Najnowsze

Najnowsze

Polacy w Syrii "zaangażowani" w próby ewakuowania dziennikarzy

Ambasady Polski, Francji i Wielkiej Brytanii ściśle współpracują na rzecz wydostania z obleganego miasta Hims dwóch rannych zachodnich dziennikarzy i ciał dwóch kolejnych - twierdzi agencja AFP, powołując się na anonimowe źródła. Polskie MSZ w oświadczeniu przesłanym tvn24.pl potwierdza, że "ambasada RP jest zaangażowana w rzeczoną sprawę".

Michigan i Arizona zdecydują o wszystkim?

Wtorkowe prawybory w stanach Michigan i Arizona mogą przesądzić o tym, czy wyścig republikanów do nominacji na kandydata w wyborach prezydenckich potrwa aż do konwencji tej partii, zmniejszając szanse GOP na pokonanie ubiegającego się o reelekcję prezydenta USA Baracka Obamę.

"Sztandar rewolucji w pewnych rękach"

Był tylko jeden kandydat i to on zdobył 99,8 proc. głosów. Po 33 latach ustępujący prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah przekazał oficjalnie władzę swojemu następcy, dotychczasowemu wiceprezydentowi Abd ar-Rabiemu Mansurowi al-Hadiemu. Tysiące protestowały w Sanie, domagając się osądzenia Salaha.

Turowski oczyszczony. Do MSZ nie wróci

Ambasador tytularny Tomasz Turowski został prawomocnie oczyszczony z zarzutu "kłamstwa lustracyjnego" przez Sąd Apelacyjny w Warszawie. SA zmienił wyrok Sądu Okręgowego z 2011 r. o jego kłamstwie. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powrotu Turowskiego do MSZ "nie przewiduje".

"Wałęsa" do Oscara? "Chciałbym bardzo"

Powstający film o Lechu Wałęsie w reżyserii Andrzeja Wajdy być może będzie polskim kandydatem do przyszłorocznych Oscarów. – Chciałbym tego bardzo - powiedział w TVN24 minister kultury Bogdan Zdrojewski. Andrzej Wajda pytany o swój najnowszy film powiedział, iż nie nie ma pewności, że w ogóle spodoba się on widzom.

Kopniakami w locie będą bronić Obamy

Zbieganie po ścianach, kopnięcia w locie i inne podobne kaskaderskie umiejętności zaprezentowali południowokoreańscy antyterroryści. Pokaz siły ochrony przeprowadzono miesiąc przed Szczytem Bezpieczeństwa Jądrowego, który odbędzie się w Seulu w marcu.

Jolie w biżuterii za 2,5 mln dol., sukienka Portman sprzed 60 lat

- Uwielbiam, gdy pytają: "Kogo masz na sobie?" - żartował przed galą niezwykle elegancki George Clooney, jednocześnie zdradzając, że jak zwykle ubrał się w smoking Armaniego. Natalie Portman, na pytanie czyją kreację ma na sobie, miała się czym pochwalić: jej sukienkę zaprojektował sam Christian Dior w 1954 roku. Ale to Gwyneth Paltrow wygrała w kategorii najlepsza kreacja gali – zachwyciła białą suknią Toma Forda.

"Rozstanie" na froncie ideologicznej wojny

Czy film o małżeńskich problemach i dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się na skutek zbiegu okoliczności, może mieć wydźwięk polityczny? Zdecydowanie tak, przynajmniej dla irańskiej telewizji państwowej.

Zbombardowali rozbitego drona w Pakistanie

W nocy na terytorium Pakistanu rozbił się amerykański samolot bezzałogowy. Jak twierdzą pakistańskie media, kilkuset żołnierzy i urzędników wysłanych na poszukiwania maszyny, ledwo uniknęło śmierci, gdy nadleciały kolejne drony i zbombardowały wrak. - To mogło się skończyć ciężkimi stratami. Na szczęście udało im się przeżyć - powiedział pakistańskim mediom lokalny urzędnik.

"Kopacz dostała Oscara a Arłukowicz sprząta"

- Pani marszałek Kopacz została nagrodzona za ten bubel i pakiet ustaw zdrowotnych Oscarem. Ma fotel marszałka Sejmu. A Arłukowicz sprząta – tak szef sejmowej komisji zdrowia Bogdan Piecha (PiS) podsumował w "Jeden na jeden" kolejną odsłonę zamieszania wokół nowej listy leków refundowanych.

Odnaleźli turystę. Noc spędził w śpiworze

Ponad pięć godzin trwały nocne poszukiwania 24-letniego mężczyzny, który wyszedł w niedzielę ze schroniska Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej i nie dotarł do miejsca zakwaterowania. W akcji poszukiwawczej w Bieszczadach udział wzięło 25 ratowników. Mężczyznę odnaleziono nad ranem na szlaku biegnącym z Połoniny Wetlińskiej do Zatwarnicy.

"To były przełomowe Oscary"

- Uważam tegoroczne Oscary za szalenie ciekawe i wręcz przełomowe - mówi w rozmowie z tvn24.pl Jan Kaczmarek, kompozytor, zdobywca Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” i członek Amerykańskiej Akademii Filmowej. - Cały świat w kryzysie, wszystko wokół się wali, a wygrywa film, który jest ucieczką od rzeczywistości - w historię kina - dodaje Kaczmarek.

Uggie, pierwszy pies zaproszony na Oscary

- Dziękuję też Uggiemu – reżyser "Artysty", odbierając Oscara, wymienił w swoim przemówieniu psa, który zdaniem wielu był jedną z największych gwiazd tego niemego filmu. Sławny jack russell terrier siedział wtedy na widowni, a po ceremonii wraz z aktorami pozował do pamiątkowego zdjęcia. To pierwszy pies w historii, który został zaproszony na galę rozdania nagród Akademii Filmowej.

Wikileaks "zdemaskuje cień CIA"

Portal Wikileaks ogłosił, że rozpoczął publikację około 5 mln maili amerykańskiego ośrodka analitycznego Stratfor, w których mają być m.in. informacje o atakach podejmowanych przez rząd USA na założyciela Wikileaks Juliana Assange'a.

Zaatakowali cywilów w odwecie za akt Amerykanów

Samochód-pułapka eksplodował przed budynkiem lotniska w Dżalalabadzie. Silny wybuch zabił co najmniej dziewięć osób, a kilkanaście ranił. Do samobójczego ataku natychmiast przyznali się talibowie, którzy oznajmili, że to odwet za spalenie przez Amerykanów Koranu. Ofiarami byli jednak wyłącznie Afgańczycy.

Pożegnali zimę tańcem i blinami

Wielkim obżarstwem Rosjanie pożegnali się z mrozami i śniegiem - na razie symbolicznie. U naszych wschodnich sąsiadów właśnie zakończyła się Maslenica, tygodniowy cykl imprez związanych z pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny. W czasie uroczystości na stołach królują tradycyjne bliny.

Faworytka wygrała w cuglach

W kategorii nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej nie było zaskoczenia: wygrała zdecydowana faworytka, Octavia Spencer, która po prostu zmiotła rywalki. Odbierając statuetkę rozpłakała się ze wzruszenia i dziękowała wszystkim - od Akademii po cały świat.

Premier uciekła spod ściany

Premier Australii Julia Gillard wygrała wewnątrzpartyjne głosowanie decydujące o przywództwie w Australijskiej Partii Pracy i rządzie. Jej rywalem był eksminister spraw zagranicznych Kevin Rudd, który kilka dni temu podał się do dymisji. Gillard zdobyła 71 głosów, a Rudd - 31.

Meryl Streep rzuciła Akademię na kolana

Sprawiedliwości stało się zadość, bowiem każdy inny werdykt, byłby głęboko krzywdzący dla odtwórczyni głównej roli w filmie "Żelazna Dama" Meryl Streep. Kreująca premier Margaret Thatcher, aktorka nie tyle nawet zagrała tę postać, ile nią po prostu była. Takie aktorskie koncerty zdarzają się raz na wiele lat i mimo, że Streep przyzwyczaiła nas do aktorstwa na najwyższym poziomie, w tym filmie zafundowała i nam widzom, i sobie, prawdopodobnie rolę życia.

"Nie wiemy, co będzie dalej w naszym kraju"

Kilkadziesiąt tysięcy przeciwników Putina trzymając się za ręce utworzyło Biały Krąg. Cel - demonstracja sprzeciwu wobec władzy i apel o uczciwe przeprowadzenie wyborów prezydenckich, które już za tydzień. Ale antykremlowska wojna w sieci trwa już od tygodni.

Dujardin ograł wszystkich

Stało się. Mimo że za pewniaka uchodził George Clooney to Jean Dujardin grający główną rolę w zwycięskim "Artyście". Akademia pokazała klasę, nagradzając zarówno francuskiego reżysera Michela Hazaviciusa, jego film, jak i odtwórcę roli gasnącej gwiazdy kina niemego. Sądząc po reakcji sali, werdykt zadowolił niemal wszystkich Clooney zaś ma już aktorską statuetkę i można podejrzewać, że jego największym marzeniem jest teraz Oscar za reżyserię.

"Merci beaucoup" z głębi francuskiego serca

"Artysta" - to najlepszy film roku. Francuski niemy i czarno-biały obraz zgarnął też statuetki dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Jean Dujardin), najlepszego reżysera (Hazanavicius), za najlepszą muzykę i kostiumy. Najwięksi przegrani tegorocznej gali to natomiast: "Czas wojny" Stevena Spielberga i "Moneyball" Benneta Millera, które mimo wielu nominacji, nie dostały żadnej nagrody.

Świetne upięcie, lekki pazur, seksowna męskość

- Meryl Streep ma świetne upięcie dopasowane do kreacji. Penelope Cruz nie zachwyciła fryzurą. Angelina Jolie jak zwykle elegancko, ale włosy jej ukochanego, Brada Pitta to nie jest fryzura dla tego faceta. Za to doskonale prezentował się George Clooney – krótkie szpakowate włosy dodają mu męskości – specjalnie dla tvn24.pl oceniał Patryk Zawadzki, stylista fryzur.

Premier i prezes - rządzą, ale następców nie widzą

Dzieli ich niemal wszystko - łączy za to jedno - nie widzą kandydatów na swoich następców. To liderzy dwóch najpotężniejszych partii politycznych Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Co prawda premier mówił, że ustąpi z foteli premiera i szefa partii, ale pytany o następcę odpowiada - nie widzę. Szef PiS czeka - "na supermana, w miarę młodego, bardzo przystojnego i ideowego".

To już koniec Kodak Theatre

Gala rozdania Oscarów w tym roku formalnie nie odbyła się w Kodak Theatre, ale w "Teatrze dawniej znanym jako Kodak". Powodem jest bankructwo firmy Eastman Kodak, która straciła prawo do nazwy kultowego miejsca w hollywoodzkim showbiznesie.

Francja i Niemcy wycofują ekspertów z Afganistanu

Francja szykuje się do czasowego wycofania niewojskowego personelu z Afganistanu - poinformowało w niedzielę francuskie MSZ. To reakcja na krwawe protesty po spaleniu egzemplarzy Koranu w bazie ISAF i zabicie dwóch oficerów USA. Swoich ekspertów postanowiły w niedzielę z tego samego powodu czasowo wycofać Niemcy.

Relacja minuta po minucie z gali oscarowej

"Artysta" zebrał te najważniejsze - dla filmu, za reżyserię (Michel Hazanavicius) i dla najlepszego aktora (Jean Dujardin). Najlepsza aktorka to Meryl Streep - za "Żelazną damę". "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese tryumfował w kategoriach technicznych.