać w przychodni. Do końca rozmów policja nie będzie tam interweniowała - zapewniła po spotkaniu młodzieży z ul. Skorupki z władzami miasta Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia. Za sukces można uznać już to, że obu stronom udaje się negocjować bez asysty mundurowych. I, że widzą dalszy sens tych rozmów.

Bez hamulców, ciekło wszystko, nawet paliwo

Co szósty bus poruszający się po polskich drogach nie nadaje się do jazdy - tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Transportu Drogowego. We wtorek pomorscy inspektorzy zatrzymali do kontroli busa przewożącego kilkanaście osób. Z badania wynikało, że pojazd nie nadaje się do użytku. - Z pojazdu wyciekały wszystkie możliwe płyny eksploatacyjne, w tym płyn hamulcowy, oleje a nawet paliwo - informuje ITD.

Są zarzuty ws. śmiertelnego pobicia 17-latka

Zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym 17-latka postawiła dziś prokuratura młodemu podejrzanemu o udział w bójce, do której doszło w Krakowie w nocy z piątku na sobotę. Śledczy wystąpili też do sądu z wnioskiem o aresztowanie go na trzy miesiące. Po południu sąd uwzględnił wniosek śledczych. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

NASA rozświetliła niebo nad USA

Po wielokrotnych próbach NASA w końcu udało się zrealizować eksperyment, który rozświetlił niebo nad Wschodnim Wybrzeżem USA. Nad ranem czasu lokalnego agencja wystrzeliła pięć rakiet bezzałogowych, dzięki którym zbada tajemniczy prąd powietrza płynący w jonosferze.

Zablokowali granicę. Chcą szybszych odpraw

Po kilkunastu godzinach zakończył się protest kierowców ciężarówek, którzy blokowali drogę dojazdową do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy (woj. podlaskie). Kierowcy domagali się m.in. usprawnienia odpraw i poprawy warunków oczekiwania w kolejce. Na przejście przyjechało kilkaset tirów. - Nie ma warunków sanitarnych, nie ma nic - żalił się jeden protestujących kierowców.

"To brzmiało jak historie z Kafki i Orwella razem wzięte"

Uczestnicy wtorkowego wysłuchania w komisji Parlamentu Europejskiego o więzieniach CIA w UE nie kryli zdziwienia, że dopiero teraz ujawniono postawienie prokuratorskich zarzutów w tej sprawie w Polsce, choć miało to miejsce już w styczniu. Pozytywnie ocenili jednak postęp w śledztwie. - Nie mogę uwierzyć, w to, co dziś usłyszałam. To brzmiało jak historie z Kafki i Orwella razem wzięte - powiedziała członkini komisji prof. Renate Weber z Rumunii.

Samobójstwo czy morderstwo? Znów zbadają śmierć żeglarza

Gdański sąd nakazał prokuraturze przeprowadzenie dodatkowych czynności w postępowaniu dotyczącym śmierci młodego żeglarza, którego ciało wyłowiono z Bałtyku. Mogą one pomóc rozwiać wątpliwości, czy mężczyzna popełnił samobójstwo, czy został zamordowany.

Miedwiediew o Romneyu: Jego słowa trącą Hollywoodem

Prezydent Dmitrij Miedwiediew skrytykował faworyta Partii Republikańskiej do nominacji prezydenckiej w USA Mitta Romneya za nazwanie Rosji "wrogiem numer jeden". Ta wypowiedź "trąci Hollywoodem" - powiedział Miedwiediew we wtorek na szczycie w Seulu.

W maju proces kierowcy ws. wypadku Wałęsy

Na 8 maja Sąd Rejonowy w Sierpcu wyznaczył początek procesu kierowcy toyoty, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym ranny został europoseł PO Jarosław Wałęsa.