Najnowsze

Najnowsze

"Polityków się nie lubi, nie cierpi. Przyzwyczailiśmy się"

- Na rynku krajowym mieliśmy kilka zdarzeń, które budowały trudną atmosferę wokół rządu – niektóre z nich to wpadki, tąpnięcia ministrów, a czasem moje - przyznał premier Donald Tusk, podsumowując sto dni rządu. Wśród największych wpadek premier wyliczył skutki nowelizacji ustawy refundacyjnej, początkową akceptację umowy ACTA oraz opóźnienia inwestycyjne, m.in. Stadionu Narodowego. - Za niezręczność urzędników głowy obcinać nie będę - zapowiedział Tusk.

Kaczyński ocenia rząd: Za Tuska jak za Gomułki

Rządy Tuska doprowadziły do bezprecedensowej kampanii przeciwko wartościom, które zawsze stały na straży polskości, pozwalały Narodowi przetrwać w najtrudniejszych czasach - napisał Jarosław Kaczyński w liście na 100 dni rządu PO-PSL do członków Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił, "ataki na Kościół, biskupów i wiarę zwykłych ludzi przypominają najgorsze czasy PRL, z okresu Władysława Gomułki".

Areszt dla strażników więziennych podejrzanych o gwałt

Dwaj strażnicy pracujący w zakładzie karnym w Chełmie (Lubelskie) usłyszeli zarzuty zgwałcenia koleżanki z pracy - funkcjonariuszki służby więziennej tego zakładu. Trzeci strażnik jest natomiast podejrzany o molestowanie tej kobiety - poinformowała lubelska prokuratura. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Berlusconi bezpieczny, zarzuty przedawnione

Sąd w Mediolanie oczyścił w sobotę Silvio Berlusconiego z zarzutu korupcji uznając sprawę za przedawnioną. Byłego szefa rządu nie było w sądzie w chwili ogłoszenia wyroku.

Admirał potwierdza. Było o krok od drugiego Czarnobyla

Gdy w doku stoczni pod Murmańskiem płonął atomowy okręt podwodny Jakaterynburg, rosyjskie wojsko zapewniało, że nie ma ryzyka poważnej katastrofy. Przed remontem miano wyładować z niego całe uzbrojenie, w tym rakiety strategiczne z głowicami jądrowym. Prawda okazała się jednak być zupełnie inna. - Wiem to na pewno, podczas pożaru na pokładzie było uzbrojenie - powiedział zastępca dowódca Floty Północnej, wiceadmirał Aleksander Witko. Według rosyjskich mediów, pożar groził "drugim Czarnobylem".

Al-Kaida zabija w dzień zaprzysiężenia prezydenta

Al-Kaida przyznała się do dokonania krwawego zamachu, dokonanego w kilka godzin po zaprzysiężeniu nowego prezydenta Jemenu. Jadący w kierunku pałacu prezydenckiego samochód wypełniony materiałami wybuchowymi wyleciał w powietrze zabijając co najmniej 26 osób.

Ministrowie na dywaniku u premiera

Po godz. 13.30 rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką. To ostatnie z zaplanowanych na sobotę spotkań premiera z ministrami, podsumowujących pierwsze 100 dni rządu. Premier zapowiedział, że dziś odniesie się do tego, co uważa za porażki i niepowodzenia swojego gabinetu.

Ciężarówka zmiażdżyła auto. Zginęły dwie osoby

Dwie osoby, kobieta i mężczyzna, zginęli w wypadku na drodze krajowej numer 16 w okolicy Mrągowa (woj. warmińsko-mazurskie). Po godzinie 11 ciężarówka wioząca żwir przygniotła samochód osobowy marki Citroen. Zdjęcie i film z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Krzyś.

Autobus spadł w przepaść. 15 ofiar

Co najmniej 15 osób zginęło w wypadku autokaru, który w sobotę zjechał z drogi i spadł w przepaść w prowincji Shanxi (Szansi) w środkowych Chinach - poinformowała chińska agencja Xinhua.

Przebił się przez ścianę, by ukraść mięso

21-letni mieszkaniec Rudej Huty zadał sobie trud przebicia się przez ścianę sklepu, aby ukraść 25 kilogramów mięsa. Łup ukrył w zamrażarce w mieszkaniu swojej dziewczyny. Grozi mu za to maksymalnie 10 lat więzienia.

Wieje na Śnieżce i nad morzem. Mocno

Sobota upłynie pod znakiem wiatru. Na Śnieżce jego prędkość przekroczy 100 km/h, jednak większość Polaków będzie się zmagać z porywami rzędu 60-90 km/h. Zachowajcie czujność - tak silne porywy mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Pentagon chce "zaszachować" irański potencjał

Pentagon zadecydował o dalszym wzmocnieniu potencjału w Zatoce Perskiej. - Kiedy przeciwnik ma coraz więcej możliwości, my szukamy sposobów na ich zaszachowanie - powiedział "Wall Street Journal" anonimowy wojskowy.

Płot wokół Narodowego zostaje

Urzędnicy przekonują, że płot wokół Stadionu Narodowego jest niezgodny z projektem planu miejscowego. Ale nawet uchwalenie dokumentu nie zmusi NCS do rozbiórki ogrodzenia. To, czy wejdziemy na błonia, zależeć będzie od kaprysu ochrony.

Tysiące wściekłych na USA ciągle na ulicach

Tysiące Afgańczyków demonstruje piąty dzień przeciwko spaleniu przez amerykańskich żołnierzy w bazie wojskowej pod Kabulem egzemplarzy Koranu. Demonstracje miały miejsce w czterech prowincjach kraju. W zamieszkach zginęło już 25 osób. Demonstracje odbywają się też w sąsiednim Pakistanie.

Pościg i strzały za złodziejem ciężarówki

Policyjnym pościgiem z użyciem broni zakończyła się kradzież samochodu ciężarowego ze stacji benzynowej w Brzeszczach koło Oświęcimia. Złodzieja udało się zatrzymać po kilkunastu kilometrach. O szczegółach pościgu, który miał miejsce w piątek po godzinie 19,, informuje portal Fakty_Oswiecim.

Obcy wywiad ukradł Francuzom teczkę z tajnymi dokumentami?

Pracownik francuskiego giganta zbrojeniowego Dassault stracił teczkę z tajnymi dokumentami, dotyczącymi budowy nowego samolotu bezzałogowego. Skradziono mu ją na dworcu w Paryżu. Francuska prasa twierdzi, że "nie była to zwykła kradzież", ale dzieło wrogiego wywiadu. Dassault zapewnia, że teczkę ukradli zwykli złodzieje, od których roją się paryskie stacje.

Policyjna wojna o włosy

Jeden z policjantów chce nosić dłuższe, ale przełożeni mówią jasno: w mundurze ma być krótko i schludnie. Strażacy co prawda też noszą mundur, ale oni mogą sobie pozwolić na wąsy, a nawet brody i bokobrody, choć z rozsądkiem.

Włosi tną wydatki, ale wino musi być dobre

W dobie kryzysu Włosi deklarują gotowość zrezygnowania z wielu rzeczy, ale nie z wina najwyższej jakości - wynika z sondażu. Co więcej, jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że znakomite wino rekompensuje konieczność innych wyrzeczeń.

"Szczery i uczciwy, ale konkurencja jest duża"

Na tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów w centrum zainteresowania polskich widzów będzie Agnieszka Holland, której ostatni film obejrzało już ponad milion osób. Ale to niecałe sześć tysięcy widzów z za oceanu - członków Akademii Filmowej - decyduje czy otrzyma ona najbardziej prestiżową nagrodę filmową.

"Artysta" zwycięzcą Cezarów

Belgijsko-francuski film "Artysta" otrzymał w piątek w Paryżu najwyższą francuską nagrodę filmową - Cezara - za najlepszy film. Obraz ten wyróżniono także w pięciu innych kategoriach. Z kolei Cezarem za najlepszą adaptację filmową uhonorowano Romana Polańskiego i Yasminę Rezę za "Rzeź".

Zastrzelili ponad 100 osób, w tym dzieci

Co najmniej 103 osoby, w tym 14 dzieci, zostało zabitych w piątek w Syrii przez siły prezydenta Baszara el-Asada. Stało się to wtedy, gdy w Tunisie przedstawiciele 60 krajów i organizacji naradzali się, jak pomóc syryjskiej opozycji - podali obrońcy praw człowieka.

Powrót do Monachium - 40 lat po zamachu

Choć od zamachu na igrzyskach w Monachium za kilka miesięcy minie 40 lat, będą to pierwsze takie wyznania w historii. Izraelscy sportowcy, którzy przeżyli atak terrorystów staną przed kamerą i opowiedzą, co przeżyli.

W internecie powalczą o zniesienie wiz

Polonia metropolii nowojorskiej znalazła nowy sposób, by walczyć o zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Ma temu służyć specjalna strona internetowa.

Selektywna aborcja na Wyspach

Aborcja selektywna to pojęcie coraz częściej stosowane na Wyspach Brytyjskich. I nie chodzi o selekcję ze względu na choroby, albo wrodzone urazy, ale o płeć. Gdy okazuje się, że ma urodzić się dziewczynka niektóre kobiety wolą usunąć ciążę. I choć mówią o tym wprost coraz częściej słyszą: nie ma problemu.

Wbił się w słup i spłonął

Rozpędzone BMW uderzyło w słup trakcyjny i stanęło w płomieniach. Dwie osoby trafiły do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Waszyngtona z Berezyńską.

Bach i Potter nad Gdańskiem

- Repertuar zależy od nastroju, pogody i innych czynników zewnętrzno-wewnętrznych. Gram klasykę i muzykę rozrywkową, ostatnio grałam np. melodię z Harrego Pottera, dzisiaj muzyka postna – opowiada carillonistka z gdańskiego kościoła św. Katarzyny, Monika Kaźmierczak. Po raz pierwszy od sześciu lat - po pożarze świątyni - odbył się tam regularny koncert muzyki carillonowej.