Najnowsze

Najnowsze

CBA weszło do ARiMR w Lublinie

CBA rozpoczęło kontrolę w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński. Chodzi o sprawę przyznawania dopłat z tytułu programu rolno-środowiskowego w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wielka awaria Wikipedii. Przez przecięte kable

Wielka awaria Wikipedii miała miejsce wczoraj po południu. Internetowa encyklopedia miała kłopoty z funkcjonowaniem przez ponad godzinę. Wszystko przez dwa przypadkowo przecięte kable w pobliżu centrum przetwarzania danych na Florydzie.

O dwóch takich, co prowadzą autobusy. "To są wieczne śmiechy"

Chodzą do tego samego fryzjera, mają tak samo przystrzyżone wąsy i identyczny, lekko zawadiacki, uśmiech. Wykonują ten sam zawód - kierowcy autobusu miejskiego. Pasażerowie często ich mylą. - Dziwią się, że jedna osoba przez trzy dni non jest stop za kierownicą. Kiedyś przynieśli jednemu z nas kanapki! - śmieje się Piotr, brat bliźniak Marka.

"MKOl wstydź się". Hołd dla zabitych olimpijczyków

W Londynie odbył się w poniedziałek wieczór pamięci o 11 sportowcach z Izraela zabitych przez palestyńskich terrorystów w czasie igrzysk w 1972 roku. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Wielkiej Brytanii, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz wdowy po zabitych sportowcach, które bezskutecznie domagały się upamiętnienia rocznicy tragedii w trakcie ceremonii otwarcia tegorocznych igrzysk.

Polacy skarżą się premierowi. Prawie 20 tys. listów

Na bezczynność administracji i nepotyzm w służbie cywilnej, ale także na mobbing w pracy, złe warunki w więzieniach i opóźnienia w kursowaniu pociągów - skarżą się ludzie w niemal 20 tys. listów, wniosków i petycji przysłanych w ubiegłym roku do premiera Donalda Tuska. Premier miał też prośby o pomoc w spłacie kredytów.

Zdetonował bombę w autobusie. Złapali go mieszkańcy

Ośmiu pasażerów autobusu zginęło we wtorek w wyniku eksplozji zdalnie zdetonowanej bomby, która została podłożona pod mostem w okręgu Pagman niedaleko Kabulu - poinformowała afgańska policja. Sprawca zamachu został schwytany przez mieszkańców.

Fiasko na Bajkonurze. "Satelity można uznać za stracone"

Niepowodzeniem zakończył się start rosyjskiej rakiety nośnej Proton-M z dwoma satelitami telekomunikacyjnymi, rosyjskim i indonezyjskim - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. Przyczyną niepowodzenia była awaria bloku napędowego.

"Jeśli Rosjanom nadepnie się na odcisk, to odpuszczają"

Po blamażu polskich siatkarzy z Australią były libero reperezentacji Piotr Gacek prosi, by nie skreślać przedwcześnie biało-czerwonych. - Po jednej porażce nie rozliczajmy naszej reprezentacji. Będziemy analizować po zakończeniu igrzysk - mówił w TVN24 i dał kolegom prostą wskazówkę, jak pokonać w środę Rosjan. - Musimy zagrać naszą grę, nie koncentrujmy się na taktyce Rosjan - apelował przed ćwierćfinałem.

Madonna broni Pussy Riot. Co zrobi na koncercie w Rosji?

Madonna solidaryzuje się z sądzonymi członkiniami zespołu Pussy Riot. Czy skończy się tylko na kuluarowych wyrazach sympatii, czy może - na co liczą rosyjscy fani - gwiazda muzyki pop otwarcie i głośno wyrazi poparcie dla dziewcząt podczas swego koncertu w Moskwie 7 sierpnia?

"Caryca" brązowa. Rogowska wszystko spaliła

"Caryca tyczki" wywiezie z Londynu tylko brąz. Rekordzistka świata Jelena Isinbajewa musiała uznać wyższość Amerykanki Jennifer Suhr i Kubanki Yarisley Silvy. Blado wypadła nasza medalowa nadzieja Anna Rogowska. Mistrzyni świata z Berlina w finale spaliła wszystkie trzy próby pokonania wysokości 4,45 m.

"Siódemką" inaczej przez siedem godzin

Od wtorku do piątku pasażerowie jadący rano i popołudniu linią tramwajową nr 7 muszą liczyć się z utrudnieniami. Między godzinami 7.00 a 14.00 bimby w kierunku Zawad pojadą przez rondo Kaponiera.

Dwie osoby ranne, 300 zerwanych dachów. Problemy na drogach i torach

Powalone drzewa, zablokowane drogi, dziesiątki zniszczonych budynków - to efekt nawałnic, które w nocy przeszły przez powiaty województw: świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego. - Garaże wiszą na drzewach, wszędzie zerwane dachy - relacjonował w nocy na Kontakt 24 jeden z naszych widzów.

Spinki i kolie od Agencji Rynku Rolnego za 100 tys. zł

Nie pióra, pamięci USB czy pamiątkowe książki, a srebrne spinki do mankietów i kolie - takie prezenty od Agencji Rynku Rolnego otrzymywać będą jej kontrahenci - pisze "Rzeczpospolita". Suma, jaką na promocyjne gadżety przeznaczy ARR, to 100 tys. złotych.

Legendarny producent gitar zapłaci za nielegalny heban

Słynna amerykańska firma Gibson, produkująca gitary, na których grają największe gwiazdy bluesa i rocka, zgodziła się zapłacić 300 mln dol. za nielegalny import hebanu do produkcji swoich gitar - poinformowały w poniedziałek władze USA.

Historyczne losowanie. 190 mln euro do wzięcia

190 mln euro, czyli ok. 767,6 mln złotych - taka wygrana może paść w europejskiej loterii Euro Millions w dzisiejszym losowaniu. Byłby to rekord w historii loterii, w którą można grać w dziewięciu krajach zachodniej i południowej Europy.

Polak "szabrownik" i "antysemita". Polska promocja za granicą

Ministerstwo spraw zagranicznych promuje za granicą książkę prezentującą negatywny stereotyp Polaków, m.in. jako szabrowników - donosi "Rzeczpospolita". Chodzi o anglojęzyczną publikację "Inferno of Choices" ("Piekło wyborów"), której wydawcą jest oficyna byłego oficera SB Mariana Kotarskiego (Pękalskiego).

Zdjęcia z wojny zmieniły jego życie

Pusty - jak mówi - świat mody, estrady i blichtru zamienił na taki, w którym największą wartością jest człowiek i jego życie. Wziął więc swój aparat fotograficzny i pojechał na wojnę. I choć odczuł ją bardzo boleśnie, bo w zamachu stracił obie nogi i rękę, jest przekonany, że to tam dzieją się rzeczy ważne. I że nie ma takiego kalectwa, z którym człowiek sobie nie poradzi. Materiał "Polski i świata".

Sinic w Bałtyku nie widać, ale nadal mogą truć

Ekolodzy z WWF przestrzegają przed niebezpiecznymi sinicami, które co jakiś czas zakwitają w Bałtyku. Jak tłumaczą eksperci, mogą one być bardzo niebezpieczne nawet gdy już ich w wodzie nie widać. A winę za ich pojawianie się ponosi człowiek.

Kołecki: On jest w strasznym stanie

- Nigdy nie zgodzę się z tym, że Marcin Dołega nie nadaje się na igrzyska. To jest wybitny sportowiec - powiedział w TVN24 Szymon Kołecki, komentując niepowodzenie Marcina Dołęgi w rwaniu. I dodał: - Nikomu nie życzę być teraz Marcinem Dołęgą.

"Nie nadaję się do ciężarów. Dałem ciała"

- Nie nadaję się do ciężarów, zawaliłem - w tak surowych słowach ocenił swój start w olimpijskich zawodach w podnoszeniu ciężarów w Londynie Marcin Dołęga. Spalił on trzy próby w rwaniu i nie został sklasyfikowany. Brązowy medal zdobył Bartłomiej Bonk.

Ciężary to całe jego życie

Bartłomiej Bonk zdobył brązowy medal w kategorii 105 kg w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów w Londynie uzyskując w dwuboju 410 kg. Bonk całe życie poświęcił ciężarom.

Bonk: medal jest dla córek

- Medal jest fantastyczny. Ale tylko ja wiem, co zrobiłem na treningach, jak ciężką pracę włożyłem, żeby go zdobyć - powiedział w rozmowie z TVN24 Bartłomiej Bonk, brązowy medalista w podnoszeniu ciężarów. I podkreślił, że medal "jest dla córek", które niedługo się urodzą.

"Damian pokazał, na co go stać"

- Całe życie Damiana było podporządkowane pod wynik. Nic innego nie miało racji bytu - powiedział w TVN24 kolega brązowego medalisty Damiana Janikowskiego. I dodał: - Damian pokazał, na co go stać.

Janikowski "to urodzony mistrz"

- To urodzony mistrz, w głowie ma zakodowaną ciężką pracę, zwycięstwo i walkę - tak zapaśnika Damiana Janikowskiego, brązowego medalistę igrzysk olimpijskich w Londynie, scharakteryzował dyrektor WKS Śląsk Wrocław Janusz Pilch.