Najnowsze

Najnowsze

"Marsz życia" w Warszawie. W 70. rocznicę likwidacji getta

Od pomnika Umschlagplatz do domu dziecka, w którym pracował Janusz Korczak, wiodła trasa niedzielnego Marszu Pamięci upamiętniającego 70. rocznicę likwidacji warszawskiego getta. - To marsz życia, a nie śmierci - mówił rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Akcja rozpoczęła się 22 lipca 1942 r. W jej wyniku w obozie zagłady w Treblince zamordowano ponad 250 tys. Żydów.

Samochody wybuchły w trzech miastach. Co najmniej 20 ofiar

Co najmniej 20 osób zginęło, a ok. 80 odniosło obrażenia wskutek wybuchu samochodów-pułapek w trzech miastach położonych na południe od Bagdadu - podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na irackie źródła szpitalne i policyjne.

Wspólnik zamachowca z Burgas może wciąż być w Bułgarii

Bułgarscy eksperci nie wykluczają, że wspólnik zamachowca, który w środę wysadził w Burgas autobus z izraelskimi turystami zabijając 6 osób, jest nadal w Bułgarii. Na istnienie wspólnika wskazuje opis podejrzanego przez świadków, różny od wyniku sekcji jego zwłok.

Pałac Buckingham zarabia na księżnej

Ślubna suknia Kate Middleton, obecnie księżnej Cambridge Catherine, wystawiona na widok publiczny w Pałacu Buckingham, przyciągnęła tłumy dodatkowych turystów latem ub. r. i przysporzyła pałacowi dodatkowych obrotów, m.in. ze sprzedaży biletów i pamiątek.

Po Poznaniu śladami PRL

"Szlakiem Modernizmu" - tak nazywa się jedna z tras turystycznych opracowana przez miasto. Mapy z trasami turystycznymi dostaniemy w punktach informacji miejskiej a z internetu możemy ściągnąć darmowe audioprzewodniki.

Ważny spadek po socjalizmie

Po transformacji ustrojowej Poznań czekało sporo porządków. W latach dziewięćdziesiątych zmieniano nazwy ulic, którym nadawano komunistycznych patronów. Wiele obiektów stanowi kłopotliwy spadek po dawnej władzy. Są jednak także miejsca, bez których nie wyobrażamy sobie dziś Poznania, a które powstały właśnie w PRL.

8 metrów futurystycznej żeglugi

Z Boat to najbardziej oryginalny projekt łodzi motorowej na świecie. Ma surowe, geometryczne kształty, czarny kolor i wygląda jak futurystyczny gadżet. Autorka motorówki, słynna architekt Zaha Hadid, mówi o niej "dzieło sztuki" i wycenia na 375 tys. euro.

"On przegrał, społeczeństwo wygrało"

- Ta bomba i te strzały miały zmienić Norwegię. Ludzie odpowiedzieli jednak jeszcze silniejszym przywiązaniem do naszych wartości. On przegrał, społeczeństwo wygrało - powiedział norweski premier Jens Stoltenberg. W Norwegii przez cały dzień odbywały się uroczystości upamiętniające zamachy, których dokładnie rok temu przeprowadził Anders Breivik.

Rzuty, chwyty i dźwignie: sposób na Puchar Europy

430 zawodników z 24 państw przyjechało do Wrocławia, żeby sprawdzić, kto jest najsprawniejszy i zwalczyć o Puchar Europy. - Judoka jest jak szachista - mówią organizatorzy turnieju. - Przewraca, ale minimalnym wysiłkiem.

Finał Polish Masters: szarpanina na boisku

- Skoczyli do siebie, dali po razie, wsparli ich wszyscy rezerwowi, na murawie nagle zrobiło się gęsto - relacjonuje krótkie starcie na wrocławskiej murawie, pomiędzy piłkarzami Benfica Lizbona a PSV Eindhoven, reporter TVN24. Skończyło się na dwóch żółtych kartach.

Koreańska pierestrojka rusza. Rolnicy dostali wytyczne

Reforma rolna zapowiedziana przez młodego dyktatora Korei Północnej zaczyna nabierać kształtu. Wytypowane do przetestowania założeń państwowe gospodarstwa dostały nowe zalecenia. Po raz pierwszy od dwóch dekad to cywile zajmują się rolnictwem, a nie wojsko.

Kolejne premiery Batmana odwołane. Będą zmiany w filmie?

Warner Bros ogłosił, że dwie kolejne uroczyste premiery filmu "Mroczny rycerz powstaje" zostały odwołane. Z powodu tragicznych wydarzeń w Kolorado aktorzy i twórcy nie przyjadą do Japonii i Meksyku, gdzie w poniedziałek i kilka dni później miała się zakończyć trasa promocyjna nowego Batmana. Podobno wytwórnia zastanawia się także nad zmianą filmowej sceny, ukazującej strzelaninę.

Wrocław na filmowej smyczy

Wrocław objął filmowe dowodzenie, ale nie zapomniał o muzycznych akcentach. Dźwięki z całego świata wystrzeliwuje z miejskiego Arsenału i doprawia nimi meksykański klimat tegorocznycznych Nowych Horyzontów.

Kłopotliwe dziedzictwo PRL

W okresie PRL w Poznaniu podejmowano się różnych projektów. Jedne były udane i nieraz przynoszą miastu profity do dzisiaj. Inne stanowią kłopotliwe dziedzictwo tamtych czasów.

Tu odbędą się igrzyska olimpijskie

Prawie 10 miliardów funtów zainwestował Londyn w przygotowanie igrzysk olimpijskich. Nie tylko w środki bezpieczeństwa, ale przede wszystkim obiekty sportowe, które stworzyli najwybitniejsi architekci świata. Efekt? Miasto ma się czym pochwalić.

Paszke po walce o jacht: "To był przeogromny stres"

Kapitan Roman Paszke wrócił do Gdańska ze swoim katamaranem Gemini 3. Po awarii, aresztowaniu jachtu i przygodach z południowoamerykańskimi sądami deklaruje, że do portów w tamtym rejonie na pewno nie będzie już zawijał. I żartuje, że jego historia nadaje się na film przygodowy. Planuje też kolejny rejs.

Pomylili lotnisko. Gigant lądował wśród awionetek

Ciężki wojskowy transportowiec C-17 Globemaster III pomylił lotnisko i zamiast w swojej bazie wylądował na małym cywilnym pasie startowym. Samolot ledwo zatrzymał się przed jego końcem i wywołał wielkie poruszenie na lotnisku.

Śmigłowce bombardują Damaszek, a rebelianci zajmują granicę

Syryjskie wojsko intensywnie stara się wyrzucić rebeliantów ze stolicy i drugiego najważniejszego miasta kraju, Aleppo. Świadkowie twierdzą, że dzielnice Damaszku są ostrzeliwane z powietrza przez śmigłowce. Z dala od miast rebelianci zdołali zająć już trzecie przejście graniczne z Turcją.