Najnowsze

Najnowsze

Lodowy zator zagraża Kazimierzowi Dolnemu

Zator na Wiśle zagraża miejscowościom w okolicy Kazimierza Dolnego (woj. lubelskie). Poziom wody gwałtownie wzrósł. Burmistrz Kazimierza Dolnego i wójt gminy Janowiec ogłosili alarm przeciwpowodziowy. W Wilkowie natomiast obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Donieśli na Sobecką za wpłatę za o. Rydzyka

Zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez posłankę PiS Annę Sobecką złożyła w prokuraturze Fundacja Wolnej Myśli. Fundacja twierdzi, że Sobecka dopuściła się wykroczenia, płacąc za ojca Rydzyka grzywnę orzeczoną przez sąd wraz kosztami sądowymi i komorniczymi - łącznie 4755 zł. - Postępowałam zgodnie z prawem - tak posłanka PiS komentuje doniesienie Fundacji Wolnej Myśli.

Zgoda ws. emerytur? "Bliżej niż kiedykolwiek"

Koalicja jest bliżej niż kiedykolwiek kompromisu w sprawie reformy emerytalnej - oceniła po poniedziałkowym, wieczornym spotkaniu kierownictw PO i PSL marszałek Sejmu Ewa Kopacz. W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski.

Wycieczkowiec zmienił trasę. Doholują go w czwartek

Uszkodzony wycieczkowiec Costa Allegra zmienił kierunek i teraz holowany jest w kierunku największej wyspy Seszeli, Mahe. W związku ze zmianą trasy do lądu dobije w czwartek, a nie, jak wcześniej zakładano, w środę - podała BBC. Na pokładzie wycieczkowca jest około 1000 osób. Jak informuje na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Bosacki, na pokładzie znajduje się troje Polaków. Wszyscy są bezpieczni, zapewnia rzecznik.

"Serce systemu" w Legionowie

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otwarte zostało we wtorek Policyjne Centrum Dowodzenia, które ma koordynować działania służb związane z zabezpieczeniem Euro 2012. - To symboliczne zakończenie fazy przygotowań do zabezpieczenia mistrzostw - ocenił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Po katastrofie rozważano ewakuację Tokio

Po serii eksplozji w elektrowni atomowej Fukushima I w marcu 2011 r. japoński rząd rozważał ewakuowanie Tokio i obawiał się "utraty stolicy" - ujawniła niezależna komisja badająca zeszłoroczny kryzys nuklearny, wywołany trzęsieniem ziemi i tsunami.

Po Fukushimie uciekło 16 tys. ludzi. Został struś, świnie i on

Po katastrofie w elektrowni atomowej Fukushima I z najbardziej napromieniowanej Czerwonej Strefy uciekli prawie wszyscy ludzie. W 16-tysięcznym mieście Tomioka wszyscy z wyjątkiem jednego - Naoto Matsumury. Teraz Matsumura pokazał zdjęcia, które zrobił po katastrofie.

Sąd oczyścił prezydenta Sopotu z większości zarzutów

Większość zarzutów z "afery sopockiej", jakie postawiono prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu, została umorzona. Tak zdecydował we wtorek sąd. Postanowił też odesłać prokuraturze - do uzupełnienia - wątek związany z rzekomym żądaniem przez Karnowskiego łapówki w postaci dwóch mieszkań.

Ruszają kontrole firm, które używają dużo soli

- Jeszcze dziś lub najpóźniej jutro w całym kraju ruszą kontrole Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładach produkujących żywność, które używają dużo soli - poinformował rzecznik GIS Jan Bondar. Kontrolerzy będą sprawdzać, czy zakłady te kupowały sól od jednej z trzech firm, które dosypywały do soli spożywczej przemysłową. Jeśli tak, wstrzymają obrót produktami zakładów.

Zakaz wizowy, ale nie dla oligarchy

Ministrowie ds. europejskich państw UE formalnie zatwierdzili sankcje w postaci zakazu wizowego oraz zamrożenia aktywów wobec 21 kolejnych przedstawicieli reżimu białoruskiego - poinformowały źródła unijne. Sankcje objęły sędziów i milicjantów.

Irakijczycy oddali ciało ostatniego Amerykanina

Szyiccy bojownicy z organizacji Asaib al-Haq przekazali władzom Iraku ciało ostatniego Amerykanina, który zaginął w Iraku. Ahmed al-Taie zaginął w 2006 roku. Od lat władze USA starały się o informacje na temat żołnierza.

Ministrowi zdrowia doradza 26-latek

Na stanowisku doradcy ds. prawa farmaceutycznego minister Bartosz Arłukowicz zatrudnił 26-latka, który zaledwie dwa lata temu skończył studia prawnicze. Juliusz Krzyżanowski zdążył już doradzać szefowi resortu zdrowia m.in. przy ustawie refundacyjnej - pisze "Super Express". Arłukowicz stwierdził w Radiu ZET, że Krzyżanowski nie zajmował się przepisami refundacyjnymi, a jego praca polega na odpowiadaniu na pytania pacjentów.

Gowin pokaże klucz otwierający zawody

- Gotowy projekt ustawy poszerzającej dostęp do ok. 50 zawodów do tej pory ściśle reglamentowanych - to kluczowe osiągnięcie 100 dni Jarosława Gowina na czele ministerstwa sprawiedliwości. Minister zdradził w TVN24, że zamierza go zaprezentować w sobotę na spotkaniu z premierem w ramach przeglądu resortów. Nie chciał jednak powiedzieć jakie zawody zamierza "tworzyć".

Zamarznięte jeziora są kruche

Ratownicy przestrzegają przed wjeżdżaniem autami i wchodzeniem na zamarznięte warmińskie i mazurskie jeziora. Choć na większości akwenów lód jest jeszcze gruby, to po odwilży staje się kruchy i mało wytrzymały.

Drogi opustoszały, miliony ludzi strajkują

Miliony pracowników w Indiach rozpoczęły strajk generalny przeciwko inflacji, złym warunkom pracy i wyprzedawaniu państwowych firm. Akcję zwołano na apel większości głównych związków zawodowych i tysięcy mniejszych.

Szarpanina, atak na dziennikarzy. "Proszę opuścić plac"

Dziennikarze "Uwagi" TVN, którzy ujawnili aferę solną, próbowali porozmawiać z właścicielem jednego z zakładów w Kujawsko-Pomorskiem, który zamiast soli spożywczej używał przemysłowej. Ten zareagował agresywnie, zaatakował ekipę "Uwagi" TVN i próbował wyrwać kamerę. Mężczyzna nie uniknie jednak kontroli. Główny Lekarz Weterynarii nakazał przegląd zapasów magazynowych soli. Sprawdzeni zostaną też dostawcy i producenci.

Zamiast ryb łowili swoje samochody

Przykra niespodzianka czekała na uczestników finału turnieju wędkarskiego na jeziorze Winnebago w amerykańskim stanie Wisconsin. Po powrocie z zawodów wędkarze znaleźli swoje samochody do połowy zanurzone w wodzie. - Można się było tego spodziewać - podsumowuje jeden z nich.

"This is my star." "Robert. Robert Więckiewicz"

Robert Więckiewicz zebrał w USA znakomite oceny za swoją rolę w ostatnim filmie Agnieszki Holland. I chociaż "W ciemności" nie zdobyło Oscara, to pojawiły się spekulacje, że aktor może otrzymać propozycje zagrania w Hollywood. Aktor ciężko nad tym pracuje. Zaczął od czerwonego dywanu.

Atak na autokar. Zastrzelili 18 osób

18 szyitów zginęło, a ośmioro zostało rannych po tym, gdy zbrojeni napastnicy ostrzelali autokar na północy Pakistanu - poinformowała miejscowa policja, oskarżając o ten domniemany zamach na tle wyznaniowym społeczność sunnicką.

Palikot: Tusk trzyma wszystkich za mordę

Pierwsze sto dni rządu koalicji PO-PSL były fatalne - ocenił Janusz Palikot w programie "Jeden na jeden", stwierdzając jednocześnie, że podsumowanie, które robi Tusk, to cyrk. - Nikt poważnie tego nie traktuje. Wiadomo, że po stu dniach Tusk nie może usunąć ministrów, bo by się skompromitował, dokonał więc pseudooceny - stwierdził lider Ruchu Palikota. A ponieważ jego zdaniem premier "boi się, że wszystko wymknie się spod kontroli" to "wszystkich trzyma za mordę".

Pociąg uderzył w gimbusa

Gimbus, którym podróżowało 30 dzieci, został uderzony przez pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wieniawie (Mazowieckie). Z informacji policji wynika, że jedno dziecko zostało niegroźnie ranne.

Obóz "Oburzonych" zniknął. 20 zatrzymanych

Około 100 policjantów i urzędników sądowych przystąpiło nad ranem do likwidacji obozowiska ruchu "Oburzonych" przed katedrą św. Pawła w Londynie. Akcja usuwania ok. 50 namiotów przebiegła bez większych incydentów, choć zatrzymano 20 osób.

23 lata udawał niewidomego. Przyłapany

400 tysięcy euro musi oddać włoskiemu skarbowi państwa oszust-rekordzista, który przez 23 lata udawał niewidomego i pobierał rentę. Jego zdemaskowanie to kolejny sukces policji z plagą takich oszustw we Włoszech.

Samolot lądował "na nosie"

Samolot linii United Express z Atlanty do Newark lądował awaryjnie w Stanach Zjednoczonych bez przedniego podwozia. Jak podała agencja Reutera, w poniedziałek lotnisko Newark zostało na krótko zamknięte w związku z tym incydentem.

Seksting wkracza do Polski

- Paskudna nowa moda zaczyna prześladować polskie nastolatki - stwierdza "Rzeczpospolita" opisując kilka przypadków, kiedy to młodzi ludzie zamieszczają zdjęcia rówieśników w seksualnym kontekście. - To rodzaj sekstingu - uważa jedna z posłanek PO, która zajmuje zjawiskiem. Prawo jest wobec niego raczej bezradne, a walczyć z nim można jedynie na drodze cywilnej.

Syryjski reżim może liczyć na poparcie Moskwy

Mało co tak jak stosunek do przeprowadzonego w niedzielę referendum konstytucyjnego w Syrii pokazuje różnice między podejściem Rosji a Zachodu do krwawego kryzysu w tym kraju. Podczas gdy Zachód i syryjska opozycja uznała referendum za fikcję, Moskwa oświadczyła, że wyniki referendum wskazują na ogromne poparcie, jakim cieszy się wśród Syryjczyków prezydent Baszar el-Asad.

Ojciec Madzi: Wybaczyłem

Gdzie rodzice Madzi spędzą kolejne lata, jeszcze nie wiedzą. Pewne jest, że spędzą je razem. Dalszego życia bez żony Bartłomiej Waśniewski sobie nie wyobraża. - Myślę, że wybaczyłem - przyznaje.

Wiadomości ze śmietnika

W Londynie nie trzeba już czytać gazet, żeby wiedzieć, co się dzieje na świecie. W drodze do pracy możne wzbogacić wiedzę o wiadomości prosto z kosza na śmieci.